Centrum Jindřichův Hradec

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 8.4 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 29 m Hodnocení: 80/5

Jihočeská města, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Centrum Jindřichův Hradec

Od budovy nádraží se vydejte vpravo směrem k blízké křižovatce. Ještě před ní je restaurace se zahrádkou, kde se můžete před startem výletu posilnit. Křižovatkou projděte na druhou stranu a pokračujte Nádražní ulicí. Po ní dojdete až ke Klášteru s kostelem sv. Kateřiny z patnáctého století. Dnes má kostel převážně renesanční podobu, přilehlý klášter pak raně barokní. U kláštera zahněte vlevo do Klášterní ulice, po které dojdete až na Masarykovo náměstí.

 

 

Náměstím projděte rovně kolem kašny do Panské ulice. Tou dojdete až do samotného centra města na náměstí Míru s dominantním sousoším Nejsvětější trojice. Z náměstí se vydejte průchodem červeného domu zdobeném lvy ke kostelu s městskou věží.

Kostelní/městská věž je jednotně zpoplatněna od věku čtyř let vstupným 20Kč. Naskytnou se vám z ní krásné pohledy na město, jindřichohradecký hrad a zámek. Kostel samotný je přístupný pouze během bohoslužeb. Od vstupu do věže pak pokračujte podél kostela. Překročíte patnáctý poledník. Projdete kolem muzea fotografie. Na křižovatce za muzeem zahněte vpravo na Balbínovo náměstí. Zde můžete navštívit muzeum Jindřichohradecka. Nedaleko se nachází také městská brána. Z Balbínova náměstí se dejte na jih, tzn před vstupem do muzea vlevo. Dobrovského ulicí kolem penzionu.

 

Po pár set metrech se před hradem Dobrylovského ulice rozšiřuje na menší náměstíčko. V budově bývalého zámeckého pivovaru naleznete Dům Gobelínů. Zde můžete navštívit expozice tradičních řemesel nebo sledovat práci profesionálních restaurátorů a švadlen. O pár metrů dál se za můstkem přes stoku nachází hlavní vchod do jindřichohradeckého zámku.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec je s rozlohou 3 ha třetím největším svého druhu v České republice, po Pražském hradě a Českém Krumlově, které s námi můžete také navštívit. Původně gotický hrad byl založen již ve 13. století před ním zde stávalo přemyslovské hradiště. Během let se pak hrad přeměnil v komfortní renesanční zámek. Pro návštěvníky nabízí tři prohlídkové trasy a návštěvu hradní věže.

Z hradu se pak vydejte zpět přes můstek, kterém jste přišli a pokračujte rovně Dobrovského ulicí zpět na náměstí Míru. Zde máte na vybranou. Buď se s námi vydat na přibližně hodinu trvající procházku po naučné stezce kolem břehu rybníka Vajgar, nebo si výlet zkrátit a pokračovat náměstím rovně Svatojánskou ulicí ke kostelu svatého Jana Křtitele a zde se opět k naší trase připojit. Předem bychom vás chtěli upozornit že naučná stezka vede po nezpevněné pěšině a je potřeba adekvátní obuv a nejlépe i dlouhé kalhoty. V případě dešťů také hrozí, že stezka bude značně bahnitá. Pokud se na ní ovšem vydáte odmění vás krásnou přírodou břehů rybníka.

Pokud se s námi vydáte na naučnou stezku zahněte z náměstí Míru vpravo do Rybniční ulice. Na křižovatce se dejte vpravo a pokračujte přes most rozdělující Malý a Velký Vajgar. Na rozcestí za mostem se dejte mírně vlevo Vídeňskou ulicí. Na kruhovém objezdu u nemocnice se dejte opět vlevo Jáchymovou ulicí kolem domu mládeže a střední školy. Na následující křižovatce se opět držte vlevo Jáchymovou ulicí.

Po chvíli dorazíte k autobusové zastávce Jáchymova a "zubatým" garážím. Hned za zastávkou zahněte vpravo na pěšinu do lesíka. Projděte rovně dětským hřištěm až před sráz k břehu rybníka a zahněte vpravo. Na dalším rozcestí se dejte vlevo a vyjděte z lesíka na louku. Zde vás čeká informační cedule naučné stezky. Pokračujte pěšinou rovně až k další informační tabuli. Z ní se nachází rozcestí. Zahněte vlevo do dalšího lesíka na břehu. Projděte lesík a pokračujte rovně úzkou loukou podél břehu s dětským hřištěm až ke schodům.

Zde se kvalita stezky ještě zhoršuje. Jděte po louce kolem schodů vlevo. Pěšina se zde na moment naprosto vytrácí, ale nebojte se a držte se podél břehu. Na konci louky se nachází po levé straně schůdky, kterými sejdete až ke břehu. Pokračujte po stezce na již poslední rozcestí. Dejte se opět vlevo a po několika metrech přes malý dřevěný můstek. Pěšina se začne stáčet na sever. Pak již jen rovně dojdete ke schodům vedoucím na most přes Hamerský potok, ze kterých se dejte vlevo, směrem na sever.

Přes most pokračujte rovně podél silnice. Na křižovatce zahněte vlevo do Denisovo ulice. Po pár metrech se napojíte na červené turistické značení, které vás dovede podél břehu, plovárny a nábřežím Ladislava Stehy až ke kostelu sv. Jana Křtitele. Přejděte křižovatku k památníku letců a odpojte se od červeného turistického značení. Po schodech za památníkem vyjděte do Štítného ulice za kostelem.

Zde se připojíte na trasu pokud jste se s námi na naučnou stezku nevydali. Štítného ulicí se vydejte směrem od kostela zpět do centra. Na křižovatce zahněte doleva a Panskou ulicí se vraťte zpět na Masarykovo náměstí. Zde se dejte vpravo Růžovou ulicí a po několika metrech si pohlídejte nenápadný dům centra sv. Florían s AQUA SHOW. Je to krása! Zpívající fontána se spouští každou celou hodinu a je jednou z pouze dvou v Evropě. Rozhodně si tuto podívanou nenechte ujít. Případné čekání si můžete zkrátit v restauraci přímo u fontány.

Toto byla poslední zastávka na naší trase. Od fontány se vraťte zpět na Masarykovo náměstí a druhou ulicí vpravo zahněte do Klášterní ulice, kterou jste již šli. U kostela zahněte vpravo. Nádražní ulicí dojdete až zpět k nádraží kde naše trasa končí. 

Nasednete-li v Jindřichově Hradci na úzkokolejku směrem Novou Bystřici, můžete bez potíží absolvovat tento cyklo výlet Nová Bystřice, bunkry z II. světové války, hrad Landštejn 

 
 
 

 • Vlakové a autobusové nádraží

 • Muzeum a úzkokolejka

 • Občerstvení a čerpací stanice

 • Klášter s kostelem sv. Kateřiny

 • Masarykovo náměstí

 • Náměstí Míru

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie s věží

 • Národní muzeum fotografie

 • Muzeum Jindřichohradecka

 • Dům Gobelínů

 • Hrad Jindřichův Hradec

 • Malý a velký Vajgar

 • Jindrova naučná stezka

 • Městská plovárna

 • Památník letců a parkoviště

 • Kostel svatého Jana Křtitele

 • sv. Florián s fontánou

Přesměrování na booking.comPenzion Kasper Cyklopenzion *** 

Tento penzion je vzdálen pouhých 50 metrů od zámku Jindřichův Hradec a nabízí kavárenský bar s krásnou terasou na nádvoří. Jeho pokoje mají vlastní koupelnu, satelitní TV a bezplatné Wi-Fi.

Penzion Kasper Cyklopenzion má pokoje vybavené malou lednicí a obývací částí. V koupelně jsou k dispozici toaletní potřeby. Další informace zde

Cena od: 648 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion U Papoušků  *** 

Penzion U Papoušků se nachází v Jindřichově Hradci v České republice. Penzion je vzdálen 400 metrů od zámku Jindřichův Hradec. Na místě je k dispozici satelitní TV. Nechybí ani lednička.

Penzion U Papoušků nabízí nekuřácké pokoje a terasu. Pro hosty jsou připraveny noviny. Lze se vydat na cyklistický nebo turistický výlet. K dispozici je také zdarma dostupné Wi-Fi. Hosté penzionu U papoušků mohou za poplatek využít parkování u budovy nebo bezplatné veřejné parkování v okolí. Další informace zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Hotel Bellevue Cesky KrumlovHotel Bílá Paní *** 

Hotel Bílá Paní se nachází v Jindřichově Hradci, 50 metrů od tamního zámku i náměstí, a nabízí restauraci s letní terasou a zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí všech pokojů je satelitní TV a vlastní koupelna. V některých najdete také kuchyňský kout a obývací část. Další informace zde

Cena od: 669 Kč

 

Booking.com


Hotel Dvorak Cesky KrumlovPenzion Kapitan ** 

Penzion Kapitán stojí pouhý 1 km z centra Jindřichova Hradce. Jedná se o malý penzion se zahradou a úschovnou jízdních kol. Všechny jeho pokoje mají vlastní koupelnu, kabelovou TV a rychlovarnou konvici.

Kapitán Penzion poskytuje bezplatné Wi-Fi ve všech pokojích. Penzion nemá vlastní restauraci, ale ty nejbližší najdete už ve vzdálenosti 300 metrů. K supermarketu se dostanete za pouhých 100 metrů. Další informace zde

Cena od: 436 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comNa Útesu

Apartmány Na Útesu se nacházejí v jihočeském Jindřichově Hradci, 1,2 km od tamního zámku, a nabízejí gril a výhled do zahrady. Soukromé parkoviště můžete využívat zdarma.

Součástí apartmánů je kabelová TV s plochou obrazovkou a v některých případech posezení a/nebo jídelní část. K vybavení patří mikrovlnná trouba, lednice a rychlovarná konvice. V některých apartmánech je také kuchyň s varnou deskou a myčkou na nádobí. Nechybí ani vlastní koupelna s bezplatnými toaletními potřebami. Ve všech prostorách apartmánů je dostupné bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 567 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion - ubytovaní s tenisem

Penzion - ubytování s tenisem se nachází v Jindřichově Hradci, 3,2 od od zámku. Nabízí sezónní venkovní bazén a neplacené soukromé parkoviště.

Apartmány mají kabelovou TV, kuchyni s ledničkou a koupelnu s ručníky a bezplatnými toaletními potřebami. Některé mají posezení nebo terasu. Další informace zde

Cena od: 621 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán U Kláštera

Apartmán U Kláštera se nachází v Jindřichově Hradci, 600 metrů od zámku Jindřichův Hradec, a nabízí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu dostupné ve všech prostorách.

Apartmán má posezení, kuchyň s myčkou nádobí a TV s plochou obrazovkou. Další informace zde

Cena od: 773 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gentleman 

Penzion Gentleman se nachází v centru Jindřichova Hradce, 30 minut jízdy od zámků Červená Lhota a Hluboká nad Vltavou. Nabízí krytý bazén, saunu, vířivku a posilovnu. Ve všech prostorách penzionu lze zdarma využívat Wi-Fi.

Pokoje mají vlastní koupelnu a posezení s kabelovou TV. K dispozici je společná kuchyň a zahrada s dětským hřištěm a grilem. Další informace zde

Cena od: 1 000 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Pod věží *** 

Tento intimní penzion se nachází v historickém centru Jindřichova Hradce. Nabízí stylové pokoje s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Vlastní restaurace podává české speciality včetně zvěřiny a ryb.

Penzion Pod Věží má světlé pokoje s velkými okny, bílými zdmi a bílým dřevěným nábytkem. To kontrastuje s fialovými koberci a záclonami. Další informace zde

Cena od: 703 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Černej pták

Penzion Černej pták se nachází v Jindřichově Hradci, 300 metrů od tamního zámku, a nabízí restauraci i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí pokojů je TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Další informace zde

Cena od: 811 Kč

 

Booking.com


Další ubytování zde

TOPlist
Neustále přidáváme trasy