SKI areály a běžecké stopy Železnorudsko a Nová Hůrka

Typ: Běžky Vzdálenost: 14.2 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 211 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

SKI areály a běžecké stopy Železnorudsko a Nová Hůrka

Podrobnsti se nachází v bodech zájmu.

Ubytování v okolí

Hotel Čertova chata

Hotel Čertova chataHotel Čertova chata se nachází v lyžařském areálu Špičák, 3 km od Železné Rudy. Nabízí restauraci, bar, terasu, zahradu, dětské hřiště, Wi-Fi zdarma ve všech prostoprách, přístup na lyžích až k budově a ubytování s vlastní koupelnou. Za příplatek můžete využívat wellness zařízení včetně sauny, hammamu a masáží a také kulečník a šipky. V restauraci si můžete pochutnat na jídlech tradiční české kuchyně a na požádání předem je k dispozici také speciální dietní menu. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 523 Kč


Penzion - Restaurace U Zlomené lyže

Penzion-Restaurace U Zlomené lyžePenzion-Restaurace U Zlomené lyže se nachází v lyžařském areálu Železná Ruda, 150 metrů od Klostermanova náměstí, a nabízí ubytování s restaurací, barem, zahradou a terasou. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi. U Zlomené lyže poskytuje ubytování s balkonem s výhledem na hory, satelitní TV, psacím stolem a vlastní koupelnou se sprchovým koutem. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 973 Kč


Penzion Dominik

Penzion DominikPenzion Dominik se nachází na okraji Železné Rudy, 500 metrů od lyžařského areálu Belvedér, a nabízí saunu, posilovnu, zahradu s grilem i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi. K dispozici jsou apartmány s posezením, kuchyní, koupelnou a balkonem. Přibližně 1 km od penzionu najdete restauraci připravující tradiční česká jídla. Do obchodu s potravinami je to 5 minut chůze a 900 metrů vás dělí od železniční stanice i autobusového nádraží. Více..

Přibližná cena za apartmán pro 2 os. / noc: 946 Kč


Hotel Ostrý

Hotel OstrýHotel Ostrý se nachází v Železné Rudě, 500 metrů od skiareálu Železná Ruda. Nabízí krytý bazén 9 x 4,5 m, saunu, tradiční českou kuchyni a ve společných prostorách zdarma Wi-Fi. Pouhých 10 metrů odtud je bowling a dětské hřiště. Každé ráno se tu podává snídaně formou bufetu. V nabídce hotelové restaurace jsou klasická česká jídla. Bazén je přístupný zdarma a sauna a vířivka (jsou otevřené v zimním období) po předchozí rezervaci a za příplatek. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 297 Kč

 

 • Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka

  Z parkoviště přejdete přes hlavní silnici a za chvilku jste ve stopě. Parkoviště je placené (50 kč/den) Nová Hůrka se nachází mezi Železnou Rudou a Prášily.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník (Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka) Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka Stopa (Nástupiště do běžecké stopy Nová Hůrka)
 • Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť

  Placené parkoviště Gerlova Huť, které se nachází nedaleko křižovatky Železná Ruda - Klatovy. Z parkoviště se vydáte doprava a jste ve stopě. Můžete pokračovat i podél hlavní silnice směr Nová Hůrka.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť Nástupiště do běžecké stopy Gerlova Huť
 • Informační středisko Železná Ruda Informační středisko Železná Ruda

  Informační středisko v Železné Rudě. V budově je i městská policie.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Lyžařský areál Nad Nádražím Železná Ruda Lyžařský areál Nad Nádražím Železná Ruda

  Vzdálenost k železniční stanici Železná Ruda město je pouhých 200 m. Parkování je zdarma. Za viaduktem odbočíte doprava. V Areálu se nachází lanové centrum. Středisko je vhodné zejména pro děti.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Železná Ruda město Šipka vede k areálu Ceník areálu (zdroj: skinadrazi.cz)
 • SKI Špičák SKI Špičák

  V tomto lyžařském areálu si přijdou na své děti i zdatní lyžaři. Z placeného parkoviště a nádraží je to na sjezdovky 300 m. Autobusy parkují o 200 m dále. Odbočka ke sjezdovkám je v osadě Špičák. Přijedete-li od Železné Rudy odbočíte doleva a od Nýrska doprava.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště (SKI Špičák) Ceník parkoviště (SKI Špičák) Nádraží (SKI Špičák) Dětské lyžařské školičky (SKI Špičák) SKI Špičák Ceník areálu Ski Špičák (zdroj: www.lyzovani.spicak.cz)
TOPlist
Neustále přidáváme trasy