Pěší okruh v okolí Radíče

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 13.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 158 m Hodnocení: 80/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Pěší okruh v okolí Radíče

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

Z parkoviště u zámku v Radíči se vydejte přes říčku Mastník. Dál pokračujte asi 100m rovně než odbočíte doprava. Dejte se po modré značce směr Kozí hřbet. Cesta kolem říčky byla velmi zarostlá, proto doporučujeme vzít si dlouhé kalhoty. Po mírném stoupání dojdete k lesu a posléze na louku. Po pravém okraji lesa pokračujte po modré až k zřícenině Kozí hřbet. Od říčky se naskýtá  zajímavý pohled na zříceninu. Dbejte na bezpečnost! K říčce je strmý sráz.

 

Vrátíte se zpět na louku, zde pokračujte rovně k chatám. Zahněte doprava, následně doleva a pokračujte po modrém značení. Projděte chatovou osadou a u rozcestí u zrcadla se dáte vlevo.

Za chatovou kolonií čekejte nejnáročnější část okruhu, což se zejména týká prostupnosti terénu. Dodržujte značení cesty, i když to vypadá, (přes potok) že stezka dále nevede. Po velmi krátkém úseku se cesta zlepší. V lese dojděte na rozcestí a dejte se vlevo. Na konci lesa se vydejte rovně po louce až k rozcestí Hradnice. Odtud se dejte po žluté značce vpravo na vyhlídku opata Zavorala a hradiště Červenka, které je na vrcholu nad vyhlídkou. Zní to divně, ale je to tak. Vraťte se na lesní cestu a pokračujte vlevo až k zřícenině Ostromeč. Odtud se vraťte zpět na rozcestí Hradnice a jděte znovu po modré značce směr Hrazany. Na této cestě Vám informační tabule vysvětli, co byla oppida.

Z Hrazan se vydáte po žluté značce směr Radíč. Po místní komunikaci, za cca 1km odbočte ostře vlevo. Pozor naši předskokani tuto odbočku minuli :-)). Pak už si jen pohlídáte odbočku vpravo na polní cestu, kde je na konci lesíka vysekaná pěšinka přes les do Radíče. V Radíči je možnost prohlídky zámku s atrakcemi pro dospělé i děti. Prohlídka zámku probíhá v dobových kostýmech.

Tento výlet Vám zabere přibližně půl dne a zajímavostí, které na tomto pěším okruhu uvidíte, jistě stojí za zhlédnutí. Doporučujeme turistické hole s hroty. Pití a svačinu si zabalte s sebou, protože na trase není žádné občerstvení. 

 
 
 

 • Parkoviště u zámku v Radíči

 • Zámek Radíč

 • Zřícenina hradu Kozí Hřbet

 • Vyhlídka opata Zavorala

 • Tvrziště Červenka

 • Zřícenina hradu Ostromeč

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u zámku v Radíči Parkoviště u zámku v Radíči

  Našim výchozím bodem pro tuto trasu je parkoviště u zámku. Od tohoto místa se vydáte směrem do vsi a přejdete říčku Mastník. Za mostíkem pokračujte rovně. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u zámku v Radíči

Přesměrování na booking.comJuniorcamp Nová Živohošť

Juniorcamp Nová Živohošť se nachází ve středočeské obci Křečovice, 17 km od Tábora, 37 km od Prahy a 42 km od Tábora. Nabízí dětské hřiště, zázemí pro vodní sporty a Wi-Fi zdarma.

Juniorcamp Nová Živohošť zahrnuje terasu, restauraci a bar. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comCountry house - Slapy/Pazderny

Prázdninový dům Country house - Slapy/Pazderny se nachází ve Žďáru, 42 km od Prahy, a nabízí ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí domu je kuchyň se sporákem a chladničkou, TV i koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartment U Lochů

Tento apartmán se nachází v obci Kňovičky, 45 km od Prahy a nabízí Wi-Fi zdarma a bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí Apartmánu U Lochů je kuchyň s myčkou a sporákem. Ložní prádlo a ručníky jsou zajištěny. Více informací zde

Cena od: 636 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartmá u Hovorků

Apartmá u Hovorků se nachází v obci Županovice na břehu Slapské přehrady. V apartmá jsou TV, kuchyňské potřeby, mikrovlnná trouba a chladnička, posezení a koupelna se sprchovým koutem a vanou.

Apartmá u Hovorků pro pohodlí hostů také poskytuje gril. Během pobytu mohou hosté podnikat výlety na kole nebo pěšky. Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici zdarma. Hosté ubytovaní v Apartmá u Hovorků mohou na místě parkovat na neplaceném parkovišti. Více informací zde

Cena od: 2 162 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Vltavanka

Toto ubytování se nachází 1 minutu chůze od pláže. Tento penzion s restaurací se nachází na travnatých svazích jihočeské obce Županovice a nabízí výhledy na vodní nádrž Slapy. Všechny pokoje jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Wi-Fi i parkoviště jsou k dispozici zdarma.

Pouhých 50 metrů od ubytovacího zařízení Vltavanka - Restaurace a Penzion se na břehu přehrady nachází volejbalové hřiště. Do okolních lesů se hosté mohou vydat na procházku, projížďku na kolech nebo za sběrem hub. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comHotel Hladina ***

Hotel Hladina se nachází ve středočeské obci Nebřich. Nabízí gril, soukromý úsek pláže, sluneční terasu, saunu, restauraci zajišťující stravování i soukromé neplacené parkoviště.

Některé pokoje mají posezení, kde můžete relaxovat po náročném dni. Standardem je i vlastní koupelna. Hotel Hladina poskytuje bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comPenzion Kamejk

Penzion Kamejk se nachází na pravém řeku Vltavy v Kamýku nad Vltavou ve Středočeském kraji a nabízí dětské hřiště. Na místě je sezónní restaurace a hosté si mohou vychutnat malebný výhled. K dispozici je neplacené soukromé parkoviště a bezplatné Wi-Fi.

Všech 7 pokojů má TV s plochou obrazovkou a českými programy a malou lednici. K dispozici je vlastní koupelna s fénem. Některé pokoje poskytují výhled na bazén nebo do zahrady. Více informací zde

Cena od: 757

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy