Frymburk, Přední Výtoň

Typ: In-line (či brusle) Vzdálenost: 20.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 49 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Frymburk, Přední Výtoň

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

 
 
 

Tato inline trasa je nově vybudovaná a po celé délce lemuje nádrž Lipno. Pokud nebudete chtít jet tou samou cestou zpět, vemte si s sebou obuv na přezutí. Do Frymburka se můžete dostat z Přední Výtoně pěšky cca 3,5 km do Frýdavy a pak přívozem přes Lipno. V letních měsících přívoz jezdí každou celou hodinu. Podle zájmu turistů i mimo vyhrazený jízdní řád.

 

Své auto zaparkujte na parkovišti u samoobsluhy v horní části městyse. Od samoobsluhy sjedete na mostík přes zátoku. Tady dejte pozor na přijíždějící cyklisty i inline bruslaře zprava od přívozu. Za campingem následuje kratší strmější sjezd s bezpečným dojezdem na rovinku.

Po této stezce se bezproblémově dostanete až k promenádě v Lipně. Za ní je travnatá pláž. Za hezkého počasí doporučujeme plavky s sebou.

Dál pokračujte směrem k hrázi, překonáte nepříjemné koleje pro přesun lodí na souš a dále vás čeká stoupání k přístavišti. Odtud se můžete vyhlídkovou plavbou vrátit zpět do Frymburka.

Od přístaviště jedete sjezdem a dále následující rovinkou až k hrázi. Před plotem doporučujeme přibrzdit, dojíždíte k hlavní silnici. Dejte pozor na děti. Odbočíte doprava, přejedete přes hráz a za ní opět doprava. Zde se napojíte na stezku a po ní pokračujete bezproblémově až do Přední Výtoně. Tento úsek je nově vybudovaný a opravu pohodový. V pozdních odpoledních hodinách úžasný západ slunce.V Přední Výtoni máte na výběr ze dvou možností. Buď můžete jet zpátky stejnou trasou, nebo se přezout a jít do Frýdavy na přívoz.Celá trasa je hojně využívaná i cyklisty a proto počítejte v letních měsících s větším množství turistů. Září je na Lipně nejlepším časem pro výlety. Babí léto zde připomíná Kanadská jezera .Závěrem:  Informace pro rybáře. Přelom října a Listopadu je nejlepším obdobím pro lov Kaprů. Pro toto období není lepší návnada než žížala. Léta praxe.. :-)  Booking.com

 • Parkoviště Frymburk Parkoviště Frymburk

  Z Frymburku se napojte na cyklotrasu u přehrady. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Samoobsluha na parkovišti Napojení na trasu U přehrady
 • Lipenská víla Lipenská víla

  Na cestě do Lipna můžete posedět u Lipenské víly.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Promenáda Lipno Promenáda Lipno

  V Lipně nad Vltavou je možnost koupání jak v krytém bazénu, tak i na pláži u přehrady. Přes promenádu jedete po dlažbě.

  Otevřeno: Vstupné:
  Krytý bazén Pláž Promenáda Lipno
 • Přístaviště Lipno Přístaviště Lipno

  Ještě před hrází je přístaviště parníků.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště Lipno Přístaviště Lipno
 • Vyhlídka na přehradu Vyhlídka na přehradu

  Vyhlídka na Lipenskou přehradu u in-line trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyhlídka na přehradu Vyhlídka na přehradu
 • Přední Výtoň Přední Výtoň

  První písemná zmínka o obci je z roku 1377. Máte zde možnost vykoupání na místní pláži.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kostel v Přední Výtoni Rybářský revír

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Frymburk Parkoviště Frymburk

  Z Frymburku se napojte na cyklotrasu u přehrady. 

  Otevřeno: Vstupné:
  U přehrady Napojení na trasu Samoobsluha na parkovišti

Volby

 

Milé děti, budeme vám vyprávět příběh, který se stal před mnoha a mnoha lety na západní hranici Českého království na horách se jménem Šumava.

Štastně zde žili naši hrdinové sokol Šumavák, skřítek Pohraničník a jeho poddaní, čert Přáda a jeho syn Přádík, přísný hajný Hynek, víla Martinka, žába Vltavka, rys Dobrák, sojka Zpravodajka, ježibaba Intrikářka, vodník Pepa a věčně veselý medvěd Bambula, který měl rád brusinkový likér.

 

Charakteristika postav:

Sokol Šumavák, který za doby vládnutí hnízdil na vrcholu Sokol nad Hamerskými svahy nedaleko osady Horská Kvilda. Z tohoto místa měl velký přehled, co se v jeho království děje.

Skřítek Pohraničník, který žil se svými poddanými skřítky na vrchu Ostrý, kde zapadá slunce za obzor, začíná zde Šumava a schází se všichni jmenovaní na porady.

Čert Přáda a jeho syn Přádík žijí v jeskyních pod Čertovo jezerem, do kterých ale vchod nenaleznete.

Přísný hajný Hynek, který bydlí na hájence na Březníku.

Vílu Martinku můžete spatřit na šumavských slatích, jezerech, ale také na vodopádu Bíla strž.

Žába Vltavka sedí na prameni Teplé Vltavy pramenící z magické Černé hory. Její sestra sedí na prameni Studené Vltavy, který pramení na druhé straně hranice nazývané Bavorsko.

Rys dobrák se vždy objeví tam, kde je potřeba pomoci.

Sojka Zpravodajka hnízdila na Ptačí nádrži nacházející se pod magickou Černou horou. Sojka si občas půjčí, co jí nepatří, ovšem také roznáší zprávy.

Ježibaba Intrikářka, která se tak rychle přesouvá z místa na místo, že je dodnes záhadou, kde se tu vlastně vzala.

Vodníka Pepu najdete zejména na Plešném jezeru.

Medvěda Bambulu, můžete potkat na Medvědí stezce, ale také u Žďáreckého jezírka, kde si sbírá brusinky na svůj likér.

Čmelák Bill a Kelt vstoupí do příběhu později. 

 

 

Děj:

První příběh, který vám budeme vyprávět, bude o tom jak si v horách Šumava, zvolili jeho obyvatelé nového vládce. Sokol Šumavák byl již starý a měl nalétáno mnoho kilometrů nad šumavskými hvozdy. Musel tedy přistoupit k nelehkému kroku a zvolit svého nástupce. Za jeho panování byl v lese pořádek, protože vše řešil moudře a chytře.

Jednoho jarního večera, když slezl ze šumavských strání i ten poslední sníh, oblétl sokol Šumavák všechny pohádkové bytosti a řekl jim, že následného dne proběhne volba nového vládce. Druhého dne se západem slunce se všichni dostavili na vrch Ostrý, kde sokol Šumavák často vysedával a ze skály sledoval, co se děje v okolí. Na volbu přišli všichni: skřítek Pohraničník, medvěd Bambula, čert Přáda, ježibaba Intrikářka, žába Vltavka, sojka Zpravodajka, rys Dobrák, víla Martinka, přísný hajný Hynek i vodník Pepa. Začala tajná volba. Moudrý sokol Šumavák navrhl, že nejlepším kandidátem na jeho místo je skřítek Pohraničník. Jelikož byl moudrý a chytrý, zasadil se aby volba byla správná a demokratická. Milé děti, demokratická znamená svobodná. Nechal tedy všechny pohádkové bytosti, aby usedly k jednacímu stolu a zvolily si svého protikandidáta. V tajné volbě si obyvatelé Šumavy zvolili za druhého kandidáta medvěda Bambulu, který byl neustále veselý, protože pořád pil brusinkový likér.

Sokolovi Šumavákovi se výsledek vůbec nelíbil, protože věděl, že medvěda ovládá ježibaba Intrikářka, ale tuto volbu musel uznat. K té důležité volbě, kde se rozhodovalo mezi skřítkem Pohraničníkem a medvědem Bambulou došlo přesně o půlnoci, když za obzorem jakoby ve znamení důležitosti, začaly znít hromy a blesky. To ale jen ježibaba intrikářka začala kout pikle. Toužila ovládnout Šumavu a proto chtěla, aby vyhrál její kandidát medvěd Bambula, který pil hodně likér a nechal se snadno ovládat. Ve volebním programu měl skřítek Pohraničník, že se zasadí o mír, vše bude řešit čestně a bude panovat spravedlivě. Ježibaba Intrikářka, která se setkala s medvědem Bambulou, mu těsně před tajnou volbou poradila: Budeme dobývat cizí uzemí a zvětšovat svou zemi, zavedeme výběr mýtného na Zlaté stezce a neposlušné trestat vězením. Ježibaba Intrikářka naklonila na svojí stranu také čerta Přádu, vodníka Pepu a sojku Zpravodajku.

Stalo se to, co si nikdo nepřál a tajná volba skončila nerozhodně 5 ku 5. Skřítka Pohraničníka volili rys Dobrák, žába Vltavka, víla Martinka i přísný hajný Hynek. Naopak pro medvěda Bambulu byli ježibaba Intrikářka, čert Přáda, sojka Zpravodajka a vodník Pepa. Podle místního volebního zákona musel rozhodnout svým rozhodujícím hlasem sokol Šumavák, z čehož neměl vůbec žádnou radost.

Sokol Šumavák s neklidem v duši jako svého nástupce určil skřítka Pohraničníka. Věděl, že toho čeká nelehké panování. Než odletěl na zasloužený odpočinek na Strahov, kde se slétají sokoli, přibylo mu na jeho poctivé duši mnoho šrámů. 

 

Další díl „Závody” naleznete ve výletu Čertovo a Černé jezero. Děj se odehrává v místech tohoto výletu.

 

 

  Autor: Jiří Dráb 

Přesměrování na booking.comPenzion Markus ***

Frymburk 11, Frymburk, 382 79, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Markus se nachází ve Frymburku, na okraji národního parku Šumava a 50 metrů od písečného břehu Lipenské přehrady. Má restauraci s terasou a bezplatné Wi-Fi připojení. Sjezdovka ve Frymburku je vzdálená 200 metrů. Další informace zde

Cena od: 1 144 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Maxant ***

Frymburk 80, Frymburk, 38279, Česká republika – Ukázat mapu 

Hotel Maxant se nachází v malebném městečku Frymburk, přímo na břehu vodní nádrže Lipno. Má svoji restauraci s nabídkou tradičních jídel a lázně s parní saunou a krytým bazénem, kam mají hosté vstup zdarma. Další informace zde

Cena od: 3 432 Kč

 


Přesměrování na booking.comWellness Hotel Frymburk ****

Frymburk 140, Frymburk, 38279, Česká republika – Ukázat mapu 

Wellness Hotel Frymburk, největší hotelový wellness komplex v České republice, se nachází na břehu Lipenské přehrady v jižních Čechách. Nabízí volný vstup do aquaparku a krytého bazénu. Další informace zde

Cena od: 1 567 Kč

 


Přesměrování na booking.comPension Florian ***

Frymburk 251, Frymburk, 38279, Česká republika – Ukázat mapu 

Pension Florian se nachází na klidném místě 150 metrů od hlavního náměstí ve Frymburku. Nabízí pokoje s TV, má svoji restauraci a Wi-Fi a parkování jsou zdarma. Další informace zde

Cena od: 1 135 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartmany Nowy ***

Frymburk 303, Frymburk, 382 79, Česká republika – Ukázat mapu 

Apartmany Nowy se nacházejí ve Frymburku a nabízejí ubytování s možností vlastního stravování, terasou, bezplatným Wi-Fi připojením a bezplatnými soukromými parkovacími stáními. K dispozici je také zahrada s grilem. Další informace zde

Cena od: 5 026 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Vltava ****

Frymburk 45, Frymburk, 38279, Česká republika – Ukázat mapu 

Hotel Vltava se nachází v historickém městečku Frymburk v jižních Čechách, pouhých 100 metrů od břehu jezera Lipno. Nabízí saunu, krytý bazén, bezplatné Wi-Fi a restauraci, která podává českou i mezinárodní kuchyni a vybraná vína. Další informace zde

Cena od: 950 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Leyla Frymburk 

Frymburk 181, Frymburk, 382 79, Česká republika – Ukázat mapu 

Hotel Leyla, postavený ve stylu alpské chaty, se nachází ve Frymburku, v bezprostřední blízkosti Lipenské přehrady. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, dřevěným zařízením a bezplatným Wi-Fi. Hotelová restaurace s terasou s výhledem na jezero nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně a čerstvé rybí pokrmy. Každé ráno se podává snídaně. Nechybí ani fitness centrum. Další informace zde

Cena od: 1 391 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion U Privozu ***

Frýdava 89, Frymburk, 382 70, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion U Přívozu se nachází na okraji národního parku Šumava, 150 metrů od břehu vodní nádrže Lipno a 50 metrů od přívozu do Frymburku. Nabízí českou kuchyni a wellness centrum s vířivkou a saunou. Hosté mají k dispozici vlastní louku. Další informace zde

Cena od: 2 270 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion restaurace U Racaku **

Blatná 22, Frymburk, 382 79, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion restaurace U Račáků se nachází v obci Blatná, v lesnaté krajině 5 km od Frymburku. Nabízí pronájem jízdních kol, bezplatný kabelový internet a restauraci s letní terasou. Další informace zde

Cena od: 946 Kč

 


Přesměrování na booking.comPension Bakalář ***

Blatná 20, Frymburk, 38279, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Bakalář se nachází na klidném místě v Blatné, 3 km od Frymburku. Nabízí venkovní bazén, restauraci, bezplatné Wi-Fi připojení a soukromé parkoviště zdarma. Hosté ubytovaní na 3 a více nocí mají nárok na slevový kupon Lipnocard. Další informace zde

Cena od: 1 000 Kč

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy