Písek, Putim, Sudoměř

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 42.7 km Obtížnost: Střední Převýšení: 49 m Hodnocení: 100/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Písek, Putim, Sudoměř

Výlet začínu od cenově dostupného ubytování v Písku - Hotel Buly. Od ubytování pokračujte k řece a odbočte doleva k ostrovu. Přes ostrov přejeďte na druhý břeh řeky a odbočte doprava. Proti proudu řeky dojdete k rozcestí U Smetáka.

 

 

Od rozcestí U Smetáka se držte stále okolo vody až ke kamennému Zátavskému mostu. Pojedete slušnou lesní cyklostezkou, jenom u skal se cesta zúží. Na tomto krátkém úseku dbejte větší opatrnosti, neboť můžete potkat protijedoucí cyklisty. U Zátavského mostu odbočíte doleva na asfaltku a po kratičkém stoupání odbočte vpravo zpět k řece.

Upozornění: Zátavský most je v rekonstrukci. Most v těchto místech míjíte, ale při cestě zpět jedete přes něj. Všimnete-li si, že most ještě není v provozu, pokračujte z Kestřan zpět do Písku přes Lhotu u Kestřan a Putim.

Po přijetí k řece Otavě přijedete po pěkné asfaltce k soutoku s řekou Blanice. Okolo restaurace již tedy jedete proti proudu této řeky. Za restaurací se cesta ve stoupání zhorší. Za lesem přijedete před Putimí k hlavní silnici a tu přejedete rovně. Pozor na auta, je tu stopka!

U cedule Putim odbočte doprava. Na dalším rozcestí se držte vlevo ke kostelu. Za kostelem odbočte doprava. Jste na návsi u restaurace U Cimbury. Odtud pokračujte doprava k řece. Ještě před mostem a kouzelným jezem se nachází četnická stanice z filmu Osudy dobrého vojáka Švejka. U mostu se nachází hospůdka hojně navštěvovaná cyklisty.

 

Po přejetí železného mostu odbočte doprava. Je zde velmi pěkný pohled zpět na vesničku. Po chvilce přejedete hlavní silnici rovně k chatám. Pojedete-li v období dešťů, odbočte doleva a jeďte po silnici do Ražic. Zde odbočíte doprava k dalšímu zajímavému místu, kde se konala bitva u Sudoměře. Pokud pojedete rovně kolem chat, změní se asfaltová cesta na velmi slušnou polní cestu. Za chatami je rozcestí ve tvaru Y, kde odbočíte doleva. Zde začíná horší úsek cesty k nedalekému rybníku. Po deštích asi nic moc. V místě, kde začnete sjíždět z kopce, jsou v cestě kameny a kořeny. Naše treková kola to zvládla v pohodě. Před rybníkem Řeřabinec u informační cedule odbočíte doprava na hráz. Prohlédnete si kouzelný jihočeský rybník.

Za rybníkem dojedete polní cestou na asfaltku a rozcestí ve tvaru T. Přejedete rovně silnici. U rybníka Velký Markovec vás čeká nejhorší úsek dnešního výletu, ale dobrá kola to zvládnou v pohodě. Přijedete ke sloupu s rozcestníkem, kde odbočíte doleva k mohyle. Zde byly vyježděné koleje od traktorů. Nepěkný úsek nebyl příliš dlouhý.

Za nechráněným železničním přejezdem najedete na asfaltku a odbočíte doprava. Po levé ruce budete míjet rybník Markovec u Žižky. Přijedete ke značené odbočce k mohyle, kde zahnete vlevo. Minete parkoviště a na rozcestí zahnete doleva k památníku. Pak se na rozcestí vrátíte a pojedete rovně k dřevěným sochám představující husitské bojovníky.

Od soch pokračujte po pěkné cestě dále až k asfaltce, kde odbočíte ostře doprava. Mírným sjezdem dojedete k Sudoměři. Na začátku vsi je viadukt, kde je snížený a kamenný nájezd. Na návsi odbočíte doleva a pokračujete směrem na Čejetice.

V Čejeticích odbočíte doprava do vsi, kterou projedete po hlavní silnici. Na konci Čejetic ještě před Otavou splývá ves s obcí Přeborovice. To je místo, kde se napojí Strakoničáci na trasu. Oni zahnou doleva do Štěkně. Vy odbočte doprava a jeďte přes řeku.

Na začátku Štěkně u zastávky odbočte doleva. Projedete okolo domu, kde žil Karel Klostermann. Na návsi odbočíte doleva k zámku. Před zámkem zahněte vpravo a po chvilce vlevo do pěkného areálu. Ideální místo pro posezení. Poté se vrátíte na náves, kterou projedete po hlavní silnici směrem Kestřany.

Ze Štěkně pokračujte přes Nové Kestřany do Kestřan. Zde je toho doopravdy mnoho k vidění. Pokud se chcete podívat na kapli Sv. Kříže, odbočte doprava na Lhotu u Kestřan. Za chvilku dojedete k řece, kde se vlevo kaplička nachází. Prohlédněte si kapličku, vraťte se zpět do Kestřan a pokračujte vpravo na náves. Po příjezdu na náves máte po pravé ruce kostelík a po levé dvě nádherné tvrze, které se nacházejí za zámkem. Jedna je na začátku rekonstrukce. Jedná se o horní tvrz. Dolní tvrz je již opravená. Je to nádherné místo, kde se zajisté zdržíte. Opravenou tvrz určitě objeďte i z druhé strany. Dále pokračujte podél fotbalového hřiště ven ze vsi. Aby toho na Kestřany nebylo málo, tak v pravotočivé zatáčce můžete odbočit doleva ke golfovému hřišti. Je to moc pěkný areál.

Vraťte se na rozcestí v zatáčce a odbočte doleva na nedaleké Zátaví. To projedete po hlavní silnici a za ním přijedete k řece a mostu, kde jste již byli na začátku. Za mostem odbočíte doleva a podél řeky dojedete až k odbočce před ostrovem. Zde odbočíte doprava a okolo prodejny Peugeotu dojedete k Parkovišti. 

 
 
 

 • Hotel Buly

 • U Smetáka

 • Soutok Otavy a Blanice

 • Restaurace u soutoku

 • Kostel sv. Vavřince

 • Restaurace U Cimbury

 • Švejkovská CK stanice

 • Kamenný most přes Blanici

 • Rybník Řežabinec

 • Parkoviště u mohyly

 • Žižkova mohyla

 • Dřevěné sochy

 • Dům Karla Klostermanna

 • Zámek Štěkeň

 • Kaple sv. Kříže

 • Kostel sv. Kateřina

 • Horní tvrz Kestřany

 • Dolní tvrz Kestřany (Barchovská)

 • Golfové hřiště Kestřany

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Napojení ze Strakonice Napojení ze Strakonice

  Napojení ze Strakonic.Toto místo naleznete u kruhového objezdu směr České Budějovice. Vytlačíte kolo do schodů a pokračujete vlevo okolo zdi. Značená cyklotrasa č. 1045 vás dovede až do Přeborovic, kde zahnete doleva a pokračujete na Štěkeň podle popisu.

  Po absolvování okruhu projedete Čejetice a za ními zahnete doleva do Přeborovic. Cyklostezka č. 1045 vás dovede zpět do Strakonic. 

  Otevřeno: Vstupné:

Nabídka ubytování Písek

Hotel Buly **

Přesměrování na booking.comHotel Buly se nachází v Písku, hned vedle městských sportovišť včetně hokejového stadionu, tenisových kurtů, bazénu a zařízení na bowling a squash. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, TV a bezplatné Wi-Fi. K dispozici je neplacené hlídané parkoviště vzdálené 50 metrů.

Ve stejné budově najdete restauraci. K další restauraci Na Ostrově je to pouhých 500 metrů. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 757 Kč


Hotel Cade ***

Přesměrování na booking.comCadillac Hotel se nachází na klidném místě, pouhých 200 metrů od vlakového nádraží v Písku a 10 minut chůze od hlavního náměstí, a nabízí funky bar v suterénu a letní terasu. Wi-Fi je k dispozici zdarma a neplatí se ani za parkování.

Pokoje mají individuální zařízení. Ve všech najdete TV a koupelnu s toaletními potřebami. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 965 Kč


Manhattan Penzion ***

Přesměrování na booking.comManhattan Penzion stojí na klidném místě na okraji Písku, 10 minut chůze od centra města. Zdarma nabízí Wi-Fi a parkování.

Barvitě zařízené pokoje mají klimatizaci, satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu s fénem. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 027 Kč


OtavArena ***

Přesměrování na booking.comTento hotel se nachází v Písku na břehu zlatonosné řeky Otavy. Nabízí pokoje a apartmá se satelitní TV s plochou obrazovkou a psacím stolem. K dispozici je Wi-Fi zdarma a bezplatné soukromé parkoviště.

OtavArena stojí v areálu sportovního centra s tenisovými kurty a dalším zázemím. Centrum jihočeského Písku je odtud vzdálené 300 metrů. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 189 Kč


Cosy Flat Pisek Downtown

Přesměrování na booking.comCosy Flat Písek Downtown se nachází v Písku, 44 km od Českých Budějovic. Do Tábora je to 39 km. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi.

Ubytování zahrnuje TV s plochou obrazovkou a v některých případech i posezení a/nebo jídelní část. Standardem je kuchyň s varnou deskou, mikrovlnnou troubou a ledničkou. Dále je zde varná deska a rychlovarná konvice. Ve vlastní koupelně jsou zdarma připravené toaletní potřeby. Nechybí ložní prádlo ani ručníky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 216 Kč


Hotel City Pisek ***

Přesměrování na booking.comHotel City Písek se nachází na hlavním náměstí v Písku, pouhých 200 metrů od oblíbeného kamenného mostu. Svým hostům nabízí k využití restauraci a café bar se zimní zahradou.

Hotel City Písek nabízí pokoje s Wi-Fi zdarma a malou lednicí. V koupelně je k dispozici fén a toaletní potřeby. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 297 Kč


Hotel Bila Ruze ***

Přesměrování na booking.comTento hotel se nachází v jihočeském Písku a nabízí restauraci i terasu s panoramatickým výhledem na řeku Otavu, ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi a bezplatné venkovní parkoviště. Za příplatek lze parkovat také v podzemní garáži.

Hotel Bílá Růže poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou. Za příplatek mohou hosté využívat hotelovou infrasaunu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 324 Kč


Hotel Villa Conti ***

Přesměrování na booking.comHotel Villa Conti se nachází na klidném předměstí Písku v jižních Čechách. Nabízí pokoje s balkónem a bezplatným Wi-Fi připojením.

Villa Conti nabízí pokoje s minibarem, TV a koupelnou s fénem a kosmetickým zrcátkem.

Každé ráno se podává bohatá snídaně formou bufetu. Hotel Villa Conti nabízí půjčovnu kol a zdarma parkování. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 405 Kč


Interhotel America ****

Přesměrování na booking.comInterhotel America se nachází v historickém Písku, přímo na úpatí Píseckých hor. Zahrnuje wellness centrum s krytým vyhřívaným bazénem, ​​saunou, tenisovým kurtem a posilovnou. Nabízí ubytování ve velkých pokojích s vlastním balkonem, posezením a bezplatným Wi-Fi.

Interhotel America poskytuje pokoje s prostornou koupelnou, psacím stolem a satelitní TV s plochou obrazovkou. Všechny mají vlastní balkon a hosté mohou využít hotelovou zahradu a terasu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 567 Kč


Hotel Art ***

Přesměrování na booking.comHotel Art se nachází v centru Písku, 50 metrů od řeky Otavy a 300 metrů od Kamenného mostu, a je situován v historické budově. Písecký hrad stojí 5 minut chůze od hotelu.

Hotel Art nabízí à la carte restauraci, ve které se podávají pokrmy české kuchyně a také speciální dietní menu na vyžádání. Každý den se můžete těšit na snídaně formou bufetu. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 594 Kč


Hotel U Kaplicky ***

Přesměrování na booking.comRodinný Hotel U kapličky se nachází v historickém královském městě Písku, 10 minut chůze od starého Kamenného mostu. Poskytuje ubytování v pokojích a apartmá s dřevěným nábytkem, včetně psacího stolu a vlastní koupelnou. Ve všech prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

V hotelu je restaurace, kde se připravují tradiční jihočeské speciality i pokrmy mezinárodní kuchyně. K dispozici je také terasa a prostor pro kuřáky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 651 Kč

 

Hotel U Zlatého býka ***

Přesměrování na booking.comHotel U Zlatého býka najdete v centru Písku, 400 metrů od historického kamenného mostu přes řeku Otavu. To nabízí českou kuchyni, bezplatné Wi-Fi a parkování zdarma.

Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené moderní koupelnou s vyhřívaným sušákem na ručníky. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 729 Kč


Další ubytování Písek


Ceny u ubytování jsou pro dvě osoby za noc

TOPlist
Neustále přidáváme trasy