ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 23.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 29 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Jak k parkovišti? Kliknete si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete.  

 Vyhledat ubytování v okolí

V tomto okruhu jsme pro vás vybrali jako výchozí bod náměstí v Českých Budějovicích, samozřejmě se můžete napojit kdekoliv po cestě. Z náměstí Přemysla Otakara II. se vydáte Radniční ulicí, která se nachází pochopitelně u radnice. Dojedete na konec asi 100m dlouhé ulice a projedete Solní bránou, kterou najdete v zastrčené uličce mezi domy. Za Solní bránou odbočíte doprava, kde se napojíte na cyklotrasu č. 12. Jeďte Zátkovo nábřežím k hotelu Budweis, před kterým odbočte doleva a následně doprava. Pokračujte podél Mlýnské stoky až na rozcestí ve tvaru T. Zde odbočíte doprava na hlavní silnici. Přejeďte Mlýnskou stoku a za necelých 100m sjeďte z hlavní silnice doleva. Podjeďte Dlouhý most a pokračujte na cyklotrase č. 12 podél řeky. Dostanete se k lávce určenou pro cyklisty a chodce. Touto lávkou přejedete přes řeku, za lávkou odbočíte doprava a pokračujte podél řeky po druhém břehu.

 

 

Levý břeh Vltavy vás dovede do Českého Vrbného, kde minete lodní přístav a vodárenský kanál, ve kterém je možnost občerstvení. Stále se držíte na cyklotrase č. 12 až dojedete do Bavorovic. Tam na prvním rozcestí odbočíte doprava a pokračujete rovně na hlavní silnici. Ke konci Bavorovic se dejte na rozcestí ve tvaru Y doleva. Odtud se nebudete držet na cyklotrase č. 12, nýbrž trasy č. 12A. Za dalších 600m dojedete k hlavní silnici, před kterou odbočíte doprava a pokračujte po bezpečnější cyklostezce podél silnice. Dojedete k podjezdu pod frekventovanou komunikací. Podjedete hlavní silnici a dojedete po cyklotrase č. 12A k rozcestí s kapličkou.

 

Od přechodu přes silnici ujedete zhruba 650m k dalšímu rozcestí. Na tomto rozcestí s kapličkou sv. Rocha uhnete z trasy č. 12A a vydáte se doleva. Napojujete se na silnici, která vás dovede k ZOO a přilehlému loveckému zámku. Místo poznáte podle rozsáhlého parkoviště, kde odbočíte doprava. Za chvilku dojedete ke kolo stavu, kde si můžete uzamknout svá kola a dojít na prohlídku Zoologické zahrady Hluboká i loveckého zámku. Po zhlédnutí těchto zajímavostí se vydáte pěšinkou podél Munického rybníka směr Hluboká nad Vltavou. Pěšinka vás dovede zpět na rozcestí s kaplí sv. Rocha, kde odbočíte doleva stále podél rybníka. Ovšem za necelých 600m využijete přechod k přejetí na druhou stranu silnice. Pokračujete rovně Tyršovou ulicí stále po cyklotrase č. 12A. Kolem Podhradského rybníka dojedete ke stopce, na které odbočíte doprava a pojdete na rozcestí u golfového hřiště. Toto rozcestí poznáte podle rozcestníku ''Hluboká n. Vlt. Rozc.'' a také se nedaleko od rozcestí nachází golfové odpaliště. Sjeďte tedy z hlavní silnici a odbočte doprava.

Pokračujte po cyklotrase č. 12 zpět do Českých Budějovic. Pojedete kolem sportovně relaxačního centra Hluboká, kde jsou velmi zajímavé atrakce zejména pro děti. Cyklotrasa č. 12 vás dovede zpět do Bavorovic, které projedete rovně. Na konci vsi se vydáte doleva a pokračujete stejnou cestou zpět do Českých Budějovic. Když jsi nebudete jistí, pohlídejte si cedulky cyklotrasy č. 12, nebo se držte podél řeky. Záchytnými body při cestě zpět jsou přístaviště České Vrbné, lávka přes řeku, restaurace Klika a Biskupská ulice

 
 
 

 • Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II.

  Náměstí je výchozím bodem této trasy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, že kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renesanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Náměstí Přemysla Otakara II. Černá věž. Náměstí Přemysla Otakara II.
 • Přístaviště v Českých Budějovicích Přístaviště v Českých Budějovicích

  Na druhém břehu Vltavy se nachází přístaviště. LodníDoprava.info

  Otevřeno: Vstupné:
 • Přístaviště České Vrbné Přístaviště České Vrbné

  Přístaviště České Vrbné.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště České Vrbné Pokračujte vlevo.
 • Vodácký areál v Českém Vrbném Vodácký areál v Českém Vrbném

  Umělý vodní kanál vybudovaný na řece Vltavě mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Divoká voda slouží jak vrcholovým sportovcům, tak i pod dozorem instruktora veřejnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vstupní brána do vodáckého areálu. Divoká voda. Divoká voda. Divoká voda.
 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Odsud se můžete napojit na trasu, pokud nechcete jet z náměstí Přemysla Otakara II. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

  ZOO Hluboká nad Vltavou – ZOO byla slavnostně otevřena už v roce 1939. Specializuje se zejména na zvířata v ČR ale chová i některá cizokrajná zvířata. 

  Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství – Nedaleko od ZOO je i Lovecký zámek, který slouží z části také jako muzeum. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: OTEVÍRACÍ DOBA ZOO
  leden - únor 8:30 - 16:00
  březen 8:30 - 17:00
  duben - květen 8:30 - 18:00
  červen - srpen 8:30 - 19:00
  září 8:30 - 18:00
  říjen 8:30 - 17:00
  listopad - prosinec 8:30 - 16:00
  Vstupné: ZOO HLUBOKÁ
  Dítě do 90 cm: zdarma
  Dospělí: 110 Kč
  Dítě nad 90 cm / 15 let: 70 Kč
  * Parkovné 70 kč na den
  Otevírací doba a ceník ZOO. ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství Přilehlé placené parkoviště Lovecký zámek.
 • Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum

  Zpestření především pro vaše děti. Nachází se zde Adrenalin park, hřiště na minigolf, hřiště na beachvolejbal, pin pongový stůl (s možností vypůjčení pálek) a nespočet dalších atrakcí. Najdete zde i občerstvení. V okolí se nachází golfové hřiště.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Březen - Říjen
  pondělí - neděle 10:00 - 19:00
  Vstupné:
  Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Odsud se můžete napojit na trasu, pokud nechcete jet z náměstí Přemysla Otakara II. 

  Otevřeno: Vstupné:

 

 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy