Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 30.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 266 m Hodnocení: 100/5

Výlety Modrava a okolí, Česká Republika

Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Počasí Modrava - Slunečno.cz

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

Webkamera

Webkamera

Popis

V Modravě odbočíte v zatáčce k centrálnímu placenému parkovišti.

Parkoviště Modrava

Na konci parkoviště se nachází velmi hezký soutok Roklanského a Modravského potoka, kterým vzniká dravá říčka Vydra. U soutoku můžete posedět.

Soutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potoka

 
 
 

Ke slati se z parkoviště vydáte doprava, minete muzeum dřevařství a pokračujete k pivovaru, za kterým přejedete po nové lávce přes Roklanský potok. Za potokem odbočíte doleva, zde se také nachází nouzové nocoviště.

Nouzové nocoviště ModravaNouzové nocoviště ModravaNouzové nocoviště Modrava

Jeďte k rozcestí na Rybárně.

RybárnaRybárnaRybárna

Z Rybárny odbočíte doprava a krátkým, nepříjemným stoupáním dojedete až k Tříjezerní slati. 

Tříjezerní slaťTříjezerní slaťTříjezerní slať

Po prohlídce slatě, se vraťte na cestu a odbočte doleva směr Rokyta. Příští 3 km si užijete perfektní sjezd po asfaltce s plynulými zatáčkami až k plavebnímu kanálu (Vchynicko-Tetovský).

Vchynicko-Tetovský kanálVchynicko-Tetovský kanálVchynicko-Tetovský kanál

U kanálu za můstkem odbočíte doleva. Napojíte se na NS Vchynickotetovský kanál. Chcete-li si cestu zkrátit, jeďte rovně na nedalekou Rokytu a zde odbočte doprava na Antýgl a podél vchynicko - Tetovského plavebního kanálu pokračujete ve sjezdu po kvalitní lesní cestě až k odbočce doleva přes kanál k Hauswaldské Kapli.

Hauswaldská kapleHauswaldská kapleHauswaldská kaple

 

Minete rozcestí Hakešická cesta a Pod Kostelním vrchem. Po nové lávce přejedete přes kanál a vyšlápnete k 400 m vzdálené kapli. Je to kouzelné místo opředené tajemnostmi (zjevení).

Od kaple se vraťte zpět ke kanálu, zahněte doleva a jeďte až k hlavní komunikaci. Tu přejedete rovně (prodloužení výletu) a za parkovištěm (Mosau) pokračujte rovně po cyklotrase č. 2114. Zde se napojíte na NS Srnínský okruh. Mírným stoupání pokračujte podél Vchynicko - Tetovského kanálu až k rozcestníku U Sedla. U rozcestníku se cesta stočí ostře vpravo a na krátkou dobu se stoupání zintenzivní. Za statkem se držte vpravo k akumulační nádrži. Právě jste objeli Spálený vrch, o kterém se traduje legenda, že zde vylézali hadi a štíři. Obyvatelé proto tento les vypálili... :-)

Akumulační nádržAkumulační nádržAkumulační nádrž

Za nádrží se dejte opět vpravo do nedalekého Srní, do kterého dojedete po asfaltové cestě. 

Srní - informační střediskoSrní - restauraceSrní - kostel

Na hlavní silnici odbočte doprava, za informačním střediskem doleva a zde minete restauraci a kostel. Za chvilku můžete odbočit doleva k vlčímu výběhu - NS Vlčí výběh.

Vlčí výběhVlčí výběhVlčí výběh

Dále sjedete (cyklotrasa č. 33) k mostu přes říčku Vydru. Cestou jste se mohli zastavit v geologické expozici na Rokytě, kterou budete mít i s parkovištěm po pravé ruce a nemůžete ji přehlédnout.

RokytaRokytaRokyta

Z mostu na Antýglu můžete vidět proti proudu říčky Vydry tzv. obří hrnec (druhé foto pod odstavcem). Za říčkou Vydrou pokračujte doprava po hlavní silnici. Chcete-li vidět soutok Vydry s Hamerským potokem (20 metrů) a místo kde se v seriálu Policie Modrava každé ráno mezi Antýglem a Turnerovou chatou koupali kriminalisté Kamil Sedláček (Filip Tomsa) a Emil Kintzl (Ladislav Mrkvička), odbočte vlevo a zamkněte kola. Dále cyklisté nesmí. V těchto místech si můžete prohlédnout i Klostermannův most. 

Antýgl mostObří hrnecHamerský potok

Od mostu pokračujete směr Modrava, minete parkoviště a kemp na Antýglu.

Parkoviště AntýglKemp AntýglKemp Antýgl

Po 2,5 kilometrech můžete odbočit k hradlovému mostu - Rechle, který je kousek od silnice. Odbočka je značena cedulkou parkoviště.

Hradlový mostHradlový mostHradlový most - fotopoint

Od mostu se vraťte zpět na hlavní, odbočte doprava a pokračujte do nedaleké Modravy.

Chcete-li si výlet prodloužit o 12 kilometrů a vidět další zajímavé místo z natáčení seriálu Policie Modrava, zde vám nabízíme stručný popis. Na hlavní silnici za Hauswaldkou kaplí odbočte doleva a dojeďte k nedalekému parkovišti Velký bor. Na tomto místě odbočte doprava do lesa a dvou kilometrovým sjezdem dojedete k mostu přes říčku Křemelná. Z tohoto místa byla v jednom z dílů vhozena puška do řeky. Poté se vraťte na Mosau, odbočte doleva a podél Vchynickcko - Tetovského kanálu pokračujte k Akumulační nádrži. Zpět do popisu.


 

 

Důležité informace

Restaurace a samoobsluhy: Téměř každý penzion má i vlastí restauraci. V Modrém penzionu (vedle informačního střediska) se nachází malý obchod se základními potravinami.

Bankomat: V budově informačního střediska najdete bankomat Komerční banky.

Spojení: Do Modravy dojedete autem či autobusem. Nachází se zde rozsáhlé placené parkoviště. IDOS

Benzínová čerpací stanice: Vzdálena 10 km v obci Srní (výpadovka na Sušici). 

Vstupné a poplatky: Parkovné - 70 Kč/1den, 20 Kč/hod

Lékařská pohotovost a lékárny: Vimperk, Sušice (cca. 30 km).

Pošta: Srní a Kvilda.

Časová náročnost: 4 hodiny.

Další výlety z Modravy: Najdete v pravém postranním banneru ''Související trasy''. Nebo na horní liště vedle kontaktu zadejte klíčové slovo např. Toskánsko... :-) 

Vyžití: Bowling a lanové centrum (Klostermannova chata), pivovar Lyer, muzeum dřevařství


 

 

Ubytování Modrava a okolí

Klostermannova chata 

Klostermannova chataKlostermannova Chata se nachází v klidné lokalitě obce Modrava, v srdci národního parku Šumava. Nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi a nepřetržitě otevřenou recepci. Na místě lze parkovat zdarma. Klostermannova Chata má všechny pokoje vybaveny satelitní TV, posezením a vlastní koupelnou se sprchovým koutem. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 450 Kč


Modrý penzion

Modrý penzionModrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Studia a apartmány mají kuchyň nebo kuchyňský kout, TV a koupelnu. Součástí některých z nich je také balkon. Půjčovna kol je vzdálená 1 km. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 000 Kč


Hotel Modrava

Hotel ModravaHotel Modrava v Národním parku Šumava nabízí restauraci s výběrem à la carte, vířivku a saunu. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi. Všechny ubytovací jednotky mají TV s plochou obrazovkou a koupelnu se sprchou nebo vanou. V některých najdete také posezení. Hotel Modrava zajišťuje také službu půjčení jízdních kol. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 580 Kč


Hotel Madr

Hotel MadrPokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci a na místě najdete i obchod se suvenýry. Tento hotel má lyžárnu a půjčuje jízdní kola a elektrokola. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 780 Kč


Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od města Bodenmais, a nabízí ubytování se saunou a lyžárnou. Nabízí venkovní bazén, sezónní venkovní bazén, zahradní gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. Na místě je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště a Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 080 Kč

 • [Modrava parkoviště (výchozí bod) : 0 m] Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Od parkoviště se vydejte doprava k nedalekému muzeum dřevařství.

  Výchozí bod trasy.

  více

 • [Muzeum dřevařství : 123 m] Muzeum dřevařství

  U muzea pokračujte rovně.

  Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Můžete zde najít a prozkoumat různé druhy dřeva.

  Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství

  více

 • [Nouzové nocoviště Modrava : 623 m] Nouzové nocoviště Modrava

  Nouzové nocoviště v Modravě. Zde je možnost přenocovat jednu noc.

  Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava

  více

 • [Rybárna : 2,601 km] Rybárna

  Pokračujete rovně strmým stoupání na Tříjezerní slať. Na Tříjezerní slať pojedete po cyklotrase č. 2122.

  Podrobnosti naleznete na informačních tabulích.

  Rybárna Rybárna Roklanský potok Roklanský potok Roklánský potok

  více

 • [Rozcestí Tříjezerní slať : 3,330 km] Rozcestí Tříjezerní slať

  Nejdříve se pojedete podívat na Tříjezerní slať a poté pokračujte ze slatě vlevo na Plavební kanál. Dále pojedete po cyklotrase č. 2117.

 • [Plavební kanál : 6,914 km] Plavební kanál

  Odbočte doleva a dále pokračujte po cyklotrase č. 2114.

  Plavební kanál Plavební kanál

  více

 • [Hakešická cesta : 9,788 km] Hakešická cesta

  Pokračujte k rozcestí Pod kostelním vrchem doprava.

  Hakešická cesta Hakešická cesta Hakešická cesta

  více

 • [Pod kostelním vrchem : 12,170 km] Pod kostelním vrchem

  Pokračujte podél kanálu k odbočce ke kapli.

  Pod kostelním vrchem

  více

 • [Odbočka ke kapli : 12,525 km] Odbočka ke kapli

  Zde odbočte vlevo k Hauswaldské kapli. Poté se vraťte stejnou cestou zpět na toto rozcestí a pokračujte po cyklotrase č. 2114 od kaple doleva směrem na Mechov (Mosau).

  Odbočka ke kapli Odbočka ke kapli

  více

 • [Hauswaldská kaple : 12,870 km] Hauswaldská kaple

  Po prohlédnutí kaple se vraťte stejnou cestou zpět na rozcestí ''Odbočka ke kapli''.

  Toto poutní místo se proslavilo díky mnoha nevysvětlitelným uzdravením. Na počest těchto zázračných uzdravení zde bylo v roce 1820 vystavěna první kaple. V roce 1860 pro velikou oblibu byla postavena druhá kaple. Pro její špatnou stabilitu byla vystavěna třetí kaple a to v roce 1902. Z kaplí zbyly základní kameny. Můžete si na informační tabuli přečíst zajímavé pověsti svázané s tímto poutním místem.

  Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

  více

 • [Mechov (Mosau) : 14,837 km] Mechov (Mosau)

  Přejeďte rovně přes hlavní silnici a za parkovištěm pokračujte rovně po cyklotrase č. 2114.

  Mechov (Mosau) Mechov (Mosau)

  více

 • [U Sedla : 17,721 km] U Sedla

  Pokračujte po cyklotrase č. 2114.

 • [Akumulační nádrž : 18,628 km] Akumulační nádrž

  Pokračujte po cyklotrase č. 2114 do Srní.

  Z nádrže putuje voda do nedalekého vodního zámku, a pak do elektrárny Vydra. Dostavba elektrárny i zařízení s ní spojených proběhla r. 1942. V jednom z dílů detektivního seriálu Policie Modrava zde byla nalezena mrtvola. Natáčelo se zde ještě několik dalších záběrů.

  Akumulační nádrž Akumulační nádrž Akumulační nádrž

  více

 • [Srní : 20,121 km] Srní

  Při příjezdu na hlavní silnici odbočte doprava a následně doleva po hlavní silnici. Napojujete se na cyklotrasu č. 33, která vás dovede zpět do Modravy.

 • [Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka : 25,289 km] Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka

  Pokračujte po cyklotrase č. 33 do Modravy. Cestou minete Hradlový most. V Modravě odbočte z hlavní silnice doprava zpět k parkovišti.

  Z mostu je cca. 50 metrů proti proudu říčky dobře vidět obří hrnec vymletý staletími za pomocí vody, štěrku a kamení viz. foto. Dvacet metrů od mostu po proudu najdete soutok Vydry a Hamerského potoka. Dále po proudu se nachází místo, kde se každé ráno koupali detektiv Kamil Sedláček a Emil Kintzl v seriálu Policie Modrava. Ovšem na kolech se do těchto míst nesmí.  

  obří hrnec uvidíte z mostu proti proudu říčky (vzdálený asi 50 metrů vpravo) posezení u mostu fotka z mostu po proudu k přítoku Hamerského potoka

  více

 • Modrava parkoviště (výchozí bod)

 • Soutok Roklanského a Modravského potoka

 • Hotel Madr ***

 • Muzeum dřevařství

 • Nouzové nocoviště Modrava

 • Rybárna

 • Tříjezerní slať

 • Vchynicko - Tetovský plavební kanál

 • Hauswaldská kaple

 • Akumulační nádrž

 • Srní informační středisko

 • Restaurace v Srní

 • Naučná stezka Vlčí výběh

 • Rokyta

 • Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka

 • Parkoviště Antýgl a kemp

 • Hradlový most a parkoviště

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy