Povydří, Pramen Vltavy, Chalupská slať

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 72.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 688 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Povydří, Pramen Vltavy, Chalupská slať

Stručný itinerář trasy najdete pod popisem

V první polovině trasy vystoupáte na Černou horu, ze které se parádně svezete k Pramenům Vltavy. 

V nedalekém Srní pokračujte rovně. Kousek za Srním odbočte doleva k Hauswaldské kapli. Pokud tuto odbočku minete nic se neděje, odbočíte ke kapli na Mechově. Po prohlídce kaple pojedete proti proudu Vchynicko - Tetovského plavebního kanálu mírným stoupáním až k rozcestníku Hakešická cesta. I zde máte na výběr kudy budete pokračovat k Tříjezerní slati. Kratší, ale o hodně náročnější cesta vede doprava. My doporučujeme pokračovat podél kanálu až k asfaltové komunikaci, kde odbočíte doprava a celkem pohodovým stoupáním dojedete ke kouzelné Tříjezerní slati. Odměnou za vynaložené úsilí vám bude prudký sjezd na Rybárnu. Pokud si dáte pozor na turisty, kteří se na Rybárně občerstvují, tak to pusťte. Dojedete až k nouzovému nocovišti na Modravě. U nocoviště přejeďte přes Roklanský potok a okolo místního pivovaru dojedete k Muzeu dřevařství. Těsně za muzeem odbočte doprava. 

 
 
 

Pokračujete proti proudu Modravského potoka k Modravskému mostu. Vyberte si sami kudy dojedete na Ptačí nádrž. Přijatelnější cesta vede okolo potoka přes rozcestí Na Ztraceném, náročnější přes Černohorskou nádrž. Na Ptačí nádrži odbočte na Černou horu. Začátek stoupání je v pohodě. Poslední dva kilometry už ne. Na vrcholu Černé hory uvidíte vpravo rozhlednu na zmiňovaném Poledníku a ve směru trasy Alpy. Lépe jsou Alpy vidět na podzim a brzkém jaru. Odměna je na pořadu dne. Prudký sjezd k Pramenům Vltavy je náročný na vaši brzdovou soustavu. Kdo se chce podívat na jěště jednu pěknou vyhlídku jižním směrem, může si ve sjezdu přibrzdit a odbočit doleva k vyhlídce Nad prameny Vltavy. Ještě před Prameny Vltavy projedete rovně rozcestí U pramene Vltavy, na které se po prohlídce pramenů vrátíte a odbočíte na Bučinu.

V případě zhoršeného počasí, nebo úbytku sil, si cestu od Pramene Vltavy zkraťte a pokračujte náramně pohodovým sjezdem na Kvildu. Dále Horskou Kvildu, Zhůří, Srní. Nebo Kvilda, Filipova huť, Modrava, Srní, což je lepší varianta.

Ti co pokračují dále na Bučinu si užijí výživné stoupání přerušované odvodňovacími kanálky k rozcestí Pod Stráží. Dále pokračujte rovně k dalšímu rozcestí. Zde odbočíte doprava a krátkým sjezdem s následným proti kopcem dojedete na asfaltové rozcestí (Bučina rozc.). Vyhlídka s restaurací je kousek vpravo, nocoviště kousek vlevo od Bučina – rozc. Z Bučiny se vraťte kousek na Bučina rozcestí a odbočte doprava na Knížecí Pláně. V prudkém sjezdu si dejte pozor, neboť vám téměř jistě potlačí kola cyklisté v opačném směru! Sjezd je po kilometru ukončen nepříjemným přechodem na štěrkovou cestu!

 

Na Knížecích plání odbočte za restaurací doleva a pokračujte na Borovou Ladu. Tento úsek je naprosto v pohodě. Na Borové ladě, spisovně Borových Ladách odbočte u restaurace doleva. U lesa přejedete přes Teplou Vltavu a u malého parkoviště sjedete z hlavní silnice doleva. U informačního střediska zamkněte kola a dojděte po lávce k Chalupské slati. Pak pokračujte užší asfaltkou pohodovým stoupáním k rozcestí Pod Zvěřínem. Zde se napojíte opět na hlavní komunikaci a odbočíte doleva. Trochu nepříjemným stoupáním dojedete na Nové Hutě. Před Klostermannovým penzionem odbočte doleva na užší asfaltku. Již mírnějším stoupání dojedete na Pláně (prostorné placené parkoviště). S opatrností přejeďte hlavní komunikaci. (na obě strany jsou zatáčky, do kterých nevidíte!) Po 500 m odbočte doprava ke skokanskému můstku. Od můstku se vrátíte zpět na rozcestí, kde zahnete doprava a za chvilku vás čeká sjezd do Churáňova. Na dalším rozcestí u cukrárny zahněte doleva.

Minete lanové centrum a další prostorné parkoviště na Churáňově. Pokračujete po trase č. 1203. Z parkoviště na Churáňově vyrazíte severně okolo cedule Churáňov po trase č. 1203. Po chviličce minete Churáňovské chalupy a na nedalekém rozcestí ve tvaru Y s názvem Pod Churáňovem pokračujte vlevo směrem na Mezilesní slať. Záhy minete odbočku zpět na Churáňov a dostanete se k dalšímu rozcestí ve tvaru Y. Zde odbočte doleva a po kamenité lesní cestě vyšlápnete krátké stoupání. Pod Churáňvským vrchem jeďte směrem k již zmiňované Mezilesní slati, kde zahnete doprava na nedalekou Zlatou Studnu.

Od Zlaté Studny pokračujte stoupáním a po 800 m na rozcestí ve tvaru T (Ranklovská rovina) se napojíte na asfaltku. Zahnete doprava a po pěkné lesní cestě dojedete na Zhůří k hlavní silnici (za lesem doleva). Na hlavní komunikace zahněte doprava směrem Svojše. Následný 8 km dlouhý sjezd se serpentinami vám bude odpočinkem před náročným výšlapem k penzionu. Ještě před řekou Vydrou odbočte u parkoviště doprava k nedalekému soutoku s říčkou Křemelnou. Tímto místem vzniká řeka Otava. Pak se vraťte a pokračujte na Srní. Stoupání se serpentinami začíná za muzeem Šumavské energie.

 

 

Itinerář trasy

 1. Chata Povydří (start trasy) - Od ubytovací kapacity se vydejte směr Srní.
 2. Srní - Srní projeďte rovně
 3. Staré Srní - Na rozcestí Staré Srní, které se nachází kousek za Srním, odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 2121
 4. Pod Kostelním vrchem - Pokud se chcete podívat na bývalou Hauswaldskou kapli, odbočte doprava a následně doleva. 
 5. Hauswaldská kaple - Od kaple se vraťte k rozcestí Pod Kostelním vrchem a pokračujte po cyklotrase č. 2114 směr Hakešická cesta
 6. Hakešická cesta -  Kratší ale strmější cesta vede doprava k rozcestí Pod Oblíkem po cyklotrase č. 2122. Přijatelnější vede proti proudu kanálu a na hlavní silnci odbočíte doprava.
 7. Pod Oblíkem - odbočte doleva.
 8. Tříjezerní slať - Tříjezerní slať se nachází kousek vlevo od rozcestí. Naše trasa pokračuje vpravo stále po cyklotrase č. 2122.
 9. Rybárna - Pokračujte rovně po cyklotrase č. 2113 a podél Roklanského potoka.
 10.  Nouzové nocoviště Modrava - Možnost k přenocování.
 11.  Modrava rozc. - U muzea dřevařství odbočte doprava a pokračujte po cyklotrase č. 1023.
 12.  Na Ztraceném - Odbočte doleva.
 13.  Ptačí nádrž - Odbočte doprava.
 14.  Prameny Vltavy - vyhlídka odbočka - Odbočte doleva na nedalekou vyhlídkou. Z vyhlídky se vraťte zpět na rozcestí a pokračujte směrem k "Pramen Vltavy".
 15.  U Pramene Vltavy - Pokračujte rovně k Pramenu Vltavy. Zde si můžete cyklovýlet výrazně zkrátit přes Kvildu.
 16.  Pramen Vltavy - Po prohlédnutí pramene se vraťte zpět na rozcestí U Pramene Vltavy a odbočte doleva. Cyklotrasa č. 1023 vás dovede k Bučině.
 17.  Bučina rozc. - Na tomto rozcestí se vlevo nachází další nouzové nocoviště, vpravo Bučina, muzeum železné opony i hraniční přechod. Trasa pokračuje rovně.
 18.  Knížecí pláně rozc. - Nedaleko vpravo od toho rozcestí se nachází místo bývalého kostela s památníkem. Trasa pokračuje rovně do Knížecích Plání.
 19.  Knížecí Pláně - Odbočte doleva a pokračujte po cyklotrase č. 1040.
 20.  Borová Lada - V Borových Ladách odbočte na hlavní silnici doleva.
 21.  Parkoviště Svinná Lada - U parkoviště za mostem přes Teplou Vltavou odbočte doprava na Svinnou Ladu.
 22.  Svinná Lada - Vpravo od tohoto rozcestí se nachází Chalupská slať, která stojí určitě za návštěvu. Trasa pokračuje rovně a po cyklotrase č. 1040 na Nové Hutě, Churáňov.
 23.  Nové Hutě - Z hlavní silnice odbočte doleva na rozcestí Nové Hutě - bus (před penzionem Klostermann). Stále se držte na cyklotrase č. 1040.
 24.  Pláně - Přejeďte přes hlavní silnici a na rozcestí Pláně pokračujte rovně. Napojíte se na cyklotrasu č. 1203.
 25.  Odbočka na skokanský můstek Churáňov - Nedaleko od rozcestí Pláně je odbočka doprava k bývalému skokanskému můstku, který nyní slouží jako rozhledna.
 26.  Churáňov - Churáňov projeďte rovně.
 27.  Churáňov - rozc.- Odbočte doleva a pokračujte po cyklotrase č. 1203.
 28.  Ranklovská rovina - Odbočte doprava a napojte se na cyklotrasu č. 2133.
 29.  Zhůří - Odbočte doprava a pokračujte po cyklotrase č. 331.
 30.  Křižovatka ve tvaru T - Na křižovatce u autobusových zastávek Rejštejn odbočte doleva. SJÍŽDÍTE Z CYKLOTRASY Č. 331.
 31.  Čeňkova pila - Za parkovištěm se nachází cesta k vodní elektrárně Čeňkova pila a soutoku Křemelné a Vydry, čímž vzniká řeka Otava. Trasa pokračuje rovně, kde minete vodní elektrárnu Vydra a muzeum Šumavské energie. Po hlavní silnici dojedete stoupáním zpět k ubytovací kapacitě.

 

 • Chata Povydří

  Startovním bodem výletu je turisty velmi oblíbené ubytování na Šumavě - Chata Povydří.

  Chata Povydří nabízí saunu, lyžárnu, sezónní venkovní bazén, gril, dětské hřiště, vlastní restauraci, bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách a neplacené soukromé parkoviště na místě. Vzít si s sebou můžete i vašeho 4 nohého miláčka. 

  Zarezervuj ubytování

  Chata PovydříChata PovydříChata Povydří

  Otevřeno: Vstupné: od 681 Kč / noc
 • Srní Srní

  Informační středisko, pošta a samoobsluha COOP v Srní.

  Otevřeno: Vstupné:
  Srní Srní
 • Mechov Mechov

  Pokud přejedete první odbočku odbočte zde doleva směrem k Hauswaldské kapli. Nachází se zde také menší parkoviště.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

  Toto poutní místo se proslavilo díky mnoha nevysvětlitelným uzdravením. Na počest těchto zázračných uzdravení zde bylo v roce 1820 vystavěna první kaple. V roce 1860 pro velikou oblibu byla postavena druhá kaple. Pro její špatnou stabilitu byla vystavěna třetí kaple a to v roce 1902. Z kaplí zbyly základní kameny. Můžete si na informační tabuli přečíst zajímavé pověsti svázané s tímto poutním místem.

  Otevřeno: Vstupné:
  Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple
 • Tříjezerní slať Tříjezerní slať

  Rozloha slati je asi 5Ha. Vyskytuje se zde mnoho vzácných rostlin. Slať je nejmenší ze tří zpřístupněných rašelinišť na České straně Šumavy. Další podrobnosti si můžete přečíst na informačních tabulích. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať
 • Rybárna Rybárna

  Podrobnosti naleznete na informačních tabulích.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybárna Rybárna Rybárna Rybárna Rybárna
 • Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava

  Nouzové nocoviště na trase. Přejdete-li Roklanský potok po nové lávce, dojdete k místnímu pivovaru.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava
 • Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství

  Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Můžete zde najít a prozkoumat různé druhy dřeva.

  Otevřeno: 10-17hod Vstupné:
  Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství
 • Bufet Modrava Bufet Modrava

  U parkoviště na Modravě se nachází bufet.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka

  Za parkovištěm v Modravě se nachází soutok Roklanského a Modravského potoka, čímž vzniká dravá říčka Vydra. V říčce Vydře se nacházejí obří hrnce (foto), které vznikly staletým vymíláním kamenů. Tento obří hrnec uvidíte z mostu na Antýglu 50 metrů vpravo proti proudu říčky Vydry. Most na Antýglu se nachází nedaleko směrem na Srní. K soutoku Roklanského a Modravského potoka vás zavede děj naší pohádky ''Jak chytali ryby''.

  Otevřeno: Vstupné:
  Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka
 • Černá Hora Černá Hora

  Při dobré viditelnosti, zejména na podzim a v zimních měsících jsou vidět Alpy. Při pohledu vpravo uvidíte rozhlednu Poledník, která sloužila za bývalého režimu jako rušička.

  Otevřeno: Vstupné:
  Černá Hora Fotopoint | Černá Hora Výhled na Polední | Černá Hora
 • Vyhlídka nad prameny Vltavy Vyhlídka nad prameny Vltavy

  Nově vybudovaná vyhlídka na Alpy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyhlídka nad prameny Vltavy Vyhlídka nad prameny Vltavy
 • Pramen Vltavy Pramen Vltavy

  Na tomto místě se nachází jeden z pramenných potoků Teplé Vltavy. Od soutoku se Studenou Vltavou v Mrtvém luhu se dále řeka jmenuje jednoduše Vltava. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy
 • Bučina Bučina

  Bučina je bývalá obec, která byla vysídlena v roce 1946 a roku 1956 zničena. Nachází se zde památník železné opony v podobě stometrového úseku s ostnatým drátem, strážní věží a informační tabulí. Další zajímavostí je výhled z rekonstruované Pešlovy chaty. V tomto hotelu je i restaurace, kde se můžete občerstvit. Nedaleko od památníku železné opony je hraniční přechod, určený pro pěší a cyklisty. Zarezervujte si místní hotel hned! 

  Výlety, které můžete začít přímo na Bučině: Borová Lada, Bučina, Prameny Vltavy a Chalupská SlaťKvilda, Knížecí PláněNouzová nocoviště-propojenáHardcore cyklo Šumava II.. Sjedete-li sjezdem do nedaleké Kvildy a na hlavní silnici odbočíte doprava napojíte se i na tento výlet: Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať.  

  Hotel Alpská vyhlídka

  Otevřeno: Vstupné:
  Bučina Bučina Bučina Bučina Bučina Bučina
 • Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina

  Nouzové nocoviště na trase. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina Nouzové nocoviště Bučina
 • Bývalý kostel Bývalý kostel

  Na tomto místě si můžete prohlédnout informační tabuli s mapkou, jak to zde vypadalo dříve. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Knížecí Pláně Knížecí Pláně

  Bývalou obec Knížecí Pláně založil v roce 1792 kníže Schwarzenberg a žili zde převážně Němci. Obec měla přibližně 60 stavení a zhruba 700 obyvatel. V dnešní době z obce zbyl jenom hřbitov, který v roce 1992 obnovili bývalí místní Němci. Nově zde byla postavena farma, kde se nachází restaurace a ubytování. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Knížecí Pláně Knížecí Pláně
 • Borová Lada Borová Lada

  V Borové Ladě se nachází restaurace a samoobsluha.

  Otevřeno: Vstupné:
  Restaurace | Borová Lada Potraviny | Borová Lada
 • Chalupská slať Chalupská slať

  Slať leží na levém břehu Teplé Vltavy a nachází se zde Chalupské jezírko, které je s rozlohou 1,3 Ha největší rašelinné jezero v Česku. V minulosti se na okraji těžila rašelina. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať Chalupská slať
 • Skokanský můstek Churáňov Skokanský můstek Churáňov

  Na můstku drží rekord Pavel Ploc se skokem dlouhým 95m. V roce 2015 byla dokončena rekonstrukce skokanského můstku a nyní slouží jako rozhledna. Z rozhledny (nadmořská výška 1109 m.n.m.) si užijete výhled na Šumavu a Pošumaví od Zadova na západ až jihovýchod. Naleznete zde také horolezeckou stěnu!

  Poslední aktualizace 18. 4. 2016

  Otevřeno: 25.12. - 31.1.: 9:00 – 15:30 hod. / denně
  1.2. - 18.3.: 9:00 – 16:00 hod. / denně
  19.3. - 25.3.: 9:00 – 16:00 hod. / víkendy
  Vstupné: Cena: 50 Kč
  Snížená: 30 Kč
  Děti do 5 let, ZTP, senioři 75+: zdarma
  Skokanský můstek Churáňov Skokanský můstek Churáňov
 • Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště

  Z parkoviště v Churáňově se můžete napojit na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Churáňov parkoviště Churáňov parkoviště
 • Rozcestí ve tvaru Y Rozcestí ve tvaru Y

  Na tomto neznačeném rozcestí se držte vlevo.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zlatá studna Zlatá studna

  Na této pasece dříve stávala sklárna, založená v roce 1799. Ve zdejší sklárně se vyrábělo duté sklo a páteříky. V osadě žilo 140 obyvatel, kteří zde měli školu i hospodu. V poválečném období zde díky panu Robertu Steunovi byl vybudován vodovod, společná pec na chleba a elektrárna o výkonu 300 W.

  Ve sjezdu z Kvildy na Borovou Ladu budete míjet osadu Františkov. Stávala zde sklárna, která v období velké sklářské krize v roce 1887 zanikla. Později zde vznikla papírenská výroba a dvě vodní elektrárny, jejíž elektřina sloužila k pohonu papírenských strojů, i tato výroba ovšem skončila v období velké hospodářské krize ve 30. letech 20. století. Za druhé světové války se zde vyráběly součástky pro firmu Messerschmitt.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zlatá studna Zlatá studna Zlatá studna
 • Parkoviště a bufet Čeňkova pila Parkoviště a bufet Čeňkova pila

  Parkoviště s přilehlým bufetem v Čeňkově Pile.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště a bufet Čeňkova pila Parkoviště a bufet Čeňkova pila
 • Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok

  Cestou k elektrárně jste šli kolem původního kamenného náhonu, který byl prodloužen o dřevěný přivaděč (vantroku). Tímto se dosáhlo 10 ti metrového spádu, který využívá horizontální Francisova turbína o hltnosti 1,4 m3/s a výkonu 125 HP při 375 ot./min. Ve strojovně je instalován generátor o výkon 96kW, který dodává do sítě v průměru 500 tis. kWh ročně. Tato elektrárna je zachována v téměř původním stavu a byla zařazena mezi národní technické památky.

  Za elektrárnou se stékají dvě šumavské říčky Vydra a Křemelná, čímž vzniká řeka Otava. Řeka dále protéká městy Sušicí, Horažďovicemi, Strakonicemi a Pískem. Za Pískem se vlévá do přehrady Orlík.

  Expozici Šumavské energie naleznete za mostem přes řeku Vydru.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Květen
  středa: 09:00 - 15:00
  sobota: 09:00 - 15:00
  Červen - Září
  úterý - neděle: 09:00 - 15:00
  Vstupné: Vstup volný
  Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok Čeňkova pila a soutok

Booking.com

Námi doporučené ubytování a start trasy

Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 681 Kč

 


Další alternativa ubytování v okolí

Hotel Srní depandance - Šumava ***

Hotel Srní depandance - ŠumavaHotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody, obklopený čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy, a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Noci můžete strávit v klidu plně zařízených pokojů a den začít snídaní formou bufetu zdarma. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

 


Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 122 Kč

 


Hotel Srní ****

Hotel SrníHotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena od: 1 098 Kč

 


Apartmán Srní 121

Apartmán Srní 121Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 


Apartmány Vydrýsek

Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 


Chata Kamínek

Chata KamínekChata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 


Chalet Gabrettina ****

Chalet GabrettinaChata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 645 Kč

 


Chata Antýgl

Chata AntýglChata Antýgl nabízí neplacené parkoviště a možnost ubytování se zvířecími mazlíčky v Srní, 30 km od Bodenmaisu a 47 km od Deggendorfu. K dispozici je kuchyň s troubou, mikrovlnnou troubou, ledničkou a kávovarem, satelitní TV a koupelna se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 Zájezd v Srní

Hotel Srní ****

Oblíbený hotelový komplex je situován v panenské přírodě chráněné krajinné oblasti, přímo v centru obce Srní. Železná Ruda je vzdálena 30 km od hotelu. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování. Díky bezprostřední blízkosti turistických stezek, cyklostezek, udržovaných tras pro běžecké lyžování, sjezdovek, řeky Otavy a skal u Dlouhé Vsi se nabízí mnoho možností jak trávit čas outdoorovými aktivitami. 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy