České Budějovice, Holašovice, Hluboká

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 58.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 167 m Hodnocení: 100/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

České Budějovice, Holašovice, Hluboká

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Z proslulého českobudějovického náměstí se vydáte okolo radnice Radniční ulicí. Po 150m na konci Radniční ulice projedete podloubím, neboli Solní bránou. Za Solní bránou odbočte doprava a jeďte po Zátkovo nábřeží. Na konci zátoky a u hotelu Budweis odbočte doleva a následně doprava. Zde pokračujte podél Mlýnské stoky. U druhého mostíku přes stoku odbočte doprava. Ještě před Dlouhým mostem odbočte vlevo a Dlouhý most podjeďte. Dále pokračujte po pravém břehu řeky Vltavy. Zde se podle cyklistického značení trasy č. 7 (dříve č.12) dostanete až k lávce přes řeku. Po lávce přejeďte přes řeku na druhý břeh a za lávkou odbočte vpravo a napojte se na cyklotrasu č. 12. Podél levého břehu Vltavy pokračujte až do Českého Vrbného.

 
 
 

V Českém Vrbném minete přístaviště a následném rozcestí odbočte doleva. Zde se po pravé straně nachází další možný výchozí bod trasy na parkovišti u vodáckého areálu.

Na návsi u kapličky v Českém Vrbné pojedete podle značky cyklotrasy č. 1109 doprava. Po chvilce sjedete z hlavní silnice rovně a podjedete hlavní komunikaci. Na autobusové točně přejdete přes silnici a dáte se kousek podél rybníka a čtyřproudové silnice. Za rybníkem vás turistická značka navede doleva. Na dalším rozcestí ve tvaru T zahněte doprava a pokračujte po cyklotrase č. 1109. Dostanete se k sádkám a k rybí farmě, kde odbočte doleva mezi rybníky. Zde již cesta připomíná asfaltovou komunikaci. Na rozcestí za farmou zahněte doleva a po hrázi Starohaklovského rybníka se dostanete až do Haklových Dvorů, dnes již součástí Českých Budějovic. Zde se dáte doprava na rozcestí u poštovních schránek. U konečné autobusu odbočíte doleva a hned doprava. Dále pokračujte na Dubné.

Za Českými Budějovicemi na prvním rozcestí si zkrátíte cestu, oproti cyklostezce a jeďte vlevo na Žabovřesky. Na rozcestí za rybníkem se dáte doleva na Dubné. Zde už se nedržíte na cyklotrase č. 1109, ale jedete pouze podle našeho popisu. Ve vesničce Křenovice je velmi příjemná možnost posezení a občerstvení v hospůdce s názvem Fitness.

Za Křenovicemi přejedete hned do Dubného, kde je úsek značen jako cyklotrasa č. 1094 a na rozcestí se dáte doleva. Na návsi odbočte doprava k ceduli Kvítkovice 3 km. Při výjezdu z Dubného vás čeká poměrně nenáročné stoupání, posléze sjezd ke Kvítkovickému rybníku a alejí černých topolů se dostanete až do Kvítkovic. Zde odbočte doprava do vsi. Pokračujte do nedalekého Čakovce. Za vsí vás cedulka č. 1094 nasměruje doleva a po krátkém nepříjemném stoupání se svezete do Jankova.

 

V Jankově jeďte na prvním rozcestí rovně, kde dáte přednost v jízdě a pokračujte mírným stoupáním k 2 km vzdáleným Holašovicím. Při příjezdu do Holašovic se dostanete až na známou náves. Po pravé ruce máte informační středisko a parkoviště. Na návsi jsou krásné statky selského baroka a na konci návsi vlevo naleznete další zajímavost tzv. Jihočeský Stonehendge. V místní restauraci je možnost občerstvení. Po zhlédnutí této ojedinělé jihočeské návsi se vydáte zpět k parkovišti, za ním odbočíte doleva a pokračujete po cyklotrase č. 1085. Pak u chaloupek pokračujete dvakrát rovně až sjedete k hlavní silnici. Odbočíte doprava do nedalekého Čakova. U vesnice zahněte vlevo na Holubovskou baštu a poté za 800m odbočte doprava.

Za Dehtářským potokem zahnete vlevo a pokračujete k rybníku Dehtář. U chatek směrem k rybníku jsou udělané přes cestu odvodňovací rigoly, u kterých přibrzďte. Po hrázi známého jihočeského rybníka se dostanete až na hlavní silnici, kde odbočíte doprava a projedete vesničkou Dehtáře. Na konci vsi u modrého sloupu odbočte doleva na Břehov.

Ve vesničce Břehov zahněte doleva a po chvilce u růžové hasičské zbrojnice se vydejte doprava na Čejkovice. Po průjezdu listnatým lesem se vám otevře vlevo výhled na Hosín a na zámek Hluboká. V Čejkovicích na návsi se držíte rovně na Hlubokou n. Vltavou. Za Čejkovicemi jedete po hlavní silnici nejkratší cestou směr Hluboká n. Vltavou. Zde si chvilku postojíte, protože křížíte hlavní silnici ČB – Strakonice. Dáte se rovně přes silnici a po chvilce na rozcestí doleva. Vzápětí jste na hrázi proslulého Bezdrevského rybníka. Za hrází přejedete přes trať a po hlavní silnici dojedete až k ZOO, muzeu myslivosti, lesnictví a rybářství. Od ZOO pokračujte pěšinkou podél Munického rybníka až k frekventované křižovatce u Hluboké n. Vltavou. Zde si počkáte, aby jste mohli bezpečně přejet křižovatku rovně a dostat se na Hlubokou n. Vltavou. Na následné stopce odbočíte doprava a po chvilce za golfovým hřištěm odbočíte opět doprava. V Hluboké n. Vltavou je mimo jiné solná jeskyně, nádherná letní plovárna, bowling, kostel v centru města, nespočet restaurací, informační středisko a nesmíme opomenout zámek Hluboká.

Kolem rozsáhlého sportovně relaxačního centra jedete po známé cyklostezce spojující České Budějovice s Hlubokou n. Vltavou. Dojedete do Bavorovic, kde je další možnost k posezení na fotbalovém hřišti. Po občerstvení vjedete do Bavorovic, kde odbočte doleva. Držíte se na hlavní silnici a na konci návsi sjedete z hlavní silnice rovně, posléze na cyklostezku doleva. Za chvilku dorazíte zpět do Českého Vrbného. 

V Českém Vrbném projedete kolem vodáckého areálu a na rozcestí odbočíte vlevo. Dále pokračujete proti proudu řeky zpět stejnou cestou na náměstí. Cyklotrasy č. 12 a 7 vás dovedou k Železnému mostu, u kterého odbočíte doleva do Biskupské ulice. 

PočasíVíce počasí

 

 • [Náměstí Přemysla Otakara II. : 29 m] Náměstí Přemysla Otakara II.

  Po prohlídce náměstí Přemysla Otakara II. naše trasa pokračuje Radniční ulicí. V Radniční ulici odbočíte po necelých 100m do průchozího podloubí, které projedete.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, že kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renesanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II.

  více

 • [Solní brána v Radniční ulici : 150 m] Solní brána v Radniční ulici

  Projedete Solní bránou, která dříve sloužila jako brána městského opevnění. Za solní bránou odbočte doprava a podél Zátkovo nábřeží dojedete k hotelu Budweis.

 • [Rozcestí u Kliky : 713 m] Rozcestí u Kliky

  Nejdříve odbočte doleva a poté doprava. Pokračujte podél Mlýnské stoky.

  Rozcestí u Kliky

  více

 • [Most přes Mlýnskou stoku : 987 m] Most přes Mlýnskou stoku

  Podél Mlýnské stoky dojdete k rozcestí ve tvaru T, kde se dejte doprava a přejeďte přes most.

 • [Odbočka k podjezdu pod silnicí : 1,067 km] Odbočka k podjezdu pod silnicí

  Zde odbočíte doleva k řece a podél řeky pokračujete na cyklotrase č. 7.

  Přístaviště na řece Vltava. Značení cyklotrasy.

  více

 • [Most pro cyklisty a chodce přes řeku : 2,692 km] Most pro cyklisty a chodce přes řeku

  Po cyklotrase č. 7 se dostanete k mostu přes řeku. Tento most přejedete a za ním odbočíte doprava.

  cyklo rozcestník Most pro cyklisty a chodce Odbočka za mostem

  více

 • [Přístaviště České Vrbné : 5,770 km] Přístaviště České Vrbné

  Na dobře upravené cyklostezce jste se dostali k přístavišti České Vrbné. Pokračujete vlevo po cyklotrase č. 12.

  Pokračujte vlevo. Přístaviště České Vrbné

  více

 • [Rozcestí za přístavem : 6,100 km] Rozcestí za přístavem

  Na rozcestí ve tvaru T pokračujte vlevo. Na tomto místě se nachází další možný výchozí bod trasy a to parkoviště u vodáckého areálu.

  Rozcestí za přístavem

  více

 • [Rozcestí s kapličkou v Českém Vrbném. : 6,565 km] Rozcestí s kapličkou v Českém Vrbném.

  Na tomto rozcestí pokračujete doprava po cyklotrase č. 1109.

 • [Podjezd pod hlavní silnicí. : 6,720 km] Podjezd pod hlavní silnicí.

  Zde podjedete pod hlavní silnicí a na točně MHD odbočíte doprava přes silnici. Poté pojedete podél silnice na cyklotrase č. 1109.

  Po této cyklostezce pokračujete za točnou MHD.

  více

 • [Odbočka k rybníkům : 7,037 km] Odbočka k rybníkům

  Za zhruba 300m od točny si pohlídejte odbočku doleva mezi rybníky.

  Cykloznačení trasy 1109.

  více

 • [Rozcestí Černiš (ryb.) : 8,160 km] Rozcestí Černiš (ryb.)

  Na rozcestí ve tvaru T odbočte doprava.

  Cyklo značení. Rozcestník.

  více

 • [Mezi rybníky : 10,474 km] Mezi rybníky

  Mezi rybníky jedete doleva.

  Značení trasy 1108 + 1109.

  více

 • [Rozcestí Haklovy Dvory : 11,295 km] Rozcestí Haklovy Dvory

  Na této křižovatce odbočíte vpravo a pokračujte po silnici.

  Rozcestník.

  více

 • [Odbočka z cyklotrasy : 13,536 km] Odbočka z cyklotrasy

  Zde sjedete z cyklotrasy doleva.

 • [Odbočka na Dubné : 14,356 km] Odbočka na Dubné

  Odbočte doleva na Dubné. Zde pokračujete na cyklotrase č. 1082.

 • [Hospoda v Křeňovicích : 16,505 km] Hospoda v Křeňovicích

  V Křeňovicích máte možnost příjemného posezení. Poté pokračujte po hlavní silnici a cyklotrase č. 1082.

  Možnost příjemného posezení v místní hospůdce.

  Hospoda v Křeňovicích Dětské hřiště Posezení

  více

 • [Křižovatka v Dubném : 17,184 km] Křižovatka v Dubném

  Pokračujete rovně.

 • [Odbočka na návsi v Dubném : 17,569 km] Odbočka na návsi v Dubném

  Na návsi odbočte doprava a pokračujete na cyklotrase č. 1094.

  Hostinec na návsi Večerka Otevírací doba večerky Orientační plán Dubného

  více

 • [Rozcestí ve tvaru Y v Dubném : 17,950 km] Rozcestí ve tvaru Y v Dubném

  Odbočte doprava.

 • [Křižovatka v Kvítkovci : 21,037 km] Křižovatka v Kvítkovci

  Odbočte doprava a obec Kvítkovice projedete po hlavní silnici.

  Cykloznačení

  více

 • [Odbočka za Čakovcem : 22,916 km] Odbočka za Čakovcem

  Po hlavní silnici projedete celý Čakovec a za ním se vydejte doleva do stoupání.

 • [Křižovatka v Jankově : 24,863 km] Křižovatka v Jankově

  V Jankově pojedete rovně a držíte se na cyklotrase č. 1094 až do Holašovic.

 • [Holašovice : 26,894 km] Holašovice

  Po hlavní silnici se dostanete na náves v Holašovicích. Na konci návsi vlevo je další zajímavost Holašovic a to tzv. jihočeský Stonehenge.

  Holašovice, jihočeská ves, jejíž počátky sahají do 13.století. Za morové epidemie (1520-1521) bylo okolí Holašovic těžce postiženo a sama vesnice se vylidnila, vyšebrodská vrchnost vesnici musela znovu osídlit. Největší zajímavostí jsou v Holašovicích budovy v tzv. selském baroku a v roce 1998 byly Holašovice zapsány do světových památek UNESCO.

  Náves v Holašovicích. Informační centrum. Náves v Holašovicích. Náves v Holašovicích. Náves v Holašovicích. Holašovice

  více

 • [Odbočka v Holašovicích : 28,120 km] Odbočka v Holašovicích

  Po prohlídce náměstí se vydáte stejnou cestou zpět a na rozcestí ve tvaru Y v Holašovicích odbočte doleva. Dále se držíte na cyklotrase č. 1085.

  Odbočka v Holašovicích

  více

 • [Křižovatka u pomníčku : 29,115 km] Křižovatka u pomníčku

  Pokračujte rovně.

 • [Odbočka na Čakov : 30,013 km] Odbočka na Čakov

  Zde odbočte doprava.

 • [Odbočka v Čakově : 30,815 km] Odbočka v Čakově

  Stále se držíte na cyklotrase č. 1085, tudíž v Čakově odbočíte doleva.

 • [Rozcestí ve tvaru Y : 31,805 km] Rozcestí ve tvaru Y

  Zde odbočíte doprava.

 • [Rozcestník U Holubovské bašty : 31,989 km] Rozcestník U Holubovské bašty

  U tohoto rozcestníku odbočíte doleva.

 • [Cesta s výhledem na Dehtáře : 32,786 km] Cesta s výhledem na Dehtáře

  Zde si užijete krásný výhled na rybník Dehtář, ale také si dejte pozor na zpomalovací retardéry.

  Zde si užijete krásný výhled na rybník Dehtář, ale také si dejte pozor na zpomalovací retardéry. 

  Zpomalovací rigol. Výhled rybník.

  více

 • [Odbočka v obci Dehtáře : 35,387 km] Odbočka v obci Dehtáře

  Dehtáře projedete po hlavní silnici a na konci odbočíte doleva.

 • [Křižovatka ve Břehově : 36,541 km] Křižovatka ve Břehově

  Za růžovou hasičskou zbrojnicí odbočte doprava. Nadále pokračujete po cyklotrase č. 1086.

 • [V Čejkovicích rovně : 40,891 km] V Čejkovicích rovně

  V Čejkovicích pokračujete rovně po hlavní silnici směrem na Hlubokou nad Vltavou. Zhruba 900m za Čejkovicemi přejeďte frekventovanou silnici rovně. 

 • [Rybník Bezdrev : 44,304 km] Rybník Bezdrev

  Stále se držte na cyklotrase č. 1082, až dojedete k ZOO na Hluboké nad Vltavou. 

  Bezdrev je 3. největší rybník v ČR a produkcí ryb dokonce 1. v ČR. Byl vybudován v letech 1490-1492 zejména pro výchovu ryb. Nyní se mimo jiné používá jako letní turistické a sportovní středisko (jachting, windsurfing). V kempu Bezdrev se nachází koupaliště s atrakcemi na vodě.

  Kemp Bezdrev Rybník Bezdrev

  více

 • [ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství : 45,996 km] ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

  Nedaleko od loveckého zámku a ZOO je placené parkoviště. ZOO je na břehu Munického rybníku, podél kterého pokračujete směrem na Hlubokou nad Vltavou.

  ZOO Hluboká nad Vltavou – ZOO byla slavnostně otevřena už v roce 1939. Specializuje se zejména na zvířata v ČR ale chová i některá cizokrajná zvířata.

  Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství – Nedaleko od ZOO je i Lovecký zámek, který slouží z části také jako muzeum. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Munický rybník, který se nachází u ZOO. ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství Lovecký zámek. Přilehlé placené parkoviště

  více

 • [Přejezd přes hlavní silnici : 46,976 km] Přejezd přes hlavní silnici

  S veškerou opatrností přejeďte hlavní silnici a pojedete směrem na Hlubokou nad Vltavou.

 • [Křižovatka na Hluboké nad Vltavou : 47,547 km] Křižovatka na Hluboké nad Vltavou

  Na stopce zahněte doprava.

 • [Odbočka u golfového hřiště : 48,000 km] Odbočka u golfového hřiště

  U golfového hřiště sjedete z hlavní silnice doprava. Napojíte se na cyklotrasu č. 12, která vás dovede zpět k výchozímu bodu.

  Odbočka u golfového hřiště Odbočka u golfového hřiště

  více

 • [Rozcestí v Bavorovicích : 50,589 km] Rozcestí v Bavorovicích

  Po cyklotrase č. 12 se dostanete kolem fotbalového hřiště až do Bavorovic. Na tomto rozcestí pokračujte vlevo.

 • [Rozcestí v Bavorovicích 2 : 50,670 km] Rozcestí v Bavorovicích 2

  Pokračujte vlevo.

 • [Odbočka v Bavorovicích : 51,144 km] Odbočka v Bavorovicích

  Odbočíte doleva a pokračujte stále na cyklotrase č. 12.

 • [Rozcestí s přístavem : 53,450 km] Rozcestí s přístavem

  Odbočte doprava a jeďte podél řeky.

  Přístav České Vrbné infromační tabule

  více

 • [Rozcestí před mostem : 56,400 km] Rozcestí před mostem

  Podél řeky se dostanete k tomuto rozcestí a zde odbočte doleva.

  Cykloznačení

  více

 • [Rozcestí za mostem : 56,510 km] Rozcestí za mostem

  Po přejetí mostu odbočte doprava a pokračujte podél řeky stále na trase č. 12.

  Cykloznačení

  více

 • [Odbočka u podjezdu Dlouhého mostu : 58,130 km] Odbočka u podjezdu Dlouhého mostu

  Odbočte doprava a pokračujete na Sokolský ostrov.

  Tudy pojedete k další odbočce

  více

 • [Odbočka na Sokolském ostrově : 58,200 km] Odbočka na Sokolském ostrově

  Přejedete Mlýnskou stoku a odbočte doleva.

 • [Pokračujte podél Mlýnské stoky : 58,280 km] Pokračujte podél Mlýnské stoky

  Pokračujte po cyklostezce podél Mlýnské stoky.

 • [Klička u hotelu Budweis : 58,430 km] Klička u hotelu Budweis

  Odbočte doleva a následně doprava na Zátkovo nábřeží.

 • [Odbočka do Biskupské ulice : 58,950 km] Odbočka do Biskupské ulice

  U Železného mostu odbočte doleva a Biskupskou ulicí se dostanete na náměstí Přemysla Otakara II..

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Přístaviště v Českých Budějovicích

 • Přístaviště České Vrbné

 • Parkoviště na Kanále

 • Hospoda v Křeňovicích

 • Holašovice

 • Jihočeský Stonehenge

 • Cesta s výhledem na Dehtáře

 • Rybník Dehtář

 • Rybník Bezdrev

 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou

 • Sportovně relaxační centrum

 • Vodácký areál v Českém Vrbném

 • Železná panna

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Možný výchozí bod trasy je u vodáckého kanálu v Českém Vrbném. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník v následném rozcestí.
TOPlist
Neustále přidáváme trasy