Týdenní a víkendové pobyty na Šumavě - Povydří

Vybrali jsme kvalitní ubytování s venkovním bazénem, minigolfem a naplánovali výlety pro vaši pohodu na kolech i pěšky. Rady na zimu z okolí Srní, Modravy, Prášil, Železné Rudy ve spodní části příspěvku. Kompletní servis pro vaši báječnou dovolenou. :-)

Počasí Srní - Slunečno.cz

Uprostřed Šumavy se nachází turisty oblíbené ubytování s kvalitní kuchyní v Chatě Povydří. Přijedete-li od Sušice a pokračujete na Srní najdete ubytování v serpetinách po levé ruce. V případě, že pojedete vlakem do Sušice, přestoupíte na autobus a dojedete přímo na autobusovou zastávku (jízdní řád idos zde) Srní, chata Povydří. Další výhodou je strategická poloha. Můžete se vydat na výlety jak do Kašperských Hor, Velhartic, Rejštejna, ale také do Srní, Modravy, Prášil, Železné Rudy, Kvildy. Všechna tato střediska jsou nedaleko. Pro plnou spokojenost najdete v Srní poštu a samoobsluhu.

V blízkosti Srní najdete Zlatou stezku, Vlčí výběh, Antýgl, Turnerovu chatu, Čeňkovu pilu, Hradlový most Rechle, Hauswaldskou kapli, Tříjezerní slať, vyhlídku Oblík, Poledník, bizony v botanické zahradě v Prášilech. Jelení, rysí výběh a Jezerní slať najdete u Kvildy téměř na jednom místě (20 km). Dále navštívíte kouzelné potoky - Modravský, Roklanský, Javoří, Zlatý, Hamerský, říčku Vydru, Křemelnou, Losenici a řeku Otavu. Ani k hradu Kašperk to není daleko, ujedete autem pouhých 17 km. Zarýžujete si zlato, navštívíte splouvání dřeva na kanále a také hrad Kašperk v noci. Dá se říci, že vše zajímavé z centrální Šumavy je za rohem. Ke všem těmto zajímavostem jsme připravili celoroční výlety. Koncem září a začátkem října zde obvykle úřaduje babí léto s lesy plnými hub. :-)

Důležité informace: Informace pro ubytované v Chatě Povydří - tuto aktualitu naleznete na našem portálu vyletynaden.cz v kolonce dovolená pod číslem 0. V každém výletu najdete postranní banner ''Související trasy'', jak sám název napovídá, uvidíte další výlety z okolí. To jsou desítky výletů poblíž ubytování.

 

Chata PovydříChata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

 

od 681 kč/noc

 

Booking.com


 

Zmizelá Šumava - v okolí Srní se natáčela většina dílů zmizelé Šumavy:

Severně od srní a nedaleko od sebe - Návrat paštěckých kapliček - pěšky od chaty po modré, červené a zelené 7,5 km. Jen kousek vedle - Poklad na Wunderbachu 8 km. Nedaleko Radešova - Sloní potok. U Annína - Farářem na Mouřenci. Tyhle čtyři díly jsou poblíž sebe.

Východně od Srní se natáčely díly - u osady Podlesí jižně pod Kašperskými Horami - Vogelsang – Osada, kterou Švédové nikdy nedobyli. U Zhůří kousek po zelené -Štědrovečerní havárie. Mezi Horskou Kvildou a rozcestím U tří Jedlý - Poslední šumavský obr. 

Jižním směrem od Srní se natáčel díl - Vraždy na Filipově Huti.

Západním směrem od Srní směrem na Prášily to jsou díly - Prášilské jezero a rozhledna Poledník, Na střelnici u Prášil, S kudlou v břiše, Po nás Paseka, Tanec s mrtvolami, Šňupeček a pivíčko, Deset mrtvých Američanů, Vojákem dvou armád.

Slušná nabídka co říkáte?       Videa si prohlédnete zde

 

Povydří, akumulační nádrž, Hauswaldská kaple

Krátký cyklovýlet vhodný pro rodiny s malými dětmi. Výlet začíná u oblíbeného ubytování Chata Povydří (start trasy). Cyklo v Povydří na Šumavě. Vhodný pro všechny věkové kategorie, skupiny. 

Povydří, Pramen Vltavy, Chalupská slať

Celotýdenní a víkendové pobyty na Šumavě v horách, Povydří. Delší cyklo výlet s parádním výšlapem na Monte Negro alias Černou horu. Šumava na kole i s ubytováním. Výlet začíná u oblíbeného ubytování Chata Povydří (start trasy).

Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Na tuto báječnou cyklotrasu a jednu z nejhezčích na Šumavě se napojíte v Srní. Vyberete si pouze směr, kterým se chcete vydat. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Srní, vlčí výběh, Čeňkova pila

Tento pěší výlet ze Srní vás dovede k nově otevřenému vlčímu výběhu, Klostermannovu mostu a místu kde soutokem šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká řeka Otava. V popisu se dozvíte i jak se dostat na Horskou Kvildu. Výlet začíná u oblíbeného ubytování Chata Povydří (start trasy).

Tři známé šumavské slatě - Tříjezerní, Jezerní a Chalupská

Víte o tom, že tři nádherné šumavské slatě si můžete prohlédnout v klidu za odpoledne? Chalupská i Jezerní slať jsou vzdáleny od parkoviště kousek. Jen k Tříjezerní slati si vyšlápnete ostřejší kopec. Celkem ujdete pouhých 8 kilometrů. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Hrad Kašperk, Pustý hrádek a rozhledna Sedlo

O hradu Kašperk slyšel zajisté již každý z nás. Výlet je prodloužen k dalším zajímavým místům, u jednoho z nich zaručeně ponesete malé děti na ramenou. Výhledy z Pustého hrádku a rozhledny Sedlo na hrad Kašperk stojí za to. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Kašperské Hory, Zlatá stezka

Naučná stezka Cestou zlatokopů. Zlato na Šumavě se nachází v primárních a sekundárních ložiskách. Primární ložiska jsou zlatonosné žíly v hlubinách země. Druhotná ložiska jsou zlatonosné říční usazeniny. Stezka vás zavede k oboum těmto místům. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Obří hrad

Jedná se o krátkou procházku k nejvýše položenému keltskému hradišti v České republice. Pěší trasa je dlouhá pouze necelé 3km. Kolikrát jsem slyšel, na Šumavu jezdíme desítky let, ale zde jsme ještě nebyli... :-) Zvládnou i menší děti, kterým se v rozvalinách určitě bude líbit. Jen neházejme kameny do údolí. :-( Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Nicov, Královský kámen, Javorník

Menší kolečko vede z Javorníka. Půjdete většinou lesní cestou. Cestou uvidíte Královský kámen, rozhlednu Javorník, kapli sv. Antonína Paduánského. V druhé polovině výletu se vyfotíte ve fotopointu a rozhlédnete po kraji z vyhlídek Krásná vyhlídka a Krankoty. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Poledník, Tříjezerní slať, Hauswaldská kaple

Na tuto náročnější cyklotrasu se napojíte za Srním na Mechově (směr Prášily). Vydáteli se po směru výletu, užíjete si velmi nepříjemné stoupání na horu Poledník. Pojedete-li proti trase, tedy na Mechově vlevo směrem k Hauswaldské kapli, bude stoupání na Poledník výrazně přijatelnější. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Dálková cyklotrasa Železná Ruda, Modrava, Písek, Zvíkov, Praha

Dálková cyklotrasa okolo řek a přehrad začíná na vlakovém nádraží v Železné Rudě a končí na hlavním nádraží v Praze. Napojit se na tuto dálkovou cyklotrasu můžete přímo u chaty. Dojet proti trase do Železné Rudy může být také zajímavé. Cestou minete hned tři nouzová nocoviště Modrava, Poledník, Hůrka a jezera Prášilské, Laka, Tříjezerní slať, Hauswaldskou kapli, Hradlový most-Rechle, šumavské vyhlídky Oblík, Poledník. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Rýžování zlata v Radešově na Šumavě

Od chaty ujedete k parkovišti v Radešově 8 km (směr Sušice). Projdete proti proudu řeky Otavy Motel - kemp Yukon (cca. 200 metrů). Přednáška pana Karla Ešnera byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se podrobnosti o rýžování zlata již z dob keltů, ale i o těžbě zlata z dob nedávno minulých. Odborníci se domnívají, že nedaleká keltská hradiště Sedlo a Obří hrad sloužila jako ostraha zlatonosných revírů na řece Otavě říčce Losenici a Zlatém potoce. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Srpnové noční prohlídky hrad Kašperk

Nezapomenutelným zážitkem byly na hradu Kašperk noční prohlídka. Všestranně nadaný a dokonalý dobrodruh, krypto-zoolog, objevitel a záhadolog Mstislav Mřenka se vrátil na hrad Kašperk a ani tentokrát to nebylo jen tak. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Prášilské jezero ze Slunečné u PrášilPrášilské jezero ze Slunečné u Prášil

Krátký pěší výlet k jednomu z ledovcových jezer nacházejících se na české straně Šumavy. Placené parkoviště Slunečná je vzdáleno od Srní 9 km. Směr Prášily, Železná Ruda.

Běžecké stopy Modrava - Prášily

Modrava a Prášily se nachází v Plzeňském kraji. Připravili jsme pár dobrých tipů, kde naskočit do běžecké stopy. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

SKI areály a běžecké stopy Železnorudsko a Nová Hůrka

Lyžařská střediska a nástupiště do běžeckých tras na Železnorudsku. Oblíbené ubytování Chata Povydří (snadné napojení na trasu).

Vydáno: 11.01.2017

TOPlist
Neustále přidáváme trasy