Ubytování Horní Vltavice

Ubytování Horní Vltavice

POLOHA:

Dům se nachází v okrajové části Horní Vltavice 200m od silnice Vimperk - Strážný. Obec Horní Vltavice je v CHKO Šumava. V Horní Vltavici je autobusová i vlaková zastávka. Padesát metrů pod domkem protéká Teplá Vtlava.

VYBAVENÍ:

Rodinný dům splňuje nároky na rodinnou dovolenou strávenou v klidu a soukromí. Apartmán 6 lůžkový se skládá z obytné místnosti, ložnice a sociálního zařízení. V obytné místnosti je kuchyňská linka, jídelní stůl, krb, TV, sedací souprava a dvoulůžková postel. Kuchyňská linka je vybavena sporákem s troubou, mikrovlnkou, lednicí, myčkou nádobí a potřebným nádobím. V ložnici je manželská postel, dvě válendy a skříň. Sociální zařízení se skládá z WC, sprchového koutu a umyvadla. Je možné vytápět podlahu. V suterénu domu je druhý apartmán 4 lůžkový se samostatným vchodem, který je obdobně vybaven. Venku na zahradě je posezení, ohniště, pískoviště, houpačka a u řeky lavička. Vedle domu stojí dřevník a garáž pro osobní automobil. Pro ubytované máme připraveny propagační materiály a mapy o Šumavě, stolní hry a pro malé děti hračky. 

Telefon: +420 728 824 301 

VYŽITÍ:

V zimním období je 100m od domu vzdálená zasněžovaná sjezdovka s novým vlekem a lyžařskou školou. Z Horní Vltavice je možné i podnikat výlety na běžkách. V létě je ideální vyjíždět na výlety na kolech jak směrem k Borové Ladě (12km), popřípadě na Zátoň a Lenoru. Známá je naučná stezka na Boubín. Horní Vltavicí vede několik turistických tras. Horní Vltavicí jezdí o letních prázdninách zelený autobus po NP Šumava. 

Telefon: +420 728 824 301 

Výlety od ubytovací kapacity

 

Kam na sjezdovky v okolí

Ski areál Horní Vltavice (200 m)

Ski areál Horní VltaviceSki areál Horní VltaviceSki areál Horní Vltavice

 

 

 

 

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou" je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům, snowboardistům a lyžařským výcvikům. Dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole. 

Mitterdorf (18,9 km)

MitterdorfMitterdorfMitterdorf

 

 

 

 

Na začátek mohu předeslat, že se nám lyžování v tomto areálu velice líbilo. Dlouho jsme na lyžích nestáli a rozcvička na delší modré sjezdovce přišla vhod. Červená sjezdovka, která se nachází také za kopcem, nás velmi prověřila! Sympatické bylo i přejíždění lesem mezi sjezdovkami. 

Kam na běžky v Horní Vltavici

Běžkařské stopy začínají přímo u sjezdovky. Další stopy v okolí:

Nástupiště do stopy PolkaNástupiště do stopy PolkaNástupiště do stopy Polka

 

 

 

Ostatní aktivity

Přírodní koupaliště v Nové Peci je od Horní Vltavice vzdálené 30 kilometrů (trasa). V těchto místech se vlévá řeka Vltava do vodní nádrže Lipno. Koupaliště se nachází hned za mostem vlevo. Bude-li obsazené malé neplacené parkoviště u pláže, nezoufejte, kousek opodál je velké placené. Vemete-li si s sebou in-line brusel můžete se projet od těchto parkovišť do Stožce a zpět

Jak už je z příspěvku zřejmé, můžete se přímo od penzionu vydat na splouvání řeky Vltavy a Lipna. Nebude-li dostatek vody v Horní Vltavici, nebo u Soumarského mostu, nalodíte se právě v Nové Peci.

Důležité informace

Dopravní spojení: Autobusová zastávka 700 m, vlaková zastávka 2.3 km

Benzínová stanice: Přímo v Horní Vltavici a ve Strážném, kde se nachází také Freeshop

Nemocnice a lékárna Vimperk

 

 

 

 

Vydáno: 15.01.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy