Pěší okruh na Dívčí kámen

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 5.0 km Obtížnost: Střední Převýšení: 110 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Pěší okruh na Dívčí kámen

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Po vystoupení z vlaku v Třísově přejděte přes trať a za parkovištěm odbočte doleva na rozcestí u lípy s kapličkou. Na tomto rozcestí pokračujte rovně.

Po chvilce chůze se dostanete k nádherné vyhlídce na Dívčí kámen. Pak pokračujte buď pěšinkou nebo asfaltkou z prudkého kopce směr Dívčí kámen. Na konci listnatého lesa odbočte doprava do lesa, kde po 200m zhlédnete část místního oppida.

 
 
 

Vraťte se zpět na cestu. Pokračujte k nedalekému rozcestí a před stodolou zahněte doleva. Přejděte přes Křemžský potok, za kterým odbočíte vlevo. Podél kouzelných jezů, potoka a ohrady s oslíky se dostanete až ke zřícenině hradu Dívčí kámen. V těchto místech bývá chemické WC. Chcete-li navštívit hrad zaplatíte vstupné, pro dospělé 40Kč

Po prohlídce zříceniny přejděte přes potok a vydejte se doleva. Následuje strmé 400m dlouhé stoupání podél dalšího oppida. Na konci stoupání přijde odměna v podobě výhledu na zříceninu. Poté se cesta stáčí zpět k rozcestí u lípy a po levé ruce jsou znatelné stopy oppida. Od zříceniny můžete také pokračovat lepší cestou směrem na Holubov. Vyhnete se krkolomnému stoupání. Procházka tímto směrem má své kouzlo. 5 x přejdete křemžský potok, míjíte zde skály a rezervaci Holubovské hadce. V Holubově přejdete přes hlavní silnici na  chodník. Minete přechod pro chodce a za zatáčkou odbočíte doleva mezi domky. Nádraží najdete po chvilce stoupání. 

V případě, že absolvujete okruh v opačném směru. Vydáte se tudíž na rozcestí s lípou a kapličkou doleva. Toto varianta má jednu nespornou výhodu a tou je, že závěrečné stoupání je asfaltové. 

 

Stručný popis Druhé varianty:

Hned za kapličkou se napojíte na polní cestu a po pravé ruce můžete zhlédnout dnes ještě viditelné pozůstatky oppida. Cesta se stočí doprava, podél chaloupky a krátkého výhledu do krajiny se dostanete ke strmějšímu srázu. Pěšinka vás přivede k vyhlídce na zříceninu.

Pod kopce přejdete přes Křemžský potok a absolvujete prohlídku Dívčího Kamene. Po prohlídce se vrátíte zpět na cestu, odbočíte doleva a po proudu Křemžského potoka pokračujete dále. V těchto místech minete pár malých jezů a dojdete k místu přes potok. Nedaleko se nachází soutok s řekou Vltava.

V těchto místech přejdete přes potok a u stodoly odbočíte z panelky doprava na asfaltku. Na začátku lesa v začínajícím stoupání můžete odbočit doleva a zhlédnout další naleziště keltského hradiště. Dále pokračujete již intenzivnějším stoupání zpět k parkovišti.

Za zmínku stojí ještě jedna vyhlídka na Dívčí Kámen, kterou budete mít po pravé ruce na vrcholu stoupání. Od vyhlídky k parkovišti je to již pár set metrů.

 Link na vlakové spojení. Cílová stanice se jmenuje Třísov

Co s sebou: Pro méně zdatné a starší doporučujeme turistické hole, dále fotoaparát nebo video kameru, vstupné na zříceninu 40Kč

 

 • Parkoviště s rozcestníkem v Třísově

 • Odbočka k vyhlídce

 • Oppidum

 • Soutok Křemžského potoka s Vltavou

 • Dívčí kámen

 • Vyhlídka na zříceninu

 • Oppidum 2

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště s rozcestníkem v Třísově Parkoviště s rozcestníkem v Třísově

  Výchozím bodem této trasy je parkoviště s přilehlou železniční zastávkou v Třísově. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště s rozcestníkem v Třísově rozcestník u železničního přejezdu

Booking.com

Ubytování Zlatá Koruna

Přesměrování na booking.comPenzion a kemp Koruna

Penzion a kemp Koruna se nachází blízko kláštera Zlatá Koruna, 300 metrů od centra města. Má zahradu s ohništěm, grilem a hotelovou restauraci s terasou. K dispozici je Wi-Fi a parkování zdarma.

Pokoje jsou vybavené satelitní TV. Součástí některých je také vlastní koupelna. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán Zlata Koruna

Apartmán Zlatá Koruna se nachází v obci Zlatá Koruna, 1 km od stejnojmenného kláštera, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi i soukromé parkoviště.

Apartmán má vlastní koupelnu a kuchyňský kout vybavený mikrovlnnou troubou. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comVakantiehuis Ourednik

Vakantiehuis Ouředník je prázdninový dům se zahradou a terasou, který se nachází v obci Zlatá Koruna.

Nechybí ani TV. Ve vlastní koupelně najdete sprchu. Více informací zde

 

Booking.com


Ubytování Český Krumlov

Přesměrování na booking.comPenzion Albatros ***

Penzion Albatros se nachází pouze 1 km od centra Českého Krumlova v jižních Čechách a nabízí pokoje s dlážděnými podlahami, TV a vlastní koupelnou. K dispozici budete mít také Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

V jídelně se podává snídaně a na letní terase s dřevěnými lavičkami si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Globus

Penzion Globus se nachází na kraji Českého Krumlova, 5 minut jízdy od českokrumlovského zámku. Nabízí zahradu, vlastní neplacené parkoviště a v celé budově zdarma Wi-Fi.

Penzion Globus má pokoje s koupelnou, posezením a ledničkou. Některé disponují balkónem nebo terasou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Ferda

Tento rodinný penzion v Českém Krumlově má výhled na historické centrum města, kam je to odtud pěšky jen 10 minut. K dispozici je zde kulečníkový stůl, 2 společné kuchyňské kouty a bar. V pokojích je Wi-Fi zdarma a moderní koupelna.

Hosté penzionu Ubytování Ferda si mohou vychutnat osvěžující nápoje na terase nebo využít gril. Objednat si lze také snídaně. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Nika ***

Pension Nika se nachází pouhých 700 metrů od historického centra Českého Krumlova a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a ventilátorem. Wi-Fi a parkování jsou k dispozici zdarma.

V okolní zahradě plné zeleně najdete menší sezonní bazén a letní terasu s grilem. Snídani si hosté mohou vychutnávat také v zimní zahradě. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Vodotrysk ***

Pension Vodotrysk se nachází na poklidném místě nedaleko centra Českého Krumlova a je obklopený přírodou.

Budova penzionu je téměř 200 let stará a v empírovém stylu ji postavili Schwarzenberkové. Během rekonstrukce v roce 2006 byla přetvořena na penzion. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comR-Penzion ***

Toto ubytování se nachází 3 minuty chůze od pláže. R-Penzion nabízí krytý bazén, zahradu s terasou na opalování a Wi-Fi zdarma. Nachází se na tichém předměstí Českého Krumlova, 10 minut chůze od centra města.

Pokoje mají lednici, TV, posezení, výhled na město a do zahrady a koupelnu se sprchou a v apartmá najdete i pohovku. Více informací zde

Cena od: 803 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování Jelínková

Ubytování Jelínková se nachází v Českém Krumlově, jen 500 metrů od historického centra zapsaném na seznamu UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a zahradu.

Apartmá má výhled na město, ledničku, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Weber ***

Tento útulný penzion v centru malebného města Český Krumlov se nachází v půvabné historické budově, která byla pečlivě zrekonstruována.

Kromě vkusně zařízených pokojů se satelitní TV a společné kuchyně je na místě k dispozici také kosmetický salon s kadeřnictvím, pedikúra, manikúra, masáže a solárium, stejně jako lékařské služby. Český Krumlov, který je proslulý svou nádhernou architekturou, unikátním historickým centrem a zámkem, býval kdysi domovem slavného malíře Egona Schieleho, jehož díla mohou dnes návštěvníci obdivovat v muzeu nesoucím jeho jméno. Více informací zde

Cena od: 540 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comSport Motel

Sport Motel se nachází v Českém Krumlově, 10 minut chůze od historického centra a zámku. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na místě je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti.

Sport Motel nabízí pokoje vybavené TV. Některé mají vlastní koupelnu a jiné společnou. Více informací zde

Cena od: 700 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension U Kapličky ***

Pension U Kapličky se nachází v Českém Krumlově, 200 metrů od historického hlavního náměstí. Sídlí v budově z roku 1620, jejíž součástí je i galerie, a nabízí zahradu a dětské hřiště. Je zde zdarma dostupné Wi-Fi.

Pokoje i apartmá jsou vybavené satelitní TV a ledničkou a mají posezení a koupelnu se sprchou nebo vanou, kde jsou zdarma připravené toaletní potřeby a fén. Je z nich výhled na město. Více informací zde

Cena od: 2 486 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Rozmarýna ***

Pension Rozmarýna se nachází ve zrekonstruované historické budově ze 16. století a nabízí rustikální pokoje a apartmány s bezplatným Wi-Fi. V jídelně penzionu se každý den podává snídaně.

Penzion Rozmarýna má pokoje zařízené v pastelových barvách, které mají dřevěné podlahy, masivní dřevěný nábytek, satelitní LCD TV a posezení. V koupelně se sprchou jsou zdarma připraveny toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 2 702 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gerta

Penzion Gerta se nachází 10 minut chůze od centra města Český Krumlov chráněném organizací UNESCO a nabízí okouzlující zahradu s jezírkem a letním venkovním bazénem, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování u penzionu. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Každé ráno se podává snídaně a v létě můžete také využít gril na zahradě. K obchodům s potravinami a restauracím se dojdete za 5 až 10 minut. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Garni Villa Beatika ***

Hotel Garni Villa Beatika se nachází v Českém Krumlově a poskytuje Wi-Fi zdarma.

Všechny pokoje jsou přístupné po schodech a mají satelitní TV, minibar, posezení a rychlovarnou konvici. Ve koupelně pokojů je vana nebo sprcha, fén a bezplatné toaletní potřeby. Kromě toho se můžete také těšit na hezký výhled do zahrady. Více informací zde

Cena od: 1 115 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Athanor ***

Penzion Athanor sídlí v citlivě zrekonstruované historické budově v Českém Krumlově, pouhých 300 metrů od historického centra města. Nabízí luxusní ubytování, kde historické prvky vhodně kontrastují se špičkovým moderním vybavením. Bezplatné parkování je k dispozici.

Penzion Athanor má pokoje vyzdobené reprodukcemi obrazů Egona Schieleho a najdete v nich TV s plochou obrazovkou a posezení. Wi-Fi je dostupné zdarma. Ve vybavení některých pokojů je klimatizace, vířivka nebo sauna, a některé jsou v místnostech s renesančními klenutými stropy s freskami. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy