5 úžasných vyhlídek na Šumavě

5 úžasných vyhlídek na Šumavě

Máme pro vás 5 rozhleden, ze kterých si užijete daleké výhledy do všech světových stran. V příspěvku vás pozveme na rozhledny Poledník, Boubín, Svatobor, Pancíř a Javorník. Ke každé rozhledně přidáme i naše tipy na výlety, abyste měli plánovaní výletu co nejjednodušší. 

Rozhledny doporučujeme navštívít zejména v krásných podzmích dnech (pokud to umožňuje otevírací doba). Ovšem určitě si rozhledny užijete v každém ročním období. 

Booking.com

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Poledník

POZOR! Rozhledna Poledník je v rekonstrukci!

Někdejší vojenská věž, která za bývalého režimu umožňovala sledovat rádiový provoz hluboko uvnitř území Spolkové republiky Německo. Od roku 1998 se stala věž měřící 37 metrů rozhlednou. Z rozhledny je nerušený výhled do všech světových stran. Rozhlednu najdete nedaleko Prášil.

Vyhlídková věž leží v nadmořské výšce 1 315 metrů a výška věže je 37 metrů. 

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Boubín

Dřevěná rozhledna stojí na samém vrcholku hory Boubín (1362 m. n. m.) a je vysoká 21 metrů. Z vyhlídkové plošiny si užijete výhledy do všech světových stran a za dobré viditelnosti uvidíte i Alpy. Pro veřejnost byla slavnostně otevřena 3. června 2005. Rozhlednu najdete nedaleko Kubovy Hutě.

 

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Svatobor

Kamenná rozhledna je vysoká 31,6 metrů a leží na vrcholku hory Svatobor (845 m). Historie rozhledny sahá do roku 1894 (zastřešení dokončeno r. 1896). V roce 1934 byla pro kvůli špatnému stavu rozhledna zbourána, ale za tři měsíce téhož roku znovu postavena. Chata u rozhledny byla postavena v roce 1935 a to z dobových materiálů staré útulny, která vyhořela v roce 1905. V chatě se nachází restaurace a ubytování.

  • Otevírací doba: 
    viz. web
  • Ceník: 
    dospělí: 15 Kč
  • Naše tipy:
    Svatobor  - tip (mapa, navigační systém, ubytování)

Klikni pro otevření ve výletuChata Pancíř s rozhlednou

Z rozhledny Pancíř si užijete jeden z nejkrásnějších výhledu na Šumavě. Už v roce 1880 byla na vrcholku Pancíře postavená jednoduchá dřevěná rozhledna. Současnou podobu chaty nechal vystavět Klub českých turistů v roce 1923. V chatě se nachází restaurace a ubytování. Rozhlednu najdete nedaleko Železné Rudy. 

Chata leží v nadmořské výšce 1214 m a vede k ním jednosedačková lanovka z osady Špičák.

Klikni pro otevření ve výletuKlostermannova rozhledna Javorník

Javorník obdivoval spisovatel Karel Klostermann, který rád vystupoval na vrchol Javorník. K této vyhlídce ho pojilo tak silné pouto, že výustilo přáním, aby na vrcholu byla vystavěna rozhledna. Počátkem 20. století získal pro svúj záměr několik přátel zejména profesora V. Zeithamera a J. Šafhausera, kteří s velkým elánem připravovali realizaci tohoto záměru.

Rozhledna leží v nadmořské výšce 1 066 metrů a měří 39,6m.

Vydáno: 02.05.2018

TOPlist
Neustále přidáváme trasy