Rychnov nad Kněžnou

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 1.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 24 m Hodnocení: 60/5

Orlické hory a podhůří, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Rychnov nad Kněžnou

Na tuto krátkou procházku městem jsme se vydali z parkoviště na Poláčkovo náměstí. Parkoviště je placené viz.: Parkoviště na Poláčkovo náměstí.

→ Nabídka ubytování v Rychnově nad Kněžnou ← 

Od parkoviště jsme se vydali do zámeckého parku, kde se nachází jízdárna a dětské hřiště. Ze zámeckého parku jsme vyšli na druhém konci do Smetanovy ulice vlevo. Na rozcestní Rychnov nad Kněžnou - zvonice jsme odbočili doleva do ulice Kolowratská. Hned na začátku jsme si prohlédli bývalou zvonici a památníky významných umělců.

 

 

Kousek pod zvonicí jsme si prohlélo barokní kostel Nejsvětější Torjice. Kostel je také součástí II. prohlídkového okruhu rychnovského zámku, který se nachází pod kostelem. Dále jsme tedy navštívli barokní Kolowratský zámek Rychnov nad Kněznou, jehož historie sahá do 17. století. Mimo prohlídkových okruhů zámku se v areálu nachází také muzeum a galerie Orlických hor.

Od zámků jsme pokračovali stále po ulici Kolowratská až na náměstí, kde se nachází muzem hraček. Bohužel byly všechny restaurace na náměstí v neděli zavřené, takže jsme pokračovali Panskou ulicí zpět k parkovišti. Něco málého k snědku jsme si nakonec koupili v nedalekém Lidlu :-).

Dále stojí za zmínku městský Podorlický pivovar, synagoga a židovské domy, pamatník Karla Poláčka.

 

 • Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí

  Placené parkoviště v době Po-Pá 8:00 - 18:00, So 8:00 - 13:00. Z parkoviště se vydejte parkem k bráně do zámecké zahrady.

  → Nabídka ubytování v Rychnově nad Kněžnou ← 

  Otevřeno: Vstupné: 20 Kč/hod.
  Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí
 • Zámecký park Zámecký park

  V zámeckém parku se nachází jízdárna a dětské hřiště.

  Ze zámecký park projděte do Smetanovy ulice, kde odbočte doleva k rozcestí Rychnov nad Kněžnou - zvonice.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámecký park Zámecký park Zámecký park
 • Zvonice Zvonice

  Renesanční, čtyřboká zvonice z roku 1604. Ve zvonici je zavěšen zvon Kryštov, který je třetí největším funčním zvonem v České republice. Na zvonici se nachází památní deska skladatele Jiřáho Rychnovského. Nedaleko u zvonice stávala budova piaristické koleje a gymnasia, na tomto místě najdete další památníky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zvonice Zvonice Zvonice
 • Kostel Nejsvětější trojice Kostel Nejsvětější trojice

  Kostel byl postaven v letech 1594 - 1602 Kryštovem Betengelem z Neuenperku. V letech 1704 - 1713 byl kostel přebudován do barokního slohu podle projektu Jana Blažeje Santiniho-Aichla.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou

  Zámek byl postaven v roce 1676 a do dneštní barokní podoby přestavěn v letech 1719-1724. Nyní tvoří zámek spolu s kostelem Nejsvětjší trojici jedno z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách. Pro návštěvníky jsou připraveny dva prohlídkové okruhy, muzeum a galerie Orlických hor a zámecká kavárna. 

  web: www.zamekrychnov.cz

  Od zámku pokračujte Kolowratskou ulicí na náměstí.

  Otevřeno: Květen Út-Ne 10:00-16:00
  Červen Út-Ne 10:00-17:00
  Červenec Út-Ne 9:00-17:00
  Srpen Út-Ne 9:00-17:00
  Září Út-Ne 10:00-17:00
  Říjen So-Ne 10:00-16:00
  Vstupné: Plné: 90 Kč
  Do 15 let: 50 Kč
  Do 6 let: Zdarma
  Důchodci a studenti: 70 Kč
  ZP, ZTP/P: 20 Kč
  Rodinné: 240 Kč
  Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou
 • Staré náměstí Staré náměstí

  Staré náměstí je hlavním náměstí Rychnova nad Kněžnou. Na náměstí se nachází muzeum hraček.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Muzeum hraček Muzeum hraček

  V muzeum najdete hračky z let 1880 - 1980, které přibližují život českých dětí pravě v tomto období. Tyto hračky neměly za úkol děti pouze pobavit, ale především je připravit da budoucí život. Pro chlapce byly tedy hračky převážně technické a pro dívky hračky připravující na život hospodyňky. 

  web: http://www.muzeumhracek-rk.cz

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 15. května - 15. září
  Út-Pá 10:00-12:00, 13:00-16:00
  So-Ne 13:00-16:00
  Vstupné: Plné: 50 Kč
  Důchodci: 40 Kč
  Studenti: 40 Kč
  ZTP: 30 Kč
  Děti: 30 Kč

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí

  Placené parkoviště v době Po-Pá 8:00 - 18:00, So 8:00 - 13:00. Z parkoviště se vydejte parkem k bráně do zámecké zahrady.

  → Nabídka ubytování v Rychnově nad Kněžnou ← 

  Otevřeno: Vstupné: 20 Kč/hod.
  Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí

Apartmán U Borovice

Přesměrování na booking.comApartmán U Borovice se nachází v klidné lokalitě 500 metrů od centra Rychnova nad Kněžnou a svým hostům nabízí ubytování s možností vlastního stravování, Wi-Fi zdarma a bezplatným soukromým parkovištěm na místě. V rozlehlé zahradě je možné za příplatek využít zázemí pro grilování.

Apartmán je zařízen v secesním stylu a zahrnuje obývací pokoj se satelitní TV s plochou obrazovkou a posezení s pohovkou. Hosté mohou využívat dobře vybavenou kuchyň s jídelním koutem. K dispozici je koupelna se sprchou. Další informace zde

Fantastické hodnocení návštěvníků.

Cena pro 2 os/noc od: 1 027 Kč


Hotel Panorama ****

Přesměrování na booking.comHotel Panorama se nachází v rezidenční oblasti Rychnova nad Kněžnou. Má výhled na Orlické hory a nabízí lázeňský areál s krytým bazénem, ​​finskou saunou a vířivkou. V restauraci s letní terasou se podávají organické české a mezinárodní pokrmy. K dispozici je bezplatné Wi-Fi.

Hosté mohou začít den snídaní formou bufetu a relaxovat na letní terase v restauraci. Hotel je obklopený zahradou s dětským hřištěm a grilem. Vstup do lázní je zdarma denně na 7 hodin. Další informace zde

Fantastické hodnocení návštěvníků

Cena pro 2 os/noc od: 2 546 Kč


Hotel Studanka ****

Přesměrování na booking.comHotel Studánka se nachází na klidném místě s výhledem na les Včelný, 3 km od centra Rychnova nad Kněžnou. Jeho součástí jsou lázně s termálním krytým bazénem, bowling, minigolf a lanové centrum v areálu.

Elegantní pokoje jsou prostorné, vybavené moderní koupelnou a minibarem. Ve všech prostorách hotelu Studánka funguje bezplatné Wi-Fi připojení. Další informace zde

Fantastické hodnocení návštěvníků.

Cena pro 2 os/noc od: 2 972 


Sledujte nás nepřetržitě

TOPlist
Neustále přidáváme trasy