ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 23.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 29 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

ČB, Bavorovice, ZOO, Nám. ČB

Jak k parkovišti? Kliknete si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete.  

 Vyhledat ubytování v okolí

V tomto okruhu jsme pro vás vybrali jako výchozí bod náměstí v Českých Budějovicích, samozřejmě se můžete napojit kdekoliv po cestě. Z náměstí Přemysla Otakara II. se vydáte Radniční ulicí, která se nachází pochopitelně u radnice. Dojedete na konec asi 100m dlouhé ulice a projedete Solní bránou, kterou najdete v zastrčené uličce mezi domy. Za Solní bránou odbočíte doprava, kde se napojíte na cyklotrasu č. 12. Jeďte Zátkovo nábřežím k hotelu Budweis, před kterým odbočte doleva a následně doprava. Pokračujte podél Mlýnské stoky až na rozcestí ve tvaru T. Zde odbočíte doprava na hlavní silnici. Přejeďte Mlýnskou stoku a za necelých 100m sjeďte z hlavní silnice doleva. Podjeďte Dlouhý most a pokračujte na cyklotrase č. 12 podél řeky. Dostanete se k lávce určenou pro cyklisty a chodce. Touto lávkou přejedete přes řeku, za lávkou odbočíte doprava a pokračujte podél řeky po druhém břehu.

 

 

Levý břeh Vltavy vás dovede do Českého Vrbného, kde minete lodní přístav a vodárenský kanál, ve kterém je možnost občerstvení. Stále se držíte na cyklotrase č. 12 až dojedete do Bavorovic. Tam na prvním rozcestí odbočíte doprava a pokračujete rovně na hlavní silnici. Ke konci Bavorovic se dejte na rozcestí ve tvaru Y doleva. Odtud se nebudete držet na cyklotrase č. 12, nýbrž trasy č. 12A. Za dalších 600m dojedete k hlavní silnici, před kterou odbočíte doprava a pokračujte po bezpečnější cyklostezce podél silnice. Dojedete k podjezdu pod frekventovanou komunikací. Podjedete hlavní silnici a dojedete po cyklotrase č. 12A k rozcestí s kapličkou.

 

Od přechodu přes silnici ujedete zhruba 650m k dalšímu rozcestí. Na tomto rozcestí s kapličkou sv. Rocha uhnete z trasy č. 12A a vydáte se doleva. Napojujete se na silnici, která vás dovede k ZOO a přilehlému loveckému zámku. Místo poznáte podle rozsáhlého parkoviště, kde odbočíte doprava. Za chvilku dojedete ke kolo stavu, kde si můžete uzamknout svá kola a dojít na prohlídku Zoologické zahrady Hluboká i loveckého zámku. Po zhlédnutí těchto zajímavostí se vydáte pěšinkou podél Munického rybníka směr Hluboká nad Vltavou. Pěšinka vás dovede zpět na rozcestí s kaplí sv. Rocha, kde odbočíte doleva stále podél rybníka. Ovšem za necelých 600m využijete přechod k přejetí na druhou stranu silnice. Pokračujete rovně Tyršovou ulicí stále po cyklotrase č. 12A. Kolem Podhradského rybníka dojedete ke stopce, na které odbočíte doprava a pojdete na rozcestí u golfového hřiště. Toto rozcestí poznáte podle rozcestníku ''Hluboká n. Vlt. Rozc.'' a také se nedaleko od rozcestí nachází golfové odpaliště. Sjeďte tedy z hlavní silnici a odbočte doprava.

Pokračujte po cyklotrase č. 12 zpět do Českých Budějovic. Pojedete kolem sportovně relaxačního centra Hluboká, kde jsou velmi zajímavé atrakce zejména pro děti. Cyklotrasa č. 12 vás dovede zpět do Bavorovic, které projedete rovně. Na konci vsi se vydáte doleva a pokračujete stejnou cestou zpět do Českých Budějovic. Když jsi nebudete jistí, pohlídejte si cedulky cyklotrasy č. 12, nebo se držte podél řeky. Záchytnými body při cestě zpět jsou přístaviště České Vrbné, lávka přes řeku, restaurace Klika a Biskupská ulice

 
 
 

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Přístaviště v Českých Budějovicích

 • Přístaviště České Vrbné

 • Vodácký areál v Českém Vrbném

 • Parkoviště na Kanále

 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

 • Sportovně relaxační centrum

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Odsud se můžete napojit na trasu, pokud nechcete jet z náměstí Přemysla Otakara II. 

  Otevřeno: Vstupné:

 

 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy