8 Nejpestřejších a nejhezčích výletů

Vybrali jsme nejlepší výlety, kde si cestou prohlédnete větší množství turisticky zajímavých cílů. V každém z našich výletů najdete další tipy na výlety z blízkého okolí („související trasy”). Vaše dovolená s námi nebude nikdy o jednom výletě! V nabídce je rakouské jezero, Tyrhénské moře v Toskánsku, ostrov Elba, dálková cyklotrasa, pestré a zajímavé výlety ze Šumavy a výlet do ZOO v Praze. Ubytování si zarezervujte u nás na bookingu. 

Booking.com

Cyklovýlet okolo jezera Wolfgangsee

Rovinatý a zajímavý cyklo výlet okolo rakouského jezera. Cestou se vykoupete, svezete na parníku, nebo přívozem, vyjedete parní zubačkou na horu Schafberk. Co se týče vodních sportů, tak jste také na správném místě. Nedaleko je např.Ďáblova rokle - stezka Plombergeistein, jezero Schwarzensee, Hrad Burgruine Wartenfels, Jezerní stezka okolo jezera Fuschlsee - nenáročná a vhodná pro děti. Půjdete okolo pláží a loveckého zámečku Fuschl překrásnou přírodou.
 
 
 

Follonica, Punta Ala

Dlouhý toskánský cyklo výlet k vyhlídce (útesu) Punta Ala. V souvisejících trasách najdete výlety k archeologickým vykopávkám Populonia, ke starobylému hradu Scarlino, hradu Rocchette, k utajenému klášteru La Pievaccia a také nádherným toskánským plážím a vyhlídkám na moře. Výlety začínají u námi prověřené ubytovací kapacity se soukromou pláží, bazénem, kuchyňkou, klimatizovanými pokoji, minigolfem, restaurací, krámkem, zastřešenou terasou i parkovištěm. Možnost plné penze i polopenze. Nádherná promenáda začíná u areálu. Jen chvilku se projdete k místním restauracím s báječnou pizzou a zákusky. U toho všeho budete koukat na západ slunce nad ostrovem Elba. Zaznamenali jsme informace na cestu tam i zpět do ČR.

Dálková cyklotrasa Železná Ruda, Modrava, Písek, Zvíkov, Praha

Cestou uvidíte tolik zajímavostí, že to stojí za projetí. Budete se držet zejména vodních toků až do Prahy. Profilu výletu se nebojte, jen zvažte na kolik dní se vydáte. Teplý červen a září jsou měsíce vhodné pro tento cyklo výlet.

Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Tenhle šumavský cyklo výlet je zajímavý tím, že od Tříjezerní slati se jenom vezete. Slať je hned na začátku trasy. Dále navštívíte Vchynickotetovský kanál, Hauswaldskou kapli, vlčí výběh, geologickou expozici na Rokytě, Antýgl a Hradlový most rechle. Délka 33 km.
 
 
 

Srní, vlčí výběh, Čeňkova pila

Tento pěší výlet ze Srní vás dovede k nově otevřenému vlčímu výběhu, Klostermannovu mostu a místu kde soutokem šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká řeka Otava. V popisu se dozvíte i jak se dostat na Horskou Kvildu. Oblíbené ubytování Chata Povydří (start trasy).

Antýgl, Turnerova chata, Čeňkova pila

Zřejmě nejnavštěvovanější místo na Šumavě. Z Antýglu půjdete procházkou okolo dravé říčky Vydry k Čeňkově Pile a stejnou cestou zpět. Dojdete k soutoku říček Vydry a Křemelné, čímž vzniká řeka Otava. Tuto procházku zvládnou i maminky s malými dětmi v kočárcích. Začít můžete také u Čeňkovy Pily, kde se na začátku trasy nachází parkoviště. V popisu vás navedeme i jinými směry.

Medvědí stezka

Projdete se po nejstarší naučné stezce v Jižních Čechách, kde můžete obdivovat krásy šumavské přírody. Navštívíte Perníkovou skálu, Soutěsku lapků, Gotický portál, Kamennou krásku, Obří kostky, Jelení jezírko a vrchy, Medvědí kámen atd. Na začátku i na konci stezky jsou vlakové zastávky, Ovesná a Černý Kříž, zde je i restaurace.

Praha z pohledu milovníků přírody

Pěší výlet do ZOO a Křižíkovy fontány vám zabere celý den. Přidána záchytná parkoviště na okraji Prahy! Cesta metrem k ZOO v Praze.
 

 

 

Vydáno: 01.03.2017

TOPlist
Neustále přidáváme trasy