ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 23.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 29 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Jak k parkovišti? Kliknete si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete.  

 Vyhledat ubytování v okolí

V tomto okruhu jsme pro vás vybrali jako výchozí bod náměstí v Českých Budějovicích, samozřejmě se můžete napojit kdekoliv po cestě. Z náměstí Přemysla Otakara II. se vydáte Radniční ulicí, která se nachází pochopitelně u radnice. Dojedete na konec asi 100m dlouhé ulice a projedete Solní bránou, kterou najdete v zastrčené uličce mezi domy. Za Solní bránou odbočíte doprava, kde se napojíte na cyklotrasu č. 12. Jeďte Zátkovo nábřežím k hotelu Budweis, před kterým odbočte doleva a následně doprava. Pokračujte podél Mlýnské stoky až na rozcestí ve tvaru T. Zde odbočíte doprava na hlavní silnici. Přejeďte Mlýnskou stoku a za necelých 100m sjeďte z hlavní silnice doleva. Podjeďte Dlouhý most a pokračujte na cyklotrase č. 12 podél řeky. Dostanete se k lávce určenou pro cyklisty a chodce. Touto lávkou přejedete přes řeku, za lávkou odbočíte doprava a pokračujte podél řeky po druhém břehu.

 

 

Levý břeh Vltavy vás dovede do Českého Vrbného, kde minete lodní přístav a vodárenský kanál, ve kterém je možnost občerstvení. Stále se držíte na cyklotrase č. 12 až dojedete do Bavorovic. Tam na prvním rozcestí odbočíte doprava a pokračujete rovně na hlavní silnici. Ke konci Bavorovic se dejte na rozcestí ve tvaru Y doleva. Odtud se nebudete držet na cyklotrase č. 12, nýbrž trasy č. 12A. Za dalších 600m dojedete k hlavní silnici, před kterou odbočíte doprava a pokračujte po bezpečnější cyklostezce podél silnice. Dojedete k podjezdu pod frekventovanou komunikací. Podjedete hlavní silnici a dojedete po cyklotrase č. 12A k rozcestí s kapličkou.

 

Od přechodu přes silnici ujedete zhruba 650m k dalšímu rozcestí. Na tomto rozcestí s kapličkou sv. Rocha uhnete z trasy č. 12A a vydáte se doleva. Napojujete se na silnici, která vás dovede k ZOO a přilehlému loveckému zámku. Místo poznáte podle rozsáhlého parkoviště, kde odbočíte doprava. Za chvilku dojedete ke kolo stavu, kde si můžete uzamknout svá kola a dojít na prohlídku Zoologické zahrady Hluboká i loveckého zámku. Po zhlédnutí těchto zajímavostí se vydáte pěšinkou podél Munického rybníka směr Hluboká nad Vltavou. Pěšinka vás dovede zpět na rozcestí s kaplí sv. Rocha, kde odbočíte doleva stále podél rybníka. Ovšem za necelých 600m využijete přechod k přejetí na druhou stranu silnice. Pokračujete rovně Tyršovou ulicí stále po cyklotrase č. 12A. Kolem Podhradského rybníka dojedete ke stopce, na které odbočíte doprava a pojdete na rozcestí u golfového hřiště. Toto rozcestí poznáte podle rozcestníku ''Hluboká n. Vlt. Rozc.'' a také se nedaleko od rozcestí nachází golfové odpaliště. Sjeďte tedy z hlavní silnici a odbočte doprava.

Pokračujte po cyklotrase č. 12 zpět do Českých Budějovic. Pojedete kolem sportovně relaxačního centra Hluboká, kde jsou velmi zajímavé atrakce zejména pro děti. Cyklotrasa č. 12 vás dovede zpět do Bavorovic, které projedete rovně. Na konci vsi se vydáte doleva a pokračujete stejnou cestou zpět do Českých Budějovic. Když jsi nebudete jistí, pohlídejte si cedulky cyklotrasy č. 12, nebo se držte podél řeky. Záchytnými body při cestě zpět jsou přístaviště České Vrbné, lávka přes řeku, restaurace Klika a Biskupská ulice

 
 
 

 • [Náměstí Přemysla Otakara II. : 156 m] Náměstí Přemysla Otakara II.

  Od náměstí se vydáte Radniční ulicí kolem radnice. Solní bránou projedete na Zátkovo nábřeží.

  Náměstí je výchozím bodem této trasy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, že kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renesanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Náměstí Přemysla Otakara II. Černá věž. Náměstí Přemysla Otakara II.

  více

 • [Solní brána v Radniční ulici : 349 m] Solní brána v Radniční ulici

  Projedete Solní bránou, která dříve sloužila jako brána městského opevnění a odbočte doprava.

 • [Rozcestí u Kliky : 600 m] Rozcestí u Kliky

  Nejdříve odbočte doleva a poté doprava. Pokračujte podél Mlýnské stoky.

  Rozcestí u Kliky Rozcestí u Kliky

  více

 • [Most přes Mlýnskou stoku : 924 m] Most přes Mlýnskou stoku

  Podél Mlýnské stoky dojdete k rozcestí ve tvaru T, kde se dejte doprava a přejeďte přes most.

 • [Odbočka k podjezdu pod silnicí : 1,144 km] Odbočka k podjezdu pod silnicí

  Zde odbočte doleva k řece a podél řeky pokračujete na cyklotrase č. 7.

  Přístaviště na řece Vltava. Značení cyklotrasy.

  více

 • [Most pro cyklisty a chodce přes řeku : 2,609 km] Most pro cyklisty a chodce přes řeku

  Po cyklotrase č. 7 se dostanete k mostu přes řeku. Tento most přejdete a za ním odbočte doprava na cyklostezku č. 12.

  cyklo rozcestník Most pro cyklisty a chodce Most pro cyklisty a chodce přes řeku

  více

 • [Přístaviště České Vrbné : 5,676 km] Přístaviště České Vrbné

  Na dobře upravené cyklostezce podél řeky se dostanete k přístavišti České Vrbné. Pokračujte vlevo po cyklotrase č. 12.

  Přístaviště České Vrbné.

  Přístaviště České Vrbné Pokračujte vlevo.

  více

 • [Rozcestí za přístavem : 6,001 km] Rozcestí za přístavem

  Na rozcestí ve tvaru T pokračujte vpravo. Na tomto místě naleznete Vodácký areál.

  Rozcestí za přístavem

  více

 • [Odbočka v Bavorovicích : 7,589 km] Odbočka v Bavorovicích

  Cyklotrasou se dostanete do Bavorovic, kde na první odbočce zahnete doprava.

 • [Rozcestí ve tvaru Y v Bavorovicích : 8,148 km] Rozcestí ve tvaru Y v Bavorovicích

  Na tomto rozcestí odbočte doleva a dále pokračujete na cyklotrase č. 12A.

 • [Odbočka za Bavorovicemi : 8,831 km] Odbočka za Bavorovicemi

  Před hlavní silnicí odbočte doprava a pokračujte podél silnice.

 • [Podjezd pod hlavní silnicí : 9,697 km] Podjezd pod hlavní silnicí

  Podél silnice dojedete až k podjezdu. Pojdezd bývá bohužel zatopený vodou, v tomto případě přejděte silnici po přechodu. Pokračujte podél druhé strany silnice po cyklostezce č. 12A.

 • [Rozcestí s kapličkou : 10,305 km] Rozcestí s kapličkou

  Na tomto rozcestí odbočte doleva.

 • [ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství : 10,850 km] ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

  Nedaleko od loveckého zámku a ZOO je placené parkoviště. ZOO je na břehu Munického rybníku, podél kterého pokračujete směrem na Hlubokou nad Vltavou.

  ZOO Hluboká nad Vltavou – ZOO byla slavnostně otevřena už v roce 1939. Specializuje se zejména na zvířata v ČR ale chová i některá cizokrajná zvířata. 

  Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství – Nedaleko od ZOO je i Lovecký zámek, který slouží z části také jako muzeum. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevírací doba a ceník ZOO. ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství Přilehlé placené parkoviště Lovecký zámek.

  více

 • [Rozcestí s kapličkou po druhé : 11,305 km] Rozcestí s kapličkou po druhé

  Podél rybníku dojedete zpět na toto rozcestí.Nyní se vydejte doleva a pokračujte podél silnice.

 • [Napojení na hlavní : 11,893 km] Napojení na hlavní

  S veškerou opatrností přejdete hlavní silnici a pojedete směrem na Hlubokou nad Vltavou.

 • [Křižovatka na Hluboké nad Vltavou : 12,464 km] Křižovatka na Hluboké nad Vltavou

  Na stopce zahněte doprava.

 • [Odbočka u golfového hřiště : 12,926 km] Odbočka u golfového hřiště

  U golfového hřiště sjedete z hlavní silnice doprava. Napojíte se na cyklotrasu č. 12, která vás dovede zpět k výchozímu bodu.

  Odbočka u golfového hřiště Odbočka u golfového hřiště

  více

 • [Rozcestí v Bavorovicích : 15,278 km] Rozcestí v Bavorovicích

  Po cyklotrase č. 12 se dostanete kolem fotbalového hřiště až do Bavorovic. Na tomto rozcestí pokračujte vlevo.

 • [Rozcestí v Bavorovicích 2 : 15,758 km] Rozcestí v Bavorovicích 2

  Pokračujte vlevo.

 • [Odbočka v Bavorovicích : 16,231 km] Odbočka v Bavorovicích

  Odbočte doleva a pokračujte stále na cyklotrase č. 12. Nyní pokračujete stejnou cestou, kterou jste přijeli zpět na náměstí v Českých Budějovicích.

 • [U kanálu v Českém Vrbném : 16,245 km] U kanálu v Českém Vrbném

  V rozcestí ve tvaru Y u vodáckého kanálu odbočte doleva.

  Přilehlé parkoviště Rozcestník

  více

 • [Rozcestí s přístavem : 16,610 km] Rozcestí s přístavem

  Odbočte doprava a jedete podél řeky.

  Přístav České Vrbné infromační tabule

  více

 • [Rozcestí před mostem : 21,080 km] Rozcestí před mostem

  Podél řeky se dostanete k tomuto rozcestí a zde odbočte doleva.

  Cykloznačení

  více

 • [Rozcestí za mostem : 21,240 km] Rozcestí za mostem

  Po přejetí mostu odbočte doprava a pokračujte podél řeky na trase č. 7.

  Cykloznačení

  více

 • [Odbočka u podjezdu Dlouhého mostu : 22,770 km] Odbočka u podjezdu Dlouhého mostu

  Odbočte doprava a pokračujete na Sokolský ostrov.

  Tudy pojedete k další odbočce

  více

 • [Odbočka na Sokolském ostrově : 22,890 km] Odbočka na Sokolském ostrově

  Přejedete Mlýnskou stoku a odbočte doleva.

 • [Pokračujete podél Mlýnské stoky : 23,100 km] Pokračujete podél Mlýnské stoky

  Pokračujte na cyklostezce podél Mlýnské stoky.

 • [Klička u hotelu Budweis : 23,150 km] Klička u hotelu Budweis

  Odbočte doleva a následně doprava na Zátkovo nábřeží.

 • [Odbočka do Biskupské ulice : 23,610 km] Odbočka do Biskupské ulice

  U Železného mostu odbočte doleva a Biskupskou ulicí se dostanete na náměstí Přemysla Otakara II..

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Přístaviště v Českých Budějovicích

 • Přístaviště České Vrbné

 • Vodácký areál v Českém Vrbném

 • Parkoviště na Kanále

 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

 • Sportovně relaxační centrum

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Odsud se můžete napojit na trasu, pokud nechcete jet z náměstí Přemysla Otakara II. 

  Otevřeno: Vstupné:

 

 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy