Kůsov, lyžařské areály a nástupiště běžeckých tras - Šumava

Typ: Běžky Vzdálenost: 83.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 405 m Hodnocení: 100/5

Reality, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Kůsov, lyžařské areály a nástupiště běžeckých tras - Šumava

SKI areály a nástupiště do bežeckých tras naleznete v záložce BODY ZÁJMU. Po kliknutí na ''slzičku'' v mapě nebo ve výškovém profilu ( zde i s nadmořskou výškou), se vám okamžitě zobrazí určený bod s fotkami a popisem. Projeli jsme od Areálu Zadov až na Špičák u Železné Rudy.

 

 

 

 

 

 • Lyžařský areál Zadov - Kobyla Lyžařský areál Zadov - Kobyla

  Tento lyžařský areál se nachází nedaleko Stach.  Sjezdovky jsou vhodné pro středně zdatné lyžaře a děti. 

  Celková délka sjezdovek: 4,5km

  Parkování: Zdarma, kapacita 600 míst.

  Otevřeno: Vstupné: Viz. foto
  Lyžařský areál Zadov - Kobyla Lyžařský areál Zadov - Kobyla Lyžařský areál Zadov - Kobyla
 • Běžecký stadion Churáňov Běžecký stadion Churáňov

  Cestou minete ski-Zadov a pokračujete serpentýnami až na konec silnice k parkovišti. Sto metrů od parkoviště se nachází běžecký stadion, kde můžete nastoupit do stopy. Fotky pořízeny ve středu 11.2.2015. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Běžecký stadion Churáňov Běžecký stadion Churáňov Běžecký stadion Churáňov
 • Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně

  Odbočka k parkovišti se nachází mezi Kvildou a Horkou Kvildou, směrem na Vimperk. Od odbočky ujedete ještě 5 km. Z tohoto placeného parkoviště se můžete napojit na běžecké okruhy Churáňov včetně závodních tratí. Do stopy se dostanete, když přejdete přes hlavní silnici. Nedaleko tímto směrem, na začátku stoupání, můžete odbočit doprava k nedalekému skokanskému můstku (rozhledna), od kterého jsou za jasného počasí pěkné výhledy do krajiny a na sjezdovku. Od můstku se vraťte kousek zpět a zahněte vpravo. Vyběhnete krátké stoupání, za kterým se příjemně svezete k rozcestí V Polci. Na tomto rozcestí odbočíte doleva a čeká vás krátké, strmější stoupání. V tomto úseku bývá stopa od bruslařů umydlená a může někdo jet rychle proti vám. Cca za 200 m minete odbočku vlevo (V Sedle Přilby) a za chvíli jste na dalším rozcestí. Na tomto rozcestí si můžete vybrat, kterým směrem se vydáte. Vpravo se napojíte na běžkařský areál Zadov - Churáňov, rovněsměr Zlatá Studna, Horská Kvilda. Tyto tratě leží ve větší nadmořské výšce a bývají pravidelně upravovány.

  Běžkařské trasy Pláně, Zadov - Churáňov

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně
 • Nástupiště do běžecké stopy V sedle Přilby Nástupiště do běžecké stopy V sedle Přilby

  Přejdete-li u bezplatného parkoviště přes silnici, můžete se napojit na Churáňovské okruhy nebo se vydat na Mezilesní slať a pokračovat na Zhůří, Horskou Kvildu. Vydáte-li se z druhé strany parkoviště, pokračujete nepříjemným stoupáním na Přilbu, ze které se potom svezete. Pod Přilbou bývá stopa upravena směrem na Staré Hutě, Pláně, Churáňov, při dostatku sněhu i jinými směry. Odbočka k parkovišti se nachází mezi Kvildou a Horskou Kvildou, směrem na Vimperk. Ujedete ještě 4 km.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy V sedle Přilby Nástupiště do běžecké stopy V sedle Přilby Nástupiště do běžecké stopy V sedle Přilby
 • Jezerní slať Jezerní slať

  Parkoviště k Jezerní slati se nachází mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Parkování povoleno pouze na 30 minut, někteří běžkaři si s tímto omezením hlavu nelámou :-).

  Fotky pořízeny ve středu 11.2.2015. 

  Letní cyklo výlet ke slati zde.

  Otevřeno: Vstupné:
  Stopa u Jezerní slati Jezerní slať Jezerní slať Letní fotky Jezerní slati Letní fotky Jezerní slati Letní fotky Jezerní slati
 • Nástupiště do běžecké stopy Horská Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Horská Kvilda

  Nástupiště se nachází u informačního střediska a restaurace. Na rozcestníku si vyberete směr, kterým se chcete vydat. Z tohoto místa  lze doběhnout i na Filipovu huť. Parkoviště je placené. 

  Fotky pořízeny ve středu 11.2.2015. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Horská Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Horská Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Horská Kvilda
 • Nástupiště do běžecké stopy Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Kvilda

  Parkoviště se nachází na výpadovce z Kvildy směrem na Horskou Kvildu. Ideální místo pro začínající běžkaře. Vyběhnout mírným stoupáním na Horskou Kvildu a svézt se zpět, zvládne doopravdy každý. Pokročilejší běžkaři si mohou vybrat trasu dle libosti více směry. Parkoviště slouží jako start Šumavského Skimaratonu.

  Např.: Horská Kvilda, U Tří jedlí, Zhůří, Horská Kvilda, Kvilda. I tento okruh zvládne i méně trénovaný běžkař. Na tomto okruhu půjdete několikrát přes asfaltovou silnici a za posledním přechodem vás čeká strmější sjezd k Horské Kvildě.

  Vydáte-li se kopečkem k lesu na Filpovu Huť připravte se, že půjdete stromečkem. 

  Z Horské Kvildy bývá stopa protažená i na Filipovu Huť, Modravu.

  Parkoviště je placené.

          Kvilda, Prameny Vltavy, Bučina, Knížecí PLáně, Židovská cesta Kvilda.    

  Kvilda, Prameny Vltavy, Bučina, Knížecí Pláně

  Kvilda, Horská Kvilda, Zhůří 

                   

   

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Kvilda
 • Kvilda Kvilda

  Informační středisko, kostel sv Štěpána, muzeum Stálé expozice historie Bučiny a Kvildy. Bankomat ČSOB v budově muzea  za rohem.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kostel sv. Štěpána (Kvilda) Bankomat v budově muzea (Kvilda) Stálá expozice historie Bučiny a Kvildy (Kvilda)
 • SKI Areál Kvilda SKI Areál Kvilda

  Areál je určen zejména pro děti a to i pro ty nejmenší. Za Teplou Vltavou lze nastoupit na Hraběcí huti do běžeckých tras k pramenům Vltavy nebo na Bučinu.

  Parkování: placené

  Fotky pořízeny ve středu 11.2.2015. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště (SKI Areál Kvilda)
 • Informační středisko Modrava Informační středisko Modrava

  Modravské informační středisko s bankomatem.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Nástupiště do běžecké stopy Modrava Nástupiště do běžecké stopy Modrava

  V Modravě se nachází rozsáhle placené parkoviště, u kterého soutokem Roklanského a Modravského potoka vzniká dravá říčka Vydra. Od parkoviště se vydejte doprava směrem k muzeum Dřevařství, kde odbočte doleva a za nedlouho dojdete ke stopě. Z této stopy můžete vystoupat na vrchol Černé hory, více zde. S malými dětmi doporučujeme se vydat na Březník.

  Další běžecké stopy se nacházejí proti proudu Roklanského potoka u nouzového nocoviště. K těmto trasám se dostanete okolo muzeu Dřevařství, kde půjdete rovně a za mostíkem doleva. 

  Modrava - Černá Hora 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Informační středisko Srní Informační středisko Srní

  Informační středisko v Srní. Najdete ve středu obce u křižovatky. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Mechov (Mosau) Mechov (Mosau)

  Parkoviště je bezplatné s menší kapacitou. Najdete ho kousek od Srní směrem na Prášily. Na rozcestníku si vyberete jakým směrem se chcete vydat. Přijedete-li s dětmi, doporučujeme přejít přes hlavní silnici a pokračovat mírným stoupáním proti proudu Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu až k Hakešické cestě, kde se můžete otočit a svést se zpět k parkovišti, cestou určitě odbočte k Hauswaldské kapli.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor

  Malé neplacené parkoviště nedaleko Prášil směr Srní. Do stopy se dostanete za zatáčkou. Zde se nachází oranžový rozcestník viz. foto. Nebo také přímo z parkoviště můžete pokračovat do stopy lesem. Zde vás čeká přijatelný sjezd s ostrou levotočivou zatáčkou. Dále dojedete k říčce Křemelné (v těchto místech byla v seriálu policie Modrava vhozena puška do vody), za kterou je krátké, ale velmi strmé stoupání na Stodůlky. Dále pokračuje stopa tímto směrem na Malý Babylon a restauraci Rovina. Místní kachna s červeným zelím a chlupatými knedlíky.. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Nástupiště do běžecké stopy Velký Bor Běžkařský rozcestník (Velký Bor)
 • Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil

  Parkoviště s větší kapacitou se nachází u Prášil směrem na Srní. Stopa je upravena k Poledníku, ovšem to doporučujeme jenom velmi zdatným běžkařům. Stopa na Velký Bor upravena 30.1. U Velkého Boru je také menší parkoviště s památníkem. 

  V letním období bylo parkoviště o víkendech placené.

  Poslední informace z 28.1.2015

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil Stopa (Nástupiště do běžecké stopy Slunečná u Prášil)
 • Prášily Prášily

  Informační středisko, bufet, potraviny a cukrárna v Prášilech u hlavní silnice.

  Otevřeno: Vstupné:
  Potraviny a cukrárna (Prášily) Rychlovka u Matěje (Prášily) Pošta v informačním středisku (Prášily)
 • Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka

  Z parkoviště přejdete přes hlavní silnici a za chvilku jste ve stopě. Parkoviště je placené (50 kč/den) Nová Hůrka se nachází mezi Železnou Rudou a Prášily.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník (Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka) Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka Stopa (Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka)
 • Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť

  Placené parkoviště Gerlova Huť, které se nachází nedaleko křižovatky Železná Ruda - Klatovy. Z parkoviště se vydáte doprava a jste ve stopě. Můžete pokračovat i podél hlavní silnice směr Nová Hůrka.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť
 • Informační středisko Železná Ruda Informační středisko Železná Ruda

  Informační středisko v Železné Rudě. V budově je i městská policie.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Lyžařský areál Nad Nádražím Železná Ruda Lyžařský areál Nad Nádražím Železná Ruda

  Vzdálenost k železniční stanici Železná Ruda město je pouhých 200 m. Parkování je zdarma. Za viaduktem odbočíte doprava. V Areálu se nachází lanové centrum. Středisko je vhodné zejména pro děti.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Železná Ruda město Šipka vede k areálu Ceník areálu (zdroj: skinadrazi.cz)
 • SKI Špičák SKI Špičák

  V tomto lyžařském areálu si přijdou na své děti i zdatní lyžaři. Z placeného parkoviště a nádraží je to na sjezdovky 300 m. Autobusy parkují o 200 m dále. Odbočka ke sjezdovkám je v osadě Špičák. Přijedete-li od Železné Rudy odbočíte doleva a od Nýrska doprava.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště (SKI Špičák) Ceník parkoviště (SKI Špičák) Nádraží (SKI Špičák) Dětské lyžařské školičky (SKI Špičák) SKI Špičák Ceník areálu Ski Špičák (zdroj: www.lyzovani.spicak.cz)

Booking.com

TOPlist
Neustále přidáváme trasy