Výlety Purkarec

Výlety Purkarec

Tato malebná jihočeská obec, kterou najdete nedaleko Hluboké nad Vltavou směrem na Týn nad Vlt. skýtá mnoho příležitostí k vyžití. Purkarec leží přímo u Hněvkovické přehrady a tudíž si zde na své přijdou milovníci rybaření a vyjížděk na parnících. Z této vesničky jsme připravili několik výletů k vyhledávaným turistickým cílům jižních Čech. Bez problémů dojedete na kole do Týna nad Vlt., kde cestou zhlédnete rozhlednu a nádherný soutok řek Vltavy s Lužnicí, u kterého se natáčely záběry z filmu Kameňák. Cestou zpět se zastavíte v muzeu motocyklů, kde budete mít možnost si v třípatrové budově prohlédnout mimo jiné i kočáry, které byly zapůjčeny k natáčení mnoha slavných filmů. Na závěr tohoto výletu se můžete svézt přívozem. Vyrazit na kole na Hlubokou, do Českých Budějovic, či Holašovic není s našimi výlety žádný problém. Pokud přijedete do Purkarce na víkend nebudete vědět kam dřív skočit... :-) 

 
 
 

Purkarec, Holašovice

Purkarec, HolašoviceCestou do Holašovic pojedete okolo kouzelných jihočeských rybníku. Celodenní výlet, náročný svojí délkou, méně však profilem. 

 

 

 

Purkarec, zřícenina a Českobudějovické náměstí

Purkarec, zřícenina a Českobudějovické náměstíVelmi zajímavé místo pro Vaši letní dovolenou. V obci se nacházejí nádherně opravené penziony s dobrou kuchyní. Na své si zde přijdou i rybáři. Cestou navštívíte zříceninu Karlův hrádek. 

 

 

 

Purkarec, Týn nad Vltavou, muzeum historických vozidel

Purkarec, Týn nad Vltavou, muzeum historických vozidelVýlet začíná turisty hojně navštěvovaném Purkarci, který se nachází nedaleko Hluboké nad Vltavou. Cestou navštívíte centrum Týna nad Vltavou, rozhlednu, Přírodovědné muzeum, místo kde se natáčel film Kameňák, muzeum historických vozidel v Pořežanech a na závěr máte možnost svézt se přívozem do Purkarce. 

 

 

 
 
 

Ubytování v Purkarci:

Apartmány U AndělaApartmány U Anděla

Areál se nachází přímo u řeky Vltavy a je tedy vhodný nejen pro turisty, ale také pro milovníky koupání, vodních sportů i rybaření. Parkovaní a WiFi zdarma. Více informací zde

Zarezervujte se ihned na booking.com

 

 

  

Pelikán PurkarecPelikán Purkarec ****

Pelíkán Purkarec se nachází v obci Purkarec, 50 metrů od vodní nádrže Hněvkovice. Nabízí pokoje s Wi-Fi zdarma a TV s plochou obrazovkou. Penzion provozuje restauraci připravující českou kuchyni a na místě najdete i hřiště, na kterém mohou dovádět děti. Na místě je neplacené veřejné parkoviště. Více informací zde

Zarezervujte se ihned na booking.com 

 
 
 

Vydáno: 16.07.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy