Šumava, Kašperské Hory - turistika, cestování

Šumava, Kašperské Hory - turistika, cestování

Tuto aktualitu naleznete na horní liště v kolonce Dovolená pod číslem 3 - informace pro ty, kteří se u nás ubytují

Důvodů, proč navštívit město Kašperské Hory v zimě i v létě, je hned několik. Turistické zajímavosti z blízkého okolí budete jen těžko hledat v turistických centrech centrální Šumavy. Při příjezdu do centra se vám určitě zalíbí velmi pěkné náměstí, v jehož středu stojí Arciděkanský kostel sv. Markéty. V severozápadním rohu náměstí spatříte průčelí radnice (viz. foto). V tomto původně renesančním domě bydlel zástavní držitel hradu Kašperk, tajemník krále Ferdinanda I. a místokancléř českého království, Jiří z Lokšan.

Hrad Kašperk, Pustý hrádek a rozhlednu Sedlo najdete 3 km severně nad městem:

Hrad KašperkHrad Kašperk, Pustý hrádek a rozhledna Sedlo

Výlet je prodloužen k dalším zajímavým místům, u jednoho z nich zaručeně ponesete malé děti na ramenou. VÍCE

 

 

 
 
 


Pěší trasa Zlatý potok a keltské hradiště Obří hrad (9 km / 18 km):

Z náměstí v Kašperských Horách se vydejte po červeném turistickém značení Baarovou ulicí, posléze odbočte doprava do Dlouhé ul., která plynule navazuje na Nerudovu ul. Na rozcestí Kašperské Hory - rozc. zahnete doleva, minete kostel Panny Marie Sněžné. Od kostela ujdete již jen necelý kilometr a jste na rozcestí Zlatý potok. Pokud se budete chtít projít NS Cestou zlatokopů, odbočte před potokem doleva. Pro ty co budou chtít pokračovat na Zhůří, odbočí před potokem doprava a pokračují po zelené. My ovšem pokračujeme rovně po červené přes potok do osady Popelná. Z Popelné jsme připravili pěší výlet ke keltskému hradišti Obří hrad.

Kašperské Hory, Zlatá stezka

Půjdete místy, kde se rýžovalo i těžilo zlato, stála fabrika na výrobu sirek a žaluzií, a byl regulován Zlatý potok malými přehradami. V těchto místech žijí i chránění živočichové a minete seismografickou stanici.

 

 

Obří hrad

Již první archeologický průzkum z počátku 20. století zde odhalil pozůstatky z doby halštatské. Později zde proběhl společný archeologický a geologický průzkum Národního muzea a Ústavu pro mechaniku hornin Akademie věd v Praze. Z naprosté absence nálezů souvisejících s osídlením se usuzuje, že hradiště nebylo trvale obydleno. Mezi hypotézy, kterými se tato nálezová situace vysvětluje patří možnost, že tato pevnost sloužila jako posvátný prostor. VÍCE

Ve zdejších potocích a říčkách se v dávné minulosti rýžovalo velmi kvalitní zlato:

Jak se rýžovalo zlato: Pradávní lidé si vytvořili na řekách a potocích rýžovnické splavy, do kterých přiváděli vodu se zlatonosným štěrkem se zlatem. Všechny díry ucpali lodyhami konopí, aby žádné neuniklo. Na dno splavu připevnili ovčí kůži a poté vše prohrabali takzvanou hrabačkou. Těžké zlato se pak usadilo v ovčí kůži, která se pak dlouho propírala v neckách a tím se usazené zlato z kůže dostalo. Později se přišlo na snazší způsob. Zlato se rýžovalo pomocí pánve. Štěrk se nabral do pánve a pomocí proudu vody za neustálého kroužení se z vody odplaví lehčí částice. Štěrk, písek a těžké zlato zůstanou na dně. Menší zrníčka zlata se jmenovala šupinky a ty větší valounky. (úryvek z pohádky, více zde pohadkovepribehy.cz)

Cyklo výlet z Kašperských Hor

Z náměstí v Kašperských Horách se vydáte směrem na Stachy. Za městem sjedete z hlavní silnice doleva směrem na Nezdice. Na vrcholu Stoupání se nachází parkoviště k hradu a zde začíná i náš cyklovýlet 

Parkoviště Kašperk, Nezdice 

Cyklo výlet, na kterém překvapí pohled na nádherný zámek. Na trase si můžete domluvit i prohlídku jeskyně. V závěru cesty lze navštívit velmi zajímavé muzeum řemeslné výroby.  

 

 

 
 
 

Pěší výlet z Nicova na Javorník

Projdete se ke Královskému kameni, rozhledně Javorník, kapli sv. Antotnína Paduánského a vyhlídkovým místům ''Krásná vyhlídka'' a ''Krankoty''.

Nicov, Královský kámen, JavorníkNicov, Královský kámen, Javorník

Půjdete většinou lesní cestou. Cestou uvidíte Královský kámen, rozhlednu Javorník, kapli sv. Antonína Paduánského. V druhé polovině výletu se vyfotíte ve fotopointu a rozhlédnete po kraji z vyhlídek Krásná vyhlídka a Krankoty.

 

Pěší výlet k soutoku Křemelné a Vydry

Jak se dostanete autem ke startu výletu: Z náměstí v Kašperských Horách vyjedete autem úzkou ulicí okolo radnice směrem na Sušici. Pod serpentýnami odbočíte doleva na Srní. Projedete Rejštejn minete odbočku na Horskou Kvildu a zaparkujete před mostem v Čeňkově pile. 

Antýgl, Turnerova chata, Čeňkova pilaAntýgl, Turnerova chata, Čeňkova pila

Tuto pěší trasu jsme popsali z Antýglu, vy ovšem začenete na jejím konci a půjdete k začátku výletu. 

 


Autem ke třem šumavským slatím:

Jak se autem dostanete k Jezerní slati u Horské Kvildy: Z náměstí v Kašperských Horách vyjedete autem úzkou ulicí okolo radnice směrem na Sušici. Pod serpentýnami odbočíte doleva na Srní. Projedete Rejštejn a za ním odbočíte na Horskou Kvildu. Horskou Kvildou projedete směrem na Kvildu. V lese je nepřehlédnutelné parkoviště k Jezerení slati. 

Tři známé šumavské slatě - Tříjezerní, Jezerní a ChalupskáTři známé šumavské slatě - Tříjezerní, Jezerní a Chalupská

Víte o tom, že tři nádherné šumavské slatě si můžete prohlédnout v klidu za odpoledne? Chalupská i Jezerní slať jsou vzdáleny od parkoviště kousek. Jen k Tříjezerní slati si vyšlápnete ostřejší kopec. Celkem ujdete pouhých 8 kilometrů. Nenechte se oklamat celkovou délkou tohoto výletu, je i včetně úseků, které projedete autem.  

 

Tuto aktualitu naleznete na horní liště v kolonce Dovolená pod číslem 3 - informace pro ty, kteří se u nás ubytují

 
 
 

Zimní vyžítí v Kašperských Horách

Přímo v Kašperských Horách se nachází skiareál - www.skikasperky.cz

Běžkařské trasy na Zadovsku

V příspěvku najdete nástupiště do běžkařských stop v okolí závodních tratí a ski areálu Zadov. Dále si přečtete podrobnější informace o trati Šumavského skimaratonu.

 

 

Ubytování v Kašperských Horách

Hotel KašperkHotel Kašperk ****

Hotel Kašperk se nachází v centru Kašperských Hor uprostřed Šumavy, nedaleko od tajemného hradu stejného jména. Nabízí Wi-Fi zdarma. Hotel má vlastní krytý bazén a vkusně zařízené pokoje, kde můžete relaxovat po skvělém dni stráveném v malebném okolí.

Hotel má vlastní krytý bazén a vkusně zařízené pokoje, kde můžete relaxovat po skvělém dni stráveném v malebném okolí. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 2 108 Kč

 


Family hotel RilancioFamily hotel Rilancio ****

Family hotel Rilancio se nachází uprostřed Kašperských Hor na Šumavě. Nabízí wellness centrum, venkovní bazén, restauraci a bezplatné Wi-Fi.

Family hotel Rilancio poskytuje ubytování v pokojích a apartmánech s LCD TV, DVD přehrávačem a koupelnou. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 950 Kč

 


Apartmany A.Ša Kašperské HoryApartmany A.Ša Kašperské Hory

Apartmány A.Ša Kašperské Hory najdete ve městě Kašperské Hory, 800 metrů od stejnojmenného lyžařského areálu. Nabízí ubytování s možností vlastního stravování a zahradu s dětským hřištěm a trampolínou. K dispozici je zde Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

Apartmány zahrnují satelitní TV s plochou obrazovkou, kompletně vybavenou kuchyň nebo kuchyňský kout a koupelnu s fénem i toaletními potřebami zdarma. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 800 Kč

 


U KašnyU Kašny

U Kašny je penzion situovaný v centru Kašperských Hor, 500 metrů od vleku lyžařského areálu Kašperky. Nabízí prakticky zařízené ubytování s Wi-Fi zdarma.

Pokoje a apartmán jsou vybavené TV, posezením, ledničkou, základním nádobím a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 990 Kč

 


Apartment BrusinkaApartment Brusinka ****

Apartment Brusinka nabízí ubytování na okraji Kašperských Hor, 5 minut chůze od nejbližšího lyžařského vleku, stejně jako od náměstí. Poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení v celém objektu. Využívat můžete neplacené soukromé parkoviště.

Každý pokoj je vybaven TV s plochou obrazovkou a má bezplatné Wi-Fi připojení a koupelnu se sprchovým koutem. V apartmánech navíc najdete i kuchyň. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 1 220 Kč

 


Klášterský MlýnKlášterský Mlýn ***

Klášterský Mlýn se nachází ve městě Rejštejn, které leží na řece Otavě, u vstupu do Národního parku Šumava. K dispozici je tenisový kurt a venkovní bazén. V hotelové restauraci se podávají české pokrmy.

Hosté si mohou zahrát volejbal, fotbal, minigolf, stolní tenis, kulečník nebo šipky. K dispozici je také fitness centrum, lyžárna a garáž pro jízdní kola. Ve společných prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 1 200 Kč

 


Penzion Na Solné stezcePenzion Na Solné stezce

Penzion Na Solné stezce se nachází v centru města Kašperské Hory, na okraji Národního parku Šumava, jen 300 metrů od sjezdovek. Nabízí Wi-Fi zdarma a soukromé parkoviště.

Nekuřácké pokoje a apartmá mají vlastní koupelnu.

V restauraci penzionu Na Solné stezce nebo na terase v zahradě se každý den podává snídaně. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 400 Kč

 


Apartmány MikešApartmány Mikeš

Apartmány Mikeš se nacházejí v Kašperských Horách, 28 km od Zwieselu a 34 km od obce Bodenmais. Nabízejí Wi-Fi zdarma, zahradu a neplacené soukromé parkoviště.

Všechny apartmány mají posezení, mikrovlnnou troubu, ledničku, varnou desku, rychlovarnou konvici a koupelnu s fénem, ručníky a bezplatnými toaletními potřebami. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 300 Kč

 


 

→ Další ubytování v Kašperských Horách ←

 

Vydáno: 02.03.2016

TOPlist
Neustále přidáváme trasy