Toskánské výlety - Itálie

Toskánské výlety - Itálie

Ubytování - Toskánsko za 6 500 kč.

Pravidelně již několik let se rádi vracíme do ubytovací kapacity Villaggio Il Girasole, kde trávíme záříjové dny. Tento ubytovací areál se nachází v Toskánském městečku Follonica. Follonica je vzdálená od ČR tak akorát, abyste sem dorazili během jednoho dne. V blízkém okolí naleznete několik atraktivních turistických cílů, ke kterým jsme naplánovali báječné výlety. Všechny tyto výlety obsahují podrobný popis, itinerář i body zájmu včetně GPS. Doporučujeme sem vyrazit po 12. září, kdy jsou ceny příznivé, moře teplé a venkovní teploty snesitelné :-). Pojedeteli do těchto apartmánů v pěti, vyjde vás cesta s ubytováním na osobu cca 6 500 kč (bez stravy). Apartmány jsou klimatizované a je zde i kuchyňka. Za zmínku stojí i zastřešená terasa a soukromá pláž. Rozkliknete-li si odkaz na ubytovací kapacitu v první řádce, otevřou se vám pěkné fotky z areálu. U našich výletů jsme přidali také pár fotografií z areálu. Pojedete-li podle nás již se nemusíte o nic starat!

 
 
 

Zde naleznete rady a tipy jak se dostat do Toskánska v Itálii i zpět do ČR. Dozvíte se kde se můžete zastavit na rychlé občerstvení, levněji natankovat, kde zakoupit dálniční známku, v neposlední řadě vše o mýtných branách a jiných poplatcích. 

Cesta do Itálie

Cesta z Itálie

 

Na našich toskánských výletech navštívíte nádhernou vyhlídku Punta Ala, kouzelný hrad Rocchette, kde cestou k němu zažijí vaše děti malé dobrodružství. Zavedeme Vás k nádherné pláži Cala Violina, kde za klidného moře uslyšíte při chůzi po pláži zvuk houslí. Procházkou k této pláži se zastavíte u památníku světově proslulého válečníka Giuseppe Garibaldiho. Navštívíte světově známý archeologický park v Poppulonii. Na témže výletě si prohlédnete záliv Baratti patřící k nejkrásnějším na pobřeží Riviery Etrusků. Jen těžko byste sami našli cestu k pozůstatkům středověkého kláštera Pievaccia, který dnes slouží jako vyhlídková věž na hrad Scarlino a ostrov Elba. Zhlednéte jak vypadala tvrz Torre Mozza před rekonstrukcí i v jejím průběhu. Všechny výlety začínají u námi prověřené ubytovací kapacity v městečku Follonica. Druhý a třetí týden v září jsou ceny přijatelné a počasí bývá uspokojivé :-). K téměř všem zajímavostem lze dojet autem!

 

Follonica, k archeologickým vykopávkám Populonia

Pro milovníky archeologických vykopávek je tento výlet jako stvořený. Cyklistickou trasu o délce 51km si naplánujte na celý den. Z města Follonica se dostanete do archelogického parku, kde na vás dýchne 7. - 4. století před naším letopočtem. Seznámíte se s jedním z nejvýznamnějších Etruských sídel, kde zhlédnete i mohylové hrobky. V zálivu je možnost koupání. 

Archeopark s rozlohou 80ha nacházející se u zálivu Baratti. Park zahrnuje významnou část starobylého města Populonia a etruské osady nacházející se přímo u moře. Naleznete zde množství zajímavých míst jako například nekropoli, starověké vápencové doly a pozůstatky průmyslové dělnické čtvrti specializované na zpracovaní železa, těženého na nedalekém ostrově Elba.

Follonica, starobylý hrad Scarlino

Nepříliš dlouhý cyklovýlet, vhodný zejména na večerní vyjížďku po stráveném dni u moře. Cílem tohoto výletu je starobylý hrad obklopený vinařskou oblastí. V historickém centru v kouzelných uličkách je možno posedět v útulných vinárnách. Samotný hrad leží na nejvyšším bodě vesničky. Hrad La Rocca aldobrandesca byl postaven jako pevnost v 10. století. Ke konci 20. století byl rekonstruován.

 
 
 

Follonica, Punta Ala

První polovina trasy vede zpevněnou lesní cestou podél pobřeží Tyrhénského moře až k nádherné vyhlídce na moře a maják. Budete-li mít štěstí, uslyšíte na jednom kouzelném místě i zvuk houslí. Na našich toskánských výletech získáte důležité informace na cestu tam i zpět. Ušetříme vám nejen čas, peníze, ale i hledání ubytovací kapacity. Výchozím bodem našich tras je ubytování v apartmánových domcích se soukromou pláží. 

Památník a pláž Cala Martina
U památníku Giuseppeho Garibaldiho je pěkný výhled na moře a pláž Cala Martina.

Giuseppe Garibaldi byl vůdce vlastenců v partyzánské válce proti rakouské a francouzské armádě na území Itálie v letech 1848-1849 a 1851. Úspěšně dobyl Sicílii i Neapol a napomohl vytvořit zárodek Italského království. (wiki)

Vyhlídka Punta Ala
Mimořádně krásné městečko Punta Ala leží v regionu Maremma. Mys Punta Ala je rozdělen na dva cípy, na jejíž kopcích stojí dvě věže La Torre di Troia Nuova a La Torre Balbo. Věže byly vystavěny k obraně města před pirátskými útoky z moře. Město je známe také díky svému Yacht klubu a 18ti jamkovému golfovému hřišti, v přístavu si můžete půjčit motorový člun.

Otevřeno: Vstupné:

Follonica, La Pievaccia

Jedná se o krátký pěší výlet (5 km + 15 km autem), kde na vás dýchne pradávná historie. Určitě vyrazte za pěkného počasí, protože výhledy z věže na okolí stojí za to. Výborný tip na jarní výlet. 

La Pievaccia
Jedná se o pozůstatky velkého opevněného středověkého kláštera. Vznik kláštera byl v 13. století, ale první zmínky jsou již ze 7. století. Měl klenutý sklep, kde se konaly bohoslužby. Dnes z kláštera zbyla vyhlídková věž, z které si vychutnáte krásné pohledy do krajiny a na moře. Při pohledu západním směrem vidíte ostrov Elba.

K nádherné pláži Cala Violina

Lahůdkový pěší výlet pro aktivní důchodce. Koupání i procházka stojí doopravdy za to. Celý tento výlet jde po velmi hezkých udržovaných lesních cestách. 

Pláž Cala Violina
Písek na pláži obsahuje křemen. Nejsou-li vlny, tak při chůzi uslyšíte zvuk houslí. V roce 2014 se zde nacházel stánek s občerstvením.

Punta Ala, hrad Rocchette, Castiglione della Pescaia

jedná se o výlet autem se třemi krátkými procházkami k perlám toskánského pobřeží. I přesto, že se jedná o tři jiná místa, stihnete výlet za prodloužené dopoledne. Výlet je podstatně kratší než ukazuje GPS. GPS jsme u trasy nechali, abyste bez problému našli všechny body zájmu. 

Pláž a hrad Rocchette
Zde vás čeká malé dobrodržuství. Na pláži pokračujte vpravo útesem a za chvilku se vám otevře výhled na hrad Rocchette. K hradu se dá určitě i dojít. Při pohledu na druhou stranu vidíte hrad Castiglione dela Pescaia, který je cílem vašeho dnešního výletu. My jsme zde byli v poledne a moře nám bez problému umožňovalo projít (odliv).

 
 
 

Pojištění

Nezapomeňte si sjednat cestování pojištění -

ČSOB Pojišťovna    

Ubytování

Přesměrování na booking.comVillaggio Il Girasole 

Villaggio Il Girasole je velký resort situovaný v parku u pláže v městečku Follonica. Nabízí nezávislé apartmány s možností vlastního stravování, sluneční terasu se 2 bazény a neplacené parkování. V létě si mohou dospělí i děti v Il Girasole užít sportovní aktivity a zábavu. Rezort má vlastní pláž, kde nechybí lehátka ani slunečníky. Další informace zde

 

 

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole


Přesměrování na booking.comRelais "Torre Mozza" - Dimora d' Epoca 

Relais "Torre Mozza" - Dimora d 'Epoca se nachází ve městě Follonica v Toskánsku a nabízí restauraci, soukromou pláž a Wi-Fi zdarma. Pokoje jsou klimatizované a mají TV s plochou obrazovkou a koupelnu s toaletními potřebami zdarma. Některé pokoje nabízí terasu nebo balkon a v pokojích Superior najdete masážní vanu. Další informace zde

 

 

Relais Relais Relais Relais Relais


Přesměrování na booking.comGolfo del Sole ****

Golfo del Sole je situovaný v parku přímo u pláže, jen 5 minut jízdy od města Follonica a 20 minut od města Piombino, odkud jezdí trajekty na ostrov Elba. Nabízí několik bazénů, sportovní vyžití, bary a restaurace. Součástí klimatizovaných pokojů a bungalovů je TV, trezor a vlastní koupelna. Parkoviště můžete využívat zdarma. Další informace zde

 

  

Golfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del Sole


Přesměrování na booking.comHotel Ausonia ***

Hotel Ausonia se nachází v borových lesích na toskánském pobřeží naproti ostrovu Elba. Nabízí soukromou pláž a klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem. V restauraci podávají toskánskou kuchyni s vegetaránskými a dietními možnostmi. Další informace zde

  

 

Hotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel Ausonia


Přesměrování na booking.comHotel La Pineta *** 

Hotel La Pineta stojí ve městě Follonica, pouhých 100 metrů od pobřeží, od kterého jej dělí jen borový les, a nabízí klimatizované pokoje a apartmá, restauraci i bar s patiem. Další informace zde

 

 

   

Hotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La Pineta


Přesměrování na booking.comFattoria Cirene 

Tradiční venkovský dům Fattoria Cirene se nachází ve městě Follonica, pouhých 10 minut jízdy autem od tamních písečných pláží, je obklopený toskánskou krajinou a nabízí rozlehlou zahradu i venkovní bazén. Penzion Cirene poskytuje ubytování v apartmánech zařízených v toskánském stylu, ve většině případů s terakotovými podlahami a dřevěnými trámovými stropy. Více informací zde

  

 

Fattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria Cirene


Přesměrování na booking.comFollonica Apartments  

Follonica Apartments se nachází 5 minut jízdy autem od pobřeží Středozemního moře a nabízí ubytování v klasickém stylu, zahradu, bezplatný venkovní bazén s lehátky a slunečníky i zdarma dostupné Wi-Fi. Apartments Follonica poskytuje ubytování s posezením, dlážděnou podlahou a vlastní koupelnou včetně fénu. Více informací zde

 

  

Follonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica Apartments


Přesměrování na booking.comBorgo Valmarina 

Borgo Valmarina se nachází ve Follonice, nedaleko státní silnice SS1 a 500 metrů od moře. Nabízí venkovní bazén a apartmány se zařízenou zahradou nebo terasou. Apartmány jsou situovány v 5 vilách. Všechny jsou klimatizované, s obývací částí, kuchyňským koutem a terasou. V centru resortu je malé nádvoří vhodné k setkávání s dalšími hosty. Více informací zde

 

 

Borgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo Valmarina


Přesměrování na booking.comLe Dune 

Le Dune se nachází ve Follonice a nabízí zahradu. Grosseto je odtud vzdálené 37 km. Wi-Fi je k dispozici zdarma ve všech prostorách a využívat můžete také soukromé parkoviště. Na místě je dostupné vybavení pro vodní sporty a lze si také půjčit jízdní kola. Okolí ubytování je oblíbeným cílem milovníků šnorchlování a windsurfingu. Více informací zde

  

  

Le DuneLe DuneLe DuneLe DuneLe Dune


Zájezdy do Toskánska

Přesměrování na Invia.czVillaggio Argentario ***

Velmi pěkné středisko, obklopené stoletými piniemi, se nachází přímo u krásné písečné pláže v romantické oblasti Argentaria, mezi ostrovy Giglio, Giannutri a Montecristo. Další informace zde

Doprava: Vlastní

 


Přesměrování na Invia.czStella Marina ***

Hotel Club Stella Marina s rezidencí se nachází na při plážové promenádě oblíbeného střediska Cecina Mare na okraji středomořského parku s více než 50km joggingových a cyklistických stezek (horská kola). Komplex se skládá z hlavní třípatrové budovy s pokoji a přilehlé třípatrové budovy s apartmány. Další informace zde

Doprava: Vlastní

 


Přesměrování na Invia.czAluna Paradú Resort ****

Vybavenost a služby: recepce, restaurace, pizzerie, restaurace a la carte, venkovní bar u bazénu, vinotéka, velká zahrada, dětský koutek, miniklub, animační programy, nabídka kurzů, wi-fi připojení k internetu zdarma, vyhrazené parkoviště; domácí zvířata nejsou akceptována. Další informace zde

Doprava: Vlastní

 


Přesměrování na Invia.czApartmány Marina di Grosseto ***

Tyto soukromé apartmány se nacházejí v oblíbeném letovisku Marina di Grosseto u průzračně čistého Tyrhénského moře. Apartmány typu MONO se nacházejí cca 50 m od pláže a 800 – 900 m od centra Marina di Grosseto, blízko obchůdků a supermarketu. Apartmány typu BILO a TRILO jsou umístěny 250 – 300 m od pláže. Další informace zde

Doprava: Vlastní

 


Přesměrování na Invia.czVillage Park Albatros ***

Villaggio se nachází jižně od San Vincenzo v přírodní rezervaci Rimigliano, je složeno z mobilhomů, ve kterých se budete cítit jako doma. Nabízí příjemnou dovolenou především pro rodiny s dětmi. Další informace zde

Doprava: Autobus

 


Přesměrování na Invia.czFattoria Belvedere ****

Hotel se nachází v srdci Toskánska, v blízkosti autobusových a vlakových zastávek, přibližně 70 km od historického městečka Siena. Hotel v toskánském stylu se skládá ze 3 budov a nabízí 87 pokojů. Útulná společenská místnost, restaurace a bar s terasou, Udržovaný park s olivovníky. Další informace zde

Doprava: Vlastní

 


Vydáno: 10.04.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy