Lom Hříměždice z Kňovic

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 40.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 169 m Hodnocení: 80/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Lom Hříměždice z Kňovic

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Na tomto výletu si můžete vybrat z několika míst pro začátek trasy. Na tyto místa budete upozorněni v textu. Jeden z možných nástupu se nachází u zámečku v Kňovicích. Odtud pojedete po hlavní silnici doleva směr Nalžovice. Projedete Nalžovicemi a po 700m odbočte doprava z hlavní komunikace. Na příštím rozcestí zahněte doleva do Křepenic. V Křepenicích pojedete okolo rybníka a za ním uvidíte vodní tzv Křepenice. Tvrz je veřejně nepřístupná, ale je možnost se domluvit s majiteli na prohlídce. Od tvrze pokračujte podél restaurace a za ní odbočte doleva, následně doprava kde se vrátíte na hlavní silnici  směr Cholín.

 

 

Po hlavní silnici pokračujete dál. Přejedete most přes přehradu Slapy.Za ním nalevo je restaurace s terasou. Na přilehlém parkovišti můžete zaparkovat a začít trasu odtud. Od restaurace vás čeká stoupání až k odbočce na Čelinu. Odbočíte do Čeliny, sjedete s kopce a po pravé ruce budete mít zámeček s kaplí sv. Jana Nepomuckého. Poté se vrátíte zpět na hlavní silnici. Odbočte doprava a pokračujte směrem na Hubenov.
Následující 3 křižovatky projeďte vždy vlevo na Hubenov. V Hubenově za benzínkou vás čeká další stoupání na Drevníky. V následném klesání si pohlídejte odbočku za Žebrákem doleva. Přes Lipiny se svezete až do Hříměždic. V Hříměždicích na návsi je další prostorné místo na zaparkování auta (možnost výchozího bodu trasy).

 

Z návsi se dáte mezi kostelíkem a restaurací doleva, kde po krátkém sjezdu následuje stoupání až k lomu.Nad vsí u lesíka odbočte vlevo. U lomu je v letních měsících možnost občerstvení a koupání. Od lomu jeďte zpět na náves, odbočte doleva a pokračujte ve sjezdu do Vestce. Za ním odbočte doleva a tím se napojíte na hlavní komunikaci. Tento úsek vede po frekventované komunikaci. Přejedete most přes Vltavu a po chvilce se dostanete do Zrůbku. Zde si můžete v zátoce půjčit loďky. Také je zde možnost zaparkovat auto, takže další možný výchozí bod trasy. Parkoviště se nachází naproti restauraci.

Ze Zrůbku pokračujete dále po hlavní silnici, stoupáte cca 4km a u půjčovny čtyřkolek zahněte doleva do Dublovic. V Dublovicích odbočte před rybníčkem doleva. Projedete mezi lípou a restaurací U Macháčků a po 1300m za vsí přijedete k zřícenině větrného mlýnu. Odtud sjedete do nedaleké obce Příčovy.

V Příčovech ještě před rybníkem a značením (zajímavá odbočka) odbočíte doleva na Kňovice. Za vsí cca 200m se dáte doleva. Na rozcestí Kňovice odbočíte doleva a po žluté značce dojedete na hlavní silnici. Tam odbočte doprava a dostanete se zpět k zámečku. 

 
 
 

 • Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod) Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod)

  Zaparkujete na obecním pozemku u zámku Kňovice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Soukromý zámek Kňovice. Kaple Sv. Jozefa.
 • Tvrz Křepenice Tvrz Křepenice

  V roce 1580 prodal Vilém z Rožmberka Sedlčany i s Křepenicemi Jakubu Krčínovi z Jelčan, známému budovateli jihočeského rybníkářství. Tvrz se po vystavení jmenovala Nový hrádek Krčínova na Křepenicích, dokončena roku 1584. Dnes je bohužel nepřístupná.

  Otevřeno: Vstupné:
  ulička ke tvrzi
 • Zámek Čelina Zámek Čelina

  Barkoní zámek z konce 18. století, po požáru byl roku 1831 klasicistně přestavěn. Zámek je zachovalý a bohužel nepřístupný.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Čelina Zámek Čelina Zámek Čelina
 • Lom Hříměždice Lom Hříměždice

  Tento lom proslul výcvikem potápěčů a točili se zde i některé filmy např. Výchova dívek v Čechách, Bobule, Cesta peklem. Dnes je využíván turisty pro rekreaci a koupání, zejména pro adrenalinové skoky do vody. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice
 • Větrný mlýn Větrný mlýn

  Mlýn holandského typu byl v provozu do 1. poloviny 18. století. Dnes už se jedná o zříceninu bývalé rarity. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Větrný mlýn

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod) Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod)

  Zaparkujete na obecním pozemku u zámku Kňovice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Soukromý zámek Kňovice. Kaple Sv. Jozefa.

Booking.com

Přesměrování na booking.comJuniorcamp Nová Živohošť

Juniorcamp Nová Živohošť se nachází ve středočeské obci Křečovice, 17 km od Tábora, 37 km od Prahy a 42 km od Tábora. Nabízí dětské hřiště, zázemí pro vodní sporty a Wi-Fi zdarma.

Juniorcamp Nová Živohošť zahrnuje terasu, restauraci a bar. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comCountry house - Slapy/Pazderny

Prázdninový dům Country house - Slapy/Pazderny se nachází ve Žďáru, 42 km od Prahy, a nabízí ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí domu je kuchyň se sporákem a chladničkou, TV i koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartment U Lochů

Tento apartmán se nachází v obci Kňovičky, 45 km od Prahy a nabízí Wi-Fi zdarma a bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí Apartmánu U Lochů je kuchyň s myčkou a sporákem. Ložní prádlo a ručníky jsou zajištěny. Více informací zde

Cena od: 636 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartmá u Hovorků

Apartmá u Hovorků se nachází v obci Županovice na břehu Slapské přehrady. V apartmá jsou TV, kuchyňské potřeby, mikrovlnná trouba a chladnička, posezení a koupelna se sprchovým koutem a vanou.

Apartmá u Hovorků pro pohodlí hostů také poskytuje gril. Během pobytu mohou hosté podnikat výlety na kole nebo pěšky. Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici zdarma. Hosté ubytovaní v Apartmá u Hovorků mohou na místě parkovat na neplaceném parkovišti. Více informací zde

Cena od: 2 162 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Vltavanka

Toto ubytování se nachází 1 minutu chůze od pláže. Tento penzion s restaurací se nachází na travnatých svazích jihočeské obce Županovice a nabízí výhledy na vodní nádrž Slapy. Všechny pokoje jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Wi-Fi i parkoviště jsou k dispozici zdarma.

Pouhých 50 metrů od ubytovacího zařízení Vltavanka - Restaurace a Penzion se na břehu přehrady nachází volejbalové hřiště. Do okolních lesů se hosté mohou vydat na procházku, projížďku na kolech nebo za sběrem hub. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comHotel Hladina ***

Hotel Hladina se nachází ve středočeské obci Nebřich. Nabízí gril, soukromý úsek pláže, sluneční terasu, saunu, restauraci zajišťující stravování i soukromé neplacené parkoviště.

Některé pokoje mají posezení, kde můžete relaxovat po náročném dni. Standardem je i vlastní koupelna. Hotel Hladina poskytuje bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comPenzion Kamejk

Penzion Kamejk se nachází na pravém řeku Vltavy v Kamýku nad Vltavou ve Středočeském kraji a nabízí dětské hřiště. Na místě je sezónní restaurace a hosté si mohou vychutnat malebný výhled. K dispozici je neplacené soukromé parkoviště a bezplatné Wi-Fi.

Všech 7 pokojů má TV s plochou obrazovkou a českými programy a malou lednici. K dispozici je vlastní koupelna s fénem. Některé pokoje poskytují výhled na bazén nebo do zahrady. Více informací zde

Cena od: 757

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy