Follonica, k archeologickým vykopávkám Populonia

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 51.0 km Obtížnost: Střední Převýšení: 180 m Hodnocení: 100/5

Toskánsko výlety, Itálie

Follonica, k archeologickým vykopávkám Populonia

Cesta do Itálie

Cesta z Itálie 

Navigace přes google k parkovišti - Klikněte si na kolonku ''Parkoviště'', poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete.  

Fotky a zajímavosti naleznete zde  

Do míst kam dnes jedete, určitě strávíte celý den. Z areálu Villagio il Girasole se vydáte zadní branou směrem k pláži a pojedete doprava podél stoky. 

 
 
 

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole

Zanedlouho přijedete k placeným parkovištím, kde můžete zaparkovat i svůj karavan. Od parkoviště vede odbočka k moři, kde se nachází starověká tvrz „Torre Mozza” a veřejné pláže. K tomuto místu si můžete udělat večerní procházku se západem slunce. Tvrz je zrekonstruovaná na hotel Relais "Torre Mozza" - Dimora d' Epoca.

Torre MozzaTorre MozzaTorre Mozza

 

Poté se vydáte z parkoviště podél stoky po polní cestě, která se zanedlouho změní na celý zbytek trasy na asfaltku. Po 4km přijedete na rozcestí se svodidly a zahnete vpravo. Úzká asfaltka vás navede směrem na Piombino, do kterého ovšem nedojedete.

Zanedlouho se napojíte na frekventovanou silnici a cíl naší cesty je vidět mírně vpravo. Po nepříjemně dlouhé rovince přijedete do Fiorentýny. Těsně před ní se dají umýt auta. Za cedulí Fiorentina zahnete 2x doprava směr Livorno, Populonia. Posléze následuje nepříliš náročné stoupání a po něm sjezd . Na dalším rozcestí se držte směrem San Vincenzo a na následném kruhovém objezdu odbočte na Populonii. Po sjezdu z kruhového objezdu vás čeká stoupání a sjezd kterým dojedete k jednomu z nejkrásnějších  zálivů Toskánska Baratti. V těchto místech začínají i archeologické vykopávky a dostatek parkovacích míst. I přímo u moře naleznete zdokumentované vykopávky, které odhalí, jak se zde dříve žilo. Mimo sezonu bezproblémově zaparkujete. Stejně jako na začátku trasy i zde jsou veřejné pláže. Abyste se přece jenom protáhli pojedete 2,5 km velmi nepříjemným stoupáním k hradu.

U hradu se nachází další parkoviště a vstup do druhého archeoparku. Velká část opevnění patří soukromým vlastníkům, kteří zde mají krámky se suvenýry. Určitě neopomeňte zaplatit si a vystoupat na hradní věž, ze  které se vám naskytnou úžasné pohledy na moře i vnitrozemí. Po prohlídce tohoto zajímavého a rozsáhlého areálu se vraťte zpět na kruhový objezd. Odbočte doprava a jeďte směrem na Piombino. Ve Fiorentině odbočíte na frekventované křižovatce doleva na Roma, Livorno. Zde dáváte přednost dvakrát. Na konci protivně dlouhé rovinky nezapomeňte v levotočivé zatáčce sjet rovně na vedlejší komunikaci. Pak si pohlídáte na rozcestí se svodidly odbočku vlevo a podél stoky dojedete až k areálu.

Tento výlet začíná v provincii Grosseto. Cíl se již nachází v provincii Livorno.

Kam na nákup: Lidl a COOP najdete poměrně jednoduše. Podjedete viadukt, na kruhovém objezdu sjedete prvním sjezdem, který je značený na Grosseto. Po 4km jízdy sjedete na druhém, frekventovaném vjezdu do města. Na kruhovém objezdu naleznete zmiňované obchodní centra. Koupili jsme zde i pivo Budvar.  

 

 

  • Villaggio IL Girasole

  • Torremozza parkoviště

  • Torre Mozza

  • Parco Archeologico

  • Záliv Baratti

  • Odbočka k archeoparku

  • Hrad Populonia

Toskánsko výlety, Itálie

Toskánsko má rozlohu 22 990 km², 3,5 miliónu obyvatel a dělí se na 10 provincií. Hlavním městem je Florencie (366 000 obyvatel).

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií, působivou scenérií a také významnou produkcí vína. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickýmkostelem Santa Croce a dalšími památkami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků". Arezzo patří k nejbohatším toskánským městům, které prosperuje výrobou šperků. Mezi jedinečné památky tohoto města patří fresky v kostele S. Francesco. Náměstí Piazza del Campo, které se nachází v městě Siena a má tvar lastury, se řadí k největším renesančním náměstím v Evropě. 

 Wikipedia.com

Rady a tipy

Cesta do Itálie  /   Cesta z Itálie

 

Silniční pravidla Rakousko:

Poviná výbava:

Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.

Omezení rychlosti: 

pro osobní automobily a motocykly (není-li dopravními značkami vyznačeno jinak):
Nejvyšší rychlost na silnicích: 100 km/h.
Nejvyšší rychlost na dálnicích: 130 km/h.
Nejvyšší rychlost na území obce mezi značkami označujícími začátek a konec obce: 50 km/h,
ve Štýrském Hradci (Graz) 30 km/h; na hlavních ulicích 50 km/hod. Pro automobily s přívěsy nad 750 kg platí mimo obec nejvyšší rychlost 80 km/h, na dálnicích 100 km/h. V případě potřeby může být povolená rychlost omezena.

Dálniční poplatky:

Roční poplatek
motocykly 32,90
osobní automobily a obytné vozy (do 3,5 t) 82,70
Dvouměsíční poplatek
motocykly 12,40
osobní automobily a obytné vozy 24,80
10-denní poplatek
motocykly 4,90
osobní automobily a obytné vozy 8,50

  • Platí se formou dálničnch známek a mýtného u tunelů.

Alkohol za volantem

Povolená hranice obsahu alkoholu v krvi je 0,5 promile!

 

Silniční pravidla Německo:

Povinná výbava:

  • zelená karta, lékárnička, varovný trojúhelník a reflexní vesta. +doklady, atd.

Alkohol za volantem:

Alkohol v krvi : 0.5 promile

Povolené rychlosti:

v obci: 50km/h

mimo obec: 100km/h

Rychlost na dálnici: neomezeně (Za mlhy je rychlost na dálnici omezena.)

-Automobil s obytným přívěsem vybavený plaketou TEMPO 100 může jet na dálnicích 100 km/h.

Dálniční poplatky:

Pro automobili: bezplatné

Nad 12t: 10 – 30 Eur/100km (mýtné)

 

Silniční pravida Itálie:

Povolené rychlosti:

auto - v obci: 50 km/h (s karavanem 50 km/h)

mimo obec: 90 km/h (80 km/h)

na dálnici: 130 km/h (100 km/h).

Dálniční poplatky:

Mýtné: cca 5,5 Eur/100km

Povinná výbava:

Ve výbavě musí být červený trojúhelník. Povinné je používat světla při průjezdu tunelem. Podle novely italského silničního zákona s účinností od 07.08. 2002 jste povinni svítit kromě obvyklých případů (snížená viditelnost, noc a pod.) zajízdy po dálnici a hlavních mimoměstských komunikacích vždy.

Alkohol za volantem:

0,5 promile - Při překročení povolené hranice alkoholu v krvi, vám v krajním přídadě hrozí velmi přísné tresty.

 

Silniční pravida Francie:

Povinná výbava:

Alkoholtester, výstražný trojúhleník, reflexní vesta.

Povolené rychlost:

V obci: 50km/h

Mimo obec: 90km/h

Na dálnici: 130 km/h

Dálniční poplatky:

Bezplatné + některé úseky placené (mýto).

Alkohol za volantem:

0,5 promile.

 

 

 

 

Přesměrování na booking.comVillaggio Il Girasole 

Villaggio Il Girasole je velký resort situovaný v parku u pláže v městečku Follonica. Nabízí nezávislé apartmány s možností vlastního stravování, sluneční terasu se 2 bazény a neplacené parkování. Další informace zde

 

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole


Přesměrování na booking.comRelais "Torre Mozza" - Dimora d' Epoca 

Relais "Torre Mozza" - Dimora d 'Epoca se nachází v Toskánsku ve městě Follonica, 39 km od Grosseta, a nabízí wellness centrum, vířivku a vlastní bar. Na místě je k dispozici bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

 

Relais Relais Relais Relais Relais


Přesměrování na booking.comGolfo del Sole ****

Golfo del Sole je situovaný v parku přímo u pláže, jen 5 minut jízdy od města Follonica a 20 minut od města Piombino, odkud jezdí trajekty na ostrov Elba. Nabízí několik bazénů, sportovní vyžití, bary a restaurace. Parkoviště můžete využívat zdarma. Další informace zde

 

Golfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del Sole


Přesměrování na booking.comHotel Ausonia ***

Hotel Ausonia se nachází v borových lesích na toskánském pobřeží naproti ostrovu Elba. Nabízí soukromou pláž a klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem. Další informace zde

 

Hotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel Ausonia


Přesměrování na booking.comHotel La Pineta *** 

Hotel La Pineta stojí ve městě Follonica, pouhých 100 metrů od pobřeží, od kterého jej dělí jen borový les, a nabízí klimatizované pokoje a apartmá, restauraci i bar s patiem. Další informace zde

 

Hotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La Pineta


Přesměrování na booking.comFattoria Cirene 

Tradiční venkovský dům Fattoria Cirene se nachází ve městě Follonica, pouhých 10 minut jízdy autem od tamních písečných pláží, je obklopený toskánskou krajinou a nabízí rozlehlou zahradu i venkovní bazén. Více informací zde

 

Fattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria Cirene


Přesměrování na booking.comFollonica Apartments  

Follonica Apartments se nachází 5 minut jízdy autem od pobřeží Středozemního moře a nabízí ubytování v klasickém stylu, zahradu, bezplatný venkovní bazén s lehátky a slunečníky i zdarma dostupné Wi-Fi. Více informací zde

 

Follonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica Apartments


Přesměrování na booking.comBorgo Valmarina 

Borgo Valmarina se nachází ve Follonice, nedaleko státní silnice SS1 a 500 metrů od moře. Nabízí venkovní bazén a apartmány se zařízenou zahradou nebo terasou. Více informací zde

 

Borgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo Valmarina


Přesměrování na booking.comLe Dune 

Le Dune se nachází ve Follonice a nabízí zahradu. Grosseto je odtud vzdálené 37 km. Wi-Fi je k dispozici zdarma ve všech prostorách a využívat můžete také soukromé parkoviště. Více informací zde

 

Le DuneLe DuneLe DuneLe DuneLe Dune

TOPlist
Neustále přidáváme trasy