Nová Pec, Stožec

Typ: In-line (či brusle) Vzdálenost: 16.0 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 55 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Nová Pec, Stožec

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

Na tuto členitou in-line stezku můžete nastoupit v Nové Peci, odkud bude náš popis, nebo také ve Stožci. Jak do Stožce, tak do Nové Peci se můžete dostat  vlakem. V případě, že se zhorší počasí, může vás přivézt zpět k autu vlak z několika stanic na trase. Bohužel cesta v úseku mezi Stožcem a Pěknou, kde je chatová osada, slouží také jako příjezdová cesta k chatám. Z vlastní zkušenosti víme, že místní motoristé počítají s možností potkání in-line bruslařů. Přejedete zde i 9 železničních přejezdů, na které vás v popisu upozorním. Vždy po sjezdu následuje proti kopec, takže se nemusíte obávat. Téměř po celém úseku máte po pravé ruce koryto Vltavy.

 

V Nové Peci zaparkujte na placeném parkovišti u vlakového nádraží. Z něho sjedete na nedaleké rozcestí. Toto rozcestí je u restaurace a fotbalového hřiště. Tady musíte přejet hlavní silnici a dát pozor na auta. Po přejetí se již dostanete na stezku. Po 2 km mírného stoupání (skoro roviny) přijedete k 1. přejezdu, který doporučujeme přejet spíše zleva. Druhý přejezd je pryžový a snadno překonatelný. Za přejezdem se nebojte to pustit, následuje protikopeček. Asfaltka v těchto místech je v perfektním stavu.

Za chatovou kolonii je u řeky možnost posezení a výhledu na písčité koryto řeky – velmi pěkné místo. Poté se dostanete k 3. přejezdu, před kterým doporučujeme přibrzdit. V těchto místech jsou velmi hezké pohledy na řeku Vltavu. Soutok Teplé a Studené Vltavy se nachází nedaleko proti proudu. Vidíte v těchto místech už tedy řeku Vltavu. Dále minete odbočku na Pěknou, za kterou přijedete k přejezdům číslo 4., 5. a 6. Všechny tyto přejezdy jsou bezproblémové.

Před Černým Křížem lemuje cestu Studená Vltava  a jste tudíž nedaleko nepřístupného soutoku s Vltavou Teplou. Sedmý přejezd je asfaltový a z této strany ve stoupání, je také bezproblémový. Za ním přijedete do Černého Kříže, kde je možnost občerstvení a také možnost nastoupit na vlak. Pokračujte dál směrem Stožec, v lese přijedete na předposlední (8.) přejezd. Tento přejezd je betonový a za ním jsou přes cestu žlábky. Buďte opatrní.

Poslední (9.) opět betonový přejezd je již ve Stožci. Zde můžete nastoupit na vlak, nebo se otočit a jet zpátky do Nové Pece.

Z našich projetých in-line tras patří tato k nejhezčím. Užijete si zde jak stoupání, příjemné bezpečné sjezdy i pohodovou jízdu po rovince. 

V případě, že nepojedete zpět vlakem vynásobte si délku trasy.

 
 
 

 • Parkoviště Nová Pec

 • Přejezd u Ovesné

 • Posezení u řeky

 • Železniční stanice Pěkná

 • Černý Kříž u mostu

 • Černý Kříž

 • Odbočka na Medvědí stezku a Schwarzenberský kanál

 • Přejezd za Černým Křížem

 • Informační středisko Stožec

 • Parkoviště Stožec

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Nová Pec Parkoviště Nová Pec

  Výchozím bodem trasy je parkoviště v Nové Peci.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Nová Pec
 • Parkoviště Stožec Parkoviště Stožec

  Placené parkoviště, ze kterého se také můžete vydat na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy