5 úžasných vyhlídek na Šumavě

Máme pro vás 5 rozhleden, ze kterých si užijete daleké výhledy do všech světových stran. V příspěvku vás pozveme na rozhledny Poledník, Boubín, Svatobor, Pancíř a Javorník. Ke každé rozhledně přidáme i náše tipy na výlety, abyste měli plánovaní výletu co nejjednoduší. 

Rozhledny doporučujeme navštívít zejména v krásných podzmích dnech (pokud to umožňuje otevírací doba). Ovšem určitě si rozhledny užijete v každém ročním období. 

Booking.com

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Poledník

Někdejší vojenská věž, která za bývalého režimu umožňovala sledovat rádiový provoz hluboko uvnitř území Spolkové republiky Německo. Od roku 1998 se stala věž měřící 37 metrů rozhlednou. Z rozhledny je nerušený výhled do všech světových stran. Rozhlednu najdete nedaleko Prášil.

Vyhlídková věž leží v nadmořské výšce 1 315 metrů a výška věže je 37 metrů. 

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Boubín

Dřevěná rozhledna stojí na samém vrcholku hory Boubín (1362 m. n. m.) a je vysoká 21 metrů. Z vyhlídkové plošiny si užijete výhledy do všech světových stran a za dobré viditelnosti uvidíte i Alpy. Pro veřejnost byla slavnostně otevřena 3. června 2005. Rozhlednu najdete nedaleko Kubovy Hutě.

 

Klikni pro otevření ve výletuRozhledna Svatobor

Kamenná rozhledna je vysoká 31,6 metrů a leží na vrcholku hory Svatobor (845 m). Historie rozhledny sahá do roku 1894 (zastřešení dokončeno r. 1896). V roce 1934 byla pro kvůli špatnému stavu rozhledna zbourána, ale za tři měsíce téhož roku znovu postavena. Chata u rozhledny byla postavena v roce 1935 a to z dobových materiálů staré útulny, která vyhořela v roce 1905. V chatě se nachází restaurace a ubytování.

  • Otevírací doba: 
    viz. web
  • Ceník: 
    dospělí: 15 Kč
  • Naše tipy:
    Svatobor  - tip (mapa, navigační systém, ubytování)

Klikni pro otevření ve výletuChata Pancíř s rozhlednou

Z rozhledny Pancíř si užijete jeden z nejkrásnějších výhledu na Šumavě. Už v roce 1880 byla na vrcholku Pancíře postavená jednoduchá dřevěná rozhledna. Současnou podobu chaty nechal vystavět Klub českých turistů v roce 1923. V chatě se nachází restaurace a ubytování. Rozhlednu najdete nedaleko Železné Rudy. 

Chata leží v nadmořské výšce 1214 m a vede k ním jednosedačková lanovka z osady Špičák.

Klikni pro otevření ve výletuKlostermannova rozhledna Javorník

Javorník obdivoval spisovatel Karel Klostermann, který rád vystupoval na vrchol Javorník. K této vyhlídce ho pojilo tak silné pouto, že výustilo přáním, aby na vrcholu byla vystavěna rozhledna. Počátkem 20. století získal pro svúj záměr několik přátel zejména profesora V. Zeithamera a J. Šafhausera, kteří s velkým elánem připravovali realizaci tohoto záměru.

Rozhledna leží v nadmořské výšce 1 066 metrů a měří 39,6m.

Vydáno: 02.05.2018

TOPlist
Neustále přidáváme trasy