Praha z pohledu milovníků přírody

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 16.4 km Obtížnost: Střední Převýšení: 134 m Hodnocení: 100/5

Praha a okolí, Česká Republika

Praha z pohledu milovníků přírody

The English version can be found here

Počátečním bodem našeho celodenního výletu do botanické zahrady, ZOO, Trojského zámku, procházky
Stromovkou a zhlédnutím Křižíkovy fontány je stanice metra linky C Nádraží Holešovice. Zde je možné si zakoupit lístky na MHD. Směrem od eskalátorů z metra se dejte vlevo na zastávku autobusů MHD před budovou stanice. Zde nasedněte na autobus linky 112, který vás za 10 minut doveze až před vstupní bránu zoologické zahrady.

 
 
 

Metro C nádraží HolešoviceMetro C nádraží Holešovice WCMHD do Zoo

 Zastávka MHD Zoologická zahrada je centrálním bodem výletu. Pokud si přejete navštívit pouze část okruhu či ho projít v jiném pořadí, vždy se zde můžete opět napojit na trasu.

Ze zastávky se vydejte směrem od zoologické zahrady ke křižovatce pod vinicemi. Na křižovatce se dejte doleva po mírně stoupající cestě. Po 100 metrech u přechodu odbočte vpravo a po schodech vyjděte ke vstupu do Botanické zahrady. Po zdolání schodů se dejte u bílého domku vlevo a po dlážděné cestě dojdete po značení až ke vstupu do venkovní expozice Botanické zahrady. Pokud by schody byly z nějakého důvodu překážkou, pokračujte rovně Trojskou ulicí a na druhé křižovatce zahněte ostře vpravo do Nádvorní ulice, která vás dovede až ke vstupu do venkovní expozice.

Pokud se chystáte s námi absolvovat všechny body výletu, doporučujeme si zde koupit tzv. Trojskou kartu, která v sobě zahrnuje vstupné do botanické zahrady, skleníku Fata Morgana, zoo a Trojského zámku. Po zakoupení lístků projděte turnikety do zahrad.

Botanická zahrada PrahaBotanická zahrada - otevírací dobaBotanická - Výstavní sál

Na rozcestí se dejte vpravo a posléze odbočte ostře vpravo k Výstavnímu sálu. Zde se během roku střídají různé expozice týkající se rostlin. Od sálu se vraťte zpátky na rozcestí a pokračujte rovně až ke zdi a brankou ke kapli sv. Kláry. Zde se vám naskytne výhled na přilehlé vinice, Trojský zámek a centrum Prahy. Od kaple se opět vraťte brankou a projděte parkem až k restauraci. Za restaurací se nachází zapuštěný skleník. Od skleníku se vydejte doprava a po cestě vyjděte až na vrchol kopce s plechovým sousoším nad botanickou zahradou.

Botanická zahrada - restauraceBotanická zahrada - skleníkBotanická zahrada - k lesním biotopům

Vstupte do lesa, zde se nachází expozice Lesních biotopů. Momentálně však není les příliš využíván a počítá se v budoucnu s jeho úpravou. Po necelých 200 metrech dojdete k dvěma po sobě jdoucím značeným rozcestím. Rozcestí projděte jakoby rovně (doprava a hned doleva) po značení pokladna sever. Po dalších zhruba 200 metrech dojdete k jezírku a expozici Mokřad. Před jezírkem zahněte vpravo. Úzkou cestou mezi nízkými jehličnany dojdete až k rozcestí s kosatci. Zde odbočte vlevo a jděte až k severní pokladně. Projděte pokladnou a zahněte vlevo do lesa.

LesyBotanická zahrada - mokřadyBotanická zahrada - Pokladna sever

Odsud vás bude bezpečně vést značení „Fata Morgana". Projděte lesem kolem areálu botanické zahrady a po klesající hliněné cestě kolem expozice Pískárna až k zelené vstupní brance do skleníku Fata Morgana. Projděte branou a po dlážděné cestě dojdete až před vstup do skleníku.

Botanická zahrada - k pískovněPiskovnaK Fata Morganě

I zde je možné si zakoupit vstupenky. Před vstupem do skleníku si budete muset odložit veškeré větší batůžky v bezplatné šatně. Samotný skleník se skládá ze tří oddělených biotopů s rozdílnou teplotou a vlhkostí představující různá podnební pásma planety.

Fata MorganaFata Morgana otevírací dobaFata Morgana Austrálie a Oceánie

Po návštěvě skleníku se vydejte od vchodu směrem doprava a po červené asfaltce dojdete až k východu z areálu. Odsud pokračujte rovně Trojskou ulicí, která vás dovede až zpět před zoologickou zahradu.

Před pokladnami se nachází bankomat Komerční banky a hned za ním informační centrum Projděte vstupní branou. Zde necháme na vás, zda se rozhodnete projít zahradou dle vlastního plánu (zahrada je velmi přehledně značena) nebo se vydáte raději naším kratším okruhem.

Zoo Praha vchodZoo Praha lední medvědiZoo Praha Afrika

Poslední vaší zastávkou v Troji je Trojský zámek, který se nachází přímo naproti vstupu do zoologické zahrady. Jedná se o jeden z nejkrásnějších barokních zámků ze 17. století v Čechách. Okolo zámku se pak nacházejí ovocné sady, bludiště a udržovaný park francouzského stylu. Po návštěvě zámku se vydejte zadem od zdobeného schodiště francouzskou zahradou rovně až k bráně.

Zámek TrojaZámek Troja interierZámek Troja k zadní bráně

Projděte branou a dejte se doleva. Po cyklostezce dojdete až na trojskou lávku a po ní přes řeku. Pokračujte rovně kolem Jezdecké haly a psího cvičiště. Na rozcestí se dejte vlevo po hlavní silnici na most. Z mostu pokračujte přes přechod po levé straně po schodech dolů. Jděte rovně k pěšímu tunelu pod vyvýšenou železniční tratí. Za tunelem zahněte vlevo. Pokračujte rovně po značení Výstaviště Holešovice a Planetárium. Na obou rozcestí se držte vlevo na širší silnici a dojděte kolem Planetária až před vchod na výstaviště.

Planetarium ve StromovceVýstaviště HolešoviceKřižíkova fontána

Za hlavní budovou výstaviště se nachází Křižíkova fontána. Budovou můžete obejít z obou směrů. Představení fontány začínají v 20:00, 21:00 a 22:00 a trvají necelou hodinu. Lístky se kupují přímo před vstupem k fontáně.

Po shlédnutí představení se vraťte zpět před vstupní bránu Výstaviště. Odsud ze můžete vydat zpět ke stanici metra C Nádraží Holešovice pěšky nebo tramvají.


Důležité informace

 

MHD PRAHA
Metro C Nádraží Holešovice –> Zoo + Botanická - Autobus 112
Metro C Nádraží Holešovice –> Výstaviště Holešovice (Křižíkova fontána) - Tramvaj 12, 17 a 24
Jízdní řídy MHD IDOS Praha

Otevírací doba ZOO

Leden, únor: 9.00 - 16.00
Březen: 9.00 - 17.00
Duben, květen: 9.00 - 18.00
Červen, červenec, srpen: 9.00 - 21.00
Září, říjen: 9.00 - 18.00
Listopad, prosinec: 9.00 - 16.00

Vstupné

Dospělí: 200 Kč
Děti (od 3 let do 5 let): 150 Kč
Studenti: 150 Kč
Důchodci, ZTP, ZTP/P***: 150 Kč
Důchodci od 70 let: 1 Kč
Děti do 3 let: zdarma
Rodiny (2 dospělí + 2 děti 3 - 15 let): 600 Kč + 100 Kč za každé další dítě  

Parkoviště přímo u Zoologické zahrady – parkoviště u zoologické zahrady mají kombinovanou kapacitu 850 míst, parkovaní je zpoplatněno 100 Kč / den.  

Poslední aktualizace 3. 4. 2016

 

 

Ubytování

Grandior Hotel Prague

Grandior Hotel PragueGrandior Hotel Prague, otevřený v roce 2014, stojí v centru města, velmi blízko linek MHD. Nabízí restauraci a prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma. Světlé, klasickým nábytkem zařízené pokoje mají klimatizaci, bezpečnostní schránku, satelitní LCD TV, minibar, psacím stůl a příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 2 839 Kč


Hotel King Court

Hotel King CourtPětihvězdičkový Hotel Kings Court se nachází v samém srdci Prahy, nedaleko secesního Obecního domu a nákupní třídy Na příkopě. Exkluzivní Spa Kings Court nabízí malý bazén, finskou saunu a parní lázeň. Můžete si objednat uklidňující masáž, nebo využít fitness centrum zdarma. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 4 589 Kč


Grand Majestic Plaza

Grand Majestic PlazaGrand Majestic Plaza leží jen 500 metrů od Prašné brány a Obecního domu a poskytuje prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma a bezplatným příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy. Těšit se můžete na moderní pokoje s klimatizací, minibarem, trezorem, psacím stolem a satelitní TV s plochou obrazovkou. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 947 Kč


Grand Hotel Praha

Grand Hotel PrahaGrand Hotel Praha je jediným hotelem s kouzelným výhledem na jedinečnou historickou památku - Staroměstský orloj. Vychutnejte si absolutní komfort v působivé historické budově.Všimněte si také našich mimořádných nabídek pro pobyty o délce minimálně 4 noci. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 2 947 Kč


Další ubytování v Praze 

 • Stanice metra C Nádraží Holešovice

 • Botanická zahrada Troja

 • Výstavní sál

 • Kaple sv. Kláry s vinicemi

 • Skleník

 • Lesní biotopy

 • Mokřad

 • Pískovna

 • Fata Morgana

 • Vstup do ZOO

 • Indonéská džungle

 • Lední medvědi

 • Afrika zblízka

 • Pavilon hrochů

 • Údolí slonů a žirafy

 • Obora s rozhlednou

 • Supi

 • Trojský zámek

 • Přístaviště Císařský ostrov

 • Stromovka

 • Planetárium

 • Výstaviště Holešovice

 • Křižíkova fontána

 • Přístaviště Čechův most

 • Přístaviště Rašínovo nábřeží

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Zličín parkoviště Zličín parkoviště

  Z tohoto parkoviště nasedněte na metro linky B a dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na metro linky C směr Letňany a dojeďte na stanici Nádraží Holešovice.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Černý most Černý most

  Nachází se zde dvě hlídaná rozsáhlá parkoviště. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k nedaleké  budově autobusového nádraží, kde se nachází stanice metra B Černý most. Metrem dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na metro linky C směr Letňany a dojeďte na stanici Nádraží Holešovice. 

  Otevřeno: PO-NE 07:30 H – 00:30H Vstupné: 20Kč na den
  Černý most Černý most Černý most
 • Letňany Letňany

  Z parkovište sejděte do blízké stanice metra C Letňany a dojeďte na stanici Nádraží Holešovice.

  Otevřeno: Vstupné:
  Letňany Letňany Letňany
 • Chodov

  Stanice metra C se nachází přímo v obchodím centru Chodov. Nasedněte na metro směr Letňany a vystupne na stanici Nádraží Holešovice.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy