Trapistický klášter, rozhledna Drahoušek

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 29.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 225 m Hodnocení: 60/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Trapistický klášter, rozhledna Drahoušek

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Z parkoviště v Nové Živohošti se vydáte zpět cestou, kudy jste přijeli. Na nedalekém rozcestí Nová Živohošť odbočíte doprava po zelené značce kolem chatek. Příštích 700m upozorňujeme na příkré stoupání, až k rozcestí na louce ve tvaru T. Zde odbočíte doleva a již mírnějším stoupáním se dostanete až k chaloupkám, u kterých odbočíte doprava k nedaleké velmi pěkné vyhlídce na trapistický klášter.
Upozorňujeme, že cesta dále nevede. Poté se vrátíte zpět k chaloupkám, odbočíte doprava a pokračujete po zelené značce až do Nahorub. V Nahorubech zatočte doprava a za chvilku po značení k trapistickému klášteru opět doprava.

 

 


Kdo již nechce jet k branám kláštera, může pokračovat doleva na Dubliny. Na závěr před vesničkou Dubliny je nepříliš dlouhé stoupání. Na návsi odbočíte doleva směrem na nedaleké Osečany. V případě, že byste chtěli zhlédnout nepřístupný zámek v Osečanech, odbočíte u rybníka doprava do vsi a u hospody opět doprava. Projedete rovně náves a následně rovně branou přes bývalý statek k zámku. (Opravdu je to průjezdné). Pak se vrátíte sjezdem zpět k rybníku Loužek nad vsí Osečany.
Pokud nepojedete do Osečan, odbočíte u rybníka doleva a po chvilce na značené odbočce doprava k rozhledně Drahoušek. Následují 2 km táhlého stoupání. Na parkovišti odbočíte doprava k rozhledně, kde se vám otevřou výhledy do všech světových stran.

 

Po zhlédnutí rozhledny se vrátíte sjezdem zpět k rybníku Loužek a zde odnočíte vpravo  směr Křečovice. Před Křečovicemi vás čeká příjemný sjezd. V obci odbočíte doleva na Krchleby. Na návsi si zajisté všimnete hospůdky a JZD, kde se natáčel film „Vesničko má středisková". Při pohledu na okna hospody vám jistě naskočí hláška z filmu: „Chlapi nelejte to pivo z oken".
Za Křečovicemi se mírným stoupáním dostanete do Krchleb, které projedete po hlavní silnici. Nad vsí na rozcestí ve tvaru T odbočíte doleva. Jeďte asi 100 m a pokračujte rovně směr Nová Živohošť. Cesta vás lesem a  sjezdem dovede až k parkovišti. 

 
 
 

 • Parkoviště u ubytovacího areálu Parkoviště u ubytovacího areálu

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Vyhlídka na klášter Vyhlídka na klášter

  Užijete si vyhlídku na Trapistický klášter .

  Otevřeno: Vstupné:
 • Trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou Trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou

  Klášter je mateřský domov sester trapistek. Nachází se na krásném a tichém místě vhodné pro mnišský život. Sestry si vydělávají na živobytí prací na poli, v ovocných sadech a pěstováním zeleniny. Také dělají sušenky podle tradičního italského receptu, chovají včely a prodávají med vysoké kvality. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Rozhledna Drahoušek Rozhledna Drahoušek

  Výhled do všech světových stran ze 48 metrů vysoké rozhledny. Rozhledna byla slavnostně otevřena 20. března 2004.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Červen
  so - ne: 10:00 - 17:00
  Červenec - Srpen
  po - ne: 10:00 - 17:00
  Září - Říjen
  so - ne: 10:00 - 17:00

  * duben - červen, září - říjen otevřeno ve svátek 10.00-17.00
  Vstupné: Dospělí: 20 Kč
  Snížená: 15 Kč
  Rozhledna Drahoušek Rozhledna Drahoušek Rozhledna Drahoušek Rozhledna Drahoušek
 • Hospoda z filmu Vesničko má středisková Hospoda z filmu Vesničko má středisková

  Zde se točily záběry z filmu Vesničko má středisková. 

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u ubytovacího areálu Parkoviště u ubytovacího areálu

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:

Booking.com

Přesměrování na booking.comJuniorcamp Nová Živohošť

Juniorcamp Nová Živohošť se nachází ve středočeské obci Křečovice, 17 km od Tábora, 37 km od Prahy a 42 km od Tábora. Nabízí dětské hřiště, zázemí pro vodní sporty a Wi-Fi zdarma.

Juniorcamp Nová Živohošť zahrnuje terasu, restauraci a bar. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comCountry house - Slapy/Pazderny

Prázdninový dům Country house - Slapy/Pazderny se nachází ve Žďáru, 42 km od Prahy, a nabízí ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí domu je kuchyň se sporákem a chladničkou, TV i koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartment U Lochů

Tento apartmán se nachází v obci Kňovičky, 45 km od Prahy a nabízí Wi-Fi zdarma a bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí Apartmánu U Lochů je kuchyň s myčkou a sporákem. Ložní prádlo a ručníky jsou zajištěny. Více informací zde

Cena od: 636 Kč

 


Přesměrování na booking.comApartmá u Hovorků

Apartmá u Hovorků se nachází v obci Županovice na břehu Slapské přehrady. V apartmá jsou TV, kuchyňské potřeby, mikrovlnná trouba a chladnička, posezení a koupelna se sprchovým koutem a vanou.

Apartmá u Hovorků pro pohodlí hostů také poskytuje gril. Během pobytu mohou hosté podnikat výlety na kole nebo pěšky. Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici zdarma. Hosté ubytovaní v Apartmá u Hovorků mohou na místě parkovat na neplaceném parkovišti. Více informací zde

Cena od: 2 162 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Vltavanka

Toto ubytování se nachází 1 minutu chůze od pláže. Tento penzion s restaurací se nachází na travnatých svazích jihočeské obce Županovice a nabízí výhledy na vodní nádrž Slapy. Všechny pokoje jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Wi-Fi i parkoviště jsou k dispozici zdarma.

Pouhých 50 metrů od ubytovacího zařízení Vltavanka - Restaurace a Penzion se na břehu přehrady nachází volejbalové hřiště. Do okolních lesů se hosté mohou vydat na procházku, projížďku na kolech nebo za sběrem hub. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comHotel Hladina ***

Hotel Hladina se nachází ve středočeské obci Nebřich. Nabízí gril, soukromý úsek pláže, sluneční terasu, saunu, restauraci zajišťující stravování i soukromé neplacené parkoviště.

Některé pokoje mají posezení, kde můžete relaxovat po náročném dni. Standardem je i vlastní koupelna. Hotel Hladina poskytuje bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

 

 


Přesměrování na booking.comPenzion Kamejk

Penzion Kamejk se nachází na pravém řeku Vltavy v Kamýku nad Vltavou ve Středočeském kraji a nabízí dětské hřiště. Na místě je sezónní restaurace a hosté si mohou vychutnat malebný výhled. K dispozici je neplacené soukromé parkoviště a bezplatné Wi-Fi.

Všech 7 pokojů má TV s plochou obrazovkou a českými programy a malou lednici. K dispozici je vlastní koupelna s fénem. Některé pokoje poskytují výhled na bazén nebo do zahrady. Více informací zde

Cena od: 757

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy