Strašínská jeskyně

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 0.2 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 35 m Hodnocení: 40/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Strašínská jeskyně

Ze Strašína se vydejte z kopce a u autobusové zastávky odbočte doprava na Sušici. Na začátku listnatého lesa naleznete jeskyni. Jeskyně se nachází kousek za rohem (po poli). Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

 
 
 

 • Strašínská jeskyně Strašínská jeskyně

  Strašínská jeskyně s jezírkem a pozoruhodnými mísovitými a hrncovitými prohlubněmi ve stropu je jediná větší krasová jeskyně v systému Sušicko-Strakonických vápenců. V roce 1967 byla vyhlášena za chráněné území.

  Vstupní otvor jeskyně je 6 m široký a 1,6 m  vysoký a ústí do hlavní jeskyně, síně 23 m dlouhé, 12 m široké a nejvíce 3 m vysoké. Síň se pod úhlem asi 30 ° svažuje k severu, kde je v nejhlubším místě podzemní jezírko.

  Více zde 

  Otevřeno: Vstupné:
  Strašínská jeskyně Strašínská jeskyně Strašínská jeskyně Strašínská jeskyně Strašínská jeskyně

Hotel KašperkHotel Kašperk ****

Hotel Kašperk se nachází v centru Kašperských Hor uprostřed Šumavy, nedaleko od tajemného hradu stejného jména. Nabízí Wi-Fi zdarma. Hotel má vlastní krytý bazén a vkusně zařízené pokoje, kde můžete relaxovat po skvělém dni stráveném v malebném okolí.

Hotel má vlastní krytý bazén a vkusně zařízené pokoje, kde můžete relaxovat po skvělém dni stráveném v malebném okolí. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 2 108 Kč

 


Family hotel RilancioFamily hotel Rilancio ****

Family hotel Rilancio se nachází uprostřed Kašperských Hor na Šumavě. Nabízí wellness centrum, venkovní bazén, restauraci a bezplatné Wi-Fi.

Family hotel Rilancio poskytuje ubytování v pokojích a apartmánech s LCD TV, DVD přehrávačem a koupelnou. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 950 Kč

 


Apartmany A.Ša Kašperské HoryApartmany A.Ša Kašperské Hory

Apartmány A.Ša Kašperské Hory najdete ve městě Kašperské Hory, 800 metrů od stejnojmenného lyžařského areálu. Nabízí ubytování s možností vlastního stravování a zahradu s dětským hřištěm a trampolínou. K dispozici je zde Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

Apartmány zahrnují satelitní TV s plochou obrazovkou, kompletně vybavenou kuchyň nebo kuchyňský kout a koupelnu s fénem i toaletními potřebami zdarma. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 800 Kč

 


U KašnyU Kašny

U Kašny je penzion situovaný v centru Kašperských Hor, 500 metrů od vleku lyžařského areálu Kašperky. Nabízí prakticky zařízené ubytování s Wi-Fi zdarma.

Pokoje a apartmán jsou vybavené TV, posezením, ledničkou, základním nádobím a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 990 Kč

 


Apartment BrusinkaApartment Brusinka ****

Apartment Brusinka nabízí ubytování na okraji Kašperských Hor, 5 minut chůze od nejbližšího lyžařského vleku, stejně jako od náměstí. Poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení v celém objektu. Využívat můžete neplacené soukromé parkoviště.

Každý pokoj je vybaven TV s plochou obrazovkou a má bezplatné Wi-Fi připojení a koupelnu se sprchovým koutem. V apartmánech navíc najdete i kuchyň. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 1 220 Kč

 


Klášterský MlýnKlášterský Mlýn ***

Klášterský Mlýn se nachází ve městě Rejštejn, které leží na řece Otavě, u vstupu do Národního parku Šumava. K dispozici je tenisový kurt a venkovní bazén. V hotelové restauraci se podávají české pokrmy.

Hosté si mohou zahrát volejbal, fotbal, minigolf, stolní tenis, kulečník nebo šipky. K dispozici je také fitness centrum, lyžárna a garáž pro jízdní kola. Ve společných prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od: 1 200 Kč

 


Penzion Na Solné stezcePenzion Na Solné stezce

Penzion Na Solné stezce se nachází v centru města Kašperské Hory, na okraji Národního parku Šumava, jen 300 metrů od sjezdovek. Nabízí Wi-Fi zdarma a soukromé parkoviště.

Nekuřácké pokoje a apartmá mají vlastní koupelnu.

V restauraci penzionu Na Solné stezce nebo na terase v zahradě se každý den podává snídaně. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 400 Kč

 


Apartmány MikešApartmány Mikeš

Apartmány Mikeš se nacházejí v Kašperských Horách, 28 km od Zwieselu a 34 km od obce Bodenmais. Nabízejí Wi-Fi zdarma, zahradu a neplacené soukromé parkoviště.

Všechny apartmány mají posezení, mikrovlnnou troubu, ledničku, varnou desku, rychlovarnou konvici a koupelnu s fénem, ručníky a bezplatnými toaletními potřebami. Více informací zde

Přibližná cena os/noc od 300 Kč

 


 

→ Další ubytování v Kašperských Horách ←

 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy