Třeboň

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 8.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 74 m Hodnocení: 100/5

Jihočeská města, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Třeboň

Booking.com

Od vlakového nádraží jděte rovně Nádražní ulicí okolo bytových domů až k paneláku. Zde odbočte vlevo a pokračujte podél frekventované silnice. Minete supermarket Terno, přejděte na druhou stranu a podejděte most. Přijdete k parkovišti, k výchozímu bodu pro ty co přijedou autem. Ti se vydají od parkoviště vlevo.

 
 
 

- Přijedete-li do Třeboně od Lomnice nad Lužnicí podjedete v Třeboni dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště.

- Přijedete-li od Českých Budějovic sjedete posledním sjezdem na kruhovém objezdu a po 300 metrech odbočíte na frekventované křižovatce doprava. Podjedete dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště. 

- Přijedete-li od Jindřichova Hradce sjedete v Třeboni na kruhovém objezdu první sjezdem a po 300 metrech odbočíte na frekventované křižovatce doprava. Podjedete dopravní uzel, za kterým se vlevo nachází parkoviště. 

 

Parkoviště je zdarma a dostatečně veliké. Minete parkoviště a pokračujete do centra. Za autobusovým nádražím jděte rovně okolo hlavní silnice. Vlevo je dětské dopravní hřiště i se semafory. Za stokou dojdete k odbočce do parku, která se nachází naproti hospůdce. Park projděte rovně zpět k hlavní silnici. Minete veřejné WC. Vzápětí odbočte doleva do Budějovické brány. Hned po levé ruce máte kostel sv. Jiljí, do kterého určitě nakoukněte. Spolu s augustianským klášterem ze 14. století představují ukázku gotické výstavby Třeboně. Oltářní deskové obrazy Mistra třeboňského jsou chloubou Národní galerie. Jste na Masarykově náměstí, na které se dnes ještě vrátíte. Jistě budete uchvácení pohledem na krásné náměstí, jeho renesanční kašnu z r. 1569 a měšťanské domy z 16. a 18. století. Naproti kostelu pokračujte ulicí Březanova, ve které naleznete např. Galerii Třeboňské kuriozity. Na konci ulice dojdete ke vchodu do zámku. Zámek je rozsáhlá renesanční stavba ze 16. století na místě dřívějšího hradu. Bylo to sídelní místo Petra Voka z Rožmberka.

Na nádvoří můžete absolvovat 3 prohlídky samotného zámku a to není vše. Dětem se určitě zalíbí výstava vodníků v zámeckém podsklepí. V sezóně se zde můžete i zastřílet z luku pod vedením instruktora. Za kašnou pokračujte uličkou na zámeckou zahradu, kde odbočíte doleva a jděte k nedalekému schodišti. Odbočte doleva a projděte brankou ven z areálu.

Přejděte přes frekventovanou silnici k rybníku Svět. Zde se vydejte opět vlevo. Šustův pomník naleznete napravo za přechodem. Pomník Jakuba Krčína z Jelčan je ve směru trasy. Nachází se zde i přístaviště, ze kterého můžete nasednout na vyhlídkovou platbu.

 

 

Pokračujte po hrázi ke Schwarzenberské hrobce. Za hrází přejděte přes lávku k bistru, odbočte doprava do parku a za chvilku jste u majestátné hrobky. Po prohlídce hrobky se stejnou cestou vraťte zpět k pomníku Jakuba Krčína, přejděte přes silnici a pokračujte rovně.

Napravo před pivovarem si v zahradě můžete prohlídnou muflony. Projděte Novohradskou a Svinenskou branou do ulice Petra Voka, kterou se dostanete na již zmiňované Masarykovo náměstí. Zde odbočte doprava a pokračujte až na konec náměstí, kde projděte další branou nazvanou Hradecká. Hned za ní odbočte za stokou doleva k Bertiným lázním.V těchto, ale i v lázních Aurora, je léčba založena na léčebném účinku rašeliny, která se těží nedaleko Třeboně.

Za lázněmi pokračujte přes stoku, odbočte mírně vpravo, přejděte parkoviště. U hlavní silnice se dejte vpravo k nedalekému dětskému dopravnímu hřišti, autobusovému nádraží. Ti co přijeli autem jsou v cíli. Ostatní pokračují podél supermarketu Terno k paneláku, kde odbočí doprava do nádražní ulice, která vás dovede zpět k nádraží.

Booking.com

 • Nádraží Třeboň Nádraží Třeboň

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Třeboň
 • Supermarket Terno Supermarket Terno

  Supermarket Terno.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
 • Parkoviště Parkoviště

  Výchozí bod pro ty, kteří přijedou autem.  Z parkoviště odbočte doleva a pokračujte do centra.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
 • Dětské hřiště Dětské hřiště

  Dopravní dětské hřiště.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Dětské hřiště Dětské hřiště Dětské hřiště
 • Veřejné WC Veřejné WC

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Veřejné WC.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Budějovická brána Budějovická brána

  Jedna ze vstupních bran do Třeboně.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Budějovická brána
 • Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Kostel patřící římskokatolické církvi, dominuje s 36 m vysokou věží souboru budov někdejšího augustiniánského kláštera, založeného Rožmberky v roce 1367. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vchod do kostela Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny
 • Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit

  Vlevo před podloubím se nachází galerie Třeboňských kuriozit.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit Svět Třeboňských kuriozit
 • Zámek Třeboň Zámek Třeboň

  Zámek vznikl na místě původního panského sídla a gotického hrádku ze 14. stol. Po požáru v roce 1562 se tehdejší majtel Vilém z Rožmberka rozhodl zahájit přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Po úmrtí Petra Voka (poslední z Rožmberků) Třeboň zdědili Švamberkové. Rod Švamberků přišel po bitvě na Bílé hoře o většinu majetku a v roce 1621 bylo třeboňské panství zkonfiskováno císařem Ferdinandem II. V roce 1660 získali Třeboň Schwarzenbergové, kteří obohatili zámek o barokní dostavby.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Třeboňský zámek je třetí největší komplexem podobného typu v Česku, hned po Pražském hradu a Českokrumlovském zámku. Můžete zde absolvovat prohlídky celkem na třech trasách. Za zmínku také stojí zámecký park.

  Informace pro návštěvníky

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Květen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Červen - Srpen
  úterý - neděle: 09:00 - 17:00
  Září - Říjen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Vstupné: Cena: 100 Kč
  Snížená: 70 Kč
  Rodinná: 270 Kč
  Zámek Třeboň Šipka ukazuje kudy k akvárium. Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Tudy pokračujte do Zámecké zahrady a odbočte doleva. Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň
 • Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům

  Od 23. 4. 2016 přesunuto na Masarykovo náměstí do Vratislavského domu!

  - Další informace zjišťujeme.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům
 • Rybník Svět Rybník Svět

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Čtrnáctý největší rybník v České republice. Byl vybudován Jakubem Krčínem z Jelčan roku 1573 jako rybník Nevděk, kvůli výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí Třeboně. Svět je vyhledávaným místem k rekreaci a konají se zde mistrovské závody ve veslování.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Svět Koupaliště s tobogánem Rybník Svět
 • Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště

  Z přístaviště se vyplouvá na vyhlídkové plavby.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště
 • Pomník Jakuba Krčína z Jelčan Pomník Jakuba Krčína z Jelčan

  Jakub Krčín z Jelčan (1535 - 1604) byl jeden z nejznámějších českých rybníkářů. Na třeboňsku zbudoval či rozšířil několik rybníků. V roce 1571 založil rybník Svět (původně Nevděk), kvůli kterému nechal zbourat část Třeboně. V letech 1584 - 1590 budoval rybník Rožmberk, který je největší rybník v ČR a za předpokladu určité definice rybníku i světa. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Pomník Jakuba Krčína z Jelčan Pomník Jakuba Krčína z Jelčan
 • Sádky Sádky

  Nachází se zde sádky rybářství Třeboň.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
 • Kiosek u hrobky Kiosek u hrobky

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Zde je možnost občerstvení.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Hrobka rodu Schwarzenbergů byla dokončena roku 1877. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uložena 26 rakví s těly Schwarzenbergů. Okolí hrobky bylo upraveno jako anglický park.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 1. 4.–31. 5. út–ne 9.00–16.00
  1. 6.–31. 8. út–ne 9.00–17.00
  1. 9.–30. 10. út–ne 9.00–16.00
  Vstupné: Dospělí: 70 Kč
  Zlevněné: 50 Kč
  Rodinné: 190 Kč
  Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka
 • Mufloní výběh Mufloní výběh

  V zahradě pivovaru se nachází výběh muflonů.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
 • Knížecí pivovar - Bohemia Regent Knížecí pivovar - Bohemia Regent

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Pivovar Třeboň byl založen v roce 1379. V průběhu středověku rostla jeho dobrá pověst a po roce 1698 se již ve vlastnictví knížete Schwarzenberga přestěhoval do bývalé rožmberské zbrojnice s vchodem z Trocnovského náměstí. Přestavba pivovaru do současné podoby se uskutečnila ve druhé polovině 19. století. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné: Cena: 150 Kč
  Snížená: 80 Kč
 • Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí

  Masarykovo náměstí je tvořené měšťanskými domy s podloubím a renesančními a barokními štíty, z nichž většina byla prohlášena národní kulturní památkou. 

  Fotografie jsou vyfoceny v období rybářských trhů, které se konají každoročně koncem léta.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí
 • Bertiny lázně Bertiny lázně

  Lázně založené roku 1883, se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Bertiny lázně Výhled do okolí Bertiny lázně

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Parkoviště

  Výchozí bod pro ty, kteří přijedou autem.  Z parkoviště odbočte doleva a pokračujte do centra.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:

Přesměrování na booking.comApartments Radka

Apartment Radka se nachází 250 metrů od historického Masarykova náměstí v Třeboni. Nabízí ubytování s možností vlastního stravování a bezplatným Wi-Fi. Apartmán stojí 500 metrů od zámku Třeboň a 300 metrů daleko najdete krytý bazén a wellness centrum. Další informace zde

Cena od: 567 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion a restaurace U Třeboňského kola ***

Penzion a Restaurace U Třeboňského kola se nachází v centru Třeboně, je obklopený chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko s mnoha jezery a nabízí restauraci připravující tradiční pokrmy české kuchyně, dvůr s posezením i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: ???

Přesměrování na booking.com 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion U Vejvodu ***

Penzion U Vejvodů se nachází vedle jezera Svět ve městě Třeboň, 10 minut chůze z historického centra. Má sklepní bar a zahradu s jezírkem a grilem. Každý z pokojů se může pochlubit vlastní koupelnou a kabelovou TV. Bezplatné Wi-Fi je dostupné v celém penzionu U Vejvodů. Další informace zde

Cena od: 540 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Veronika 

Toto ubytování se nachází 12 minut chůze od pláže. Penzion Veronika se nachází v Třeboni, 1,3 km od Třeboňského zámku, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu a soukromé neplacené parkoviště. Více informací zde

Cena od: ???

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Chocholoušek

Penzion Chocholoušek se nachází v Třeboni, 1,2 km od zámku. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, gril a sluneční terasu. Všechny pokoje mají TV s plochou obrazovkou, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: 422 Kč

Přesměrování na booking.com
 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování U draka

Ubytování U draka se nachází 2,3 km od zámku v Třeboni a nabízí bezplatné Wi-Fi a soukromé neplacené parkoviště. Některé pokoje mají posezení. K vybavení patří TV. Více informací zde

Cena od: 351 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmány Fialka

Apartmány Fialka se nachází 5 minut chůze od centra Třeboně, a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, bezplatné Wi-Fi, službu půjčení kol, gril zdarma a přístup ke sdílené sluneční terase. Na zámek Třeboň je to odtud 9 minut chůze. Více informací zde

Cena od: 730 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Admirál ***

Penzion Admirál nabízí ubytování v centru Třeboně, 5 minut chůze od centra města. Poskytuje bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště na místě. Pokoje jsou prakticky zařízené a mají kuchyňský kout a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: 676 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartment Relax-ideal

Tento apartmán se nachází v Třeboni, 1,5 km od Třeboňského zámku, a nabízí balkon a neplacené soukromé parkoviště. K dispozici je kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou a TV s plochou obrazovkou. Apartment Relax-ideal má bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Více informací zde

Cena od: 1 221 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com

Přesměrování na booking.comStudio 37 Třeboň ***

Studio 37 Třeboň je studiový apartmán situovaný v Třeboni, 1,1 km od zámku Třeboň. Dům má vlastní bezplatné parkoviště a lze tu zdarma využívat Wi-Fi. Apartmán nabízí kuchyňský kout a TV s plochou obrazovkou. Dále je v něm koupelna se sprchou. Další informace zde

Cena od: 980 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion04

Penzion04 v Třeboni stojí 600 metrů od třeboňského zámku a nabízí zahradu i dětské hřiště. Wi-Fi připojení je k dispozici zdarma. Všechny ubytovací jednotky mají posezení s TV, kuchyňský kout a koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem. Další informace zde

Cena od: 520 Kč

Přesměrování na booking.com 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Domanín ***

Penzion Domanín se nachází v Třeboni. Nabízí gril, dětské hřiště, sluneční terasu, bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách a neplacené soukromé parkoviště. K dispozici je sdílená kuchyně. Další informace zde

Cena od: 851 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Myslivna ***

Hotel Myslivna stojí 100 metrů od centra města. Nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci a terasu. Všechny pokoje mají TV, lednici, vlastní koupelnu se sprchovým koutem a výhled do historické ulice a na vodní kanál Zlatá stoka. V hotelu se každé ráno podává snídaně. Hotelová à la carte restaurace se specializuje na ryby a zvěřinu. Další informace zde

Cena od: 676 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Oregano Třeboň ***

Penzion Oregano Třeboň nabízí Wi-Fi zdarma, restauraci, dětský koutek a ubytování 1 km od centra města. Všechny pokoje a apartmány mají TV s plochou obrazovkou, posezení a vlastní koupelnu s bezplatnými toaletními potřebami a ručníky. Každé ráno je k dispozici snídaně. Penzion provozuje restauraci s venkovní terasou, která podává českou a italskou kuchyni. Více informací zde

Cena od: 748 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Maxim ***

Tento penzion se nachází na klidném místě, pouhých 400 metrů z centra města Třeboň a 500 metrů od zámku Třeboň. Penzion Maxim nabízí bezplatné Wi-Fi a parkování zdarma. Více informací zde

Cena od: 703 Kč

Přesměrování na booking.com
 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartment Michaela ****

Toto ubytování se nachází 2 minuty chůze od pláže. Apartmán Michaela nabízí ubytování v Třeboni, 800 metrů od zámku Třeboň. Všechny apartmány mají TV s plochou obrazovkou a některé také jídelní část a/nebo balkon. Vybrané ubytování má společnou kuchyň s troubou, mikrovlnnou troubou a toustovačem. Tyto pokoje mají vlastní koupelnu na chodbě. Zdarma je k dispozici ložní prádlo a základní toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 3 242 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comDesign Hotel Romantick ***

Design Hotel Romantick se nachází 300 metrů od hlavního, historického Masarykova náměstí v Třeboni a svým hostům nabízí krásné pokoje, osobitě zařízené s motivy českých květin. Hotelová restuarace Kopretina je specializovaná řízková restaurace. Více informací zde

Cena od: 744 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Bílý Koníček *** 

Hotel Bílý Koníček sídlí v půvabné renesanční budově z 16. století a má výhodnou polohu přímo na hlavním třeboňském náměstí. Poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení a parkování zdarma přímo na místě.Pokoje jsou prakticky zařízené, laděné do světlých odstínů a vybavené dřevěným nábytkem. Všechny jsou vybavené TV. Více informací zde

Cena od: 838 Kč

Přesměrování na booking.com

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Pohádka *** 

Penzion Pohádka se nachází v Třeboni, 200 metrů od zámku. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách. Pokoje mají TV s plochou obrazovkou, rychlovarnou konvici a koupelnu. Některé mají posezení. Penzion zahrnuje prodej vstupenek a službu půjčení jízdních kol. Více informací zde

Cena od: 892 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování U Barborky

Ubytování U Barborky se nachází v Třeboni, 500 metrů od zámku Třeboň, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Další informace zde

Cena od: 1 621 Kč

Přesměrování na booking.com

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy