Špindlerův Mlýn - vodopády

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 10.3 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 384 m Hodnocení: 100/5

Krkonoše, Česká Republika

Špindlerův Mlýn - vodopády

My jsme zaparkovali na placeném parkovišti u stanice lanovky na Medvědín. Od parkoviště se vydejte přes lávku k lanovce a odbočte doprava.

Provozní doba lanovky na Medvědín (Květen - Říjen, pondělí - neděle 08:00 - 18:00)

Půjdete proti proudu Labe a po chvilce narazíte po levé straně na řopík Pod Dívčí strání - součást lehkého vojenského opevnění z doby před II. světovou válkou Výlet k řopíkům u Borovan v jižních Čechách. Za řopíkem dojdete k rozcestí pod Dívčí strání, kde odbočíte doprava a zde se napojíte na modré turistické značení, které vás provede první polovinou výletu. U tohoto rozcestí se nachází soutok Bílého Labe a Labe.

Na dalším rozcestí U Dívčí lávky pokračujte dále po modrém značení. Jdete již proti proudu Bílého Labe. Pod Jeleními boudami pokračujte rovně k Velkému vodopádu. Velký vodopád se nachází asi 230 metrů za rozcestím Pod Jeleními boudami.

TIP: Téměř ke každému vodopádu vedou vyšlapané cestičky.

 

Přibližně kilometr od Velkého vodopádu se nachází vodopád Velký skok. Za dalších cca 500 m najdete Balvanový vodopád, následně vás čeká po dalším půl kilometru Dlouhý vodopád. Poté přejdete lávku přes řeku a kousek za ní narazíte na Plotnový vodopád - poslední vodopád na trase.

Od Plotnového vodopádu pokračujte nahoru, kde dojdete k Boudě U Bílého Labe (občerstvení). Zde odbočte doprava a napoíjte se na žluté turistické značení. Tento úsek nás nenapadlo pojmenovat jinak než slovy "I cesta je cíl", protože téměř celou cestu se vám budou otevírat výhledy na okolní špičky hor.

Po žlutém turistickém značení a 4,5 km dojdete k rozcestí Dřevařská cesta, kde pokračujte po červeném značení směrem do Špindlu. Následně přejděte přes Bílý most a odbočte doprava na stezku, která vás dovede zpět k lanovce a parkovišti. Cestou minete minigolf, odbočku na bobovou dráhu a lanový park.

 

 

 • Parkoviště Medvědín Parkoviště Medvědín

  Od parkoviště pokračujte lávkou přes Labe a na rozcestí odbočte doprava. Zde se nachází dolní stanice lanovky Medvědín.

  My jsme za parkovné zaplatili 20 Kč/hod. Na výletě jsme byli přibližně 3,5 hodiny, takže jsme za parkovné zaplatili 80 korun. Ušetřit můžete pokud zaparkujete na začátku Špindlu, kde stojí parkovné i 50 Kč/den. 

  Otevřeno: Vstupné: 20 Kč/h
 • Řopík Pod Dívčí strání Řopík Pod Dívčí strání

  Lehké opevnění postavené v době před II. světovou válkou.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Pod Dívčí strání - rozcestí Pod Dívčí strání - rozcestí

  Na rozcestí Pod Dívčí strání odbočte doprava a napojte se na modré turistické značení. Modrého značení se držet až k Boudě U Bílého Labe.

  Otevřeno: Vstupné:
  Pod Dívčí strání - rozcestí Pod Dívčí strání - rozcestí Pod Dívčí strání - rozcestí
 • Velký Vodopád Velký Vodopád

  K největšímu a nejznámějšímu vodopádu Bílého Labe se dostanete vyšlapanou cestičkou z modrého turistického značení. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok

  Vodopád, který vás příliš neohromí svou výškou, nýbrž tvarem. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok Vodopád Velký skok
 • Balvanový vodopád Balvanový vodopád

  K vodopádu se dostanete trochu krkolomněji, ale lze najít i celkem pohodlná cestička. Vodopád je vysoký 5,5 metrů. Kousek za vodopádem se nachází odpočinkové místo a dětské hřiště.

  Otevřeno: Vstupné:
  Balvanový vodopád Balvanový vodopád Balvanový vodopád
 • Plotnový vodopád Plotnový vodopád

  Přibližně 5 metrů vysoký vodopád připomínající skluzavku.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Bouda U Bílého Labe Bouda U Bílého Labe

  U Boudy Bílého Labe odbočte doprava a pokračujte po žlutém turistickém značení. Pokud se chcete podívat ještě na jeden vodopád, můžete pokračovat 900 metrů stále po modrém značení k Lavinové peřeji. 

  Cesta zpět po žlutém turistickém značení byla pro nás takovou třešničkou na dortu. Sice už nepotkáte cestou žádný vodopád, ale za to si užijete krásné výhledy na vrcholky okolních hor.

  Těsně nad Špindlem se napojte na červené turistické značení a sejděte zpět k hlavní silnici. Poté přejděte lávkou přes Labe a pokračujte zpět k parkovišti. Cestou minete lanový park a mini golf.

  Otevřeno: Vstupné:
  Bouda U Bílého Labe Bouda U Bílého Labe Bouda U Bílého Labe

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště a autobusové nádraží (výchozí bod)

  Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

  Otevřeno: Vstupné:

Sledujte nás nepřetržitě

TOPlist
Neustále přidáváme trasy