10 skvělých tipů na výlet v Českých Budějovicích a okolí

Nabídka Last Minute zájezdů!

Naše pěší a cyklo výlety vás provedou nejvyhledávanějšími turistickými cíli v Českých Budějovicích a jeho okolí. Navštívíte například Dívčí kámen, zámek Hluboká, horu Kleť, Křížovou cestu v Římově a další zajímavosti. Pokud jste fanouškem cyklovýletů máme pro vás 2 okruhy naplánované přímo z Českých Budějovic. V těchto cyklovýletech navštívíte Holašovice, Jihočeský Stonehenge, Zlatou Korunu a další zajímavé turistické cíle. Pro lenochy tu máme jeden výlet autem - autoturistika :-), kde navštívíte pomník a rodiště Jana Žižky, zámek v Borovanech, bunkr z II. Světové války, ZOO Dvorec a další...

Booking.com

Všechny výlety jsme se snažili naplánovat tak, aby byli dostupné autem i vlakem (cyklovýlety z náměstí Českých Budějovic - lze využít parkoviště např. u Mariánského náměstí). Ve výletech najdete další tipy v okolí výchozího bodu v kolonce "Související trasy".

Nabídka Last Minute zájezdů!

Ve všech výletech najdete Popis trasy, Body zájmu (fotografie a zajímavosti), Parkoviště (s navigačním systémem) a Ubytování (tipy na ubytování v okolí startu trasy) + v některých dokonce Itinerář (rozcestí krok po kroku). Všechny výlety jsme osobně prošli/projeli a zdokumentovali ;-).

Budějovický slangy: Budějky, Budějce, budějčák - celý výraz Budějovice se tu témeř nepoužívá.

Pikador - párek v rohlíku.

Pěší výlet centrem Českých BudějovicVýhled z Černé věže na náměstí Přemysla Otakara II.

Procházka historickou části města. Seznámíte se s pamětihodnostmi a význačnými místy i budovami. Vyšlápnete-li si na 72 metrů vysokou Černou věž, budete mít rozhled do okolí i na náměstí Přemysla Otakara II.
 
 
 

Dívčí kámenPěší okruh na Dívčí kámen

Zřícenina hradu Dívčí kámen se vypíná nad řekou Vltavou a Křemžským potokem. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst ležící mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Na tomto výletě se seznámíte s nalezišti keltských oppidií.

zámek HlubokáHluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká jistě nemusíme představovat, zná zajisté každý Čech. Tento výlet je pro všechny věkové skupiny a zdaleka není jen o místním zámku - ZOO, plovárna, sportovně relaxační centrum. Z Českých Budějovic (např. od parkoviště u fitness Pouzar) lze dojet na Hlubokou podél řeky i na inlajnech.

rozhledna KleťVýšlap na Kleť

Výšlap na horu Kleť patří mezi nejznámější výlety v oblasti Českých Budějovic a Českého Krumlova. Na vrchol hory vede několik tras, ale asi ta nejznámější je přímo pod lanovkou z parkoviště v Krasetíně. Odměnou vám budou výhledy z kamenné rozhledny a velmi příjemný restaurace. Doporučujeme ochutnat pivo "Kleťák". Věž je nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách. Kleť z nádraží v Českém Krumlově (cyklo)
 
 
 

bunkr z II. světové válkyBunkry lehkého opevnění, památník Jana Žižky, ZOO Dvorec

Výlet autem k několika zajímavostem v okolí Borovan. I přesto, že fašisté vyhodili za války většinu bunkrů do povětří, je ještě několik míst, kde si můžete prohlédnout naše předválečné opevnění. Výlet vás zavede k památníku Jana Žižky a to není vše.

Křížová cestaKřížová cesta Římov

Pěší výlet s historickým námětem Křížové cesty. Zhlédnete 25 barokních kapliček vystavěných od 17. století do začátku 18. století. Umístění kapliček odpovídá tradiční křížové cestě v Jeruzalémě.

Český KrumlovČeský Krumlov

Č. Krumlov je jako zachovalé středověké město chráněno organizací UNESCO. Pěší okruh po Krumlově můžete zvládnout za odpoledne. Chcete-li zařadit do výletu i prohlídku krásného zámku, vymezte si celý den.
Do Českého Krumlova dojedete autem z Českých Budějovic přibližně za 30 min. 
 
 
 

Schwarzenberská hrobkaTřeboň

Užijete si prohlídku města, kde na vás dýchne historie středověku, prohlídnete si rybníky, zlatou stoku, zámek a Schwarzenberskou hrobku. Projdete se po hrázi 201 ha rybníka Svět. V létě se můžete vykoupat na koupališti Ostende nebo Aurora.

výhled přes řeku na klášter ve Zlaté KoruněCyklo okruh z ČB přes Zlatou Korunu a Dívčí kámen

Tento cyklovýlet z Českých Budějovic ke Zlaté Koruně patří svojí délkou mezi delší, ale svým profilem jej řadíme mezi méně náročné. Ovšem svoji atraktivitou patří k těm nejhezčím, které jsme zatím stačili připravit.

Jihočeský StonehengeČeské Budějovice, Holašovice, Hluboká

Cyklo výlet do Holašovic je určen hlavně pro milovníky jihočeských rybníků, vyšperkovaný vesničkou Holašovice chráněnou UNESCO. Zhlédnete zde nespočet rybníků a zejména dva z nich - Dehtář a Bezdrev, jsou v podvědomí každého "budějčáka".

 Pokud jste zde nenašli ten pravý výlet, koukněte na naše další tipy → DALŠÍ VÝLETY

Vydáno: 01.05.2018

TOPlist
Neustále přidáváme trasy