Ubytování Krkonoše

Krkonoše zasahují i do polské části Slezska a mají rozlohu 641 km2 z toho 454 km2 na území ČR. Nejvyšší horou pohoří a zároveň České republiky je Sněžka s nadmořskou výškou 1603. Sousedními pohořími jsou Jizerské hory, Janovické rudohoří, Broumovská vrchovina, Krkonošské podhůří. Patnáct z dvaceti nejvyšších vrcholů České republiky leží právě zde (např. Luční hora, Studniční hora, Vysoké Kolo, atd..). Nachází se zde 54 hlavních vrcholů vyšších 1000 metrů!!!

Krkonoše tvoří přirozené rozvodí mezi Severním a Baltským mořem. Pramení zde řeky Labe, Malé Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava, ale také dvě polské řeky Kamienica a Łomniczka. Na území těchto majestátních hor se nachází Krkonošský národní park (KRNAP) o rozloze 36 tisíc ha, který byl vyhlášen roku 1963. Hory jsou z klimatického hlediska nejdrsnějším českým pohořím. Partie ležící nad 1 400 metrů nad mořem se dají srovnat s podnebím grónského pobřeží. Na hřebenech hor se vyskytuje sněhová pokrývka až do května. Průměrná roční teplota se zde pohybuje mírně nad bodem mrazu.

» Ubytování Krkonoše « 

Nejznámější turistická centra:

  • Pec pod Sněžkou
  • Špindlerův Mlýn
  • Harrachov
  • Rokytnice nad Jizerou
  • Horní Maršov
  • Janské Lázně
  • Benecko

V případě nepříznivého počasí můžete navštívit nedaleký Český ráj, který se nachází v nižší nadmořské výšce. 

 

Počasí Trutnov

PočasíVíce počasí

 

 

 

 

 

Ubytování Krkonoše

Savoy Hotel

Savoy HotelSavoy Hotel se nachází v centru Špindlerova Mlýna a nabízí wellness centrum se saunou a vířivkou, business centrum, hernu se stolním fotbalem a bezplatné Wi-Fi. Všechny pokoje Hotelu Savoy mají LCD TV, fén, vlastní koupelnu a psací stůl. Některé nabízí také balkon s krásným výhledem na lyžařský areál Svatý Petr. Více..

Zarezervujte ihned na booking.com

 


Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

Clarion Špindlerův MlýnClarion Hotel Špindlerův Mlýn se nachází na příjezdové cestě z Vrchlabí ve vesnici Labská ve Špindlerově Mlýně. Je situován uprostřed přírody v Krkonošském národním parku, pouhých 100 metrů od sjezdovky Labská. Všechny pokoje zahrnují bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel má moderně zařízené pokoje s vlastní koupelnou. Více..

Zarezervujte ihned na booking.com

 


Pension Pohoda

Pension PohodaPension Pohoda se nachází ve Špindlerově Mlýně, 1 600 metrů od lyžařského areálu Svatý Petr a 1 700 metrů od areálu Svatý Petr - Pláň, a nabízí bezplatné Wi-Fi, lyžárnu se sušákem na lyžařské boty a úschovnu kol. Skibus staví přímo před budovou. Pokoje jsou vybavené satelitní TV a posezením. Ve vlastní koupelně najdete sprchu. Navíc je k dispozici ložní prádlo. Některé pokoje mají balkon. Více..

Zarezervujte ihned na booking.com

 


Hotel Martin & Kristyna

Hotel Martin & KristynaHotel Kristýna a hotel Martin tvoří kouzelný hotelový komplex, který se nachází ve Špindlerově Mlýně. Těšit se sem můžete na dobré jídlo a překrásnou horskou přírodu. Na procházku a v létě také za osvěžením se hosté mohou vydat k Dolskému potoku, který protéká nedaleko hotelu Kristýna. Z balkonů a oken hotelu můžete se nabízí výhled do zahrady a okolí. K odpočinku jsou pro hosty připravena u hotelu lehátka. Více..

Zarezervujte ihned na booking.com

 


»Další ubytování« 

Vydáno: 20.08.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy