Nevíte, kam na výlet s dětmi v Praze? Zkuste tyto 4 tipy

Nevíte, kam na výlet s dětmi v Praze? Zkuste tyto 4 tipy

Nebaví vás trávit volné víkendy doma? Už se s dětmi nudíte? Vyražte na hezký výlet do Prahy. Připravili jsme pro vás tipy na výlety s dětmi, které si užije celá rodina.

Pokud trávíte dovolenou poblíž Prahy, budou se vám hodit naše tipy na výlety. V Praze je nepřeberné množství sportovních center, výstav, cyklistických tras, historických památek a dalších “atrakcí”. Možná máte teprve v plánu se ubytovat poblíž hlavního města. V tom případě si rezervujte chatu nebo chalupu v okolí Prahy. Probudíte se v nádherné chatě a odpoledne strávíte v Praze. Udělejte si třeba výlet lodí nebo vlakem, který děti nadchne.

Aquapark Čestlice

Vodní radovánky v horkých letních měsících jsou skvělou sportovní aktivitou. Aquapalace Praha je plný zábavných atrakcí. Těšit se můžete na skluzavky, divokou řeku, tobogány a bazény. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, je k dispozici sauna a vířivka. Nezáleží na věku, každý si najde, co ho potěší. Malé děti se mohou cachtat v brouzdališti. Samozřejmostí je i několik míst, kde se dá najíst a napít. 

Bobová dráha Prosek

Ať to fičí! Bobová dráha na Proseku vám poskytne nevídaný adrenalinový zážitek. Na trase měřící 780 metrů zažijete 9 zatáček, 2 z nich mají 360°. Co se týká ceny, připravte si 80 Kč pro dospělé, děti do 100 cm neplatí nic. Bobová dráha je otevřena celoročně. Pokud přijdete v zimě, nezapomeňte se teple obléknout. Hladovci si mohou zajít do restaurace.

Petřín

Petřín skrývá spoustu zajímavých míst a zákoutí. Na 1. máje se v rozkvetlé aleji scházejí zamilovaní lidé. V létě slouží jako perfektní místo pro piknik nebo schůzku s kamarády. Sportovci si můžou vyběhnout kopečky, ostatní použijí lanovou dráhu. Ta je kromě pár dní (plánované revize) otevřena celoročně. Nahoře vám bude k dispozici Petřínská rozhledna, růžový sad a zrcadlové bludiště.

 

Planetárium

Vzdělávací centra jsou rok od roku lepší. To stejné platí v Planetáriu Praha, kde se dozvíte zajímavé informace o vesmíru. Na ploše s průměrem 23,5 m se promítají obrazy v kvalitě 8K. Díky tomu se budete cítit jako byste proplouvali vesmírem. Rodiče s dětmi potěší 4D simulátor a interaktivní výstava. Pokud máte rádi přednášky, určitě si ji zamluvte. Planetárium Praha se chlubí tím, že je jedno z největších na světě. Vstupné pro celou rodinu vás vyjde na 360 Kč.

Minigolf Žižkov

Pod žižkovským vysílačem se skrývá poměrně velké minigolf hřiště. Nachází se na něm 18 jamek. Hřiště je vhodné pro rekreační i profesionální hru. Zajít sem lze po celý rok, akorát v zimě se z hřiště stává ice arena. Zábavu zde pravidelně hledají rodiny s dětmi, dvojice, kolegové i jednotlivci. Hned u hřiště je mnoho restaurací a rozlehlá louka.

Článek vznikl ve spolupráce s InterBohemia.cz

Vydáno: 25.01.2021

TOPlist
Neustále přidáváme trasy