Purkarec, Holašovice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 71.3 km Obtížnost: Střední Převýšení: 167 m Hodnocení: 100/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Purkarec, Holašovice

 Vyhledat ubytování v okolí

Z Purkarce se vydejte jižním směrem proti proudu řeky Vltavy. U muzea voroplavby pokračujte rovně. Na vrcholu stoupání odbočte doleva k nedaleké zřícenině Karlův hrádek. Od hrádku se vraťte stejnou cestou zpět, odbočte doleva a pokračujte lesem směr Hluboká nad Vltavou. Zde vás čeká několik nepříjemných, krátkých stoupání i nebezpečných sjezdů. Následuje pěkný úsek cesty v těsné blízkosti řeky. Na lesním rozcestí ve tvaru Y odbočte doleva zpět k řece. Vzápětí jste na hlavní silnici, kde se dejte opět vlevo a jste v Hluboké nad Vltavou.

 

 

Na křižovatce u mostu odbočte doprava. Minete letní plovárnu, za ostrou pravotočivou zatáčkou, odbočte doleva ke golfovému hřišti. Minete sportovně relaxační centrum a podél rybníku dojedete do Bavorovic. V Bavorovicích se dejte doleva. Na konci návsi odbočíte opět doleva a pokračujte po cyklostezce, která vás dovede k vodáckému areálu v Českém Vrbném. Na rozcestí u parkoviště odbočte doprava.

U kapličky v Českém Vrbné pojedete podle značky cyklotrasy č.1109 doprava. Po chvilce sjedete z hlavní silnice rovně a podjedete hlavní komunikaci. U autobusové točny se dejte doprava, přejděte přes silnici a pokračujte uličkou podél čtyřproudové silnice (v proti směru). Po levé straně budete mít Nový vrbenský rybník. Za rybníkem vás turistická značka navede doleva. Na dalším rozcestí ve tvaru T zahněte doprava a pokračujte po cyklotrase č. 1109. Dostanete se k sádkám a k rybí farmě, kde odbočte doleva mezi rybníky. Zde již cesta připomíná asfaltovou komunikaci. Na rozcestí za farmou zahněte doleva a po hrázi Starohaklovského rybníka se dostanete až do Haklových Dvorů, dnes již součástí Českých Budějovic. Zde se dáte doprava na rozcestí u poštovních schránek. U konečné zastávce autobusu odbočíte doleva a hned doprava. Dále pokračujte na Dubné.

 

Za Českými Budějovicemi na prvním rozcestí si zkrátíte cestu oproti cyklostezce a jeďte vlevo na Žabovřesky. Na rozcestí za rybníkem se dáte doleva na Dubné. Zde už se nedržíte na cyklotrase č. 1109, ale jedete pouze podle našeho popisu. Ve vesničce Křenovice je velmi příjemná možnost posezení a občerstvení v hospůdce s názvem Fitness.

Za Křenovicemi přejedete hned do Dubného, kde je úsek značen jako cyklotrasa č. 1094 a na rozcestí se dáte doleva. Na návsi odbočte doprava k ceduli Kvítkovice 3km. Při výjezdu z Dubného vás čeká poměrně nenáročné stoupání, posléze sjezd ke Kvítkovickému rybníku a alejí černých topolů se dostanete do Kvítkovic. Zde odbočte doprava do vsi. Pokračujte do nedalekého Čakovce. Za vsí vás cedulka č. 1094 nasměruje doleva a po krátkém nepříjemném stoupání se svezete do Jankova.

V Jankově jeďte na prvním rozcestí rovně, kde dáte přednost v jízdě a pokračujte mírným stoupáním k 2km vzdáleným Holašovicím. Při příjezdu do Holašovic se dostanete až na známou náves. Po pravé ruce máte informační středisko a parkoviště. Na návsi jsou krásné statky selského baroka a na konci návsi vlevo naleznete další zajímavost tzv. Jihočeský Stonehendge. V místní restauraci je možnost občerstvení. Po zhlédnutí této ojedinělé jihočeské návsi se vydáte zpět k parkovišti doprava, za ním odbočíte doleva a pokračujete po cyklotrase č. 1085. Pak u chaloupek pokračujete dvakrát rovně až sjedete k hlavní silnici. Odbočíte doprava do nedalekého Čakova. U vesnice zahněte vlevo na Holubovskou baštu a poté za 800m odbočte doprava.

Za Dehtářským potokem zahnete vlevo a pokračujete k rybníku Dehtář. U chatek směrem k rybníku jsou udělané přes cestu odvodňovací rigoly, u kterých přibrzďte. Po hrázi známého jihočeského rybníka se dostanete až na hlavní silnici, kde odbočíte doprava a projedete vesničkou Dehtáře. Na konci vsi u modrého sloupu odbočte doleva na Břehov.

Ve vesničce Břehov zahněte doleva a po chvilce u růžové hasičské zbrojnice se vydejte doprava na Čejkovice. Po průjezdu listnatým lesem se vám otevře vlevo výhled na Hosín a na zámek Hluboká. V Čejkovicích na návsi se držíte rovně na Hlubokou n. Vltavou. Za Čejkovicemi jedete po hlavní silnici nejkratší cestou směr Hluboká n. Vltavou. Zde si chvilku postojíte, protože křížíte hlavní silnici ČB – Strakonice. Dáte se rovně přes silnici a po chvilce na rozcestí doleva. Vzápětí jste na hrázi proslulého Bezdrevského rybníka. Za hrází přejedete přes trať a po hlavní silnici dojedete až k ZOO, muzeu myslivosti, lesnictví a rybářství. Od ZOO pokračujte pěšinkou podél Munického rybníka až k frekventované křižovatce u Hluboké n. Vltavou. Zde si počkáte, aby jste mohli bezpečně přejet křižovatku rovně a dostat se na Hlubokou n. Vltavou. Na následné stopce pokračujte rovně ulicí Tyršova. 

Na konci ulice Tyršova odbočte doleva na promenádu (Masarykova ulice). Minete kostel a na konci promenády odbočte za samoobsluhou doprava do ulice Karla Čapka. V této ulici se držte na cyklotrase č. 1079. Minete základní školu, za ní na rozcestí odbočíte doprava. Po krátkém sjezdu nepřehlédněte u zadní brány zámecké zahrady, odbočku doleva. Za chvilku jste u řeky a v místech, kterými jste již projeli. Stezka vás dovede zpět do Purkarce.

 
 
 

 • Purkarec Purkarec

  Výchozí bod této trasy je Purkarec. Nachází se zde ubytovací kapacity, které jsou turisty velmi oblíbené. Naleznete zde i velmi pěkný kostel sv. Jiří a síň voroplavby. Za kostelem se nachází nové přístaviště.

  Ubytování v Purkarci

  Otevřeno: Vstupné:
  Purkarec Purkarec
 • Síň voroplavby v Purkarci Síň voroplavby v Purkarci

  Užijte si prohlídku historie voroplavby. Síň založil spolek Vltavan, aby připomínala současné generaci nelehkou práci a zašlou slávu voroplavby, kdy vory tvořily neodmyslitelný kolorit Povltaví. V muzeum se dozvíte zajímavosti o stavbě vorů, výrobě houžví, oblečení a nářadní vorařu.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Říjen
  pondělí - neděle: 09:00 - 17:00
  Vstupné: Cena: 30 Kč
  Snížená: 10 Kč
 • Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek

  Hrad založil ve 14. století Karel IV. zřejmě jako své rekreační sídlo. Panovník brzy přestal mít o hrad zájem a ten začal chátrat. Jediným zaznamenaným purkrabím je Petr z Nasavrk.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek
 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou

  Sportovní přístaviště Hluboká nad Vltavou. Od přístaviště jezdí vyhlídkový vláček, viz fotky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou
 • Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum

  Zpestření především pro vaše děti. Nachází se zde Adrenalin park, hřiště na minigolf, hřiště na beachvolejbal, pin pongový stůl (s možností vypůjčení pálek) a nespočet dalších atrakcí. Najdete zde i občerstvení. V okolí se nachází golfové hřiště.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Březen - Říjen
  pondělí - neděle 10:00 - 19:00
  Vstupné:
  Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum
 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Možný výchozí bod trasy je u vodáckého kanálu v Českém Vrbném. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník v následném rozcestí.
 • Vodácký areál v Českém Vrbném Vodácký areál v Českém Vrbném

  Umělý vodní kanál vybudovaný na řece Vltavě mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Divoká voda slouží jak vrcholovým sportovcům, tak i pod dozorem instruktora veřejnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vstupní brána do vodáckého areálu. Divoká voda. Divoká voda.
 • Holašovice Holašovice

  Holašovice, jihočeská ves, jejíž počátky sahají do 13.století. Za morové epidemie (1520-1521) bylo okolí Holašovic těžce postiženo a sama vesnice se vylidnila, vyšebrodská vrchnost vesnici musela znovu osídlit. Největší zajímavostí jsou v Holašovicích budovy v tzv. selském baroku a v roce 1998 byly Holašovice zapsány do světových památek UNESCO.

  Otevřeno: Vstupné:
  Náves v Holašovicích. Informační centrum. Náves v Holašovicích. Náves v Holašovicích. Náves v Holašovicích. Holašovice
 • Jihočeský Stonehenge Jihočeský Stonehenge

  Místní občan Václav Jílek vykopal kolem roku 2000 první balvan, který překážel při sečení trávy. Následně pokračoval sháněním dalších vhodných kamenů. Jílek realizoval stavbu na vlastním pozemku a navrhl jí Pavel Kozák. Dne 25. července 2011 došlo v rámci letního slunovratu k vytvoření dolmenu. A tak vznikl tzv. Jihočeský Stonehenge. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné: Dospělí: 35 Kč
  Děti do 18 let: 20
  Děti do 140 cm výšky: zdarma
  Cedule Jihočeského Stonehenge. Jihočeský Stonehenge. Jihočeský Stonehenge.
 • Cesta s výhledem na Dehtáře Cesta s výhledem na Dehtáře

  Zde si užijete krásný výhled na rybník Dehtář, ale také si dejte pozor na zpomalovací retardéry. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Zpomalovací rigol. Výhled rybník.
 • Rybník Dehtář Rybník Dehtář

  Patří mezi 10 největší rybníků v ČR a má ostrov, kde se chovají kachny. Jinak se jedná o chovný rybník ryb. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Dehtář Informační tabule.
 • Rybník Bezdrev Rybník Bezdrev

  Bezdrev je 3. největší rybník v ČR a produkcí ryb dokonce 1. v ČR. Byl vybudován v letech 1490-1492 zejména pro výchovu ryb. Nyní se mimo jiné používá jako letní turistické a sportovní středisko (jachting, windsurfing). V kempu Bezdrev se nachází koupaliště s atrakcemi na vodě.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kemp Bezdrev Rybník Bezdrev
 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

  ZOO Hluboká nad Vltavou – ZOO byla slavnostně otevřena už v roce 1939. Specializuje se zejména na zvířata v ČR ale chová i některá cizokrajná zvířata.

  Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství – Nedaleko od ZOO je i Lovecký zámek, který slouží z části také jako muzeum. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: OTEVÍRACÍ DOBA ZOO
  leden - únor 8:30 - 16:00
  březen 8:30 - 17:00
  duben - květen 8:30 - 18:00
  červen - srpen 8:30 - 19:00
  září 8:30 - 18:00
  říjen 8:30 - 17:00
  listopad - prosinec 8:30 - 16:00
  Vstupné: ZOO HLUBOKÁ
  Dítě do 90 cm: zdarma
  Dospělí: 110 Kč
  Dítě nad 90 cm / 15 let: 70 Kč
  * Parkovné 70 kč na den
  Munický rybník, který se nachází u ZOO. Otevírací doba a ceník ZOO. ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství Lovecký zámek. Přilehlé placené parkoviště
 • Kostel sv. Jana Nepomuckého Kostel sv. Jana Nepomuckého

  Kostel v novogotickém stylu, který byl postaven v letech 1844-1847. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Kostel sv. Jana Nepomuckého Kostel sv. Jana Nepomuckého
 • Přístup k řece Přístup k řece

  Zde můžete posedět u řeky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístup k řece
 • Krásný pohled z břehu Vltavy Krásný pohled z břehu Vltavy

  Na tomto úseku si užijete krásy přírody na břehu Vltavy. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Břeh Vltavy.
 • Odpočívadlo Odpočívadlo

  Odpočívadlo na cyklostezce mezi Purkarcem a Hlubokou.

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Purkarec Purkarec

  Výchozí bod této trasy je Purkarec. Nachází se zde ubytovací kapacity, které jsou turisty velmi oblíbené. Naleznete zde i velmi pěkný kostel sv. Jiří a síň voroplavby. Za kostelem se nachází nové přístaviště.

  Ubytování v Purkarci

  Otevřeno: Vstupné:
  Purkarec Purkarec
 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Možný výchozí bod trasy je u vodáckého kanálu v Českém Vrbném. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník v následném rozcestí.
TOPlist
Neustále přidáváme trasy