Stožec, Plešné jezero a Nová Pec

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 50.0 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 353 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Stožec, Plešné jezero a Nová Pec

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

Fotky a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Z placeného parkoviště, které se nachází přímo u příjezdu do Stožce, pokračujete zadním výjezdem směr Nové Údolí. V případě, že přijedete i s koly vlakem, odbočte na hlavní silnici doleva, sjeďte 100m k parkovišti a zahněte opět doleva směrem na Nové Údolí. Za Stožcem pokračujte proti proudu Studené Vltavy. Minete kouzelný jez a mírným stoupáním se dostanete k rozcestí Oslí cesta. Zde odbočíte doprava a pokračujete strmějším stoupáním do Nového Údolí. Cestou minete nouzové nocoviště. Na rozcestí „Nové Údolí" odbočte doprava do vesničky Nové Údolí.

 

V Novém Údolí si prohlédnete muzeum Pošumavské jízdní dráhy a můžete se svést na nejkratší mezinárodní trati z Čech do Bavorska (délka trati je 105m).

Z Nového Údolí se vraťte na rozcestí „Nové Údolí" a odbočte doprava k Rosenauerovu pomníku. Zde se držte cyklotrasy č. 1023. Ještě před pomníkem dojedete po asfaltce k Novému Údolí – rozcestí. Na rozcestí pokračujte vpravo již strmějším stoupáním po pěkné asfaltce k rozcestí Rosenauerův pomník. K pomníku sjedete z cyklotrasy č. 1023. Na rozcestí Rosenauerův pomník odbočte doprava. Asi 200m za pomníkem se nachází viditelné místo po nádrži. Zde se dozvíte, za jakým účelem byla nádrž zřízena.
Po zhlédnutí pomníku se vraťte k odbočce a pokračujte rovně (z pohledu od pomníku) úzkou pěšinkou zpět na cyklotrasu č. 1023. Po chvilce se na rozcestí vydejte rovně po již rozšířené zpevněné lesní cestě sjezdem k rozcestí ve tvaru písmene X.

Pokračujte rovně k nedalekému Stockému potoku. Zde se vydejte vlevo a po pěkné asfaltce pohodovým táhlým sjezdem se dostanete až k rozcestí u Oslince. Za tímto rozcestím se držte vždy vpravo (minete čtyři rozcestníky) až dojedete k ostré levotočivé zatáčce se stavením a posezením.

Dále pokračujte sjezdem až k rozcestí Hučina, kde na rozcestí ve tvaru T odbočíte doprava a pokračujte po cyklostezce č. 1029 směrem Plešné jezero. Mírným stoupáním se dostanete na rozcestí ve tvaru Y. Zde se vydejte doprava k rozcestí u Stříšky a pokračujte k Plešnému jezeru.

Po prohlídce jezera se vrátíte k rozcestí U Stříšky. Zde odbočíte doprava, napojíte se na cyklotrasu č. 1028 a po chvilce sjezdu opět odbočíte doprava. U Rosenauerova lesa odbočte doprava a stoupáním se dostanete k rozcestí jezerní stezka, kde se nachází druhé nouzové nocoviště na této trase.

Z Jezerní stezky pokračujte sešupem na Novou Pec. Po 1,2km se dostanete k rozcestí ve tvaru T. Zde se nachází občerstvení Říjiště s posezením. Dále pokračujete vlevo až k Rossbachu a sjedete z cyklotrasy č. 1028. Z tohoto rozcestí pokračujte rovně na rozcestí Jezerní potok. U Dlouhého boru odbočte doleva do Nové Pece. Na rozcestí v Nové Peci u restaurace odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 33. První polovina tohoto úseku vede proti proudu Vltavy a druhá polovina vede proti proudu Studené Vltavy.

Dále vás čeká pohodový úsek až do Stožce, námi zaznamenaný jako in-line trasa Nová Pec, Stožec. Za chatovou kolonii je u řeky možnosti posezení a výhledu na písčité koryto řeky – velmi pěkné místo. Dále minete odbočku na Pěknou a pokračujte do Černého Kříže. Před Černým Křížem lemuje cestu studená Vltava a jste tudíž nedaleko nepřístupného soutoku s Teplou Vltavou. Přijedete do Černého Kříže, kde je možnost občerstvení a také možnost nastoupit na vlak. Pokračujte dál směrem Stožec. Ve Stožci minete informační středisko a za ním se nachází parkoviště.

 

 • Stožec parkoviště

 • Jez na Studené Vltavě

 • Nouzové nocoviště Nové Údolí

 • Nové Údolí CZ/D

 • Rosenauerův pomník

 • Plešné jezero

 • Jezerní stezka

 • Rakouská cesta - U Říjiště

 • Nádraží Nová Pec

 • Přejezd u Ovesné

 • Posezení u řeky

 • Černý Kříž

 • Informační středisko Stožec

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Stožec parkoviště Stožec parkoviště

  Výchozí bod trasy je placené parkoviště ve Stožci.

  Otevřeno: Vstupné:
  Stožec parkoviště Stožec parkoviště
TOPlist
Neustále přidáváme trasy