Dovolená a ubytování Kubova Huť (Šumava)

Kubova Huť se nachází v Jihočeském kraji nedaleko hraničního přechodu ve Strážném v nadmořské výšce 1000 m. Na své si zde přijdou milovníci zimní i letní turistiky. V zimě zde pravidelně upravují běžecké trasy a menší lyžařský areál. K lyžařskému areálu Mitterdorf ujedete 22 km. Hochficht 55 km.

Pro vyznavače letní dovolené se vyžití určitě také najde. Nejznámější turistickou zajímavostí je bezesporu výšlap na Boubínskou rozhlednu a přilehlý prales.V okolí Kubovo huti se nacházejí dochované bunkry tzv. řopíky z předválečného období. Příjemná může být i procházka Vimperkem. Další blízké výlety z Borové Lady nebo Stožce najdete zde. Dojet na Kvildu 22 km či Modravu 30 km. také není žádný problém. Lipenská přehrada je vzdálena pouhých 33 km. V okolí této vodní nádrže se nachází pěkná in-line trasa. Chcete se podívat na nedaleké přístupné šumavské slatě? Můžete s námi zde.

Výlety v okolí Kubovy Huti

Boubínská rozhlednaKubova Huť, Boubínský prales a rozhledna

Na začátku tohoto výletu se nachází prostorné parkoviště i železniční zastávka. Z Kubovy Hutě k rozhledně nastoupáte na necelých pěti kilometrech 360 výškových metrů! Kubova Huť se nachází mezi Vimperkem a Strážným.

Do výletu

 


Zámek VimperkZámek, zřícenina a křížová cesta Vimperk 

Krátký pěší výlet centrem Vimperka. Navštívíte místní zámek, Arboretum, křížovou cestu a minimuzeum Zlaté stezky na náměstí. 

Do výletu


Zřícenina KunžvartStrážný, zřícenina hradu Kunžvart 

Krátký pěší výlet ze Strážného, na kterém zhlédnete kapli, zříceninu Kunžvart a na závěr se můžete vykoupat. První část výletu půjdete do strmějšího kopce a zpět se vrátíte klesáním. 

Do výletu


PolkaKvilda, Strážný 

Nejdříve se zahřejete, potom se dlouho povezete a na závěr si vše odpracujete :-). Až na malé výjimky jedete po asfaltové cestě. Navštívíte místa zaniklých osad, ze kterých byli po druhé světové válce odsunuti sudetští Němci. Po trase máte ještě dvě další možnosti k začátku výletu, vše v popisu. 

Do výletu

 


Zřícenina hradu HusZřícenina hradu Hus a říčka Blanice 

Pěší výlet ke zřícenině hradu Hus vypínající se na ostrohu nad řekou Blanicí. Tento hrad sloužil jako ochrana Zlaté stezky. 

Do výletu


Inline Nová Pec - StožecNová Pec, Stožec 

Velmi hezká šumavská in-line trasa. Na rozdíl od jiných také dostatečně široká. Výlet je vhodný pro pěší i cyklisty a je popsán od parkovišť. Výhodou je, že na obě tyto místa můžete dojet i vlakem. 

Do výletu


Plešné jezeroStožec, Plešné jezero a Nová Pec 

Zajímavý výlet za poznáním krás Šumavy. Až na malé výjimky pojedete po velmi pěkné asfaltové cestě. Do Nové Pece zažijete pouze stoupání a sjezdy. Závěrečná část je naopak téměř rovina. 

Do výletu


Nové údolíNové Údolí, Třístoličník 

Užijete si procházku členitou krajinou až k hranicím s Německem. Překonáte převýšení 535m, budete odměněni krásným výhledem do jižních Čech i do Německa. 

Do výletu 
 

 


Klášterecký viaduktKlášterecký viadukt

Tip na kraťoučkou procházku polní cestou k železničnímu mostu se čtyřmi oblouky, pod kterým protéká Arnoštský potok. Otevřen byl 9.7. 1900.

Do výletu 
 


Zimní tipy v okolí Kubovy Huti

MitterdorfSki areál Mitterdorf a Kubova Huť, vyhlídka na Alpy. 

Alpy jako na dlani z vrcholu sjezdovky Mitterdorf! Tipy na lyžařské areály v okolí Strážného i s několika místy, kde můžete naskočit do běžecké trasy. Areály se nachází na česko-německém pomezí, nedaleko Kvildy. Na německé straně Šumavy je vždy o něco více sněhu než u nás.  

Do výletu 
 


Zájezd Kubova Huť

Hotel Kuba ***

Hotel se nachází cca 10 km jižně od Vimperka a je situován v okrajové části Kubovy Hutě, v Šumavském národním parku, nedaleko Boubínského pralesa. 

 

Ubytování Kubova Huť

Přesměrování na booking.comPension Pek

Kubova Huť 46, Kubova Huť, 385 01, Česká republika – Ukázat mapu 

Pension Pek se nachází v obci Kubovat Huť, 200 metrů od lyžařského areálu Obrovec a v blízkosti běžeckých tratí a turistických a cyklistických tras, a nabízí ubytování s možností vlastního stravování. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com

 


Přesměrování na booking.comZdichyncu Pension 

Kubova Huť, 36, Kubova Huť, 385 01, Česká republika – Ukázat mapu 

Zdichyncu Pension se nachází v Kubově Huti. Nabízí ve všech prostorách dostupné bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Každý pokoj má TV s plochou obrazovkou a rychlovarnou konvici. Na místě můžete využít také lyžárnu a půjčovnu jízdních kol. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com

 


Přesměrování na booking.comŠumavský Dům "U Čechů" ***

Kubova Huť 19, Karbova Huť, 385 01, Česká republika – Ukázat mapu  

Šumavský Dům "U Čechů" se nachází v na tichém místě v Kubově Huti v těsné blízkosti Boubínského pralesu v regionu Šumava. Má zahradu s terasou, dětské hřiště a gril. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje se zařízeným balkonem a TV. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com

 


Přesměrování na booking.comPension Klose ***

Kubova Huť 1 , Vimperk, 385 01 , Česká republika – Ukázat mapu 

Pension Klose se nachází na Šumavě na idylickém venkově, v blízkosti lesa Boubín. Skládá se ze 2 budov a nabízí dřevem obložené pokoje s terasou nebo balkonem. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com

 


 

Ubytování Kubova Huť a okolí na booking.com

Počasí Prachatice

PočasíVíce počasí

 

 

Vydáno: 20.08.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy