Třeboň

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 8.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 74 m Hodnocení: 100/5

Jihočeská města, Česká Republika

Třeboň

Booking.com

Od vlakového nádraží jděte rovně Nádražní ulicí okolo bytových domů až k paneláku. Zde odbočte vlevo a pokračujte podél frekventované silnice. Minete supermarket Terno, přejděte na druhou stranu a podejděte most. Přijdete k parkovišti, k výchozímu bodu pro ty co přijedou autem. Ti se vydají od parkoviště vlevo.

 
 
 

- Přijedete-li do Třeboně od Lomnice nad Lužnicí podjedete v Třeboni dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště.

- Přijedete-li od Českých Budějovic sjedete posledním sjezdem na kruhovém objezdu a po 300 metrech odbočíte na frekventované křižovatce doprava. Podjedete dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště. 

- Přijedete-li od Jindřichova Hradce sjedete v Třeboni na kruhovém objezdu první sjezdem a po 300 metrech odbočíte na frekventované křižovatce doprava. Podjedete dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště. 

 

Parkoviště je zdarma a dostatečně veliké. Minete parkoviště a pokračujete do centra. Za autobusovým nádražím jděte rovně okolo hlavní silnice. Vlevo je dětské dopravní hřiště i se semafory. Za stokou dojdete k odbočce do parku, která se nachází naproti hospůdce. Park projděte rovně zpět k hlavní silnici. Minete veřejné WC. Vzápětí odbočte doleva do Budějovické brány. Hned po levé ruce máte kostel sv. Jiljí, do kterého určitě nakoukněte. Spolu s augustianským klášterem ze 14. století představují ukázku gotické výstavby Třeboně. Oltářní deskové obrazy Mistra třeboňského jsou chloubou Národní galerie. Jste na Masarykově náměstí, na které se dnes ještě vrátíte. Jistě budete uchvácení pohledem na krásné náměstí, jeho renesanční kašnu z r. 1569 a měšťanské domy z 16. a 18. století. Naproti kostelu pokračujte ulicí Březanova, ve které naleznete např. Galerii Třeboňské kuriozity. Na konci ulice dojdete ke vchodu do zámku. Zámek je rozsáhlá renesanční stavba ze 16. století na místě dřívějšího hradu. Bylo to sídelní místo Petra Voka z Rožmberka.

Na nádvoří můžete absolvovat 3 prohlídky samotného zámku a to není vše. Dětem se určitě zalíbí výstava vodníků v zámeckém podsklepí. V sezóně se zde můžete i zastřílet z luku pod vedením instruktora. Za kašnou pokračujte uličkou na zámeckou zahradu, kde odbočíte doleva a jděte k nedalekému schodišti. Odbočte doleva a projděte brankou ven z areálu.

Přejděte přes frekventovanou silnici k rybníku Svět. Zde se vydejte opět vlevo. Šustův pomník naleznete napravo za přechodem. Pomník Jakuba Krčína z Jelčan je ve směru trasy. Nachází se zde i přístaviště, ze kterého můžete nasednout na vyhlídkovou platbu.

 

 

Pokračujte po hrázi ke Schwarzenberské hrobce. Za hrází přejděte přes lávku k bistru, odbočte doprava do parku a za chvilku jste u majestátné hrobky. Po prohlídce hrobky se stejnou cestou vraťte zpět k pomníku Jakuba Krčína, přejděte přes silnici a pokračujte rovně.

Napravo před pivovarem si v zahradě můžete prohlídnou muflony. Projděte Novohradskou a Svinenskou branou do ulice Petra Voka, kterou se dostanete na již zmiňované Masarykovo náměstí. Zde odbočte doprava a pokračujte až na konec náměstí, kde projděte další branou nazvanou Hradecká. Hned za ní odbočte za stokou doleva k Bertiným lázním.V těchto, ale i v lázních Aurora, je léčba založena na léčebném účinku rašeliny, která se těží nedaleko Třeboně.

Za lázněmi pokračujte přes stoku, odbočte mírně vpravo, přejděte parkoviště. U hlavní silnice se dejte vpravo k nedalekému dětskému dopravnímu hřišti, autobusovému nádraží. Ti co přijeli autem jsou v cíli. Ostatní pokračují podél supermarketu Terno k paneláku, kde odbočí doprava do nádražní ulice, která vás dovede zpět k nádraží.

Booking.com

 • Nádraží Třeboň Nádraží Třeboň

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Třeboň
 • Parkoviště Parkoviště

  Výchozí bod pro ty, kteří přijedou autem.  Z parkoviště odbočte doleva a pokračujte do centra.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Dětské hřiště Dětské hřiště

  Dopravní dětské hřiště.

  Otevřeno: Vstupné:
  Dětské hřiště Dětské hřiště Dětské hřiště
 • Veřejné WC Veřejné WC

  Veřejné WC.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Budějovická brána Budějovická brána

  Jedna ze vstupních bran do Třeboně.

  Otevřeno: Vstupné:
  Budějovická brána
 • Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny

  Kostel patřící římskokatolické církvi, dominuje s 36 m vysokou věží souboru budov někdejšího augustiniánského kláštera, založeného Rožmberky v roce 1367. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vchod do kostela Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny
 • Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit

  Vlevo před podloubím se nachází galerie Třeboňských kuriozit.

  Otevřeno: Vstupné:
  Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit
 • Zámek Třeboň Zámek Třeboň

  Zámek vznikl na místě původního panského sídla a gotického hrádku ze 14. stol. Po požáru v roce 1562 se tehdejší majtel Vilém z Rožmberka rozhodl zahájit přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Po úmrtí Petra Voka (poslední z Rožmberků) Třeboň zdědili Švamberkové. Rod Švamberků přišel po bitvě na Bílé hoře o většinu majetku a v roce 1621 bylo třeboňské panství zkonfiskováno císařem Ferdinandem II. V roce 1660 získali Třeboň Schwarzenbergové, kteří obohatili zámek o barokní dostavby.

  Třeboňský zámek je třetí největší komplexem podobného typu v Česku, hned po Pražském hradu a Českokrumlovském zámku. Můžete zde absolvovat prohlídky celkem na třech trasách. Za zmínku také stojí zámecký park.

  Informace pro návštěvníky

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Květen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Červen - Srpen
  úterý - neděle: 09:00 - 17:00
  Září - Říjen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Vstupné: Cena: 100 Kč
  Snížená: 70 Kč
  Rodinná: 270 Kč
  Zámek Třeboň Šipka ukazuje kudy k akvárium. Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Tudy pokračujte do Zámecké zahrady a odbočte doleva. Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň
 • Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům

  Od 23. 4. 2016 přesunuto na Masarykovo náměstí do Vratislavského domu!

  - Další informace zjišťujeme.

  Otevřeno: Vstupné:
  Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům
 • Rybník Svět Rybník Svět

  Čtrnáctý největší rybník v České republice. Byl vybudován Jakubem Krčínem z Jelčan roku 1573 jako rybník Nevděk, kvůli výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí Třeboně. Svět je vyhledávaným místem k rekreaci a konají se zde mistrovské závody ve veslování.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Svět Koupaliště s tobogánem Rybník Svět
 • Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště

  Z přístaviště se vyplouvá na vyhlídkové plavby.

  Otevřeno: Vstupné:
  Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště
 • Pomník Jakuba Krčína z Jelčan Pomník Jakuba Krčína z Jelčan

  Jakub Krčín z Jelčan (1535 - 1604) byl jeden z nejznámějších českých rybníkářů. Na třeboňsku zbudoval či rozšířil několik rybníků. V roce 1571 založil rybník Svět (původně Nevděk), kvůli kterému nechal zbourat část Třeboně. V letech 1584 - 1590 budoval rybník Rožmberk, který je největší rybník v ČR a za předpokladu určité definice rybníku i světa. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Pomník Jakuba Krčína z Jelčan Pomník Jakuba Krčína z Jelčan
 • Sádky Sádky

  Nachází se zde sádky rybářství Třeboň.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Kiosek u hrobky Kiosek u hrobky

  Zde je možnost občerstvení.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka

  Hrobka rodu Schwarzenbergů byla dokončena roku 1877. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uložena 26 rakví s těly Schwarzenbergů. Okolí hrobky bylo upraveno jako anglický park.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 1. 4.–31. 5. út–ne 9.00–16.00
  1. 6.–31. 8. út–ne 9.00–17.00
  1. 9.–30. 10. út–ne 9.00–16.00
  Vstupné: Dospělí: 70 Kč
  Zlevněné: 50 Kč
  Rodinné: 190 Kč
  Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka
 • Mufloní výběh Mufloní výběh

  V zahradě pivovaru se nachází výběh muflonů.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Knížecí pivovar - Bohemia Regent Knížecí pivovar - Bohemia Regent

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Pivovar Třeboň byl založen v roce 1379. V průběhu středověku rostla jeho dobrá pověst a po roce 1698 se již ve vlastnictví knížete Schwarzenberga přestěhoval do bývalé rožmberské zbrojnice s vchodem z Trocnovského náměstí. Přestavba pivovaru do současné podoby se uskutečnila ve druhé polovině 19. století. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné: Cena: 150 Kč
  Snížená: 80 Kč
 • Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí

  Masarykovo náměstí je tvořené měšťanskými domy s podloubím a renesančními a barokními štíty, z nichž většina byla prohlášena národní kulturní památkou. 

  Fotografie jsou vyfoceny v období rybářských trhů, které se konají každoročně koncem léta.

  Otevřeno: Vstupné:
  Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí
 • Bertiny lázně Bertiny lázně

  Lázně založené roku 1883, se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Bertiny lázně Výhled do okolí Bertiny lázně

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Parkoviště

  Výchozí bod pro ty, kteří přijedou autem.  Z parkoviště odbočte doleva a pokračujte do centra.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy