Český Krumlov

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 6.0 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 60 m Hodnocení: 100/5

Jihočeská města, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Český Krumlov

The English version can be found here

Startem tohoto 6km dlouhého výletu je českokrumlovské vlakové nádraží. V blízkosti se nachází také autobusová zastávka a neplacené parkoviště. Od budovy nádraží se dejte vpravo a přejděte přes přechod na druhou stranu silnice. Třídou Míru pokračujte směrem z kopce. Na všech rozcestích se držte na hlavní silnici. Pomůže vám také červené turistické značení. Jakmile se začne silnice stáčet ostře vpravo do serpentiny, přejděte na druhou stranu ulice na vyvýšený chodník se zábradlím lemující silnici. Po této cestě pokračujte podél silnice z kopce. Po 250 metrech chodník plynule přechází do uličky. Ta vás dovede až na křižovatku před placené parkoviště pod hradem.

 
 
 

Přejděte přes přechod a jděte rovně parkovištěm až k můstku přes říčku Polečnici pod hradem. Zde opusťte červeně značenou turistickou stezku a dejte se za můstkem vpravo na schody stoupající ke hradu. Vystoupejte po schodech nahoru, projděte bílou zděnou brankou a zahněte vlevo. Dojdete až na rozcestí před hradní branou. Zde se dejte mírně vpravo ulicí K zámecké zahradě. Ta vás dovede až ke vstupu do zámeckých zahrad. Doporučujeme si projít zahrady nejdříve od vstupu doleva (směrem na jihozápad) kolem otáčivého hlediště až k zámeckému rybníku. Poté zpět až na druhou stranu zahrad k zámecké jízdárně. Ze severních spodních pater zahrad se nabízí krásné výhledy na zámek a centrum města. Od jízdárny pak sejděte po schodech zpět k zámecké bráně.

Hrad a zámek Český Krumlov je dominantou celého města. Jedná se o druhý největší propojený hradní komplex v ČR. Projděte na druhou stranu k dominantní zámecké věži. Zámek opusťte východní branou s medvědy k nedalekému parčíku.

 

Zahněte vpravo a po Zámeckých schodech sejděte do ulice Latrán. Ze schodů pokračujte rovně na Lazebnický most a přes něj směrem do centra. Na druhé křižovatce za mostem zahněte vpravo do Dlouhé ulice. Na druhé křižovatce zahněte z Dlouhé ulice vlevo do ulice Široká. Zde se nachází Art Centrum Egon Schiele a naproti je zrcadlové bludiště. Širokou ulicí pokračujte rovně až na křižovatku u hotelu Zlatý anděl. Zde se dejte mírně vlevo do ulice Kájovská. Na rozcestí odbočte mírně vpravo do stoupající Kostelní ulice. Po ní dojdete ke kostelu svatého Víta. Od kostela se dejte vlevo na náměstí Svornosti.

Náměstí opusťte severozápadním rohem Radniční ulicí. Jako orientační bod vám bude sloužit zámecká věž. Radniční ulicí se vraťte zpět přes Lazebnický most až ke schodům, po kterých jste opouštěli zámek. Pokračujte kolem schodů rovně ulicí Latrán. Na prvním rozcestí u zeleného domu se dejte mírně vlevo stále po ulici Latrán. Na druhém rozcestí u Červené brány zahněte vpravo do Klášterní ulice a branou před klášter. Poté se vraťte zpět a pokračujte dál ulicí Latrán k Budějovické bráně s mostem přes řeku.

Za mostem se dejte vpravo kolem budovy kina k Serpentině. Jedná se o dlážděnou uličku mezi domy. Zde se opět napojíte na červené turistické značení. Po dlážděné serpentině vystoupáte zpět na třídu Míru. Pokračujte směrem do kopce zpět k nádraží, kde naše trasa končí. 

 

 

 • Vlakové nádraží Český Krumlov

 • Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA )

 • Zámecká zahrada

 • Otáčivé hlediště

 • Zámecký rybník

 • Hrad a zámek Český Krumlov

 • Egon Schiele Art Centrum

 • Kostel svatého Víta

 • Náměstí Svornosti

 • Klášter

 • Budějovická brána

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA )

  Rozsáhlé placené parkoviště nacházející přímo pod zámeckým areálem. Naše trasa vede přímo přes toto parkoviště, takže nebudete mít nejmenší problém s napojením.

  Otevřeno: Vstupné: 35 Kč/h
  Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Platební automat a směr trasy

Přesměrování na booking.comPenzion Albatros ***

Penzion Albatros se nachází pouze 1 km od centra Českého Krumlova v jižních Čechách a nabízí pokoje s dlážděnými podlahami, TV a vlastní koupelnou. K dispozici budete mít také Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

V jídelně se podává snídaně a na letní terase s dřevěnými lavičkami si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Globus

Penzion Globus se nachází na kraji Českého Krumlova, 5 minut jízdy od českokrumlovského zámku. Nabízí zahradu, vlastní neplacené parkoviště a v celé budově zdarma Wi-Fi.

Penzion Globus má pokoje s koupelnou, posezením a ledničkou. Některé disponují balkónem nebo terasou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Ferda

Tento rodinný penzion v Českém Krumlově má výhled na historické centrum města, kam je to odtud pěšky jen 10 minut. K dispozici je zde kulečníkový stůl, 2 společné kuchyňské kouty a bar. V pokojích je Wi-Fi zdarma a moderní koupelna.

Hosté penzionu Ubytování Ferda si mohou vychutnat osvěžující nápoje na terase nebo využít gril. Objednat si lze také snídaně. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Nika ***

Pension Nika se nachází pouhých 700 metrů od historického centra Českého Krumlova a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a ventilátorem. Wi-Fi a parkování jsou k dispozici zdarma.

V okolní zahradě plné zeleně najdete menší sezonní bazén a letní terasu s grilem. Snídani si hosté mohou vychutnávat také v zimní zahradě. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Vodotrysk ***

Pension Vodotrysk se nachází na poklidném místě nedaleko centra Českého Krumlova a je obklopený přírodou.

Budova penzionu je téměř 200 let stará a v empírovém stylu ji postavili Schwarzenberkové. Během rekonstrukce v roce 2006 byla přetvořena na penzion. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comR-Penzion ***

Toto ubytování se nachází 3 minuty chůze od pláže. R-Penzion nabízí krytý bazén, zahradu s terasou na opalování a Wi-Fi zdarma. Nachází se na tichém předměstí Českého Krumlova, 10 minut chůze od centra města.

Pokoje mají lednici, TV, posezení, výhled na město a do zahrady a koupelnu se sprchou a v apartmá najdete i pohovku. Více informací zde

Cena od: 803 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování Jelínková

Ubytování Jelínková se nachází v Českém Krumlově, jen 500 metrů od historického centra zapsaném na seznamu UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a zahradu.

Apartmá má výhled na město, ledničku, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Weber ***

Tento útulný penzion v centru malebného města Český Krumlov se nachází v půvabné historické budově, která byla pečlivě zrekonstruována.

Kromě vkusně zařízených pokojů se satelitní TV a společné kuchyně je na místě k dispozici také kosmetický salon s kadeřnictvím, pedikúra, manikúra, masáže a solárium, stejně jako lékařské služby. Český Krumlov, který je proslulý svou nádhernou architekturou, unikátním historickým centrem a zámkem, býval kdysi domovem slavného malíře Egona Schieleho, jehož díla mohou dnes návštěvníci obdivovat v muzeu nesoucím jeho jméno. Více informací zde

Cena od: 540 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comSport Motel

Sport Motel se nachází v Českém Krumlově, 10 minut chůze od historického centra a zámku. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na místě je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti.

Sport Motel nabízí pokoje vybavené TV. Některé mají vlastní koupelnu a jiné společnou. Více informací zde

Cena od: 700 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension U Kapličky ***

Pension U Kapličky se nachází v Českém Krumlově, 200 metrů od historického hlavního náměstí. Sídlí v budově z roku 1620, jejíž součástí je i galerie, a nabízí zahradu a dětské hřiště. Je zde zdarma dostupné Wi-Fi.

Pokoje i apartmá jsou vybavené satelitní TV a ledničkou a mají posezení a koupelnu se sprchou nebo vanou, kde jsou zdarma připravené toaletní potřeby a fén. Je z nich výhled na město. Více informací zde

Cena od: 2 486 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Rozmarýna ***

Pension Rozmarýna se nachází ve zrekonstruované historické budově ze 16. století a nabízí rustikální pokoje a apartmány s bezplatným Wi-Fi. V jídelně penzionu se každý den podává snídaně.

Penzion Rozmarýna má pokoje zařízené v pastelových barvách, které mají dřevěné podlahy, masivní dřevěný nábytek, satelitní LCD TV a posezení. V koupelně se sprchou jsou zdarma připraveny toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 2 702 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gerta

Penzion Gerta se nachází 10 minut chůze od centra města Český Krumlov chráněném organizací UNESCO a nabízí okouzlující zahradu s jezírkem a letním venkovním bazénem, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování u penzionu. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Každé ráno se podává snídaně a v létě můžete také využít gril na zahradě. K obchodům s potravinami a restauracím se dojdete za 5 až 10 minut. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Garni Villa Beatika ***

Hotel Garni Villa Beatika se nachází v Českém Krumlově a poskytuje Wi-Fi zdarma.

Všechny pokoje jsou přístupné po schodech a mají satelitní TV, minibar, posezení a rychlovarnou konvici. Ve koupelně pokojů je vana nebo sprcha, fén a bezplatné toaletní potřeby. Kromě toho se můžete také těšit na hezký výhled do zahrady. Více informací zde

Cena od: 1 115 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Athanor ***

Penzion Athanor sídlí v citlivě zrekonstruované historické budově v Českém Krumlově, pouhých 300 metrů od historického centra města. Nabízí luxusní ubytování, kde historické prvky vhodně kontrastují se špičkovým moderním vybavením. Bezplatné parkování je k dispozici.

Penzion Athanor má pokoje vyzdobené reprodukcemi obrazů Egona Schieleho a najdete v nich TV s plochou obrazovkou a posezení. Wi-Fi je dostupné zdarma. Ve vybavení některých pokojů je klimatizace, vířivka nebo sauna, a některé jsou v místnostech s renesančními klenutými stropy s freskami. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy