Modrava, Březník

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 14.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 276 m Hodnocení: 40/5

Výlety Modrava a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Modrava, Březník

Počasí Modrava - Slunečno.cz

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

→ Nabídka ubytování z okolí ←

Webkamera

Webkamera

Popis

Z centrálního placeného parkoviště na Modravě se vydáte doprava.

Parkoviště Modrava

Přímo na konci parkoviště se nachází soutok Roklanského a Modravského potoka. Zde je i pěkné posezení a možnost splavnění na kanoích nebo kajacích v předem určených termínech. Podrobnosti najdete na ceduli.  

 
 
 

Soutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potoka

Zpět k trase. U muzea dřevařství odbočíte vlevo a proti proudu Modravského potoka se vydáte směrem Březník.

Muzeum DřevařstvíRozcestník u muzea dřevařství

Po chvíli procházky dorazíte na rozcestí Modravský potok. Zde můžete posedět. Na tomto rozcestí pokračujte vpravo lepší cestou. Zde se cesta a její sklon mírně zhorší až k rozcestí na Ztraceném. Tato informace slouží pro případy, že vezmete na procházku i ty nejmenší špunty. Pro větší děti žádná potíž. Od tohoto místa na Březník je to už kousek. Ještě před lávkou si můžete prohlédnout nenápadný soutok Březnického a Luzenského potoka, čímž vzniká Modravský potok.

Hájenka BřezníkHájenka Březník a okolíHájenka Březník a okolí

Výhledy na Luzeneské Údolí hory Luzný a Velká Mokrůvka jsou velmi hezké. Pokud chcete dojít zpět, v poklidu se vraťte tou samou cestou.

Další možnost návratu je okolo hájenky po zeleném značení (Cikánská slať). Hned za hájenkou si vyšlápnete kilometrové stoupání, projdete lávkou Cikánskou slatí a poté již jdete z ostřejšího kopce zpět do Modravy.

Cikánská slaťCikánská slaťCikánská slať

Nejlepší místo kde naučit vaše děti na běžkách je tato trasa. Tedy původní varianta.   


Důležité informace

Restaurace a samoobsluhy: Téměř každý penzion má i vlastí restauraci. Přímo v hájence na Březníku je  také restaurace. V Modrém penzionu (vedle informačního střediska) se nachází malý obchod se základními potravinami.

Bankomat: V budově informačního střediska najdete bankomat Komerční banky.

Spojení: Do Modravy dojedete autem či autobusem. Nachází se zde rozsáhlé placené parkoviště. IDOS

Benzínová čerpací stanice: Vzdálena 10 km v obci Srní (výpadovka na Sušici). 

Vstupné a poplatky: Parkovné - 70 Kč/1den, 20 Kč/hod

Lékařská pohotovost a lékárny: Vimperk, Sušice (cca. 30 km).

Pošta: Srní a Kvilda.

Časová náročnost: pěšky: přibližně 4,5 hod. na běžkách: cca 2 hodiny.

Další výlety z Modravy: Najdete v pravém postranním banneru ''Související trasy''. Nebo na horní liště ve vyhledavacím poli.

Vyžití: Bowling a lanové centrum (Klostermannova chata), pivovar Lyer, muzeum dřevařství

 

 

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Parkoviště slouží jako výchozí bod naší trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Hotel Madr ***

  Hotel Mádr nabízí ubytování v Modravě. Na místě najdete i bar.

  Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV.

  Hotel MadrHotel MadrHotel Madr

  Zarezervujte ihned na Booking.com

  Otevřeno: Vstupné:
 • Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka

  Na druhém konci parkoviště se nachází soutok Roklanského a Modravského potoka, čímž vzniká dravá říčka Vydra. V říčce Vydře se nacházejí obří hrnce (foto), které vznikly staletým vymíláním kamenů. Tento obří hrnec uvidíte z mostu na Antýglu 50 metrů vpravo proti proudu říčky Vydry. Most na Antýglu se nachází nedaleko směrem na Srní. K soutoku Roklanského a Modravského potoka vás zavede děj naší pohádky ''Jak chytali ryby''. Pohádka se nachází ve výletu Modrava, Horská Kvilda

  Otevřeno: Vstupné:
  Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka
 • Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství

  Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Můžete zde najít a prozkoumat různé druhy dřeva.

  Otevřeno: 10-17hod Vstupné:
  Naše trasa pokračuje po směru šipky Muzeum dřevařství
 • Soutok Luzenského a Březnického potoka Soutok Luzenského a Březnického potoka

  Soutokem Luzenského (vlevo) a Březnického potoka vzniká Modravský potok. V příspěvku vás provedeme po proudu Modravského potoka, říčky Vydry a řeky Otavy, které na sebe přímo navazují. Více zde: Soutoky řek a říček Jihočeský, Plzeňský kraj

  Otevřeno: Vstupné:
 • Březník Březník

  Ve středověku tímto místem vedla Zlatá stezka spojující Čechy s Pasovem. Nedaleko lávky přes Luzenský potok naleznete soutok s Březnickým potokem, čímž vzniká Modravský potok. Soutok Modravského potoka a Roklanského potoka vytváří nedaleko parkoviště na Modravě dravou říčku Vydru. 

  POZOR: Bohužel dle zpráv, je hájenka na Březníku z technických důvodů uzavřena. 

  Ve středověku tímto místem vedla kašperskohorská větev Zlaté stezky spojující Čechy s Pasovem. Necelé 3 km za závorou se nachází bývalý přechod Modrý sloup. V 16-18 století zde byla vystavěna šibenice, která stála na obou stranách hranice. V případě, že byl na stezce chycen vrah nebo zloděj, byl zde vykonán soud. Dle dochovaných informací (Pasovská kronika) řádila na stezce loupeživá banda vedena Pavlem zvaným Divočák. Ti se při přepadávání karavan se zbožím převlékali do šlechtických obleků. Bohužel k hranici se zatím nesmí i když to chvilku šlo. Více v kolonce pohádka.
  Nedaleko lávky přes Luzenský potok naleznete soutok s Březnickým potokem, čímž vzniká Modravský potok. V pozadí je dobře vidět Bavorský vrch Luzný 1373 m.n.m. (Lusen), kde pramení zmiňovaný Luzný potok. 

  Výskyt chráněných živočichů:

  Nedaleko západním směrem se rozléhají nepřístupné Modravské slatě, které jsou největším komplexem rašelinišť na Šumavě. Žijí zde ohrožené druhy: tetřev hlušec, rys ostrovid, myšivka horská. Myšivka je jako silně ohrožený druh chráněn Bernskou úmluvou o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žíjících živočichů a přírodních stanovišť. Myšivka je považována jako pozůstatek fauny z doby ledové a nachází se většinou ve vyšších polohách.

  Rýžování zlata

  Západním směrem u bývalé Roklanské nádrže, která dříve sloužila k plavení dřeva jsou dodnes patrá místa po rýžování zlata tzv. sejpy. Sejpy jsou dochované i na potocích z úpatí Velkého Roklanu (Großer Rachel, 1453 m). Historici se domnívají, že se zde rýžovalo zlato v 9. století. Zároveň je toto místo, spojené s rýžování zlata, nejvýše položené v České republice. 

  Velký Roklan je se svojí nadmořskou výškou 1453 metrů nad mořem druhou nejvyšší horou Šumavy. Prohrává o pouhé tři metry s Velkým Javorem (Großer Arber). Velký Javor nedaleko Železné Rudy je zároveň největším zimním střediskem na Šumavě.

  Otevřeno: Vstupné:
  Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník
 • Cikánská slať Cikánská slať

  Cikánskou slať tvoří několik rašelinišť obklopených rozsáhlým komplexem rašelinných a podmáčených smrčin. Vyskytuje se zde množství vzácných druhů i rostlinných společenstev. V minulosti byla Cikánská slať nešetrně odvodněna a tyto zásahy nepříznivě ovlivňují vývoj rašelinišť. Nyní se provádí revitalizační opatření, jejichž cílem je opětovné zvýšení hladiny podzemní vody a zadržení vody v území.

  Otevřeno: Vstupné:
  Cikánská slať Cikánská slať Cikánská slať Cikánská slať Cikánská slať
 • Výhledy na Modravu Výhledy na Modravu

  Po cestě zpět si užijete výhledy na Modravu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Výhledy na Modravu Výhledy na Modravu

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Parkoviště slouží jako výchozí bod naší trasy.

  Otevřeno: Vstupné:

Milé děti, budeme vám vyprávět příběh, který se stal před mnoha a mnoha lety na západní hranici Českého království na horách se jménem Šumava.

Štastně zde žili naši hrdinové sokol Šumavák, skřítek Pohraničník a jeho poddaní, čert Přáda a jeho syn Přádík, přísný hajný Hynek, víla Martinka, žába Vltavka, rys Dobrák, sojka Zpravodajka, ježibaba Intrikářka, vodník Pepa a věčně veselý medvěd Bambula, který měl rád brusinkový likér. 

 

Přepadení na Zlaté stezce (8. díl pohádky)

Existují soudní záznamy o skutečném lapkovi ,Pavel zvaný Divočák, i způsobu přepadání karavan! 

Ježibaba Intrikářka byla naštvaná na Čmeláka Billa, který ji vlezl do zelí a domluvil všechny obchody sám. Neměla nic z prodeje zlata do Itálie ani do Prahy, tak se rozhodla, že si ''svůj'' podíl vezme sama. Začala organizovat loupeživou bandu, která již dříve přepadala karavany se zbožím. Při svém létání se občas zastavila na hradu Rýzmberk, kde loupežníci žili. Řekla jim, že mohou mít místo uloupených koní, šafránu, zázvoru a Italské látky zlato. Pod záminkou rychlého zbohatnutí přesvědčila Pavla zvaného Divočák, jenž této loupeživé bandě velel. Ukradené zlato plánovali ukrývat na témže hradu. Hrad se nachází za hranicemi Šumavy a proto neměl skřítek Pohraničník ani zdání o této loupeživé bandě a už vůbec netušil co se chystá.

Pavel zvaný Divočák čekal na hradě Rýzmberk až dostane pokyn do akce. Ježibaba nechala volně odjet několik karavanů, aby to vypadalo nenápadně. Zlato se odváželo i do Prahy. Tuto cestu však střežili rytíři na hradu Kašperk. Ježibaba přepadnutí tohoto karavanu raději neplánovala. Rozhodla se, že loupežníci přepadnou karavanu, která vyrazí do Itálie. Když se nakládala velká várka zlata do Itálie, zaletěla ježibaba na Rýzmberk aktivovat svoji loupeživou bandu vedenou Pavlem zvaný Divočák. Řekla loupežníkům kdy a kudy karavan pojede. Ti okamžitě vyrazili podél hranice na místo loupeže. Šli přes vrch Ostrý, který tou dobou byl opuštěný, Polom, Poledník a přes Blatný vrch se dostali až k hraničnímu přechodu u Modrého sloupu. Ukryli se těsně za hranicí na vrcholu hory Luzný. Ani hajný Hynek neměl v nedaleké hájence na Březníku tušení, co se chystá. Cesta byla volná, protože až na hajného všichni rýžovali zlato na Hamerském potoce. Z vrcholu hory Luzný měli velký výhled a čekali až uvidí karavan se zlatem.

Když byl náklad naložený na hřbetech zvířat a soumaři chtěli prásknout bičem, ozvala se víla Martinka a řekla skřítkovi Pohraničníkovi. „Skřítku mám divný pocit, že se jim cestou něco zlého přihodí. Pošli s nimi raději rysa Dobráka a medvěda Bambulu". Skřítek Pohraničník varování nedbal, protože si myslel, že když odjedou tihle dva, vyrýžuje se méně zlata a výstrahu podcenil. Pomyslel si, vždyť se ještě nikdy nic nestalo. Poslal doprovod bez ozbrojené ochrany do daleké Itálie. Soumaři vesele vyrazili, protože větší várka zlata znamenala i pro ně větší odměnu.

Projeli okolo hory Sokol, přes Korýtko a dojeli na Modravu. Minuli místo, kde se chytaly ryby a pokračovali na hájenku na Březníku. Zde se ještě u hajného Hynka naposledy posilnili v Českém království. K místu střetu to už bohužel měli nic netušící soumaři jenom kousek. Hajný Hynek jim popřál šťastnou cestu a zamával na pozdrav. Vše hrálo do karet loupeživé bandě, nikde ani živáčka. Pavel, zvaný Divočák si z vrcholu hory všiml, že tučná kořist se blíží. Loupežníci měli veliké zkušenosti s přepadáním karavan a byli rovněž dobře sehraní. Převlekli se za šlechtice a seběhli z hory dolů k hranici.V klidu si počkali přímo na cestě, až k nim dorazí karavana se zlatem.

Vše bylo pečlivě připraveno a z dřívějších akcí i vyzkoušeno. Soumaři přišli k dobře převlečeným loupežníkům. Bylo jim divné, že jsou ,,šlechtici" pěkně oblečeni, ale přitom škaredě vypadají. Jejich obličeje byly samý šrám a jizva. Soumaři si mysleli, že když je pozdraví, vyhnou se nepříjemnostem. Opak byl pravdou. To bylo vše co si pamatují. Ve chvílí kdy soumaři pozdravili ,,šlechtice" vytáhli loupežníci z pod kabátu klacky a silně udeřili soumaře do hlavy. Ti zde leželi omráčeni několik dlouhých hodin. Když se probrali všechno zlato bylo pryč. Rychle doběhli na nedalekou hájenku na Březníku a vše řekli hajnému Hynkovi. Ten neváhal, sedl na koně a uháněl k Hamerskému potoku říci vše Skřítkovi. Cesta nebyla dlouhá, takže tam byl za chvíli.

Skřítek se velmi rozhněval a začal organizovat odvetnou akci. Hned vedle soutoku říčky Vydry a Hamerského potoka na Antýglu žili Královácí. Králováci byli Němci pod vládou českého krále, kteří měli určité výhody. Králováci si sami směli vařit pivo, pálit kořalku, volně lovit ryby a zvěř na svých pozemcích. Králováci byli vzdělaní a hodně bohatí. Ovšem když bylo potřeba, museli jít do zbraně a pomoci v nouzi. Situace si to žádala a Králováci byli připraveni splnit svoji povinnost. Sojka Zpravodajka zalétla i pro Kelta a jeho družinu na Obří hrad. Protože byl skřítek hodně nazloben, povolal část rytířů z hradu Kašperk. To už dohromady čítalo celé vojsko. Skřítek si uvědomil, jak obrovskou vojenskou silou disponuje a šel mu z toho mráz po zádech. Nikdy v historii Šumavy nebylo dáno dohromady tak veliké vojsko. Skřítek rozhodl, že jeho kamarádi se účastnit bitvy nebudou a nechal je dál rýžovat zlato. Vše nechal na zkušených bojovnících.

Najednou z ničeho nic se objevila ježibaba Intrikářka, která samozřejmě nechtěla, aby byl její lup nalezen. Přiletěla ke skřítkovi a řekla mu, že celé přepadení viděla a lupiči se vydali jižním směrem někam k Plešnému jezeru, kde si lup ukryjí. Říkalo se, že ve vodách Plešného jezera si kdysi Němci ukryli cenné dokumenty v truhlách. Vodník Pepa, který zde sídlil vše vyvrátil jako lež. Skřítek začal tušit odkud vítr vane a udělal přesný opak. Řekl si, když mě ta čarodějnice posílá na jih, půjdeme na sever.

Lupiči měli sice náskok, ale protože zlato je těžké, neměli to snadné. Rys Dobrák, který byl rychlý měl za úkol hledat skupinu lapků ze země a Sojka zpravodajka ze vzduchu. Loupežníci byli odhaleni sojkou u hory Polom, kde nedávno udeřila vichřice a byli tudíž dobře vidět. Sojka vše řekla skřítkovi Pohraničníkovi a ten dal pokyn armádě, aby přidala do kroku. Země se otřásala pod kopyty koní, kteří nesli dobře vyzbrojené rytíře z hradu Kašperk. Rys dobrák se vrátil k Hamerskému potoku.

Skřítek si spočítal, že ke střetu dojde někde poblíž jeho domova u vrchu Ostrý, kde znal každý kámen. Měl ovšem ještě jednu obavu, aby nepřišli o poklad, který měli všichni společně uloženi na vrchu Ostrý a je nestřežen. Mohla se o něm zmínit ježibaba.

U Čertova jezera, kde bydleli čerti Přádíci došlo k poradě. Skřítek chtěl tuto bandu dostat celou a nechtěl, aby někdo unikl. Rytíře, kteří jeli na koních poslal na severní úpatí vrchu Ostrý, aby jim odřízli cestu k domovu. Kelti byli posláni k Černému jezeru, kdyby snad loupežníci chtěli utéci zpět cestou kudy projeli. No a skřítek s Králováky šli nejkratší cestou k vrchu Ostrý podívat se loupežníkům přímo do očí! Když se utáhla smyčka okolo vrchu, loupežníci byli skutečně ukryti u skřítka doma a hledali poklad, který měl skřítek uložen na horší časy.
Loupežníci nechali u vchodu do skály hlídku pro případ, že by někdo přišel. Když hlídka zahlédla blížící se králováky, začala hlasitě řvát o pomoc. V tu ránu došlo ke střetu, zvuk mečů a dýk se rozlehl všemi směry a to uslyšeli i ostatní. Rytíři seskočili z koní, hbytí Keltové se dali také do pohybu z druhé strany. Králováci by si určitě poradili sami, ale když se dostávali loupežníci do mohutného sevření ze tří stran, začali utíkat směrem do Bavorska. To bylo jediné místo, kde neměl skřítek utaženou smyčku. Ježibaba přiletěla k místu události, aby pomohla utéci veliteli lupičů Pavlovi zvanému Divočák. Když nastal velký zmatek vzala loupežníka na koště a odletěla s ním neznámo kam.

Zbytek loupežníků byl pochytán a usvědčen z loupeže. Velitel byl prozrazen za to, že všichni ujdou trestu a vzdají se přepadání karavanů. Skřítek vyslal Králováky na hrad Rýzmberk pro velitele lapků Pavla zvaného Divočák. Králováci dorazili na hrad, kde ovšem nikoho nenašli. Pavel Divočák byl mazaný a vše předpokládal. Byl ukrytý neznámo kde...

Skřítek nechtěl, aby se opakovala další přepadení na zlaté stezce nebo na hranici. Proto učinil tato rozhodnutí. Králováci dále zůstanou svobodnými pány, ale budou neustále střežit hranici s Bavorskem a zlatou stezku směrem k ní. Dále budou doprovázeny velké karavany ozbrojeným doprovodem. Pro výstrahu a jako odstrašující případ byla zbudována na hraničním přechodu Modrý sloup šibenice! 

 

Další díl pohádky se nachází ve výletu Obří hrad, na konci pohádky naleznete odkaz na další díl.

 

Charakteristika postav:

Sokol Šumavák, který za doby vládnutí hnízdil na vrcholu Sokol nad Hamerskými svahy nedaleko osady Horská Kvilda. Z tohoto místa měl velký přehled, co se v jeho království děje.

Skřítek Pohraničník, který žil se svými poddanými skřítky na vrchu Ostrý, kde zapadá slunce za obzor, začíná zde Šumava a schází se všichni jmenovaní na porady.

Čert Přáda a jeho syn Přádík žijí v jeskyních pod Čertovo jezerem, do kterých ale vchod nenaleznete.

Přísný hajný Hynek, který bydlí na hájence na Březníku.

Vílu Martinku můžete spatřit na šumavských slatích, jezerech, ale také na vodopádu Bíla strž.

Žába Vltavka sedí na prameni Teplé Vltavy pramenící z magické Černé hory. Její sestra sedí na prameni Studené Vltavy, který pramení na druhé straně hranice nazývané Bavorsko.

Rys dobrák se vždy objeví tam, kde je potřeba pomoci.

Sojka Zpravodajka hnízdila na Ptačí nádrži nacházející se pod magickou Černou horou. Sojka si občas půjčí, co jí nepatří, ovšem také roznáší zprávy.

Ježibaba Intrikářka, která se tak rychle přesouvá z místa na místo, že je dodnes záhadou, kde se tu vlastně vzala.

Vodníka Pepu najdete zejména na Plešném jezeru.

Medvěda Bambulu, můžete potkat na Medvědí stezce, ale také u Žďáreckého jezírka, kde si sbírá brusinky na svůj likér.

Podnikavý čmelák Bill a Kelt z Obřího hradu.

  Autor: Jiří Dráb 

 

Zvolíte-li Modravu jako místo, kde chcete strávit letní či zimní dovolenou, určitě nebudete litovat. Navštívit tolik zajímavostí v blízkém okolí jako naleznete právě zde, se Vám jinde na Šumavě nepovede! 

Přesměrování na booking.comHotel Madr ***

Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Další informace zde

Cena od: 1 135 Kč

Booking.com


Přesměrování na booking.comModrý Penzion

Modrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 2 216 Kč

 

Booking.com


Ubytovní v okolí Modravy

Chalet GabrettinaChalet Gabrettina ****

Chata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 644 Kč

 

Booking.com


Wellness Chata KastanekHotel Rankl

Hotel Rankl je situován v Horské Kvildě v Národním parku Šumava, pouhých 5 minut jízdy od lyžařského areálu Kvilda, a nabízí českou restauraci, saunu, masáže a bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 1 675 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comU Černých

U Černých se nachází v srdci Šumavského národního parku, 30 metrů od nejbližší sjezdovky. Nabízí ubytování v pokojích s bezplatným Wi-Fi. Obklopuje jej zahrada s táborovým ohněm. Další informace zde

Cena od: ???

Booking.com


Penzion Pohoda KvildaPenzion Pohoda Kvilda 

Penzion Pohoda Kvilda se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém centru šumavského národního parku, 100 metrů od sjezdovek a 200 metrů od tenisového kurtu. Jeho součástí je letní terasa a úschovna lyží a kol. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comChata U Krále Šumavy s.r.o. **

Chata U Krále Šumavy s.r.o. je dostupná na lyžích a má restauraci à la carte, ve které se podávají snídaně. Stojí v Kvildě, nedaleko lyžařského vleku a běžkařských tratí. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Další informace zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Apartmány U ŠpirkůApartmány U Špirků 

Apartmány U Špirků se nachází v obci Kvilda. Nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma a možností vlastního stravování, lyžárnu a soukromá parkovací stání přímo na místě. Na požádání jsou k dispozici i masáže. Více informací zde

Cena od: 2 432 Kč

 

Booking.com


U TichotůU Tichotů ***

Apartmány U Tichotů v obci Kvilda leží 300 metrů od místního lyžařského vleku a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, zahradu s grilem, stolní tenis a lyžárnu. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi a na místě je i bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: 811 Kč

 

Booking.com


Chata PovydříChata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 681 Kč

 

Booking.com


Hotel Srní depandance - ŠumavaHotel Srní depandance - Šumava ***

Hotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody, obklopený čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy, a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Noci můžete strávit v klidu plně zařízených pokojů a den začít snídaní formou bufetu zdarma. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

 

Booking.com


Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 015 Kč

 

Booking.com


Hotel SrníHotel Srní ****

Hotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 621 Kč

 

Booking.com


Apartmán Srní 121Apartmán Srní 121

Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 

Booking.com


Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek

Apartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 

Booking.com


Chata KamínekChata Kamínek

Chata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 

Booking.com


 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy