Hluboká, podél Vltavy a Malše

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 48.9 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 143 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Hluboká, podél Vltavy a Malše

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Trasa začíná u golfového hřiště na Hluboké nad Vltavou, od kterého se vydáte po cyklotrase číslo 12 směrem na Bavorovice.

 

Kousek za fotbalovým stadionem minete sportovně relaxační areál. Dále vás cesta provede okolo rybníků až do Bavorovic. Bavorovice projedete po hlavní silnici a na konci odbočíte doleva mezi domky na stezku. Za serpentýnkou se napojíte k řece Vltavě, po jejímž břehu minete plavební kanál v Českém Vrbném. Dále pokračujete stále podél řeky až k lávce, kde přejedete na druhý břeh po kterém pokračujete dále až k Dlouhému mostu, který podjedete. Za mostem se vydáte doprava a následně za mostíkem doleva. Podél Mlýnské stoky se dostanete  ke slepému rameni řeky Malše. U restaurace U Kliky  pokračujete podél slepého ramena až k modrému mostu, přes řeku. Tento most přejedete a za ním odbočíte doprava směrem do parku. V parku pak můžete navštívit českobudějovickou hvězdárnu za kterou je soutok řek Vltavy a Malše. Ta blíže k centru je Malše. Dál se držte po velmi dobře značené cyklotrase číslo 7 (dříve č. 12). Cestou minete zimní i fotbalový stadion až dojedete na Beránkovo nábřeží, kde se odpoutáte od řeky. Na světelné křižovatce odbočíte doprava, minete čerpací stanici Benzina a po hlavní se dostanete až na konec města ČB. Ještě před tratí odbočíte doprava směr Boršov nad Vltavou.

 

 

Před Boršovem přejedete přes hlavní komunikaci, za ní odbočíte doleva a hned za nádražím doprava. Podjedete viadukt a u mostu se dáte rovně po kostkách. Po horším úseku silnice se dostanete až k Zátkovým těstárnám a konečné autobusu. Za touto zastávkou se držíte dvakrát vlevo a absolvujete krátké nepříjemné stoupání, za nímž se vám při dobré viditelnosti vyskytne pěkný pohled na Kleť. Výlety na tuto horu najdete na jiném místě našeho portálu (zadejte na horní liště vpravo hledaný výraz).

U Kamenného Újezdu odbočíte doleva a podjedete hlavní komunikaci. Na prvním rozcestí v Kamenném Újezdu je po pravé straně cukrárna s venkovním posezení. Trasa pokračuje po hlavní silnici a u zrcadla se dáte doprava, projedete místním náměstím a napojíte se na ulici Plavnická. Zde se mírným sjezdem dostanete přes trať až k rozcestí Plavnice.

V Plavnici se držíte rovně na cyklotrase číslo 1121. Dojedete až ke křižovatce přes hlavní silnici, kterou přejedete rovně a pokračujete až do vesnice Plav (pozor na děti). Na začátku vsi budete mít možnost posezení v místní restauraci Na ostrově. V Plavě pokračujte po hlavní silnici, minete rozcestí s kapličkou a za ním pokračujte rovně mírním stoupáním. Dál pokračujete po cyklostezce číslo 1018 až k vyhlídce nad řekou Malše. Na začátku lesíka doprava a jste na místě.

Po prohlédnutí Malše se z vyhlídky vydáte stejnou cestou zpět na rozcestí s kapličkou. Zde odbočíte doprava a na cyklotrase č. 1018 pokračujete směrem na Vidov. Tato stezka vás dovede až na konečnou autobusu v obci Vidov, kde se nachází další možnost občerstvení v místní restauraci.

Kolem koloniálu vás stezka dovede k řece Malši, podél níž se dostanete k mostu, přes který přejedete na druhý břeh do obce Roudné. Na návsi pokračujete po hlavní a přibližně po 100 metrech odbočíte doprava na značenou cyklotrasu do Jakubovy ulice. Podél zahrádek a vilek se dostanete k hlavní silnici, kde zahnete doprava.

Minete konečnou zastávku autobusu a stále po hlavní dojedete do ČB. Před bytovými domy odbočíte doprava k řece. Kolem řeky dojedete k mostu, ten přejedete a dáte se za ním doleva. Cestou míjíte několik rychlých občerstvení, dětské hřiště i možnost koupání nad jezem.

Na další autobusové točně odbočíte doleva a po břehu řeky se dostanete až k modrému mostu, přes který jste již přejížděli. Bude to až ten druhý. U tohoto mostu se dáte vpravo ulicí Biskupská na náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí opustíte stejným rohem ovšem ulicí Radniční, na konci krátké ulice projedete Solnou bránou. Za ní odbočíte doprava a napojíte se na stejnou cestu, kterou jste přijeli od Hluboké. Záchytné body na cestě zpět : restaurace U Kliky, Dlouhý most, lávka přes řeku, kanál v Českém Vrbném, Bavorovice. 

 
 
 

 • Sportcentrum Hluboká (výchozí bod) Sportcentrum Hluboká (výchozí bod)

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník Golfové hřiště
 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu) Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu)

  Sportovní přístaviště Hluboká nad Vltavou. Od přístaviště jezdí vyhlídkový vláček, viz fotky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu) Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu) Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu) Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu) Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu)
 • Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum

  Zpestření především pro vaše děti. Nachází se zde Adrenalin park, hřiště na minigolf, hřiště na beachvolejbal, pin pongový stůl (s možností vypůjčení pálek) a nespočet dalších atrakcí. Najdete zde i občerstvení. V okolí se nachází golfové hřiště.

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum
 • Vodácký areál v Českém Vrbném Vodácký areál v Českém Vrbném

  Umělý vodní kanál vybudovaný na řece Vltavě mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Divoká voda slouží jak vrcholovým sportovcům, tak i pod dozorem instruktora veřejnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vstupní brána do vodáckého areálu. Divoká voda. Divoká voda.
 • Přístaviště České Vrbné Přístaviště České Vrbné

  Přístaviště České Vrbné.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště České Vrbné
 • Přístaviště v Českých Budějovicích Přístaviště v Českých Budějovicích

  Na druhém břehu Vltavy se nachází přístaviště. LodníDoprava.info

  Otevřeno: Vstupné:
 • Soutok Vltavy a Malše Soutok Vltavy a Malše

  Soutok řek Vltavy a Malše

  Otevřeno: Vstupné:
 • Železná panna Železná panna

  Železná panna je původní hradební věž Českých Budějovic a pochází ze 14. století z dob gotiky. Současný vzhled věže je z roku 1612 a vstup z nábřeží byl probourán v 19. století. Jméno Železná panna je odvozeno od pověsti, podle které se toto mučidlo ve věži nacházelo. V současné době se ve věži nachází restaurace stejného jména, kde točí vynikající malinové pivo.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Hvězdárna a planetárium Hvězdárna a planetárium

  Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích. Otevřena v roce 1937 a postavena převážně z darů a sbírek. Jedná se o druhou nejstarší veřejnou hvězdárnu v České Republice. Přístavba planetária a kinosálu byla dokončena v roce 1971. Park okolo hvězdárny byl původně vysazen jako botanický a nachází se v něm několik vzácných stromů. 

  Otevřeno: Vstupné: dospělí: 60,- Kč
  děti a studenti: 50,- Kč
  Hvězdárna a planetárium
 • Hostinec Na Ostrově Hostinec Na Ostrově

  Příjemná a námi vyzkoušená restaurace s možností posezení na zahrádce.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Vyhlídka na Malši Vyhlídka na Malši

  Vychutnejte si vyhlídku na ostrohu nad Malší u sochy sv. Jana Nepomuckého.

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyhlídka na Malši Vyhlídka na Malši
 • Malý jez s dětským hřištěm Malý jez s dětským hřištěm

  Cestou pojedete okolo Malého jezu, kde kousek od něj je i dětské hřiště. Je zde možnost se vykoupat v řece i občerstvení. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Dětské hřiště.
 • Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, že kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renesanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Otevírací doba Černé věže Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II.

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Sportcentrum Hluboká (výchozí bod) Sportcentrum Hluboká (výchozí bod)

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník Golfové hřiště
TOPlist
Neustále přidáváme trasy