Běžecké stopy Modrava - Prášily

Typ: Běžky Vzdálenost: 20.9 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 179 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Běžecké stopy Modrava - Prášily

Informace naleznete v záložce BODY ZÁJMU.

 

 

Ubytování Modrava

Klostermannova chata 

Klostermannova chataKlostermannova Chata se nachází v klidné lokalitě obce Modrava, v srdci národního parku Šumava. Nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi a nepřetržitě otevřenou recepci. Na místě lze parkovat zdarma. Klostermannova Chata má všechny pokoje vybaveny satelitní TV, posezením a vlastní koupelnou se sprchovým koutem. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 450 Kč


Modrý penzion

Modrý penzionModrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Studia a apartmány mají kuchyň nebo kuchyňský kout, TV a koupelnu. Součástí některých z nich je také balkon. Půjčovna kol je vzdálená 1 km. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 000 Kč


Hotel Modrava

Hotel ModravaHotel Modrava v Národním parku Šumava nabízí restauraci s výběrem à la carte, vířivku a saunu. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi. Všechny ubytovací jednotky mají TV s plochou obrazovkou a koupelnu se sprchou nebo vanou. V některých najdete také posezení. Hotel Modrava zajišťuje také službu půjčení jízdních kol. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 580 Kč


Hotel Madr

Hotel MadrPokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci a na místě najdete i obchod se suvenýry. Tento hotel má lyžárnu a půjčuje jízdní kola a elektrokola. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 780 Kč


Ubytování Srní

Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od města Bodenmais, a nabízí ubytování se saunou a lyžárnou. Nabízí venkovní bazén, sezónní venkovní bazén, zahradní gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. Na místě je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště a Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 080 Kč


Hotel Srní

Hotel SrníHotel Srní se nachází uprostřed krásné přírody Šumavy, je obklopen čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum. Poklidné noci můžete strávit v plně vybavených pokojích (všechny s balkonem) a začít den bezplatnou snídaní formou bufetu. Bezdrátové připojení k internetu je zdarma k dispozici ve veřejných prostorách hotelu Srní. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 297 Kč


Ubytování Prášily

Bruckneruv Dum

Bruckneruv DumRoubený Bruckneruv Dum se nachází v obci Prášily v národním parku Šumava. Nabízí vinný bar, saunu a zahradu s dětským hřištěm. Wi-Fi je zde k dispozici zdarma. Všechny pokoje jsou vybaveny TV, chladničkou, bezpečnostní schránkou a koupelnou se sprchou a fénem. V blízkosti vedou různé turistické, cyklistické a běžecké stezky. K Prášilskému jezeru a jezeru Laka jsou to 4 km. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 514 Kč


Penzion Kovárna

Penzion KovárnaDům u roty se nachází se v obci Prášily a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, balkonem, posezením a plně vybaveným kuchyňským koutem. Ve všech najdete také koupelnu se sprchou. V Domě u roty hosté najdou zahradu, úschovnu zavazadel a bezplatné veřejné parkoviště. Restaurace a supermarket jsou vzdáleny 100 metrů a Prášilské jezero je 4,5 km daleko. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 297 Kč


Penzion Pampeliška

Penzion PampeliškaPenzion Pampeliška stojí v centru obce Prášily v Národním parku Šumava. Nabízí soukromou botanickou zahradu a Wi-Fi zdarma. V budově je také prodejna a cukrárna. Lyžařský areál Železná Ruda leží 20 km odtud. Apartmány penzionu Pampeliška mají ložnici, kuchyňský kout a koupelnu. TV je k dispozici na požádání a za příplatek. Využít lze také úschovnu jízdních kol a lyžárnu. Na místě je k dispozici dětské hřiště a neplacené soukromé parkoviště. Více..

Přibližná cena za apartmán pro 4 os / noc: 1 297 Kč 

 

Mapy.cz

Mapy.cz

 

 • Nástupiště do běžecké stopy Modrava Nástupiště do běžecké stopy Modrava

  V Modravě se nachází rozsáhle placené parkoviště, u kterého soutokem Roklanského a Modravského potoka vzniká dravá říčka Vydra. Od parkoviště se vydejte doprava směrem k muzeu Dřevařství, zde odbočte doleva a za nedlouho dojdete ke stopě. Z této stopy můžete vystoupat na vrchol Černé hory, více zde. S malými dětmi doporučujeme se vydat na Březník. Pro ty co stojí na běžkách poprvé, dopručujeme procházku na běžkách směrem na Rybárnu viz. níže.

  Další běžecké stopy se nacházejí proti proudu Roklanského potoka u nouzového nocoviště. K těmto trasám se dostanete okolo muzea Dřevařství, kde půjdete rovně a za mostíkem doleva. Stopa na Rybárnu, Javoří pilu a Tříjezerní slať. Stejným směrem se dostanete i k Srní a na Poledník. Z Modravy je výšlap na Poledník o mnoho snažší než ze Slunečné u Prášil! Velmi dobrou průpravou na Jizersko padesátku je Černá hora. Trénoval jsem zde na dva ročníky.

  Jeden dobrý tip: Společně s Novou Hůrkou je také Modrava místem, kde povětšinou spadne první sníh. Víme, že běžecká  stopa se zpravidla nejdříve upravuje směrem na Černou horu. V těchto vysoko položených partiích slézá sníh jako poslední. Popíšeme trasu o celkové délce cca 25 km. Upozorňujeme na celkem slušné výšlapy a strmější sjezdy! U  muzea Dřevařství se vydejte směrem na Modravský potok most. Za tento krátký, téměř rovinatý úsek, buďte vděčni. Stačíte se alespoň trochu zahřát.. :-). Na rozcestí Modravský potok přeběhněte mostík a pokračujte strmým stoupáním na Černohorskou nádrž. Nepůjde-li to tudy nezoufejte a pokračujte na Černou horu přes rozcestí Na Ztraceném. Z Černohorské nádrže na nedalekou Ptačí nádrž si snížíte tepovku. Tento krátký úsek je plynulé stoupání. Na Ptačí nádrži odbočte doleva na Černou horu. Zde je stoupání ze začátku přijatelné ale s přibývajícími metry se zintenzivní. To nejhorší si užijete na posledním nekonečném kilometru (převýšení 80 m). Z Modravy na Černou horu je vzdálenost cca. 7.3 km a převýšení téměř 300 m. Z Černé hory budete mít zejména v zimním období celkem velkou šanci, že uvidíte vrcholy Alp. Z Černé hory pokračujte sjezdem k rozcestí U pramenů Vltavy. Sjezd je zpočátku velmi strmý. Úmíte-li na běžkách tak to pusťte, protože za ostřejší levotočivou zatáčkou vás profil klesání sám přibrzdí. U pramene Vltavy odbočte doprava a celkem v pohodě sjedete k rozcestí Na Strážní stezce. K rozcestí Pod Stráží vyšlápnete  na 750 metrech  cca 70 výškových metrů ! V případě, že se otočíte a poběžíte stejnou stopu zpět, čeká vás dvoukilometrový výšlap na Černou horu a pak jen sjezdy. Z Černé hory to zdatnější mohou pustit, protože v lese vás profil opět přibrzdí. Pozor na hlubokou stoku po pravé ruce! Počítejte i s tím, že se ve sjezdu budete vyhybat neukázněným běžkařům!!! Máte-li na Černohorské nádrži vyklepané nohy, raději sjezd sejděte. Nemuseli byste se terfit na mostík. Bývá to zde umydlené! Z Ptačí nádrže k rozcestí na Ztraceném je závěrečný sjezd velmi prudký a ukončený ostrou pravotočivou zatáčkou, ve které obvykle stojí běžkaři!!! To pro případ, kdyby jste jeli z Ptačí nádrže druhou stranou.. Jak jsem řekl na začátku, zde bývá stopa upravena hned s prvním sněhem. Proto stejná stopa tam i zpět.   :-)

  Mapa trasy s poznámkami

  Interaktivní mapa trasy

  Otevřeno: Vstupné:
 • Informační středisko Modrava Informační středisko Modrava

  Modravské informační středisko s bankomatem.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Informační středisko Srní Informační středisko Srní

  Informační středisko v Srní. Najdete ve středu obce u křižovatky. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Mechov (Mosau) Mechov (Mosau)

  Parkoviště je bezplatné s menší kapacitou. Najdete ho kousek od Srní směrem na Prášily. Na rozcestníku si vyberete jakým směrem se chcete vydat. Přijedete-li s dětmi, doporučujeme přejít přes hlavní silnici a pokračovat mírným stoupáním proti proudu Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu až k Hakešické cestě, kde se můžete otočit a svést se zpět k parkovišti, cestou určitě odbočte k Hauswaldské kapli.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor

  Malé neplacené parkoviště nedaleko Prášil směr Srní. Do stopy se dostanete za zatáčkou. Zde se nachází oranžový rozcestník viz. foto. Nebo také přímo z parkoviště můžete pokračovat do stopy lesem. Zde vás čeká přijatelný sjezd s ostrou levotočivou zatáčkou. Dále dojedete k říčce Křemelné (v těchto místech byla v seriálu policie Modrava vhozena puška do vody), za kterou je krátké, ale velmi strmé stoupání na Stodůlky. Dále pokračuje stopa tímto směrem na Malý Babylon a restauraci Rovina. Místní kachna s červeným zelím a chlupatými knedlíky.. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Běžkařský rozcestník (Velký Bor)
 • Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil

  Parkoviště s větší kapacitou se nachází u Prášil směrem na Srní. Stopa je upravena k Poledníku, ovšem to doporučujeme jenom velmi zdatným běžkařům. U Velkého Boru je také menší parkoviště s památníkem. Velký Bor najdete 2 kilometry směrem na Srní.

  V letním období bylo parkoviště o víkendech placené.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Stopa (Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil)
 • Prášily Prášily

  Informační středisko, bufet, potraviny a cukrárna v Prášilech u hlavní silnice.

  Otevřeno: Vstupné:
  Potraviny a cukrárna (Prášily) Rychlovka u Matěje (Prášily) Pošta v informačním středisku (Prášily)

Zvolíte-li Modravu jako místo, kde chcete strávit letní či zimní dovolenou, určitě nebudete litovat. Navštívit tolik zajímavostí v blízkém okolí jako naleznete právě zde, se Vám jinde na Šumavě nepovede! 

Přesměrování na booking.comHotel Madr ***

Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Další informace zde

Cena od: 1 135 Kč

Booking.com


Přesměrování na booking.comModrý Penzion

Modrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 2 216 Kč

 

Booking.com


Ubytovní v okolí Modravy

Chalet GabrettinaChalet Gabrettina ****

Chata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 644 Kč

 

Booking.com


Wellness Chata KastanekHotel Rankl

Hotel Rankl je situován v Horské Kvildě v Národním parku Šumava, pouhých 5 minut jízdy od lyžařského areálu Kvilda, a nabízí českou restauraci, saunu, masáže a bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 1 675 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comU Černých

U Černých se nachází v srdci Šumavského národního parku, 30 metrů od nejbližší sjezdovky. Nabízí ubytování v pokojích s bezplatným Wi-Fi. Obklopuje jej zahrada s táborovým ohněm. Další informace zde

Cena od: ???

Booking.com


Penzion Pohoda KvildaPenzion Pohoda Kvilda 

Penzion Pohoda Kvilda se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém centru šumavského národního parku, 100 metrů od sjezdovek a 200 metrů od tenisového kurtu. Jeho součástí je letní terasa a úschovna lyží a kol. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comChata U Krále Šumavy s.r.o. **

Chata U Krále Šumavy s.r.o. je dostupná na lyžích a má restauraci à la carte, ve které se podávají snídaně. Stojí v Kvildě, nedaleko lyžařského vleku a běžkařských tratí. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Další informace zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Apartmány U ŠpirkůApartmány U Špirků 

Apartmány U Špirků se nachází v obci Kvilda. Nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma a možností vlastního stravování, lyžárnu a soukromá parkovací stání přímo na místě. Na požádání jsou k dispozici i masáže. Více informací zde

Cena od: 2 432 Kč

 

Booking.com


U TichotůU Tichotů ***

Apartmány U Tichotů v obci Kvilda leží 300 metrů od místního lyžařského vleku a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, zahradu s grilem, stolní tenis a lyžárnu. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi a na místě je i bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: 811 Kč

 

Booking.com


Chata PovydříChata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 681 Kč

 

Booking.com


Hotel Srní depandance - ŠumavaHotel Srní depandance - Šumava ***

Hotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody, obklopený čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy, a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Noci můžete strávit v klidu plně zařízených pokojů a den začít snídaní formou bufetu zdarma. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

 

Booking.com


Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 015 Kč

 

Booking.com


Hotel SrníHotel Srní ****

Hotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 621 Kč

 

Booking.com


Apartmán Srní 121Apartmán Srní 121

Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 

Booking.com


Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek

Apartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 

Booking.com


Chata KamínekChata Kamínek

Chata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 

Booking.com


 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy