Pražský hrad z hlavního nádraží

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 6.5 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 73 m Hodnocení: 100/5

Praha a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Pražský hrad z hlavního nádraží

Booking.com

The English version can be found here

Trasa začíná před novou budovou Hlavního nádraží. Od nové budovy se dejte doleva po Washingtonské ulici na křižovatku u Národního muzea. Momentálně je historická hlavní budova rekonstruována a muzeum je přístupné z nové prosklené budovy, která se nachází po levé straně přes silnici. Naproti vchodu do muzea se nachází jeden ze vstupů do stanice metra C Muzeum.

 
 
 

Od muzea se dejte přes přechod na Václavské náměstí s dominantní sochou svatého Václava na koni. Projděte přes celé náměstí od muzea dolů. Zde si můžete prohlédnou velké množství restaurací a obchodů. Přibližně v půlce náměstí se nachází stanice metra A a B Můstek a tramvajová restaurace. Pokračujte až na konec náměstí, které plynule přechází do ulice Na Můstku. Pokračujte ulicí Na Můstku. Ulice končí křižovatkou s ulicí Rytířská. Zde se nachází turistické informační centrum. Projděte křižovatkou rovně a pokračujte Melantrichovou ulicí až na Staroměstské náměstí

 

Otevře se před vámi jedna z historicky nejzajímavějších částí Prahy. Budova Staroměstské radnice s orlojem a náměstí plné zajímavostí. Doporučujeme si projít celé náměstí a posléze se vrátit zpět k orloji. Pokračujte na Malé náměstí. Odsud se dejte Karlovou ulicí, která vás dovede až na Karlův most.
Na Karlovo mostě doporučujeme využít možnosti navštívit mostecké věže, ze kterých jsou nádherné výhledy na celou Prahu. Z Karlova mostu plynule přejděte do Mostecké ulice, kterou dojdete až na Malostranské náměstí. (Výlet k pramenům Vltavy)

Projděte kolem kostela sv. Mikuláše na severní konec náměstí. Odtud se dejte mírně stoupající Zámeckou ulicí doprava. Na konci ulice před budovou Červeného kříže zahněte doleva Thunovskou ulicí. Ta plynule navazuje na Zámecké schody, po kterých vystoupáte až k nádvoří Pražského hradu. V případě, že by pro vás byly schody z jakéhokoliv důvodu překážkou se vydejte z Malostranského náměstí místo doprava rovně Nerudovo ulicí. U památníku Jana Nerudy zahněte ostře doprava a ulicí U Hradu dojdete před Pražský hrad.

Zde se můžete projít po Hradčanském náměstí plném historických budov a paláců. Nachází se zde několik restaurací a expozic. Poté projděte hlavní branou Pražského hradu nádvořím. Podloubím projdete přes vnitřní nádvoří až před katedrálu svatého Víta. Po návštěvě katedrály pokračujte dále na zadní stranu. Odsud vede jediná cesta vedoucí k zadní bráně Pražského hradu. Po pár set metrech odbočte doleva a dojdete před vchod do Zlaté uličky. Vstup do uličky je zpoplatněn. Lístky se kupují v kanceláři naproti vstupním turniketům. Samotnou uličkou pak můžete projít buď přímo domky, které skýtají zajímavé výstavy zahrnuté v ceně vstupného, nebo se pouze projít uličkou až k východu z hradu. Pokud nechcete z nějakého důvodu Zlatou uličku navštívit, nebo kdyby byla uzavřena, se k zadní bráně dostanete po ulici, kterou jste opouštěli katedrálu.

Pražský hrad opustíte zadní branou. Nachází se zde krásné vyhlídky na Prahu a přilehlé zahrady. Po starých zámeckých schodech dojdete až k silnici, kde zahněte doprava a pokračujte podél silnice až ke stanici metra A Malostranská. Turistické značky vás bezpečně navedou ke stanici Malostranská, jejíž vstup se nachází v nádvoří Valdštejnské jízdárny. Metrem se pak již dostanete, i když se nejspíše nevyhnete jednomu přestupu (doporučujeme si raději koupit jízdenku za 32Kč na 90 minut, která vám bude bohatě stačit),na kterékoliv záchytné parkoviště či nádraží. V případě že máte dostatek času a energie můžete si výlet prodloužit kolem jízdárny Valdštejnskou ulicí zpět na Malostranské náměstí pod Pražský hrad a odtud zpět proti směru trasy. 

 

 

 • Hlavní nádraží Hlavní nádraží

  Nejvýznamnější pražské železniční nádraží. Otevřeno 14. prosince 1871 jako Nádraží císaře Františka Josefa. Přímo v budově nádraží se nachází stanice metra C Hlavní nádraží, množství obchodů, restaurace, lékárna, bankomaty, úschovna zavazadel a placené WC včetně sprch. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště Úschovna zavazadel Hlavní nádraží Pasáže Eskalátory Stanice metra C Hlavní nádraží v budove Koridory k nástupištím Hlavní vchod Směr trasy
 • Národní muzeum Národní muzeum

  Budova Národního muzea byla postavena roku 1891. Momentálně probíhá generální rekonstrukce budovy, která by měla být ukončena v roce 2018. Expozice nyní probíhá pouze ve vedlejší nové budově, které se nachází po levé straně.

  Otevřeno: Dle fotografií Vstupné:
  Nová budova muzea Vstup Vstupné
 • Stanice metra A/C - Muzeum Stanice metra A/C - Muzeum

  Přestupní stanice linek metra A a C.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Václavské náměstí Václavské náměstí

  Náměstí dlouhé 682m s dominantní jezdeckou sochou svatého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912.

  Otevřeno: Vstupné:
  Václavské náměstí s Národním muzeem Pohled směrem od muzea Stanice metra Můstek Václavské náměstí Café Tramvaj Václavské náměstí
 • Stanice metra A - Můstek Stanice metra A - Můstek

  Z této stanice metra můžete nastoupit na linku A. Bez přestupování dojedete touto linkou na Hostivař či Motol.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí

  Při příchodu na Staroměstské náměstí vás jako první zaujme Staroměstská radnice s orlojem z počátku 15. století. Orloj se spouští každou celou hodinu. Samotné náměstí je plné galerií, restaurací a zajímavých památek.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Sály po 11 - 18, út - ne 9 - 18
  Věž po 11 - 22, út - ne 9 - 22
  Vstupné: Sály
  Dospělí: 250 Kč
  Snížená: 150 Kč
  Rodinná: 500 Kč

  Věž
  Dospělí: 250 Kč
  Snížená: 150 Kč
  Rodinná: 500 Kč
  Staroměstské náměstí Prohlídka staroměstské věže otevírací doba věže Staroměstské náměstí Kostel sv. Mikuláše Otevírací doba kostela Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Památník Jana Husa
 • Karlův most Karlův most

  Nejstarší stojící kamenný most přes řeku Vltavu v Praze. Byl dokončen roku 1402 a spojuje Staré město s Malou stranou. Most je doplněn třemi věžemi s možností prohlídky. Do konce 17. století byl postupně doplněn o 30 převážně barokních soch. Svůj dnešní název získal až kolem roku 1870 na základě podnětů Karla Havlíčka Borovského. Pokud si chcete z prahy odvést hezké fotky doporučujeme si zaplatit návštěvu Staroměstské věže.

  Pro školy: Skupina žáků (min. 10 osob) ZŠ a SŠ: 30 Kč/os., mateřské školy: 10 Kč/os. Pedagogický dozor zdarma. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Staroměstská věž
  říjen, březen: po-ne 10-20
  listopad-únor: po-ne 10-18
  duben-září: po-ne 10-22
  Vstupné: Staroměstská věž
  Dospělí 90 Kč
  Děti, Studenti 6-26 let a důchodci 65 Kč
  Děti 3-6 25 Kč
  Rodinné (2+4) 250 Kč
  Staroměstská věž Karlova mostu Pohled z mostu na Pražský hrad Pohled z mostecké věže na Karlův most Karlův most Barokní sochy na mostě Začátek Malé strany
 • Malostranské náměstí Malostranské náměstí

  V minulosti toto náměstí neslo různá jména Rynk, Štěpánské náměstí či náměstí Maršála Radlického. Fakticky se jedná spíše o dvojici náměstí rozdělenou kostelem sv. Mikuláše. Podél náměstí se nachází množství historických budov a paláců. V minulosti sloužilo náměstí jako tržní prostor, či pro různé společenské události, včetně poprav. Nachází se zde tramvajová zastávka "Malostranské náměstí" linek 12, 20, 22, 57 a také velké množství restaurací.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Pražský hrad Pražský hrad

  Nejvýznamnější český hrad a sídlo českých panovníků. Oblast pražského hradu byla osídlena již v období neolitu. První písemné prameny se o tomto území zmiňují v roce 885, kdy zde byl postaven knížetem Bořivojem kostel Panny Marie. Stavbu samotného hradu nejspíše započal až Bořivojův syn Spytihnev I.. Velkého rozšíření a přestaveb se hrad dočkal za vlády Přemysla Otakara II., posléze Lucemburků, Jagellonců a Habsburků. Posledních úprav se hrad dočkal za První republiky.

  Pražský hrad - akce tento rok 
  Oficiální web hradu

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: AREÁL PRAŽSKÉHO HRADU
  duben - říjen: 6 - 22 hod.
  listopad - březen: 6 - 22 hod.

  NÁVŠTĚVNICKÉ OBJEKTY
  duben - říjen: 9 - 17 hod.
  listopad - březen: 9 - 16 hod.
  Vstupné: VELKÝ OKRUH
  Dospělí: 350 Kč
  Snížená: 175 Kč
  Rodina: 700 Kč
  Výhled z Hradčanského náměstí Pražský hrad Salmovský palác Hlavní brána Pražského hradu Výstava Ceník výstavy
 • Katedrála svatého Víta Katedrála svatého Víta

  Celým názvem katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Trojlodní gotická katedrála se třemi věžemi a sídelním kostelem pražského arcibiskupa. Stavba probíhala v několika etapách a trvala bezmála 600 let. V Korunní komoře chrámu sv. Víta jsou uloženy české korunovační klenoty.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Po– So 9:00 – 16:40
  Ne 12:00 – 16:40
  Vstupné: Bezplatná či v rámci okruhů dle fotografií
  Vstup Otevírací doba Zadní pohled Katedrála svatého Víta Mše Katedrála svatého Víta
 • Zlatá ulička Zlatá ulička

  Zlatá ulička vznikla po vybudování severního opevnění Hradu. Tento prostor byl využit ke stavbě skromných obydlí začleněných do klenutí hradeb, která jsou posledním zbytkem drobné zástavby Pražského hradu. Bydlela zde hradní čeleď, v 16. století zde měli žít zlatníci a od nich zřejmě dostala ulička svůj název. Domky byly obývány až do druhé světové války. V domku čp. 22 žil v letech 1916-17 spisovatel Franz Kafka. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Zadní část s Bílou věží Vstup do obranné chodby plné zajímavých expozic Expozice středověkých zbraní a zbrojí Expozice obléhacích strojů Konec Zlaté uličky Výhled
 • Stanice metra A - Malostranská Stanice metra A - Malostranská

  Konečná zastávka naší trasy. Pokud máte stále dost energie a času můžete se vrátit Valdštejnskou ulicí na Malostranské náměstí a přes Karlův most zpět na Václavské náměstí. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vstup na nádvoří se stanicí metra Vchod do stanice metra A Malostranská Stanice metra A - Malostranská
 • Křižíkova fontána Křižíkova fontána

  Pokud si chcete výlet zpestřit, můžete ho večer zakončit návštěvou Křižíkovy fontány, která se nachází v areálu Výstaviště Holešovice. Nejsnáze se k ní dostanete od stanice metra A Malostranská tramvajovou linkou číslo 12, případně si můžete udělat procházku nábřežím Eduarda Beneše po proudu Vltavy a poté ulicí Dukelských hrdinů dojdete až ke vstupní bráně Výstaviště Holešovice.

  Jedná se o ozvučenou a osvětlenou fontánu využívanou ke kulturním akcím. Byla postavena českým inženýrem a vynálezcem Františkem Křižíkem na konci 19. století. Momentálně probíhají v Křižíkově fontáně každodenní představení v časech 20:00, 21:00 a 22:00.

  Koupit vstupenku online

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Prosinec
  20:00, 21:00 a 22:00
  Délka představení je 30-40 minut.
  Vstupné: 230 Kč / 10 Eur osoba
  děti do 6 let zdarma
 • Přístaviště Čechův most

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja. Další informace na www.paroplavba.cz

  Otevřeno: Vstupné:
 • Přístaviště Rašínovo nábřeží

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja a celodenní výlety na Slapy a do Mělníka. Další informace na www.paroplavba.cz

  Otevřeno: Vstupné:
 • Přístaviště Císařský ostrov

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja. http://www.paroplavba.cz

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Zličín parkoviště Zličín parkoviště

  Z tohoto parkoviště nasedněte na metro linky B a dojeďte na stanici Můstek. Ze stanice vyjděte na Václavské náměstí a jděte k soše sv. Václava a budově Národního Muzea kde se napojíte na trasu..

  Otevřeno: Vstupné:
 • Černý most Černý most

  Nachází se zde dvě hlídaná rozsáhlá parkoviště. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k nedaleké  budově autobusového nádraží, kde se nachází stanice metra B Černý most. Metrem dojeďte na stanici Můstek. Ze stanice vyjděte na Václavské náměstí. U sochy svatého Václava, před budovou Národního muzea se napojíte na trasu.

  Otevřeno: PO-NE 07:30 H – 00:30H Vstupné: 20Kč na den
  Černý most Černý most Černý most
 • Letňany Letňany

  Z parkovište sejděte do blízké stanice metra C Letňany a dojeďte na stanici Muzeum, kde se napojíte na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Letňany Letňany Letňany
 • Chodov

  Stanice metra C se nachází přímo v obchodím centru Chodov. Nasedněte na metro směr Letňany a vystupne na stanici Muzeum. Zde se napojíte na trasu.

  Otevřeno: Vstupné:

Levné ubytování v Praze

Přesměrování na booking.comDiscounts Prague Hotel ***

Cukrovarnická 64, Praha, 16200, Česká republika – Ukázat mapu 

Discounts Prague Hotel stojí v rezidenční čtvrti Ořechovka s mnoha vilami, ateliérovými apartmány a parky, 20 minut chůze od Pražského hradu. Nabízí bar, prostornou terasu, zahradu s dětským hřištěm, nepřetržitě otevřenou recepci a Wi-Fi všech prostorách zdarma. Další informace zde

Cena od: 135 Kč

 


Přesměrování na booking.comHostel Alia ***

Vladimírova 8/234, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu  

Hostel Alia se nachází v Praze v Nuslích a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi připojením a společnou kuchyň. Alia Hostel má některé pokoje s vlastní koupelnou a některé se sdílenou koupelnou. Hosté mají přístup do společné kuchyně. Další informace zde

Cena od: 324 Kč

 


Přesměrování na booking.comRamasun ***

Čestmírova 217/22, Praha, 14000, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Ramasun se nachází 15 minut jízdy tramvají od Václavského náměstí a nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a kuchyňský kout. V penzionu Ramasun se podávají snídaně a k obchodu s potravinami to budete mít jen 150 metrů. Další informace zde

Cena od: 405 Kč

 


Přesměrování na booking.comHostel Letov

Beranových 65, Praha, 199 00, Česká republika – Ukázat mapu

Hostel Letov se nachází v Areálu Letov v Praze, 700 metrů od výstaviště PVA a 800 metrů od nákupního centra Letňany i stejnojmenné stanice metra. Nabízí Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 676 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Andel ***

Radlicka 40/857, Praha, 150 00, Česká republika – Ukázat mapu

Okouzlující rodinný Hotel Anděl se nachází na výhodném místě v Praze, vedle moderního obchodního a nákupního centra Anděl a jen 50 metrů od stanice metra. Tento hotel je zcela nekuřácký. Další informace zde

Cena od: 588 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Florian Prague ***

Ohradní 26, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu  

Hotel Florian Prague se nachází v Praze, 20 minut jízdy veřejnou dopravou od centra města. Nabízí vlastní pizzerii, zahradu, zdarma dostupné Wi-Fi i neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 540 Kč

 


Přesměrování na booking.comGarden studios ***

Košická 30, Praha, 101 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Garden studios se nachází v Praze, 15 minut městskou hromadnou dopravou od Václavského náměstí. Nabízí zahradu a bezplatné Wi-Fi. Nedaleké veřejné parkoviště můžete využít zdarma. Další informace zde

Cena od: 513 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Sofi ***

Nová cesta 162/39, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Sofi nabízí bezplatné Wi-Fi, terasa a sluneční terasu. Nachází se v Praze, 50 km od Poděbrad. K dispozici je také sdílená kuchyň. 14 km od letiště Václava Havla Praha. Další informace zde

Cena od: 304 Kč

 


Přesměrování na booking.comLittle Quarter Hostel ***

Nerudova 21, Praha, 110 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Tento hostel sídlí v historické budově na proslulé Královské cestě v Praze. Může se pochlubit nádhernou slunnou střešní terasou, odkud si mohou hosté za příznivého počasí užívat výhled na město. Další informace zde

Cena od: 162 Kč

 


Ubytování

Grandior Hotel PragueGrandior Hotel Prague *****

Grandior Hotel Prague, otevřený v roce 2014, stojí v centru města, velmi blízko linek MHD. Nabízí restauraci a prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma. Světlé, klasickým nábytkem zařízené pokoje mají klimatizaci, bezpečnostní schránku, satelitní LCD TV, minibar, psacím stůl a příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Více informací zde

Cena od: 1 581 Kč

 


Hotel King CourtHotel King Court *****

Pětihvězdičkový Hotel Kings Court se nachází v samém srdci Prahy, nedaleko secesního Obecního domu a nákupní třídy Na příkopě. Exkluzivní Spa Kings Court nabízí malý bazén, finskou saunu a parní lázeň. Můžete si objednat uklidňující masáž, nebo využít fitness centrum zdarma. Více informací zde

Cena od: 2 837 Kč

 


Grand Majestic PlazaGrand Majestic Plaza ****

Grand Majestic Plaza leží jen 500 metrů od Prašné brány a Obecního domu a poskytuje prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma a bezplatným příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy. Těšit se můžete na moderní pokoje s klimatizací, minibarem, trezorem, psacím stolem a satelitní TV s plochou obrazovkou. Více informací zde

Cena od: 1 435 Kč

 


Grand Hotel PrahaGrand Hotel Praha ****

Grand Hotel Praha je jediným hotelem s kouzelným výhledem na jedinečnou historickou památku - Staroměstský orloj. Vychutnejte si absolutní komfort v působivé historické budově.Všimněte si také našich mimořádných nabídek pro pobyty o délce minimálně 4 noci. Více informací zde

Cena od: 2 386 Kč

 


Old Town Square Apartments Old Town Square Apartments ***

Apartmány Old Town Square se nachází přímo v historickém centru Prahy, jen 200 metrů od Staroměstského náměstí a orloje. Většina apartmánů a pokojů má 2 nebo 3 oddělené ložnice pro 2 až 8 osob. K dispozici je kompletně vybavená kuchyň, DVD přehrávač, satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelna s toaletními potřebami, některé mají vanu. Všechny apartmány mají topení a některé také klimatizaci. Více informací zde

Cena od: 1 972 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Cerny Slon ****

Hotel Černý slon se nachází v památkově chráněné historické budově z roku 1359 v centru Prahy, jen 50 metrů od Staroměstského náměstí s orlojem. Nabízí restauraci, Wi-Fi zdarma a nepřetržitě otevřenou recepci. Více informací zde

Cena od: 1 513 Kč

 


Přesměrování na booking.comPlus Prague **

Plus Prague se nachází v klidné obytné čtvrti, 1 zastávku tramvaje a 2 minuty chůze od vlakového nádraží a stanice metra Holešovice. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, krytý bazén, saunu a internet zdarma. Z tramvajové zastávky Ortenovo náměstí můžete dojet bez přestupu na historického centra. Více informací zde

Cena od: 162 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Jana / Pension Domov Mládeže **

Hotel Jana / Pension Domov Mládeže se nachází v klidné rezidenční čtvrti Vinohrady nedaleko centra Prahy. Nabízí Wi-Fi zdarma a tichou zahradu. Můžete si vybrat pokoj s vlastní koupelnou, satelitní TV a lednicí nebo pokoj se sdílenou koupelnou, oba za výhodnou cenu. Více informací zde

Cena od: 757 Kč

 


Přesměrování na booking.comPalac U Kocku ***

Hotel U Kočků sídlí v památkově chráněném barokním paláci na ideálním místě v historickém centru Prahy, poblíž Staroměstského náměstí. Ve všech prostorných pokojích je zdarma k dispozici internet. Více informací zde

Cena od: 1 324 Kč

 


Přesměrování na booking.comB&B Hotel Prague City ***

B&B Hotel Prague City otevřený od srpna 2013 se nachází pouhých 100 metrů od nábřeží Vltavy, 250 metrů od stanice metra i tramvajové zastávky Florenc a 3 km od historického centra Prahy s Karlovým mostem, a nabízí bezplatné Wi-Fi i nepřetržitě otevřenou recepci. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 


Další ubytování na booking.com v Praze 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy