10 nejoblíbenějších článků za rok 2018

Booking.com

Vybrali jsme nejoblíbenější články návštěvníků za rok 2018.

10 skvělých tipů na výlet v Praze a okolí10 skvělých tipů na výlet v Praze a okolí

Provedeme Vás k nejvyhledávanějším turistickým cílům Prahy i blízkého okolí. Výlety jsou plánované z nádraží nebo záchytných parkovišť. V Praze jsme zaznamenali parkoviště ze všech světových stran. Dozvíte se jak v Praze cestovat od parkovišť metrem či autobusem k výchozímu bodu výletu.
 
 
 

Tipy na výlety s dětmi na Šumavě

Chystáte se na dovolenou na Šumavě s dětmi? Máme pro vás pár tipů na výlety. V příspěvku najdete pěší i cyklo výlety a zajímavosti, ke kterým stačí popojet autem.

8 Nejpestřejších a nejhezčích výletů

Nejzajímavější výlety k pamětihodnostem. Velmi pestré výlety se spoustou zajímavostí na trase, včetně fotografií a ubytování. Pečlivě zpracované výletní trasy a okruhy pro váš báječný a bezstarostný výlet, procházku, jízdu na kole.

Zaniklé obce (osady) na ŠumavěZaniklé obce (osady) na Šumavě

V příhraničních oblastech s Bavorskem jsme navštívili mnoho míst, kde bývaly osady. Jednalo se zejména o osady dřevařské a sklárny. Některé naše výlety vás do těchto míst zavedou a přímo na místě se dozvíte, co se zde odehrálo v poválečných letech...
 
 
 

10 Pěších výletů pro lenochy

Nejkratší výlety pro pěší turistiku na Šumavě a podhůří. Výlety, které zvládne každý bez fyzičky a kondice.

Výlet do Budapešti

Ne nadarmo se Budapešti říká „Paříž východu". Budapešť je perlou na Dunaji, která je plná historických památek a slavných lázní. 

5 výletů k šumavským jezerům

5 výletů k šumavským jezerům ledovcového původu, která se nacházejí na české straně Šumavy. Nejvýše položeným jezerem na Šumavě je jezero Laka s nadmořskou výškou 1096 metrů.
 
 
 

 

Tipy na výlety Železná Ruda

Pokud jste zdejší kraj ještě nikdy nenavštívili doporučujeme vám to udělat hned dvakrát. Toto horské městečko najdete přímo na hranici se Spolkovou republikou Německo. Železná Ruda je známa především vyznavačům zimních sportů. Je zde největší lyžařský areál na české i německé straně Šumavy Ski Špičák a Velký Javor (Grosser Arber). Běžkařské trasy v okolí a zejména směrem na Prášily stojí doopravdy za to. Nedaleko tímto směrem se na Debrníku napojíte na stopy v Německu.

Bučina na ŠumavěBučina na Šumavě

Bývalá obec Bučina byla vysídlena v roce 1946 a roku 1956 zničena. Nyní zde najdete památník železné opony v podobě stometrového úseku s ostnatým drátem, strážní věží a informační tabulí. Nedaleko od památníku se nachází turistický hraniční přechod s Německem. Další zajímavostí Bučiny je zrekonstruovaná Pešlova chata (nyní hotel Alpská vyhlídka)...

Výlety pro maminky s kočárky a špunty

Výlety vhodné pro malé děti v kočárcích. Trasy, kde bez problému projedete s kočárky a dětmi za ruku. 

Vydáno: 05.01.2019

TOPlist
Neustále přidáváme trasy