Hrad Švihov, Kamýcká skála a zřícenina hradu Kokšín

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 9.4 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 136 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Hrad Švihov, Kamýcká skála a zřícenina hradu Kokšín

Není to prvně, co jsem viděl v televizi výlet podobný našemu (asi náhoda) .

Z parkoviště jsme se vydali na nádvoří hradu, kde můžete navštívit dva prohlídkové okruhy (více v bodech zájmu). Z nádvoří jsme se vrátili zpět k rameni řeky Úhlavy, odbočili doleva a podél toku došli až ke stavidlům. Přešli jsme na druhý břeh a vrátili se zpět k parkovišti. V těchto místech se vám vyskytnou velmi hezké pohledy na hrad.

 
 
 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Chcete-li se ještě podívat na Kamýckou skálu, odbočte z parkoviště doprava a přejeďte rovně frekventovanou silnici. Podjeďte viadukt a po třech kilometrech dojedete do osady Kamýk. Přímo u cedule na levé straně se nachází skála. Je zde málo místa na zaparkování. Nedoporučujeme s malými dětmi, schody na skálu jsou příliš strmé a i nahoře to není příliš bezpečné. 

 

Budete-li pokračovat na zříceninu hradu Kokšín, nepojedete na hlavní rovně, ale odbočíte doprava na Klatovy. Po chvilce podjedete viadukt a hned za ním odbočíte doprava na louku. Zbylých 400 metrů ke zřícenině dojdete polní cestou pěšky, Jděte tak, abyste měli po pravé ruce řeku Úhlavu.

V nedalekých Klatovech můžete navštívit i místní katakomby a prohlédnout 38 mumifikovaných těl. 

Dvanáct kilometrů od Švihova se nachází rozhledna Bolfánek a zámek Lázeň, Kvapilova jezírka a Americká zahrada. Tyto místa najdete, když z parkoviště ve Švihově odbočíte doleva a u samoobsluhy opět doleva na Chudenice, které projedete. V lese za Chudenicemi odbočíte doprava k parkovišti.

 

Ubytování seřazené podle vzdálenosti od Švihova

Pension Country Relax ***

Pension Country RelaxPension Country Relax se nachází v Roupově, 29 km od Plzně, je součástí ekofarmy a nabízí zázemí pro jízdu na koni, saunu, fitness centrum, tenisový kurt i bezplatné Wi-Fi. Pro své hosty má Country Relax Pension připravenou také úschovnu jízdních kol a gril. Parkovat je možné zdarma přímo na místě.  Více informací zde..

Cena za noc od: 649 Kč

Pension Nela ***

Pension NelaPension Nela se nachází na poklidném místě 5 minut chůze od centra města a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi i zabezpečené soukromé parkoviště. ěhem svého pobytu můžete hrát stolní tenis, nebo se projíždět na kole po okolních cyklistických stezkách. Jízdní kola si lze uschovat v garáži penzionu. Více informací zde..

Cena za noc od: 476 Kč

Wellness Hotel Central ***

Wellness Hotel CentralWellness Hotel Central má bazén se slanou vodou a saunu a nachází se v centru Klatov, 5 minut chůze od historického centra. Poskytuje ubytování v elegantních pokojích s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Hotel má všechny pokoje klasicky laděné do teplých barev, zařízené stylovým nábytkem a vlastní koupenou. Více informací zde.. 

Cena za noc od: 811 Kč

Hotel Rozvoj ***

Hotel RozvojTento hotel je vzdálený přibližně 400 metrů od historického centra Klatov. Nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci se 2 místnostmi a letní terasu. V restauraci se podávají pokrmy české kuchyně. Bezbariérový Hotel Rozvoj se nachází v klidném prostředí, 100 metrů od squashových kurtů a fotbalového hřiště a 300 metrů od klatovské cyklostezky. Více informací zde..

Cena za noc od: 541 Kč

Pension U Hejtmana

Pension U HejtmanaPenzion U hejtmana v Klatovech nabízí terasu a Wi-Fi zdarma. Všechny pokoje mají kabelovou TV s plochou obrazovkou, lednici, varnou konvici, jídelní stůl, koupelnu se sprchou a studia mají také kuchyňský kout. Penzion U hejtmana stojí v blízkosti různých restaurací a kaváren. Na místě je k dispozici úschovna zavazadel. Více informací zde..

Cena za noc od: 703 Kč

Penzion Poprda

Penzion PoprdaPenzion Poprda se nachází v Klatovech, 200 metrů od Černé věže, a nabízí vlastní restauraci, v celé budově zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné parkoviště. Penzion Poprda poskytuje ubytovací jednotky s koupelnou, posezením, TV a v některých případech také s kuchyní a balkonem. Více informací zde..

Cena za noc od: 438 Kč

 • Parkoviště Švihov Parkoviště Švihov

  Parkoviště u hradu Švihov.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Hrad Švihov Hrad Švihov

  Vodní hrad vznikl zřejmě na místě bývalé vodní tvrze na přelomu 15. a 16. století, který nechal postavit Půta Švihovský z Rýzmberka. Na dostavbě švihovského hradu se podílel známý stavitel Benedikt Rejt. Hrad patřil díky svému opevňovacímu vodnímu systému k nejlepším pevnostem své doby.

  Natáčela se zde pohádka Tři oříšky pro Popelku. Hrad nebyl v době natáčení žádným pyšným šlechtickým sídlem, nýbrž statkem, na kterém Popelka se svou macechou a nevlastní sestrou Dorotou žily. Celé natáčení komplikoval nedostatek sněhu. Ten se musel do Švihova dovážet z rybích mrazíren a strašně zapáchal rybinou. Když pak sníh napadl, bylo ho tolik, že se štáb nedostal na místa, která měl vyhlédnutá pro natáčení. Natáčení se neobešlo také bez veselých historek. Jednu z nich vyprávěl režisér Václav Vorlíček s Vladimírem Menšíkem: „Na Švihově byli velice příjemní kastelánovi. Spřátelili se s herci, kterým poskytovali azyl v pauzách mezi záběry. Vladimír Menšík s Vítězslavem Jandákem si k nim jednou večer vyrazili z Klatov, kde byl celý štáb ubytován, a uspořádali si u nich večírek. Ráno samozřejmě chyběli a nikdo nevěděl, kam se ztratili. Když celý štáb dorazil na Švihov, oba provinilci seděli na schodech, Menšík četl ranní noviny a oba dělali na štáb gesta, která měla znamenat: Kde se flákáte, už tu na vás hodinu čekáme...” 

  Oficiální web

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben
  so–ne: 10.00–15.00
  Květen
  út–pá: 10.00–15.00
  so–ne: 10.00–16.00
  Červen
  út–pá: 10.00–16.00
  so–ne: 10.00–17.00
  Srpen
  út–ne: 9.00–17.00
  Září
  út–ne: 10.00–16.00
  Říjen
  so–ne: 10.00–15.00
  Vstupné: Hrad:
  Plné 100 Kč
  Snížené 70 Kč
  Rodinné 270 Kč

  Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov Hrad Švihov
 • Informační středisko Švihov Informační středisko Švihov

  Na náměstí Dr. E. Beneše se nachází informační středisko.

  Otevřeno: Vstupné:
  Informační středisko Švihov Informační středisko Švihov
 • Kamýcká skála Kamýcká skála

  Buližníkový skalní suk, ze kterého je krásný výhled do okolí. Vstup pouze na vlastní nebezpečí!

  Otevřeno: Vstupné:
  Kamýcká skála Kamýcká skála Kamýcká skála Kamýcká skála Kamýcká skála Kamýcká skála
 • Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín

  Kokšínská tvrz je starší než hrad Švihov, takže původně musela mít využití jiné než vojenské a k hradu byla přidružena až na konci 15. století. Podle Františka Zemana byla tvrz součástí obranného systému Švihova a kromě funkce předsunuté hlásky střežila i stavidla, kterými bylo možné zatopit louky v okolí a ztížit tak nepřátelům postup k hradu. Více informací se dozvíte na informační tabuli.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín Zřícenina hradu Kokšín
 • Stará Úhlava Stará Úhlava

  Nedaleko od zříceniny hradu Kokšín se nachází tato přírodní památka, která vznikla při regulaci řeky Úhlavy. Původní tok s mnoha zákruty byl ve 30. a 40 letech narovnán. Část přírodního koryta se tím oddělila a dále se již vyvíjela jako neprůtočné jezero.

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Švihov Parkoviště Švihov

  Parkoviště u hradu Švihov.

  Otevřeno: Vstupné:

Ubytování Klatovy

Wellness Hotel CentralWellness Hotel Central ***

Wellness Hotel Central má bazén se slanou vodou a saunu a nachází se v centru Klatov, 5 minut chůze od historického centra. Poskytuje ubytování v elegantních pokojích s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Hotel má všechny pokoje klasicky laděné do teplých barev, zařízené stylovým nábytkem a vlastní koupenou. Více informací zde.. 

Cena od: 1 027 Kč

 


Hotel RozvojHotel Rozvoj ***

Tento hotel je vzdálený přibližně 400 metrů od historického centra Klatov. Nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci se 2 místnostmi a letní terasu. V restauraci se podávají pokrmy české kuchyně. Bezbariérový Hotel Rozvoj se nachází v klidném prostředí, 100 metrů od squashových kurtů a fotbalového hřiště a 300 metrů od klatovské cyklostezky. Více informací zde..

Cena od: 540 Kč

 


Steak Restaurant Penzion Country SaloonSteak Restaurant Penzion Country Saloon 

Steak Restaurant Penzion Country Saloon se nachází na silnici č. 22, jen 3 km od historického centra Klatov. Nabízí ubytování a restauraci ve venkovském stylu a neplacené soukromé parkoviště. Více informací zde..

Cena od: 1 135 Kč

 


Penzion PoprdaPenzion Poprda

Penzion Poprda se nachází v Klatovech, 200 metrů od Černé věže, a nabízí vlastní restauraci, v celé budově zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné parkoviště. Penzion Poprda poskytuje ubytovací jednotky s koupelnou, posezením, TV a v některých případech také s kuchyní a balkonem. Více informací zde..

Cena od: 486 Kč

 


Pension NelaPension Nela ***

Pension Nela se nachází na poklidném místě 5 minut chůze od centra města a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi i zabezpečené soukromé parkoviště. Více informací zde..

Cena od: 562 Kč

 


Pension KalistaPension Kalista 

Pension Kalista se nachází v poklidné části Klatov. Nabízí apartmány s možností vlastního stravování a bezplatným Wi-Fi, volný vstup do sezónního venkovního bazénu a neplacené parkoviště přímo na místě. Více informací zde..

Cena od: 342 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion U Hejtmana

Všechny pokoje mají kabelovou TV s plochou obrazovkou, lednici, varnou konvici, jídelní stůl, koupelnu se sprchou a studia mají také kuchyňský kout.

Penzion U hejtmana stojí v blízkosti různých restaurací a kaváren. Více informací zde

Cena od: 703 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion U Strnada

Penzion U Strnada se nachází v klidné části Klatov, 3 minuty chůze od hlavního náměstí a nákupního centra. Nabízí sluneční terasu, výhled na řeku, restauraci, kam si mohou hosté zajít na jídlo, v celém objektu zdarma Wi-Fi a vlastní bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: 703 Kč

 


Další ubytování v Klatovech

Výlety a zajímavosti v okolí Klatov

TOPlist
Neustále přidáváme trasy