Teambuilding zážitky

Zážitkové výlety pro větší skupiny.

Pro firmy, organizace, pracovní týmy nabízíme zážitkové výlety. Zážitek můžete spojit s pobytem na Šumavě. Doporučíme vám vhodné ubytovací kapacity podle vašich představ (kapacita, společenské, školící místnosti, stravování atd.).

V zážitcích pod dohledem „Krále Šumavy" a jeho kompliců přejdete přes „státní hranici” na západ (Po stopách Krále Šumavy), nebo spadnete do léčky agentů STB při pokusu emigrovat (akce Kameny).

Akce probíhají za tmy ve večerních hodinách vždy v sobotu nebo ve státní svátek a mají omezený počet osob – 12 os. na skupinu. Po domluvě provedeme dvě skupiny v jeden večer.

Start dobrodružné cesty najdete nedaleko Vimperka směrem na Kvildu. 

Po stopách Krále Šumavy

CIC,CIA a její slavní agenti v akci na území Československa v období Studené války, včetně utajení a krytí. Rekonstrukce příběhů ze Šumavy.

Franz Kilián Nowotny, nebo také sekáč, Dlouhý Hans: 1.12.1905 - 12.3.1977. Před válkou si přivydělával pašováním zboží. Za války sloužil u Wehrmachtu. Po válce byl zverbován Americkou tajnou službou CIC a vrátil se k tomu, co velmi dobře uměl. Jako krytí v Německu mu posloužil obchod se dřevem. Král Šumavy netušil, že květen roku 1950 bude jeho poslední převaděčskou akcí na území Československa.

Co se stalo v květnu 1950. SNB již věděla o převaděčské trase z Vimperka. Právě tudy převáděl Kilián a jeho komplic Grabmüler emigranty ke státní hranici. Soudruzi ji nazvali "kanál 54''. Příslušníci STB si vytipovali místo mezi Kvildou a Františkovem, odkud budou převaděči dobře vidět a čekali na svou chvíli. Schovali se na skále, která je nedaleko památníčku za hlavní silnicí. Tato skála se jmenuje Pivní hrnec. Osudného dne v květnu 1950 se vraceli Kilián a jeho komplic Grabmüler z Německa a jako úkol dostali převést další dva agenty na území Československa. Šlo o Bohuslava Beneše a Rudolfa Veselého. Když vyšli agenti z lesa na paseku, začala ostrá střelba. Franz Kilián Nowotny byl v přestřelce zraněn, ostatní se dali na útěk. Král Šumavy si zachránil kůži tím, že předstíral vážně zraněného a strážníci ho nechali ležet na místě. Vydali se za ostatními uprchlíky, které nakonec dostali a uvěznili na dlouhá léta. Král Šumavy se dostal vážně zraněn zpět do Německa, kde ho před vykrvácením zachránila hlídka amerických vojáků...

Chcete zažít pocity emigrantů mířících za svobodou. Doprovodíme vás převaděčskou cestou Franze Kiliána Nowotneho v úseku mezi Vimperkem a Chalupskou slatí. V místě kde se napojíte na stezku, vás dále povedou signální světla "Krále Šumavy" , zažijete tak to správné napětí. Bohužel cestou narazíte na pohraničníka a jak to dopadne... Pěšky půjdete 10 km, cca. 3 hodiny.

Čas začátku a délka bude upravována v závislosti na ročním období a počasí. Cestou je nutné držet se ve skupině a chovat se tiše! Počet osob 4 - 12. Termín si můžete určit sami (vždy v sobotu).


Nezávazná poptávka
Po stopách Krále Šumavy pro skupinu

Výlet
Jméno a Příjmení
E-mail
Telefon
Termín
Počet osob
Chcete se na něco zeptat?
sedm (7) a (+) tři (3) je (=)

Akce Kameny

Název je odvozen od pohraničních kamenů. Uprchlíci na své cestě za svobodou měli nabýt pocitu, že překročili hranici a jsou v bezpečí amerických zpravodajců. Ovšem úřadovna CIC se nacházela na Československém území. Samotná léčka začala nastrčením tajných spolupracovníků. Převáděné osoby byly dovezeny k hranici ve vozech StB a nebo byly v oblasti vyzvednuti na dohodnutém místě a posléze dovedeny na "státní hranici". Na hranicích StB předstírala dopadení celé skupiny, které se náhodou podařilo uprchnout do zahraničí, nebo byli uprchlíci po překročení "státní hranice" zadržení falešnou hlídkou německé pohraniční policie a dovedeni na fiktivní úřadovnu důstojníka americké vojenské kontrarozvědky CIC. Zde byli podrobeni zpravodajskému výslechu. Státní bezpečnost využila informace, které o sobě sami dobrovolně vypověděli a použila je jako důkazy. Uprchlíci byli odsouzeni k vysokým trestům odnětí svobody.

Čas začátku a délka bude upravována v závislosti na ročním období a počasí. Cestou je nutné držet se ve skupině a chovat se tiše! Počet osob 4 - 12. Termín si můžete určit sami (vždy v sobotu).

Připravujeme

Vydáno: 18.01.2018

TOPlist
Neustále přidáváme trasy