Centrum Písku

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 6.2 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 75 m Hodnocení: 80/5

Jihočeská města, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Centrum Písku

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Písek Čas:

 

Od vlakového nádraží v Písku se vydejte na kruhový objezd a podejděte hlavní silnici. Minete první dětské hřiště a pokračujte Lipovou alejí. Za alejí podejděte viadukt, za kterým je další hřiště, na kterém se vyřádí větší děti. Dojdete ke křižovatce s bytovými domy. S opatrností přejdete frekventovanou silnici a pokračujte rovně k náměstíčku. Na jeho konci odbočíte doleva a kolem plovárny se dostanete k lávce přes Otavu.

 
 
 

Po lávce se dostanete na ostrov, kde si mohou vaše ratolesti zahrát minigolf. Na druhém břehu řeky sejdete z červeného značení a odbočíte doprava k jezu.

Dojděte k parkovišti, u kterého se nachází pietní park a pak pokračujte k mostu. Tento most je nejstarším v Čechách a odhaduje se, že byl vystavěn v Gotickém slohu koncem 13. století.

Před mostem nalevo je bankomat. Přejděte na druhou stranu řeky. Nalevo je rychlé občerstvení a hned naproti dům, kde úřadovala před odsouzením paní Milada Horáková.

 

Pak se vydáte po druhém břehu Otavy proti proudu zpět k jezu. Most bývá v noci osvětlen. Tento výlet bude určitě hezký i v létě k večeru. Přijdete k muzeu městské elektrárny, kde si můžete prohlédnout nejstarší veřejnou elektrárnu v Čechách. Zde si můžete zapůjčit lodičku nebo kolo.

Kouzelnou uličkou dojdete až ke kamenné bráně, kterou vejdete do parkánů. Jimi projdete ke kostelu s vyhlídkovou věží. Za kostelem pokračujte okolo cukrárny ulicí Leoše Janáčka.

Přijdete na Alšovo náměstí, kde ve středu dominuje Mariánské morové sousoší. Stojíte-li čelem ke sloupu máte po levé ruce Jungmannovu ulici, kterou se dostanete na velké náměstí s radnicí. Projděte průchodem přímo v radnici k hradu, kde se nachází Prácheňské muzeum a sladovna.

Po prohlídce se vraťte na náměstí a úhlopříčně před Heydukovou ulicí projděte průchodem do Palackého sadů. Sady projděte na konec (zde se nachází WC otevřené i o víkendu, v neděli pouze do 12:00). Zde odbočte 2 krát doprava do Nerudovy ulice. Vzápětí zahněte do Soukenické ulice a pokračujete okolo Synagogy.

 

 

V ulici Chelčického odbočte doleva. Před semafory odbočte doprava ke kostelu s věží. Za kostelem vás kaštanová alej dovede do Píseckého ulice, kterou pokračujte k Putimské bráně a odbočte do Putimské ulice. Dále pokračujte rovně Švantlovo ulicí, kterou dojdete až k viaduktu s hřištěm. Lipovou alejí se dostanete zpět ke kruhovému objezdu a nádraží. 

Booking.com

 • Nádraží Písek Nádraží Písek

  Výchozí bod trasy. U nádraží lze i zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Dětské hřiště Dětské hřiště

  První dětské hřiště na trase.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Městský ostrov Městský ostrov

  Na ostrově se nachází restaurace a mini golfové hřiště.

  Otevřeno: Vstupné:
  Městský ostrov Městský ostrov Městský ostrov Městský ostrov Městský ostrov
 • Hotel Buly (mimo trasu)

  Námi doporučené a cenově dostupné ubytování v Písku.

  Ubytování se nachází vlevo od Městského ostrova.

  Hotel Buly se nachází v Písku, hned vedle městských sportovišť včetně hokejového stadionu, tenisových kurtů, bazénu a zařízení na bowling a squash. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, TV a bezplatné Wi-Fi. K dispozici je neplacené hlídané parkoviště vzdálené 50 metrů.

  Cena za noc od: 450 Kč

   

  Hotel BulyHotel BulyHotel Buly

  Otevřeno: Vstupné:
 • Jez Jez

  Jez na řece Otava.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Parkoviště Parkoviště

  Zde můžete také zaparkovat a vydat se na trasu. Nachází se zde veřejné WC.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Parkoviště
 • Pietní park u Nejsvětější Trojice Pietní park u Nejsvětější Trojice

  Gotický kostel ze 16. století s parkem a hřbitovem. Kostel je v současné době používá převážně pro kulturní akce. V hlavní hale najdete stálou expozici gobelínů a obrazů. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Pietní park u Nejsvětější Trojice Pietní park u Nejsvětější Trojice Pietní park u Nejsvětější Trojice Pietní park u Nejsvětější Trojice Pietní park u Nejsvětější Trojice
 • Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku

  Nejstarší stojící kamenný most v Čechách. Most je postaven v gotickém slohu a jsou na něm umístěny repliky barokních soch a kříže. Kamenný most přemosťuje řeku Otavu.

  Místní obyvatelé nazývají most jako „Starý most”. Neoficiální název je Jelení most, protože podle pověsti se měl most pojmenovat podle prvního, kdo přes most přejde na druhý břeh. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal a prvním kdo přešel most se stal jelen z nedalekých lesů, a tak byl most podle něho pojmenovaný. Od roku 2007 je oficiální název „Kamenný most v Písku”.

  Most byl zřejmě postaven ke konci 13. století za panování Přemysla Otakara II., ale první písemná zmínka o mostě je z roku 1348, kdy se o něm zmiňuje Karel IV. Zajímavostí je, že byl stavěn na suchu a až po jeho dostavění byla řeka uměle puštěna do nového koryta, které vedlo pod mostem. Most se stal důležitou spojnicí na solné stezce. Solná stezka spojovala baltské oblasti se středomořím.

  Na náplavce řeky Otavy každoročně vyrostou obří sochy z písku v rámci zábavné akce Cipískoviště. V roce 2017 se Cipískoviště koná 12 - 14. května. 

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Cukrárna Nedaleký bankomat Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Bistro
 • Muzeum vodní elektrárny Muzeum vodní elektrárny

  Písek měl jako první v Čechách stálé veřejné elektrické osvětlení, které instaloval František Křižík roku 1887. (Významný český technik, průmyslník a vynálezce na jehož další dílo, Křižíkovu Fontánu, se s námi můžete podívat na našem okruhu v Praze) V muzeum se seznámíte s historií písecké elektřiny a uvidíte staré výrobní zařízení v provozu.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Červen
  pondělí - pátek: 09:00 - 16:00
  sobota: 09:00 - 18:00
  neděle: 09:00 - 16:00

  Červenec - Srpen
  pondělí - neděle: 09:00 - 18:00

  Září - Říjen
  pondělí - pátek: 09:00 - 16:00
  sobota: 09:00 - 18:00
  neděle: 09:00 - 16:00

  Listopad
  sobota - neděle: 09:00 - 16:00
  Vstupné: Cena: 50 Kč
  Snížená: 40 Kč
  Rodinná: 40 Kč
  Muzeum vodní elektrárny Muzeum vodní elektrárny Muzeum vodní elektrárny Muzeum vodní elektrárny Muzeum vodní elektrárny
 • Kostel s vyhlídkovou věží Kostel s vyhlídkovou věží

  Kostel Narození Panny Marie a vyhlídková věž.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kostel s vyhlídkovou věží Kostel s vyhlídkovou věží Kostel s vyhlídkovou věží Kostel s vyhlídkovou věží Kostel s vyhlídkovou věží
 • Alšovo náměstí Alšovo náměstí

  Alšovo nebo také malé náměstí bývalo patrně hlavním rynkem středověkého Písku. Mariánské morové sousoší uprostřed náměstí upomíná na poslední velký mor v Čechách v roce 1713.

  Otevřeno: Vstupné:
  Alšovo náměstí Alšovo náměstí Alšovo náměstí
 • Velké náměstí Velké náměstí

  Na náměstí se nachází barokní radnice, kde sídlí správa města.

  Otevřeno: Vstupné:
  Radnice Velké náměstí Velké náměstí
 • Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna

  Muzeum vás zavede do bývalého královského hradu. Zde zhlédnete expozice z historie města a okolí.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Březen - Září
  úterý - neděle: 09:00 - 18:00

  Říjen - Prosinec
  úterý - neděle: 09:00 - 17:00
  Vstupné: Cena: 40 Kč
  Snížená: 20 Kč
  Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna Prácheňské muzeum a sladovna
 • Palackého sady Palackého sady

  Na místě příkopu a valu před městskými hradbami vznikl tento park a to ve 40. letech 19. století. Nachází se zde pomník historika, politika a spisovatele Františka Palackého, básníka Aleše Heyduka a kopie barokní sochy Neptuna, která dříve zdobila dnes již neexistující kašnu na Velkém náměstí. Na památku zakladatele parku, krajského hejtmana Schrenka, zde byl v roce 1841 postaven empírový pavilon.

  Otevřeno: Vstupné:
  Palackého sady Palackého sady
 • Veřejné WC Veřejné WC

  Veřejné záchody.

  Otevřeno: viz. foto Vstupné: viz. foto
  Veřejné WC Veřejné WC
 • Židovská synagoga Židovská synagoga

  Židovská komunita, která početně tvořila jen několik málo procent obyvatel Písku, si v roce 1871 vybudovala velkoryse pojatou synagogu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • U Putimské brány U Putimské brány

  Už od vzniku města si měšťané pro svou obranu budovali pevné hradby. V 15. - 17. století byly hradby zvýšeny až na 10m. O Putimské bráně existuje znárodnělá studentská píseň „Když jsem já šel tou Putimskou branou”.

  Otevřeno: Vstupné:
  U Putimské brány U Putimské brány U Putimské brány U Putimské brány U Putimské brány

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Písek Parkoviště Písek

  Parkoviště mimo trasu, z kterého se můžete napojit na trasu.

  Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Písek Parkoviště Písek

Nabídka ubytování Písek

Hotel Buly **

Přesměrování na booking.comHotel Buly se nachází v Písku, hned vedle městských sportovišť včetně hokejového stadionu, tenisových kurtů, bazénu a zařízení na bowling a squash. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, TV a bezplatné Wi-Fi. K dispozici je neplacené hlídané parkoviště vzdálené 50 metrů.

Ve stejné budově najdete restauraci. K další restauraci Na Ostrově je to pouhých 500 metrů. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 757 Kč


Hotel Cade ***

Přesměrování na booking.comCadillac Hotel se nachází na klidném místě, pouhých 200 metrů od vlakového nádraží v Písku a 10 minut chůze od hlavního náměstí, a nabízí funky bar v suterénu a letní terasu. Wi-Fi je k dispozici zdarma a neplatí se ani za parkování.

Pokoje mají individuální zařízení. Ve všech najdete TV a koupelnu s toaletními potřebami. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 965 Kč


Manhattan Penzion ***

Přesměrování na booking.comManhattan Penzion stojí na klidném místě na okraji Písku, 10 minut chůze od centra města. Zdarma nabízí Wi-Fi a parkování.

Barvitě zařízené pokoje mají klimatizaci, satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu s fénem. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 027 Kč


OtavArena ***

Přesměrování na booking.comTento hotel se nachází v Písku na břehu zlatonosné řeky Otavy. Nabízí pokoje a apartmá se satelitní TV s plochou obrazovkou a psacím stolem. K dispozici je Wi-Fi zdarma a bezplatné soukromé parkoviště.

OtavArena stojí v areálu sportovního centra s tenisovými kurty a dalším zázemím. Centrum jihočeského Písku je odtud vzdálené 300 metrů. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 189 Kč


Cosy Flat Pisek Downtown

Přesměrování na booking.comCosy Flat Písek Downtown se nachází v Písku, 44 km od Českých Budějovic. Do Tábora je to 39 km. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi.

Ubytování zahrnuje TV s plochou obrazovkou a v některých případech i posezení a/nebo jídelní část. Standardem je kuchyň s varnou deskou, mikrovlnnou troubou a ledničkou. Dále je zde varná deska a rychlovarná konvice. Ve vlastní koupelně jsou zdarma připravené toaletní potřeby. Nechybí ložní prádlo ani ručníky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 216 Kč


Hotel City Pisek ***

Přesměrování na booking.comHotel City Písek se nachází na hlavním náměstí v Písku, pouhých 200 metrů od oblíbeného kamenného mostu. Svým hostům nabízí k využití restauraci a café bar se zimní zahradou.

Hotel City Písek nabízí pokoje s Wi-Fi zdarma a malou lednicí. V koupelně je k dispozici fén a toaletní potřeby. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 297 Kč


Hotel Bila Ruze ***

Přesměrování na booking.comTento hotel se nachází v jihočeském Písku a nabízí restauraci i terasu s panoramatickým výhledem na řeku Otavu, ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi a bezplatné venkovní parkoviště. Za příplatek lze parkovat také v podzemní garáži.

Hotel Bílá Růže poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou. Za příplatek mohou hosté využívat hotelovou infrasaunu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 324 Kč


Hotel Villa Conti ***

Přesměrování na booking.comHotel Villa Conti se nachází na klidném předměstí Písku v jižních Čechách. Nabízí pokoje s balkónem a bezplatným Wi-Fi připojením.

Villa Conti nabízí pokoje s minibarem, TV a koupelnou s fénem a kosmetickým zrcátkem.

Každé ráno se podává bohatá snídaně formou bufetu. Hotel Villa Conti nabízí půjčovnu kol a zdarma parkování. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 405 Kč


Interhotel America ****

Přesměrování na booking.comInterhotel America se nachází v historickém Písku, přímo na úpatí Píseckých hor. Zahrnuje wellness centrum s krytým vyhřívaným bazénem, ​​saunou, tenisovým kurtem a posilovnou. Nabízí ubytování ve velkých pokojích s vlastním balkonem, posezením a bezplatným Wi-Fi.

Interhotel America poskytuje pokoje s prostornou koupelnou, psacím stolem a satelitní TV s plochou obrazovkou. Všechny mají vlastní balkon a hosté mohou využít hotelovou zahradu a terasu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 567 Kč


Hotel Art ***

Přesměrování na booking.comHotel Art se nachází v centru Písku, 50 metrů od řeky Otavy a 300 metrů od Kamenného mostu, a je situován v historické budově. Písecký hrad stojí 5 minut chůze od hotelu.

Hotel Art nabízí à la carte restauraci, ve které se podávají pokrmy české kuchyně a také speciální dietní menu na vyžádání. Každý den se můžete těšit na snídaně formou bufetu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 594 Kč


Hotel U Kaplicky ***

Přesměrování na booking.comRodinný Hotel U kapličky se nachází v historickém královském městě Písku, 10 minut chůze od starého Kamenného mostu. Poskytuje ubytování v pokojích a apartmá s dřevěným nábytkem, včetně psacího stolu a vlastní koupelnou. Ve všech prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

V hotelu je restaurace, kde se připravují tradiční jihočeské speciality i pokrmy mezinárodní kuchyně. K dispozici je také terasa a prostor pro kuřáky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 651 Kč

 

Hotel U Zlatého býka ***

Přesměrování na booking.comHotel U Zlatého býka najdete v centru Písku, 400 metrů od historického kamenného mostu přes řeku Otavu. To nabízí českou kuchyni, bezplatné Wi-Fi a parkování zdarma.

Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené moderní koupelnou s vyhřívaným sušákem na ručníky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 729 Kč


Další ubytování Písek


Ceny u ubytování jsou pro dvě osoby za noc

TOPlist
Neustále přidáváme trasy