Srní, Hauswaldská kaple, Klostermannův most

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 15.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 157 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Srní, Hauswaldská kaple, Klostermannův most

Parkoviště v Srní najdete u benzínové pumpy na výpadovce směr Sušice. Z parkoviště se vydejte vlevo a u informačního střediska pokračujte rovně směrem na Staré Srní. U Starého Srní odbočte doleva k nádherně opraveným chaloupkám a penzionům. Pohodovou procházkou dojdete až do lesa a mírným stoupáním pokračujte vždy vpravo k ''Odbočce ke kapli''.

 

 

Fotky a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''.

Přejděte přes Vchynicko-Tetovský plavební kanál a stoupáním dojděte ke 400 metrů vzdálené kapli. Jste zároveň na NS okolo Kostelního vrchu. Pokud chcete od kaple pokračovat lepší cestou, vraťte se ke kanálu, odbočte doprava a na Hakešické cestě jste opět na trase. My jsme od kaple pokračovali stoupáním podél dřevěného korýtka naučnou stezkou Okolo Kostelního vrchu. Cestou uvidíte studánku a několik cedulek s úryvky od spisovatele Karla Klostermanna. 

Na vrcholu stoupání se stezka zúží a půjdete chvilku po rovině. V klesání budete mít v cestě několik překážek v podobě padlých stromů. V lese se držte vlevo lepší cestou až do chvíle, kdy zhlédnete cestu a kanál, v tomto okažimu odbočte doprava a přejděte přes kamenný mostík na pěknou cestu. V tento okamžik půjfete po NS Vchynickotetovský kanál (proti proudu). Za kanálem odbočte doprava a na nedaleké Hakešické cestě vlevo. Zde se napojujete na zelené turistické značení.

Příští tři kilometry půjdete mírným stoupáním okolo plavebního kanálu k rozcestí ''Plavební kanál'', zde se napojíte na asfaltovou komunikaci a odbočíte doleva. Minete rozcestí ''Rokyta'' a na rozcestí ''Schätzův les'' odbočte doprava (na mapy.cz jsou tyto dvě rozcestí zaneseny v mapě opačně), od tohoto rozcestí se držte červeného turistického značení.

Ani ne po sto metrech odbočíte doleva do lesa. Lesem sejdete k hlavní silnici, kde odbočte doprava k nedalekému mostu. Na tomto krátkém úseku dbejte zvýšené opatrnosti. Z mostu se při pohledu proti proudu říčky Vydry (cca. 50 metrů) můžete podívat na tzv. obří hrnec, jedná se o veliký kámen, ve kterém staletími vymlela voda, štěrk a kamení obrovskou díru. 

Za mostem odbočte doleva (NS Povydří) a pokračujte po proudu ke Klostermannovu mostu. Přejděte přes most na druhý břeh říčky Vydry a napojte se na žluté turistické značení. Nelekněte se cedulky ''konec stezky'' a pokračujte 600 metrů strmým stoupáním. Stoupání vám zpříjemní kořeny stromů, které zde vytvořily schody. Na vrcholu stoupání projdete okolo chaloupek až k rozcestí ve tvaru Y. Na tomto rozcestí jsme si cestu trochu zkrátili a odbočili jsme vpravo. Chcete-li vidět Horní hrádky odbočte doleva a po žlutém značení se napojíte zpět na trasu.

Na dalším rozcestí ve tvaru T odbočte doprava na asfaltku (ti co přijdou od Horních hrádek, pokračují rovně). Půjdete malý kosek po Klostermannovo stezce, ze které přejdete na NS Vlčí výběh. V lese u parkoviště pro invalidy si můžete vybrat. Buďto půjdete doleva a projdete Vlčí stezku a nebo pokračujete rovně. V obou případech dojdete do nedalekého Srní. Půjdete-li rovně tak za velmi hezkou chaloupkou odbočte v lese doprava na pěšinku, které vás dovede k hlavní silnici.

Na hlavní silnici odbočte doprava a se zvýšenou opatrností pokračujte kilometrovým stoupáním do Srní. U kostela odbočte doprava zpět k parkovišti.

 

 • Parkoviště u benzínové pumpy

 • Srní

 • Hauswaldská kaple

 • Vodník na Vchynicko-Tetovském kanálu

 • Vchynicko - Tetovský plavební kanál

 • Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka

 • Klostermannův most

 • Naučná stezka Vlčí výběh

 • Kostel Srní

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Výchozím bodem tohoto výletu je placené parkoviště u benzínové pumpy. Parkoviště se nachází na výpadovce ze Srní směrem na Sušici. Cena parkovného je 70 kč / den.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy
 • Parkoviště a autobusová zastávka Antýgl Parkoviště a autobusová zastávka Antýgl

  Výchozím bodem tohoto výletu je parkoviště a autobusová zastávka Antýgl.

  Vyhledat ubytování

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště a autobusová zastávka Antýgl Parkoviště a autobusová zastávka Antýgl Parkoviště a autobusová zastávka Antýgl

Námi doporučené ubytování a start trasy

Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 681 Kč

 


Další alternativa ubytování v okolí

Hotel Srní depandance - Šumava ***

Hotel Srní depandance - ŠumavaHotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody, obklopený čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy, a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Noci můžete strávit v klidu plně zařízených pokojů a den začít snídaní formou bufetu zdarma. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

 


Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 122 Kč

 


Hotel Srní ****

Hotel SrníHotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena od: 1 098 Kč

 


Apartmán Srní 121

Apartmán Srní 121Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 


Apartmány Vydrýsek

Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 


Chata Kamínek

Chata KamínekChata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 


Chalet Gabrettina ****

Chalet GabrettinaChata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 645 Kč

 


Chata Antýgl

Chata AntýglChata Antýgl nabízí neplacené parkoviště a možnost ubytování se zvířecími mazlíčky v Srní, 30 km od Bodenmaisu a 47 km od Deggendorfu. K dispozici je kuchyň s troubou, mikrovlnnou troubou, ledničkou a kávovarem, satelitní TV a koupelna se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 Zájezd v Srní

Hotel Srní ****

Oblíbený hotelový komplex je situován v panenské přírodě chráněné krajinné oblasti, přímo v centru obce Srní. Železná Ruda je vzdálena 30 km od hotelu. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování. Díky bezprostřední blízkosti turistických stezek, cyklostezek, udržovaných tras pro běžecké lyžování, sjezdovek, řeky Otavy a skal u Dlouhé Vsi se nabízí mnoho možností jak trávit čas outdoorovými aktivitami. 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy