Petřínská rozhledna z přístaviště Čechův most

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 7.6 km Obtížnost: Střední Převýšení: 145 m Hodnocení: 80/5

Praha a okolí, Česká Republika

Petřínská rozhledna z přístaviště Čechův most

Booking.com

Z přístaviště Čechův most se vydejte proti proudu řeky. Projdete se po Alšovo nábřeží okolo Rudofina a náměstí Jana Palacha. Na konci Alšovo nábřeží odbočte do Platnéřské ulice a následně doprava ke Karlovu mostu. 

 
 
 

Na Karlově mostu doporučujeme se jít podívat do zpoplatněné Staroměstské věže, která nabízí zajímavé výstavy, krátký dokumentární film v mnoha jazycích a nádherné vyhlídky na Prahu ze střechy věže. Pokračujte po Karlově mostě a v druhé polovině si pohlídejte po levé straně schody dolů na Kampu. Sejděte schody a pokračujte rovně kolem Lichtenštejnského paláce a Werichova domu parkem až k muzeu Kampa. Z muzea se dejte rovně směrem na Petřín. Přejděte nedalekou lávku přes Čertovku. Projděte větší parkoviště a vyjděte zadní branou před restauraci Tlustá myš. Dejte se vpravo Všehrdovou ulicí. Na frekventované silnici přejděte přes přechod a do podloubí domu na druhé straně křižovatky. Zde se nachází stanice lanovky, která je součástí pražské MHD.

Pokud jste se rozhodli vyjít na Petřín pěšky, pokračujte rovně do kopce a po pár metrech zahněte vpravo přes nadchod nad dráhou lanovky, za kterým se otevírá rozsáhlý park a dětské hřiště. Držte se vlevo a pokračujte po stoupající cestě kolem sochy Jana Nerudy. Na rozcestí jděte rovně nahoru. Podejděte lanovou dráhu tunelem a pokračujte kolem sochy Vítězslava Nováka na rozcestí s památníkem Karla Hynka Máchy. Zde zahněte vpravo. Rozcestí u lanové dráhy projděte po nejvíce stoupající cestě k druhé stanici lanové dráhy Nebozízek. Zahněte vpravo a podejděte lanovou dráhu. Pokračujte rovně kolem restaurace Petřínské terasy až k rozcestí u nízkých hradeb. Držte se podél zdi a stoupejte nahoru k Petřínské rozhledně.

 

Zde si můžete užít překrásné výhledy na celou Prahu. Zejména ty z rozhledny stojí za to. U rozhledny se nachází malý park s občerstvením, WC a zrcadlové bludiště. Kolem bludiště se dostanete až ke stanici lanovky a 100 metrů za ní k Štefánikově hvězdárně s parkem. Pokud chcete na celé trase využít lanové dráhy můžete se touto cestou i vrátit. Od stanice lanové dráhy a hvězdárny se vraťte zpět k Petřínské rozhledně. Dejte se mírně vpravo a stejnou cestou, kudy jste vyšli k rozhledně sejděte dolů. Pokračujte po cestě podél hradeb až pod Petřín. Pod Petřínem zahněte vpravo a kolem budovy Střední průmyslové školy grafické jděte do ulice Hellichova.

Přejděte frekventovanou ulici rovně stále po Hellichově ulici. U malého Nosticova divadla projděte branou na parkoviště a vraťte se na Kampu opět lávkou přes Čertovku. Zahněte vlevo a pokračujte Kampou zpět na Karlův most. Ze schodů na Karlův most vyjděte vpravo a pokračujte rovně do Karlovy ulice. Touto cestou dojdete až na Staroměstské náměstí s orlojem. Od orloje jděte rovně úzkou Melantrichovo ulicí, která plynule přechází do ulice Na Můstku. Jděte stále rovně až na Václavské náměstí. Zde již jen stačí u Muzea zahnout vlevo a dojdete zpět před budovu Hlavního nádraží kde výlet končí.

Pokud přijedete od Tábora zaparkujte u obchodního centra Chodov. Odtud vás metro linky C doveze na stanici Muzeum. Směrem od Plzně a Písku zaparkujte na Zličíně. Placené parkoviště se nachází těsně před i za stanicí metra. Odtud pojedete trasou B na stanici Můstek, kde můžete buď vystoupit a začít výlet na spodním konci Václavského náměstí. Nebo můžete přestoupit na trasu C a svézt se jednu stanici k Muzeu. Budete-li přestupovat, počítejte s dražším jízdným. (24,-Kč na 30min, 32,- Kč na 90min) 

 

 

 • Přístaviště Čechův most Přístaviště Čechův most

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja. Další informace na www.paroplavba.cz

  Otevřeno: Vstupné:
 • Karlův most Karlův most

  Nejstarší stojící kamenný most přes řeku Vltavu v Praze. Byl dokončen roku 1402 a spojuje Staré město s Malou stranou. Most je doplněn třemi věžemi s možností prohlídky. Dd konce 17. století byl postupně doplněn o 30 převážně barokních soch. Svůj dnešní název získal až kolem roku 1870 na základě podnětů Karla Havlíčka Borovského. Pokud si chcete z prahy odvést hezké fotky doporučujeme si zaplatit návštěvu Staroměstské věže.

  Pro školy: Skupina žáků (min. 10 osob) ZŠ a SŠ: 30 Kč/os., mateřské školy: 10 Kč/os. Pedagogický dozor zdarma.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Staroměstská věž
  říjen, březen: po-ne 10-20
  listopad-únor: po-ne 10-18
  duben-září: po-ne 10-22
  Vstupné: Staroměstská věž
  Dospělí 90 Kč
  Děti, Studenti 6-26 let a důchodci 65 Kč
  Děti 3-6 25 Kč
  Rodinné (2+4) 250 Kč
  Staroměstská věž karlova mostu Karlův most ze Staroměstské věže Barokní sochy Barokní sochy Karlův most Karlův most
 • Kampa Kampa

  Kampa byla dlouho bezejmená své pojmenování získala až v  2. polovině 18. století. Původ tohoto názvu není zcela zdřejmý. Pro charakter Čertovky, která odděluje Kampu od Malé Strany a která vede mezi městskými domy, se tomuto místu přezdívá také Pražské Benátky.  Nachází se zde množství restaurací a WC.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kampa Kampa Kampa
 • Lichtenštejnský palác a Werichova vila Lichtenštejnský palác a Werichova vila

  Barokní palác postavený v letech 1697-1698. Mezi jeho majitele patřili Kolovratové, Lichtenštejnové a Odkolkové. V současnosti patří palác vládě a slouží k ubytování významných státních návštěv a k pořádání kulturních akcí.

  Werichova vila je jednou z nejstarších budouv na Kampě. Žilo v ní moho významných českých osobností jmenovitě: Josef Dobrovský, Jan Werich, Jiří Voskovec a Vladimír Holan. Momentálně je vila stále v rekonstrukci, v budoucnu by mělo být přízemí domu otevřeno veřejnosti.

  Otevřeno: Vstupné:
  Lichtenštejnský palác Werichova vila Socha Josefa Dobrovského Detail sochy Pohlad do parku na Kampě od Werichovy vily Památný strom
 • Muzeum Kampa Muzeum Kampa

  Muzeum se nachází v prostoru bývalých Sovových mlýnů. Nachází se zde sbírky moderního středoevropského umění Jana a Medy Mládkových, kolekce průkopníka abstraktního umění Františka Kupky a českého kubistického sochaře Otty Gutfreunda a další díla významných středoevropských umělců z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a bývalé Jugoslávie. 

  Oficiální web

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Leden - Prosinec
  pondělí - neděle 10:00 - 18:00
  Vstupné: Dospělí: 240 Kč
  Snížená: 120 Kč
  Muzeum Kampa Vnitřní nádvoří muzea Vstup do muzea Gift shop Ceník Přilehlé veřejné dětské hřiště
 • Stanice lanové dráhy Újezd Stanice lanové dráhy Újezd

  Lanovka vás vyveze až k Petřínské rozhledně, platí pro ní jízdenky MHD a cesta na vrchol trvá 4minuty. V březnu a říjnu se konají pravidelné revize a lanovka je většinu měsíce odstavena. Pokud máte dost sil v nohách mužete se vydat k rozhledně pěšky přes krásný park. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: v zimním období (listopad – březen) jezdí od 9.00 do 23.20 hodin v intervalu 15 minut
  v letním (duben – říjen) jezdí od 9.00 do 23.30 hodin v intervalu 10 minut.
  * od 10. 10. do 22. 10. mimo provoz
  Vstupné:
  Lanovka Park J. Neruda u dětského hřiště se dejte stoupající cestou po levé straně Projděte tunelem pod lanovkou K.H. Mácha V. Novák Od sochy Máchy jděte vpravo Opět podejděte lanovou dráhu a pokračujte po cestě
 • Petřínské terasy/sady Petřínské terasy/sady

  Restaurace Petřínské terasy, kde si můžete odpočinout v polovině výstupu na Petřín, k restauraci patří i malé dětské hřiště.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Petřín Petřín

  327 metrů vysoký kopec v centru Prahy na jehož vrcholu stojí 63,5 metru vysoká Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště, kostel sv. Vavřinec, park a restaurace. Vstup na rozhlednu je zpoplatněn s příplatkem za použití výtahu. Web rozhledny

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: říjen, březen: po-ne 10-20
  listopad–únor: po-ne 10-18
  duben–září: po-ne 10-22
  Vstupné: Dospělí: 120 Kč
  Děti 6 - 15 let: 65 Kč
  Studenti 15 - 26 let: 65 Kč
  Důchodci od 65 let: 65 Kč
  Děti 3 - 6 let: 25 Kč
  Invalidé ZTP, ZTP+P: 25 Kč
  2 dospělí + až 4 děti: 300 Kč

  Výtah
  Dospělí: 60 Kč
  Senioři nad 65 let: 35 Kč
  Petřínská rozhledna Vstup na rozhlednu Otevírací doba Petřín Petřín WC Otevírací doba WC sv. Vavřinec Zrcadlové bludiště Otevírací doba bludiště Ceník bludiště
 • Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín

  Hvězdárna byla postavena Českou astronomickou společností v roce 1928. Je otevřena po celý týden kromě v pondělí. Od října do března ve večerních hodinách od dubna do září i odpoledne. Mimo pozorování objektů noční oblohy a slunce hvězdárna nabízí i různé výstavy přednášky.

  Otevírací doba leden - únor:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 18:00 - 20:00
  sobota - neděle 11:00 - 20:00
  Otevírací doba březen:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 19:00 - 21:00
  sobota - neděle 11:00 - 18:00, 19:00 - 21:00
  Otevírací doba duben - srpen:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 14:00 - 19:00, 21:00 - 23:00
  sobota - neděle 11:00 - 19:00, 21:00 - 23:00
  Otevírací doba září:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 14:00 - 18:00, 20:00 - 22:00
  sobota - neděle 11:00 - 18:00, 20:00 - 22:00
  Otevírací doba říjen:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 19:00 - 21:00
  sobota - neděle 11:00 - 18:00, 19:00 - 21:00
  Otevírací doba listopad - prosinec:
  pondělí zavřeno
  úterý - pátek 18:00 - 20:00
  sobota - neděle 11:00 - 20:00 

  Vstupné prohlídky  Základní vstupné 65,- Kč
  Děti do 15 let, studenti po předložení průkazu o studiu 45,- Kč
  Rodinné vstupné (1-2 dospělí + 1 až 4 děti do 15 let) 120,- Kč
  Držitelé ZTP-P (včetně průvodce), ZTP 35,- Kč
  Členové ČAS a PPČAS s platnou průkazkou 35,- Kč
  Děti do 3 let (v ceně vstupenky pro dospělé) zdarma
  Kroužky a kurzy pořádané HaP dle podrobných podmínek na legitimaci zdarma
  Sleva pro držitéle OPENCARD z uvedené ceny (týká se základního vstupného, dětí, studentů a seniorů) 5,- Kč

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné:
  Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín Štefánikova hvězdárna a stanice lanovky Petřín

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Zličín parkoviště Zličín parkoviště

  Z tohoto parkoviště nasedněte na metro linky B a dojeďte na stanici Můstek. Zde přestupne na metro linky A směr Nemocnice Motol. Na trasu se můžete napojit buď ze stanice Staroměstská nedaleko Karlova mostu (na trasu se napojíte Křižovnickou ulicí), nebo ze stanice Malostranská u Pražského hradu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Černý most Černý most

  Nachází se zde dvě hlídaná rozsáhlá parkoviště. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k nedaleké  budově autobusového nádraží, kde se nachází stanice metra B Černý most. Metrem dojeďte na stanici Můstek. Zde přestupne na metro linky A směr Nemocnice Motol. Na trasu se můžete napojit buď ze stanice Staroměstská nedaleko Karlova mostu (na trasu se napojíte Křižovnickou ulicí), nebo ze stanice Malostranská u Pražského hradu. 

  Otevřeno: PO-NE 07:30 H – 00:30H Vstupné: 20Kč na den
 • Letňany Letňany

  Z parkovište sejděte do blízké stanice metra C Letňany a dojeďte na stanici Muzeum. Zde přestupne na metro linky A směr Nemocnice Motol. Na trasu se můžete napojit buď ze stanice Staroměstská nedaleko Karlova mostu (na trasu se napojíte Křižovnickou ulicí), nebo ze stanice Malostranská u Pražského hradu. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Chodov

  Stanice metra C se nachází přímo v obchodím centru Chodov. Nasedněte na metro směr Letňany a vystupne na stanici Muzeum. Zde přestupne na metro linky A směr Nemocnice Motol. Na trasu se můžete napojit buď ze stanice Staroměstská nedaleko Karlova mostu (na trasu se napojíte Křižovnickou ulicí), nebo ze stanice Malostranská u Pražského hradu. 

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy