Výlety ze Srní

Booking.com

Kam na výlet.

Tuto aktualitu naleznete na horní liště v kolonce Dovolená pod číslem 9 - informace pro ty, kteří se u nás ubytují

V Každém výletě najdete vpravo banner „Související trasy”, kde najdete další výlety z blízkého okolí a zábavu pro zbytek dovolené.

Počasí Srní - Slunečno.cz

Přijedete-li na Šumavu od Sušice a cestou neodbočíte na Svojše a Horskou Kvildu, přijedete právě do Srní. Tuto horskou obec nedávno proslavil velmi úspěšný televizní seriál policie Modrava, který se natáčel právě zde a v blízkém okolí (v létě bude pokračovat natáčení dalších dílů). Navštívit místa vzniku dravé říčky Vydry (parkoviště na Modravě) nebo Otavy (soutok Vydry a Křemelné) na Čenkově pile, není žádný problém. Novinkou a zároveň největší atrakcí v Srní je vlčí centrum (1 km směrem na Modravu, nebo v pěším výletu Srní Hauswaldská kaple, Klostermannův most). 

 
 
 

Hojně navštěvovaná je také Hauswaldská kaple, která se nachází nedaleko pod Kostelním vrchem. Směrem na Modravu můžete navštívit Královácký dvůr Antýgl a kousek dál Hradlový most. Věrná kopie bývalého mostu o délce 72 m. nesloužila pouze k přemostění řeky, ale zároveň jako hradlo, které odvádělo plavené dříví do Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Kanál obcházel nesplavný úsek Vydry a napojoval se do říčky Křemelná. Křemelná se posléze u Čeňkovy pily stéká s Vydrou a vytváří tak řeku Otavu.

Další výhodou Srní je blízkost známých šumavských středisek Modrava, Filipova Huť, Kvilda. Opačným směrem můžete navštívit Prášily, ze kterých vyrazíte na Prášilské jezero a rozhlednu Poledník. V Prášilech v botanické zahradě jsou k vidění bizoni a na druhém konci osady můžete navštívit lanové centrum a Archeopark

Nejbližší místem kam se dostanete vlakem je Sušice. Ze Sušice do Srní se dostanete autobusem. 


Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Sušice Čas:

Autobusové spojení Sušice - Srní.

Výlety ze Srní a okolí

Povydří, Pramen Vltavy, Chalupská slať

Celotýdenní a víkendové pobyty na Šumavě v horách, Povydří. Delší cyklo výlet s parádním výšlapem na Monte Negro alias Černou horu. Šumava na kole i s ubytováním. Výlet začíná u oblíbeného ubytování Chata Povydří (start trasy).

Srní, Hauswaldská kaple, Klostermannův most

Příjemná delší procházka k Hauswaldské kapli, Vchynicko - Tetovskému plavebnímu kanálu a Klostermannovu mostu. Tento výlet zvládnou i větší děti.

 
 
 

Cyklo Srní pro ty nejmenší

Výlet určený i pro ty nejmenší cyklisty. Na místě zvaném U Sedla čeká vaše ratolesti kratší sjezd s levotočivou zatáčkou. Jediné stoupání je od kanálu k Hauswaldské kapli.

Antýgl, Turnerova chata, Čeňkova pila

Zřejmě nejnavštěvovanější místo na Šumavě. Z Antýglu půjdete procházkou okolo dravé říčky Vydry k Čeňkově Pile a stejnou cestou zpět. Dojdete k soutoku říček Vydry a Křemelné, čímž vzniká řeka Otava. Tuto procházku zvládnou i maminky s malými dětmi v kočárcích. Začít můžete také u Čeňkovy Pily, kde se na začátku trasy nachází parkoviště. V popisu vás navedeme i jinými směry.

 
 
 

Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Projedete místy, kde se natáčel detektivní seriál Police Modrava. Hauswaldskou kapli, kam si chodily ženy ze Srní pro zázračnou vodu, akumulační nádrž, kde byla nalezena mrtvola, Srní a místo kde se každé ráno koupali detektiv Kamil Sedláček a Emil Kintzl. Středně obtížný cyklovýlet s jedním nepříjemným stoupáním. Většinu tohoto výletu pojedete příjemnými sjezdy.


Hardcore cyklo Šumava

Tento velmi náročný cyklovýlet protíná známá turistická centra Šumavy - Železnou Rudu, Prášily, Modravu a Srní. Mimo úžasných vyhlídek si cestou prohlédnete: jezero Laka, bizony, Tříjezerní slať, Hradlový most - Rechle, Vchynicko-tetovský plavební kanál, Hauswaldskou kapli i místo z natáčení detektivního seriálu policie Modrava.


Srní, vlčí výběh, Čeňkova pila

Tento pěší výlet vás ze Srní dovede k nově otevřenému vlčímu výběhu, Klostermannovu mostu a místu kde soutokem šumavských říček Vydry a Křemelné vzniká řeka Otava. V popisu se dozvíte i jak se dostat na Horskou Kvildu.

Tuto aktualitu naleznete na horní liště v kolonce Dovolená pod číslem 9 - informace pro ty, kteří se u nás ubytují

 

 // Uloženo //

Námi doporučené ubytování

Chata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 681 Kč

 

 


Další alternativa ubytování v okolí

Hotel Srní depandance - Šumava ***

Hotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody, obklopený čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy, a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Noci můžete strávit v klidu plně zařízených pokojů a den začít snídaní formou bufetu zdarma. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

 

 


Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 122 Kč

 

 


Hotel Srní ****

Hotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena od: 1 098 Kč

 

 


Apartmán Srní 121

Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 

 


Apartmány Vydrýsek

Apartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 

 


Chata Kamínek

Chata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 

 


Chalet Gabrettina ****

Chata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 645 Kč

 

 


Chata Antýgl

Chata Antýgl nabízí neplacené parkoviště a možnost ubytování se zvířecími mazlíčky v Srní, 30 km od Bodenmaisu a 47 km od Deggendorfu. K dispozici je kuchyň s troubou, mikrovlnnou troubou, ledničkou a kávovarem, satelitní TV a koupelna se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

 Zájezd v Srní

Hotel Srní ****

Oblíbený hotelový komplex je situován v panenské přírodě chráněné krajinné oblasti, přímo v centru obce Srní. Železná Ruda je vzdálena 30 km od hotelu. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování. Díky bezprostřední blízkosti turistických stezek, cyklostezek, udržovaných tras pro běžecké lyžování, sjezdovek, řeky Otavy a skal u Dlouhé Vsi se nabízí mnoho možností jak trávit čas outdoorovými aktivitami. 

Vydáno: 16.07.2015

TOPlist
Neustále přidáváme trasy