Hardcore cyklo Šumava II.

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 96.6 km Obtížnost: Hardcore Převýšení: 684 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Hardcore cyklo Šumava II.

Stručný popis: První kilometry cyklotrasy berte jako rozcvičku před náročným stoupáním na Černou horu. Následný prudký sjezd z Černé hory vám bude odměnou za vynaložené úsilí. Ovšem pak pojedete sice krátké ale celkem výživné stoupání k rozcestí pod Strážní Stezkou. Potom se dlouho povezete až do Strážného. Za Strážným se vám ušetřené síly budou opět hodit. Zbytek úseku na Borovou Ladu je náramný a odpočinkový. Další stoupání pojedete na Nové Hutě a Pláně. Pro cyklisty co se nebojí takhle dlouhého výletu naprostá pohoda. Na Zhůří se dostanete také celkem v pohodě. Ovšem sjezd ze Zhůří k řece Otavě to je mazec ! :-)) No a abyste nezapomněli, že náš výlet se jmenuje hardcore, tak do Srní pojedete do kopce zhruba to samé, co jste fičeli ze Zhůří... Na závěr si ještě celkem slušně zahřejete svalstvo od rozcestí Hakešická cesta k rozcestí Pod Oblíkem. Od slati k Modravě si už jen podržte klobouky... Trasa vede až na malé vyjímky zpevněnými lesními cestami nebo po asfaltových komunikacích. Trasa vám zabere přibližně 8 hodin.

 
 
 

Cyklovýlet začíná na Modravě za centrálním parkovištěm u muzea Dřevařství. První úsek k Modravskému mostu a rozcestí Na Ztraceném je naprostá pohoda. Stoupání na Ptačí nádrž vás jen zahřeje před následným výšlapem na Monte Negro :-). Budete-li mít trochu štěstí uvidíte ve směru jízdy panoramata Alp a vpravo rozhlednu Poledník. Až se vyfotíte ve fotopointu připravte se na prudký sjezd k rozcestí U pramene Vltavy ( ve sjezdu můžete odbočit k vyhlídce nad prameny Vltavy). Pokud si cestu kousek prodloužíte uvidíte prameny Vltavy. Pak se vraťte k rozcestí U pramene Vltavy odbočte vlevo a za okamžik vyjedete krátké ale velmi strmé stoupání k rozcestí Pod Stráží. Dále pokračujte rovně k dalšímu rozcestí. Zde odbočíte doprava a krátkým sjezdem s následným proti kopcem dojedete na asfaltové rozcestí (Bučina rozc.). Vyhlídka s restaurací je kousek vpravo, nocoviště kousek vlevo od Bučina – rozc. 

 

Z Bučiny se vraťte kousek na Bučina rozcestí a odbočte doprava na Knížecí Pláně. V prudkém sjezdu si dejte pozor, neboť vám téměř jistě potlačí kola cyklisté v opačném směru! Sjezd je po kilometru ukončen nepříjemným přechodem na štěrkovou cestu! Dobrou zprávou ale je, že se od tohoto místa povezete ještě hodně dlouho :-).

Minete Furík a dojedete k rozcestí Knížecí Pláně. Zde odbočte doprava k místu, kde býval kostel a osada. Vraťte se zpět na rozcestí a pokračujte na nedaleké Knížecí Pláně. I zde je možnost občerstvení a příjemného posezení.

Za restaurací odbočte doprava na Strážné. Na Ždáreckém sedýlku odbočte doprava a pokračujte novým úsekem asfaltky ke Ždárskému jezírku.

Od jezírka pokračujte mírným sjezdem do Strážného. Ignorujte veškeré odbočky a jeďte stále rovně. Za rybí restaurací odbočte doleva. Pokud za restaurací odbočíte doprava, dojedete k nouzovému nocovišti. Odbočka k němu je před domem do lesa po žluté značce (tip pro pěší na přespání).

Na rozcestí Strážný - bus odbočte doleva a pokračujte mírným stoupáním okolo bytovek a samoobsluhy. Za bytovkami se chvilku svezete k malé sjezdovce, u které se na rozcestí dejte vlevo. Teď se vám budou hodit našetřené síly. Následné stoupání není sice dlouhé ale o to obtížnější. Ve stoupání si můžete odpočinout u místa, kde je znázorněna historie zaniklé osady Samoty. Za památníkem na prvním rozcestí jeďte rovně a vzápětí na druhém rozcestí se dejte doleva. Zde pojedete sjezdem přerušovaným dřevěnými odvodňovacími kanálky.

Na konci lesa na rozcestí Nad Polkou (chyběl název rozcestí) jeďte rovně přes paseku k nedalekému brodu přes Polecký potok. Za brodem odbočte doleva a pokračujte stoupáním opět po asfaltce. Za nedlouho přijedete k rozcestí Nová Polka – rozcestí ve tvary Y. Odbočte vpravo a pokračujte stoupáním. Strmějším stoupáním dojedete k rozcestí v lese. Zde pokračujte rovně. Dále jedete dobrou lesní cestou s mírnými stoupáními a sjezdy až ke skále s vytesaným erbem.

Pokud chcete jet okolo Vltavského potoka zahněte necelé dva kilometry za skálou doprava na betonovou cestu. Držte se vpravo na levém okraji cesty. Jsou zde tu a tam schody. Jedete okolo kouzelného Jeleního potoka, kde zhlédnete i Jelení studánku.Na konci lesa odbočíte doleva, projedete okolo sádek. Přijedete k rozcestí před Borovou Ladou, kde se dáte doprava do obce.

Pokud budete pokračovat dle mapy jeďte od skály znovu na Knížecí Pláně a zde odbočte doprava na Borovou Ladu. Na křižovatce u restaurace a samoobsluhy odbočte doleva směr Kvilda. 200 metrů rovně od křižovatky (u pošty) se nachází placené parkoviště – možný výchozí start trasy. Pokud budete vyrážet z tohoto parkoviště držte se směrem Kvilda.

Přejedete teplou Vltavu a před malým parkovištěm odbočíte doprava směrem k Chalupské slati. U informačního střediska se po dřevěné lávce dostanete až k Chalupské slati. Je zde i dětské hřiště a mnoho informačních tabulí.

Od informačního střediska pokračujte doprava směrem na Nové Hutě. Na tomto úseku jedete kolem kouzelných chaloupek. Po příjezdu na hlavní komunikaci odbočíte doleva. Po nepříjemném 2 km dlouhém stoupání se dostanete k penzionu Klostermann. Zde odbočte doleva a již mírnějším stoupání se dostanete až na 2 km vzdálené Pláně (prostorné placené parkoviště). S opatrností přejeďte hlavní komunikaci. (na obě strany jsou zatáčky, do kterých nevidíte!)

Po 500 m odbočte doprava ke skokanskému můstku. Od můstku se vrátíte zpět na rozcestí, kde zahnete doprava a za chvilku vás čeká sjezd do Churáňova. Na dalším rozcestí u cukrárny zahněte doleva.

Minete lanové centrum a další prostorné parkoviště na Churáňově. Pokračujete po trase č. 1203.Z parkoviště na Churáňově vyrazíte severně okolo cedule Churáňov po trase č. 1203. Po chviličce minete Churáňovské chalupy a na nedalekém rozcestí ve tvaru Y s názvem Pod Churáňovem pokračujte vlevo směrem na Mezilesní slať. Záhy minete odbočku zpět na Churáňov a dostanete se k dalšímu rozcestí ve tvaru Y. Zde odbočte doleva a po kamenité lesní cestě vyšlápnete krátké stoupání. Pod Churáňvským vrchem jeďte směrem k již zmiňované Mezilesní slati, kde zahnete doprava na nedalekou Zlatou Studnu. 

Od Zlaté Studny pokračujte stoupáním a po 800 m na rozcestí ve tvaru T (Ranklovská rovina) se napojíte na asfaltku. Zahnete doprava a po pěkné lesní cestě dojedete na Zhůří k hlavní silnici (za lesem doleva). Na hlavní komunikace zahněte doprava směrem Svojše. Následný 8 km dlouhý sjezd se serpentýnami vám bude odpočinkem před velmi dlouhým a náročným výšlapem do Srní. Jěště před řekou Vydrou odbočte u parkoviště doprava k nedalekému soutoku s říčkou Křemelnou. Tímto místem vzniká řeka Otava. Pak se vraťte a na Srní. Stoupání se serpentýnami začíná za muzeem Šumavské energie.

V Srní pojedete u informačního střediska, za kterým je i restaurace s rychlým občerstvením, rovně k Mossau (Mechov). U autobusové zastávky a parkoviště v Mechově odbočte vlevo (po osmnácti kilometrech sjedete z asfaltky a napojíte se na cyklotrasu č. 2114) a pokračujte proti proudu Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu k Hauswaldské kapli. Od kaple se vraťte ke kanálu a jeďte k rozcestí Hakešická cesta.

Na Hakešické cestě odbočte doprava k rozcestí Pod Oblíkem. Vystoupáte poslední náročné stoupání na trase. Pod Oblíkem odbočíte doleva k Tříjezerní slati. Od slati k Modravě si už jen podržte klobouky... 

Z Kvildy se můžete napojit na trasu třemi způsoby. Buďto vyjedete přijatelné stoupání na Bučinu, nebo sjedete z kopce ke Svinné Ladě a u malého parkoviště odbočíte doleva k Chalupské slati (směr Borová Lada). Popřípadě vyšlápnete na Horskou Kvildu a pokračujete na Svojše. 

Z Horské Kvildy jeďte směrem na Zhůří a Svojše. Na konci výletu odbočte za Zlatou Studnou na rozcestí ve tvaru T (Ranklovská rovina) doleva směr Horská Kvilda. V popisu trasy se jede doprava na Zhůří.

 

 

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Parkoviště slouží jako výchozí bod naší trasy. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka

  Na druhém konci parkoviště se nachází soutok Roklanského a Modravského potoka, čímž vzniká dravá říčka Vydra. V říčce Vydře se nacházejí obří hrnce (foto), které vznikly staletým vymíláním kamenů. Tento obří hrnec uvidíte z mostu na Antýglu 50 metrů vpravo proti proudu říčky Vydry. Most na Antýglu se nachází nedaleko směrem na Srní. K soutoku Roklanského a Modravského potoka vás zavede děj naší pohádky ''Jak chytali ryby''. Pohádka se nachází ve výletu Modrava, Horská Kvilda

  Otevřeno: Vstupné:
  Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka
 • Bufet Modrava Bufet Modrava

  U parkoviště na Modravě se nachází bufet.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství

  Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Můžete zde najít a prozkoumat různé druhy dřeva.

  Otevřeno: 10-17hod Vstupné:
  Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství
 • Černá Hora Černá Hora

  Při dobré viditelnosti, zejména na podzim a v zimních měsících jsou vidět Alpy. Při pohledu vpravo uvidíte rozhlednu Poledník, která sloužila za bývalého režimu jako rušička. Výlet na Poledník najdete zde.

  Otevřeno: Vstupné:
  Černá Hora Fotopoint Výhled na Poledník
 • Vyhlídka nad prameny Vltavy Vyhlídka nad prameny Vltavy

  Nově vybudovaná vyhlídka na Alpy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyhlídka nad prameny Vltavy Vyhlídka nad prameny Vltavy
 • Pramen Vltavy Pramen Vltavy

  Na tomto místě se nachází jeden z pramenných potoků Teplé Vltavy. Od soutoku se Studenou Vltavou v Mrtvém luhu se dále řeka jmenuje jednoduše Vltava. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy
 • Bučina Bučina

  Bučina je bývalá obec, která byla vysídlena v roce 1946 a roku 1956 zničena. Nachází se zde památník železné opony v podobě stometrového úseku s ostnatým drátem, strážní věží a informační tabulí. Další zajímavostí je výhled z rekonstruované Pešlovy chaty. V tomto hotelu je i restaurace, kde se můžete občerstvit. Nedaleko od památníku železné opony je hraniční přechod, určený pro pěší a cyklisty. Zarezervujte si místní hotel hned! 

  Výlety, které můžete začít přímo na Bučině: Borová Lada, Bučina, Prameny Vltavy a Chalupská SlaťKvilda, Knížecí PláněNouzová nocoviště-propojenáHardcore cyklo Šumava II.. Sjedete-li sjezdem do nedaleké Kvildy a na hlavní silnici odbočíte doprava napojíte se i na tento výlet: Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať.  

  Hotel Alpská vyhlídka

  Otevřeno: Vstupné:
  Bučina Bučina Bučina Bučina Bučina Bučina
 • Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina

  Nouzové nocoviště na trase. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina
 • Bývalý kostel Bývalý kostel

  Na tomto místě si můžete prohlédnout informační tabuli s mapkou, jak to zde vypadalo dříve. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Knížecí Pláně Knížecí Pláně

  Bývalou obec Knížecí Pláně založil v roce 1792 kníže Schwarzenberg a žili zde převážně Němci. Obec měla přibližně 60 stavení a zhruba 700 obyvatel. V dnešní době z obce zbyl jenom hřbitov, který v roce 1992 obnovili bývalí místní Němci. Nově zde byla postavena farma, kde se nachází restaurace a ubytování. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Knížecí Pláně Knížecí Pláně Knížecí Pláně
 • Žďárecké jezírko Žďárecké jezírko

  Žďárecké jezírko je umělá vodní nádrž, která sloužila k plavení dřeva.

  Otevřeno: Vstupné:
  Žďárecké jezírko Žďárecké jezírko Nedaleký Žďárecký pramen ve směru jízdy
 • Strážný - U Časté Strážný - U Časté

  U tohoto rozcestí je rybí restaurace Rybárna.

  Otevřeno: Vstupné:
  Strážný - U Časté Strážný - U Časté
 • Památník osady Samoty Památník osady Samoty

  Ve stoupání si odpočinete u místa, kde je znázorněna historie zaniklé osady Samoty.

  Otevřeno: Vstupné:
  Památník osady Samoty
 • Brod přes Polecký potok Brod přes Polecký potok

  Brod přes Polecký potok.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Polka Polka

  Ves byla založena roku 1730 jako dřevařská osada. Byla zde vybudována uměla vodní nádrž a potok prošel úpravou k plavení dřeva. Stál zde také zájezdní hostinec s ubytováním, výčepem, a dále škola, hamr, Sagerova pila. V říjnu roku 1913 zde zprovoznil Jakub Kraus hydroelektrárnu o výkonu 600 koňských sil. Náhon byl dlouhý 1,8 km se spádem 16 metrů. Voda z něj poháněla dvě Francisovy turbíny. V roce 1926 byla elektrárna napojena vedením na síť jihočeských elektráren ve Volarech. Dnes zde zůstalo jediné stavení.

  Otevřeno: Vstupné:
  Polka Polka Polka
 • Skála s vytesaným erbem Skála s vytesaným erbem

  Odpočinkové místo se skalkou.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Odbočka k Jelení studánce Odbočka k Jelení studánce

  Pokud odbočíte na tomto rozcestí doprava pojedete okolo Vltavského potoka a Jelení studánky. Rovně pokračujete zpět na Knížecí Pláně a dále Borovou Ladu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Jelení studánka a Vltavský potok Jelení studánka a Vltavský potok

  Jelení studánka a Vltavský potok. Tento bod je mimo trasu. V popisu vás k němu bez problémů navedeme.

  Otevřeno: Vstupné:
  Jelení studánka a Vltavský potok Vltavský p. Vltavský p.
 • Borová Lada Borová Lada

  V Borové Ladě se nachází restaurace a samoobsluha.

  Otevřeno: Vstupné:
  Restaurace Potraviny
 • Chalupská slať Chalupská slať

  Slať leží na levém břehu Teplé Vltavy a nachází se zde Chalupské jezírko, které je s rozlohou 1,3 Ha největší rašelinné jezero v Česku. V minulosti se na okraji těžila rašelina. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať
 • Skokanský můstek Churáňov Skokanský můstek Churáňov

  Na můstku drží rekord Pavel Ploc se skokem dlouhým 95m. V roce 2015 byla dokončena rekonstrukce skokanského můstku a nyní slouží jako rozhledna. Z rozhledny (nadmořská výška 1109 m.n.m.) si užijete výhled na Šumavu a Pošumaví od Zadova na západ až jihovýchod. Naleznete zde také horolezeckou stěnu!

  Poslední aktualizace 18. 4. 2016

  Otevřeno: 25.12. - 31.1.: 9:00 – 15:30 hod. / denně
  1.2. - 18.3.: 9:00 – 16:00 hod. / denně
  19.3. - 25.3.: 9:00 – 16:00 hod. / víkendy
  Vstupné: Cena: 50 Kč
  Snížená: 30 Kč
  Děti do 5 let, ZTP, senioři 75+: zdarma
  Skokanský můstek Churáňov Skokanský můstek Churáňov
 • Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště

  Z parkoviště v Churáňově se můžete napojit na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště
 • Rozcestí ve tvaru Y Rozcestí ve tvaru Y

  Na tomto neznačeném rozcestí se držte vlevo.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zlatá studna Zlatá studna

  Na této pasece dříve stávala sklárna, založená v roce 1799. Ve zdejší sklárně se vyrábělo duté sklo a páteříky. V osadě žilo 140 obyvatel, kteří zde měli školu i hospodu. V poválečném období zde díky panu Robertu Steunovi byl vybudován vodovod, společná pec na chleba a elektrárna o výkonu 300 W.

  Ve sjezdu z Kvildy na Borovou Ladu budete míjet osadu Františkov. Stávala zde sklárna, která v období velké sklářské krize v roce 1887 zanikla. Později zde vznikla papírenská výroba a dvě vodní elektrárny, jejíž elektřina sloužila k pohonu papírenských strojů, i tato výroba ovšem skončila v období velké hospodářské krize ve 30. letech 20. století. Za druhé světové války se zde vyráběly součástky pro firmu Messerschmitt.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zlatá studna Zlatá studna Zlatá studna
 • Parkoviště a bufet Čeňkova pila Parkoviště a bufet Čeňkova pila

  Parkoviště s přilehlým bufetem v Čeňkově Pile.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště a bufet Čeňkova pila Parkoviště a bufet Čeňkova pila
 • Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok

  Cestou k elektrárně jste šli kolem původního kamenného náhonu, který byl prodloužen o dřevěný přivaděč (vantroku). Tímto se dosáhlo 10 ti metrového spádu, který využívá horizontální Francisova turbína o hltnosti 1,4 m3/s a výkonu 125 HP při 375 ot./min. Ve strojovně je instalován generátor o výkon 96kW, který dodává do sítě v průměru 500 tis. kWh ročně. Tato elektrárna je zachována v téměř původním stavu a byla zařazena mezi národní technické památky.

  Za elektrárnou se stékají dvě šumavské říčky Vydra a Křemelná, čímž vzniká řeka Otava. Řeka dále protéká městy Sušicí, Horažďovicemi, Strakonicemi a Pískem. Za Pískem se vlévá do přehrady Orlík.

  Expozici Šumavské energie naleznete za mostem přes řeku Vydru.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Květen
  středa: 09:00 - 15:00
  sobota: 09:00 - 15:00
  Červen - Září
  úterý - neděle: 09:00 - 15:00
  Vstupné: Vstup volný
  Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok
 • Srní Srní

  Informační středisko, pošta a samoobsluha COOP v Srní.

  Otevřeno: Vstupné:
  Srní Srní
 • Mechov Mechov

  Na tomto rozcestí odbočte doleva směrem k Hauswaldské kapli. Nachází se zde také placené parkoviště.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

  Toto poutní místo se proslavilo díky mnoha nevysvětlitelným uzdravením. Na počest těchto zázračných uzdravení zde bylo v roce 1820 vystavěna první kaple. V roce 1860 pro velikou oblibu byla postavena druhá kaple. Pro její špatnou stabilitu byla vystavěna třetí kaple a to v roce 1902. Z kaplí zbyly základní kameny. Můžete si na informační tabuli přečíst zajímavé pověsti svázané s tímto poutním místem.

  Otevřeno: Vstupné:
  Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple
 • Tříjezerní slať Tříjezerní slať

  Rozloha slati je asi 5Ha. Vyskytuje se zde mnoho vzácných rostlin. Slať je nejmenší ze tří zpřístupněných rašelinišť na České straně Šumavy. Další podrobnosti si můžete přečíst na informačních tabulích. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať
 • Rybárna Rybárna

  Podrobnosti naleznete na informačních tabulích.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybárna Rybárna Roklanský potok Roklanský potok Roklanský potok

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Parkoviště slouží jako výchozí bod naší trasy. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště

  Z parkoviště v Churáňově se můžete napojit na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště

Booking.com

Zvolíte-li Modravu jako místo, kde chcete strávit letní či zimní dovolenou, určitě nebudete litovat. Navštívit tolik zajímavostí v blízkém okolí jako naleznete právě zde, se Vám jinde na Šumavě nepovede! Více výletů vpravo v ''Související trasy''.

Přesměrování na booking.comHotel Madr ***

Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Další informace zde

Cena od: 1 135 Kč

 


Přesměrování na booking.comModrý Penzion

Modrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 2 216 Kč

   


Ubytovní v okolí Modravy

Chalet GabrettinaChalet Gabrettina ****

Chata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 644 Kč

 


Wellness Chata KastanekHotel Rankl

Hotel Rankl je situován v Horské Kvildě v Národním parku Šumava, pouhých 5 minut jízdy od lyžařského areálu Kvilda, a nabízí českou restauraci, saunu, masáže a bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 1 675 Kč

 


Přesměrování na booking.comU Černých

U Černých se nachází v srdci Šumavského národního parku, 30 metrů od nejbližší sjezdovky. Nabízí ubytování v pokojích s bezplatným Wi-Fi. Obklopuje jej zahrada s táborovým ohněm. Další informace zde

Cena od: ???


Penzion Pohoda KvildaPenzion Pohoda Kvilda 

Penzion Pohoda Kvilda se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém centru šumavského národního parku, 100 metrů od sjezdovek a 200 metrů od tenisového kurtu. Jeho součástí je letní terasa a úschovna lyží a kol. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 


Přesměrování na booking.comChata U Krále Šumavy s.r.o. **

Chata U Krále Šumavy s.r.o. je dostupná na lyžích a má restauraci à la carte, ve které se podávají snídaně. Stojí v Kvildě, nedaleko lyžařského vleku a běžkařských tratí. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Další informace zde

Cena od: ???

  


Apartmány U ŠpirkůApartmány U Špirků 

Apartmány U Špirků se nachází v obci Kvilda. Nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma a možností vlastního stravování, lyžárnu a soukromá parkovací stání přímo na místě. Na požádání jsou k dispozici i masáže. Více informací zde

Cena od: 2 432 Kč

 


U TichotůU Tichotů ***

Apartmány U Tichotů v obci Kvilda leží 300 metrů od místního lyžařského vleku a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, zahradu s grilem, stolní tenis a lyžárnu. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi a na místě je i bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: ???

 


Chata PovydříChata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 973 Kč

 


 

Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 015 Kč

 


Hotel SrníHotel Srní ****

Hotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 621 Kč

 


Apartmán Srní 121

Apartmán Srní 121Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 

 


Apartmány Vydrýsek

Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 


Chata Kamínek

Chata KamínekChata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 


 

 

Výlety a ubytování Srní

Více o dovolené na Modravě 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy