Jindřichův Hradec okolo kostelů a rybníků

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 32.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 143 m Hodnocení: 80/5

Třeboňsko, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Jindřichův Hradec okolo kostelů a rybníků

Výchozí bod trasy je parkoviště u hlavního nádraží v Jindřichově Hradci.

Od nádraží pokračujte k světelné křižovatce, kde odbočte doleva. Pokračujte po hlavní silnici ke kruhovému objezdu. Z kruhového objezdu sjeďte druhou odbočkou.
Dále pokračujte po hlavní silnici a pohlídejte si odbočku doleva na Jindřiš. Zde s opatrností odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 1113.

 

 

Dále pokračujte rovně do obce Jindřiš, kterou projeďte po hlavní silnici a okolo zastávky úzkokolejky. Za Jindřiší se dostanete na křižovatku ve tvaru T. Na této křižovatce odbočte doleva a pokračujte do Blažejova.

V Blažejově pojedete kolem další zastávky úzkokolejky. Stále pokračujte po hlavní silnici. Pokud se chcete podívat na místní kostel odbočte u pošty doprava a poté se na hlavní silnici vraťte.

Za Blažejovem pokračujte směr Malý Ratmírov, který projeďte stále po hlavní silnici. Pojedete okolo zastávky úzkokolejky, kempu a Ratmírovského rybníku.
Dále pokračujete směr Vlčice.

 

Na křižovatce před Vlčicemi pokračujte rovně. Na trojúhelníkové křižovatce ve Vlčicích pokračujte vlevo a kolem kostelíku se dostanete po hlavní silnici do serpetýny. V serpentýně pokračujte po hlavní silnici. Vyjeďte krátké stoupání k další křižovatce, kde odbočte doprava směr Budkov (Do Budkova nedojedete). Sjíždíte zde cyklotrasy č. 1113 a pokračujete do Střížova k zámku.

Kolem rybníku Hejtman dojedete k soukromému, tudíž veřejnosti nepřístupnému zámku. Za zámkem odbočte na křižovatce ve tvaru T doprava a napojujete se na cyklotrasu č. 1242. V Střížovicích pojedete kolem restaurace, která má vchod pro cyklisty z druhé strany. Po hlavní silnici dojdete na náves. Na návsi odbočte druhou odbočkou před hasičskou nádrží doprava a pokračujte podél elektrického vedení.

Dále dojedete k rybníku „Krvavý", kde u rozcestí odbočte doprava. Pokračujte podél hrází rybníka a cyklotrase č. 1242 do obce Hospříz.

V Hospořízi odbočte doleva na hlavní silnici. Na této silnici naleznete hospodu a občerstvení a dovede vás k frekventované silnici I. Třídy. Odbočte tedy doprava na hlavní silnici a pohlídejte si nedalekou odbočku doleva na Hrutkov.

Na další křižovatce sjedete z cyklotrasy č. 1242 na č. 1241. Odbočíte zde doprava a pokračujete do Hrutkova. Hrutkov projeďte po hlavní silnici okolo dalšího kostelíku. Na konci Hrutkova vás čeká nepříjemné stoupání.

Za Hrutkovem si pohlídejte odbočku ze silnice na polní cestu doprava směr Otín. Po polní cestě dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde určitě nepřehlédnete v dáli skládku. Na tomto rozcestí odbočte doprava a pokračujte do Otína.

Před Otínem přejeďte říčku a za ní odbočte doleva. Po hlavní silnici v Otíne dojedete na stopku. Na stopce dejte přednost v jízdě a pokračujte rovně. Po projetí Otína odbočte doleva na hlavní silnici a pokračujte do Jindřichova Hradce.

Dále pokračujte po hlavní silnici. Za chvíli sjedete z cyklotrasy č. 1241. Po hlavní silnici dojedete ke kruhovému objezdu, na kterém sjeďte první odbočkou a pokračujte po hlavní silnici. Poté projeďte rovně další kruhový objezd a dojdete zpět na světelnou křižovatku u nádraží. Na křižovatce odbočte doprava a za chvilku jste zpět u výchozího bodu. 

 
 
 

 • Parkoviště u nádraží

 • Jindřiš

 • Zastávka Jindřiš

 • Blažejov zastávka

 • Kostel sv. Alžběty

 • Malý Ratmírov zastávka a kemp

 • Penzion Ratmírák

 • Kaple ve Vlčicích

 • Zámek Rozkoš ve Střížovicích

 • Občerstvení Střížovice

 • Hrutkov

Přesměrování na booking.comPenzion Kasper Cyklopenzion *** 

Tento penzion je vzdálen pouhých 50 metrů od zámku Jindřichův Hradec a nabízí kavárenský bar s krásnou terasou na nádvoří. Jeho pokoje mají vlastní koupelnu, satelitní TV a bezplatné Wi-Fi.

Penzion Kasper Cyklopenzion má pokoje vybavené malou lednicí a obývací částí. V koupelně jsou k dispozici toaletní potřeby. Další informace zde

Cena od: 648 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion U Papoušků  *** 

Penzion U Papoušků se nachází v Jindřichově Hradci v České republice. Penzion je vzdálen 400 metrů od zámku Jindřichův Hradec. Na místě je k dispozici satelitní TV. Nechybí ani lednička.

Penzion U Papoušků nabízí nekuřácké pokoje a terasu. Pro hosty jsou připraveny noviny. Lze se vydat na cyklistický nebo turistický výlet. K dispozici je také zdarma dostupné Wi-Fi. Hosté penzionu U papoušků mohou za poplatek využít parkování u budovy nebo bezplatné veřejné parkování v okolí. Další informace zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Hotel Bellevue Cesky KrumlovHotel Bílá Paní *** 

Hotel Bílá Paní se nachází v Jindřichově Hradci, 50 metrů od tamního zámku i náměstí, a nabízí restauraci s letní terasou a zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí všech pokojů je satelitní TV a vlastní koupelna. V některých najdete také kuchyňský kout a obývací část. Další informace zde

Cena od: 669 Kč

 

Booking.com


Hotel Dvorak Cesky KrumlovPenzion Kapitan ** 

Penzion Kapitán stojí pouhý 1 km z centra Jindřichova Hradce. Jedná se o malý penzion se zahradou a úschovnou jízdních kol. Všechny jeho pokoje mají vlastní koupelnu, kabelovou TV a rychlovarnou konvici.

Kapitán Penzion poskytuje bezplatné Wi-Fi ve všech pokojích. Penzion nemá vlastní restauraci, ale ty nejbližší najdete už ve vzdálenosti 300 metrů. K supermarketu se dostanete za pouhých 100 metrů. Další informace zde

Cena od: 436 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comNa Útesu

Apartmány Na Útesu se nacházejí v jihočeském Jindřichově Hradci, 1,2 km od tamního zámku, a nabízejí gril a výhled do zahrady. Soukromé parkoviště můžete využívat zdarma.

Součástí apartmánů je kabelová TV s plochou obrazovkou a v některých případech posezení a/nebo jídelní část. K vybavení patří mikrovlnná trouba, lednice a rychlovarná konvice. V některých apartmánech je také kuchyň s varnou deskou a myčkou na nádobí. Nechybí ani vlastní koupelna s bezplatnými toaletními potřebami. Ve všech prostorách apartmánů je dostupné bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 567 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion - ubytovaní s tenisem

Penzion - ubytování s tenisem se nachází v Jindřichově Hradci, 3,2 od od zámku. Nabízí sezónní venkovní bazén a neplacené soukromé parkoviště.

Apartmány mají kabelovou TV, kuchyni s ledničkou a koupelnu s ručníky a bezplatnými toaletními potřebami. Některé mají posezení nebo terasu. Další informace zde

Cena od: 621 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán U Kláštera

Apartmán U Kláštera se nachází v Jindřichově Hradci, 600 metrů od zámku Jindřichův Hradec, a nabízí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu dostupné ve všech prostorách.

Apartmán má posezení, kuchyň s myčkou nádobí a TV s plochou obrazovkou. Další informace zde

Cena od: 773 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gentleman 

Penzion Gentleman se nachází v centru Jindřichova Hradce, 30 minut jízdy od zámků Červená Lhota a Hluboká nad Vltavou. Nabízí krytý bazén, saunu, vířivku a posilovnu. Ve všech prostorách penzionu lze zdarma využívat Wi-Fi.

Pokoje mají vlastní koupelnu a posezení s kabelovou TV. K dispozici je společná kuchyň a zahrada s dětským hřištěm a grilem. Další informace zde

Cena od: 1 000 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Pod věží *** 

Tento intimní penzion se nachází v historickém centru Jindřichova Hradce. Nabízí stylové pokoje s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Vlastní restaurace podává české speciality včetně zvěřiny a ryb.

Penzion Pod Věží má světlé pokoje s velkými okny, bílými zdmi a bílým dřevěným nábytkem. To kontrastuje s fialovými koberci a záclonami. Další informace zde

Cena od: 703 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Černej pták

Penzion Černej pták se nachází v Jindřichově Hradci, 300 metrů od tamního zámku, a nabízí restauraci i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí pokojů je TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Další informace zde

Cena od: 811 Kč

 

Booking.com


Další ubytování zde

TOPlist
Neustále přidáváme trasy