Turistické zajímavosti v okolí Modravy

Typ: Vzdálenost: 0.6 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 18 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Turistické zajímavosti v okolí Modravy

Při zvětšení a oddálení mapy se vám zobrazí všechny turistické zajímavosti z Modravy a blízkého okolí. Přejděte do Bodů zájmu.

 
 
 

 • Modrava parkoviště Modrava parkoviště

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Placené parkoviště s velkou kapacitou v Modravě.

  Zvětš, oddal mapu a klikni na slzičku! Hotové výlety najdete v pravém sloupci ''Související trasy''. Tlačíto pro zvětšení mapy je pod mapou.

   

  Booking.com

  Otevřeno: Vstupné:
 • Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka

  Na druhém konci parkoviště se nachází soutok Roklanského a Modravského potoka, čímž vzniká dravá říčka Vydra. V říčce Vydře se nacházejí obří hrnce (foto), které vznikly staletým vymíláním kamenů. Tento obří hrnec uvidíte z mostu na Antýglu 50 metrů vpravo proti proudu říčky Vydry. Most na Antýglu se nachází nedaleko směrem na Srní. K soutoku Roklanského a Modravského potoka vás zavede děj naší pohádky ''Jak chytali ryby''. Pohádka se nachází ve výletu Modrava, Horská Kvilda

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka Soutok Roklanského a Modravského potoka
 • Hotel Madr ***

  Hotel Mádr nabízí ubytování v Modravě. Na místě najdete i bar.

  Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV.

  Hotel MadrHotel MadrHotel Madr

  Zarezervujte ihned na Booking.com

  Otevřeno: Vstupné:
 • Informační středisko Modrava Informační středisko Modrava

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Informační středisko v Modravě s bankomatem.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Muzeum dřevařství Muzeum dřevařství

  Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Můžete zde najít a prozkoumat různé druhy dřeva.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: 10-17hod Vstupné:
 • Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Nouzové nocoviště v Modravě najdete směrem k Tříjezerní slati na konci osady. Zde je možnost přenocovat jednu noc.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava Nouzové nocoviště Modrava
 • Březník Březník

  Ve středověku tímto místem vedla Zlatá stezka spojující Čechy s Pasovem. Nedaleko lávky přes Luzenský potok naleznete soutok s Březnickým potokem, čímž vzniká Modravský potok. Soutok Modravského potoka a Roklanského potoka vytváří nedaleko parkoviště na Modravě dravou říčku Vydru. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  POZOR: Bohužel dle zpráv, je hájenka na Březníku z technických důvodů uzavřena. 

  Ve středověku tímto místem vedla kašperskohorská větev Zlaté stezky spojující Čechy s Pasovem. Necelé 3 km za závorou se nachází bývalý přechod Modrý sloup. V 16-18 století zde byla vystavěna šibenice, která stála na obou stranách hranice. V případě, že byl na stezce chycen vrah nebo zloděj, byl zde vykonán soud. Dle dochovaných informací (Pasovská kronika) řádila na stezce loupeživá banda vedena Pavlem zvaným Divočák. Ti se při přepadávání karavan se zbožím převlékali do šlechtických obleků. Pohádku naleznete zde.
  Nedaleko lávky přes Luzenský potok naleznete soutok s Březnickým potokem, čímž vzniká Modravský potok. V pozadí je dobře vidět Bavorský vrch Luzný 1373 m.n.m. (Lusen), kde pramení zmiňovaný Luzný potok. 

  Výskyt chráněných živočichů:

  Nedaleko západním směrem se rozléhají nepřístupné Modravské slatě, které jsou největším komplexem rašelinišť na Šumavě. Žijí zde ohrožené druhy: tetřev hlušec, rys ostrovid, myšivka horská. Myšivka je jako silně ohrožený druh chráněn Bernskou úmluvou o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žíjících živočichů a přírodních stanovišť. Myšivka je považována jako pozůstatek fauny z doby ledové a nachází se většinou ve vyšších polohách.

  Rýžování zlata

  Západním směrem u bývalé Roklanské nádrže, která dříve sloužila k plavení dřeva jsou dodnes patrá místa po rýžování zlata tzv. sejpy. Sejpy jsou dochované i na potocích z úpatí Velkého Roklanu (Großer Rachel, 1453 m). Historici se domnívají, že se zde rýžovalo zlato v 9. století. Zároveň je toto místo, spojené s rýžování zlata, nejvýše položené v České republice. 

  Velký Roklan je se svojí nadmořskou výškou 1453 metrů nad mořem druhou nejvyšší horou Šumavy. Prohrává o pouhé tři metry s Velkým Javorem (Großer Arber). Velký Javor nedaleko Železné Rudy je zároveň největším zimním střediskem na Šumavě.

  Pěší výlet na Březník

  Otevřeno: Vstupné:
  Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník Březník
 • Černá Hora Černá Hora

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  K Černé Hoře se dostanete přes rozcestí Modravský potok - most Na Ztraceném, z tohoto rozcestí již budete stoupat na vrchol Černé Hory přes Ptačí nádrž (vzdálenost 10 km, převýšení 300 metrů). Při dobré viditelnosti, zejména na podzim a v zimních měsících jsou vidět Alpy. Při pohledu vpravo rozhledna Poledník, která sloužila za bývalého režimu jako rušička. Výlet na Poledník najdete zde

  Z Černé Hory můžete pokračovat k pramenu Vltavy, viz níže.

  Otevřeno: Vstupné:
  Černá Hora Fotopoint Výhled na Poledník Zimní fotka Zimní fotka
 • Pramen Vltavy Pramen Vltavy

  Na tomto místě se nachází jeden z pramenných potoků Teplé Vltavy. Od soutoku se Studenou Vltavou v Mrtvém luhu se dále řeka jmenuje jednoduše Vltava. 

  Dále můžete pokračovat k Jelenímu výběhu.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy Pramen Vltavy
 • Jelení výběh Jelení výběh

  Jelení výběh o rozloze 9 ha, kde můžete pozorovat jeleny ze tří pozorovacích míst. Výběhem vede dva a půl kilometrový naučný okruh. Po cestě se seznámíte se stopami jelenovitých, prasete divokého a některými stromy a rostlinami. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Nově je součástí tohoto okruhu i rysí výběh.

  Dále můžete pokračovat k Jezerní slati.

  Otevřeno: leden - únor: 8:30 - 15:30 hod
  březen - červen: 8:30 - 16:00 hod
  červenec - srpen: 8:00 - 16:30 hod
  září - říjen: 8:30 - 16:00 hod
  listopad - prosinec: 8:30 - 15:30 hod
  Vstupné: Zdarma
  Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh Jelení výběh
 • Jezerní slať Jezerní slať

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Průměrná roční teplota zde dosahuje pouhé 2stupně. Rozloha rašeliniště je 103,5Ha. Bližší informace si můžete přečíst na turistických tabulích. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Jezerní slať Jezerní slať Jezerní slať Jezerní slať Jezerní slať
 • Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště

  Hradlový most Rechle je dlouhý 72 metrů a nachází se mezi Antýglem a Modravou. Tato věrná kopie Hradlového mostu nesloužila pouze k přemostění řeky, ale zároveň jako hradlo, které odvádělo plavené dříví z řeky Vydry do Vchynicko - tetovského plavebního kanálu. Podél kanálu jste jeli k Hauswaldské kapli. Od roku 1953, kdy byl provoz ukončen, chátral až do roku 1999. Poté byl most obnoven a lze zde i zaparkovat.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště Hradlový most a parkoviště
 • Vchynicko - Tetovský plavební kanál Vchynicko - Tetovský plavební kanál

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Tento vodní tok sloužil v minulosti pro plavení Šumavského dřeva a obchází nesplavný úsek Vydry pod Antýglem. Spojoval řečiště Vydry s říčkou Křemelná. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vchynicko - Tetovský plavební kanál Vchynicko - Tetovský plavební kanál Vchynicko - Tetovský plavební kanál
 • Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka

  Antýgl most najdete mezi Modravou a Srním. Z mostu se můžete proti proudu řeky podívat na obří hrnec, vymletý slatetími za pomocí vody, šterky a kamení, viz foto. Dvacet metrů od mostu po proudu najdete soutok Vydry a Hamerského potoka. Dále po proudu se nachází místo, kde se každé ráno koupali detektiv Kamil Sedláček a Emil Kintzl v seriálu Policie Modrava. Ovšem na kolech se do těchto míst nesmí. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  U mostu můžete pokračovat proti proudu Hamerského potoka a dozvědět se něco o rýžovaní zlata. Horská Kvilda, Pechler a zpět

  Jeden z nejhezčích pěších výletů na Šumavě

  Otevřeno: Vstupné:
  Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka
 • Hamerský potok Hamerský potok

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Hamerský potok proslul rýžováním kvalitního zlata. Naleznete zde četné pozůstatky po rýžování tzv sejpy a hromádky, které se nazývají pinky. Cestou si vše podstatné přečtete na informačních tabulích. Pěší výlet k Hamerskému potoku.

  Otevřeno: Vstupné:
  Hamerský potok Hamerský potok Hamerský potok
 • Klostermannův most Klostermannův most

  Tento most byl vybudován koncem roku 2012 na místě, kde dříve stávala lávka, přes kterou se procházel známý šumavský spisovatel Karel Klostermann.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Klostermannův most Klostermannův most Klostermannův most
 • Turnerova chata Turnerova chata

  Chata z konce třicátých let se zachovala v původní podobě a můžete se zde občerstvit i ubytovat. Už v historii byla chata jedním z nejnavštěvovanějším míst na Šumavě a dnes to není jinak. V letních měsících tady ve svém výběhu bydlí vydra. Nachází se zde také veřejné WC.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Turnerova chata Turnerova chata Turnerova chata Turnerova chata Turnerova chata
 • Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Vlčí výbeh najdete jen kousek od Srní směr Modrava vlevo.

  K vlčímu výběhu o rozloze cca 3 ha vede naučný okruh, který vás seznámí se stopami šelem vyskytujících se na Šumavě a některými stromy a rostlinami. Výběhem vede 300 metrů dlouhá lávka s pozorovacími přístřešky. Lávka je vyvýšená 3-4 metry nad terénem.

  Otevřeno: leden, únor, březen: 8.30 - 15.30 hod
  duben (pouze SO+NE): 8.30 - 15.30 hod
  květen, červen: 8.30 - 16.00 hod
  červenec, srpen: 8.30 - 16.00 hod
  září, říjen: 8.30 - 16.00 hod
  listopad, prosinec: 8.30 - 15.30 hod
  Vstupné: Zdarma
  Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh Naučná stezka Vlčí výběh
 • Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  K Hauswaldské kapli dojdete buď ze Srní, nebo z parkoviště Mechov. 

  Toto poutní místo se proslavilo díky mnoha nevysvětlitelným uzdravením. Na počest těchto zázračných uzdravení zde bylo v roce 1820 vystavěna první kaple. V roce 1860 pro velikou oblibu byla postavena druhá kaple. Pro její špatnou stabilitu byla vystavěna třetí kaple a to v roce 1902. Z kaplí zbyly základní kameny. Na informační tabuli si můžete přečíst zajímavé pověsti svázané s tímto poutním místem. Procházka k Hauswaldské kapli

  Otevřeno: Vstupné:
  Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple
 • Tříjezerní slať Tříjezerní slať

  Rozloha slati je 5Ha. Vyskytuje se zde mnoho vzácných rostlin. Slať je nejmenší ze tří zpřístupněných rašelinišť na České straně Šumavy. Další podrobnosti si můžete přečíst na informačních tabulích. Pěší výlet k Tříjezerní slati a skalní vyhlídce Oblík

  Nabídka Last Minute zájezdů!

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať Tříjezerní slať
 • Oblík Oblík

  Ze 1225 metrů vysoké hory jsou krásné výhledy do krajiny a na hrad Kašperk.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Oblík Oblík Oblík

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště Modrava parkoviště

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Placené parkoviště s velkou kapacitou v Modravě.

  Zvětš, oddal mapu a klikni na slzičku! Hotové výlety najdete v pravém sloupci ''Související trasy''. Tlačíto pro zvětšení mapy je pod mapou.

   

  Booking.com

  Otevřeno: Vstupné:

Booking.com

Zvolíte-li Modravu jako místo, kde chcete strávit letní či zimní dovolenou, určitě nebudete litovat. Navštívit tolik zajímavostí v blízkém okolí jako naleznete právě zde, se Vám jinde na Šumavě nepovede! 

Přesměrování na booking.comHotel Madr ***

Pokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Další informace zde

Cena od: 1 135 Kč

 


Přesměrování na booking.comModrý Penzion

Modrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 2 216 Kč

   


Ubytovní v okolí Modravy

Chalet GabrettinaChalet Gabrettina ****

Chata Gabrettina nabízí ubytování v Rokytě, 4 km od Srní a 47 km od Deggendorfu. Chata Gabrettina má posezení, jídelní kout, kuchyň s troubou, ručníky, ložní prádlo a koupelnu s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 18 644 Kč

 


Wellness Chata KastanekHotel Rankl

Hotel Rankl je situován v Horské Kvildě v Národním parku Šumava, pouhých 5 minut jízdy od lyžařského areálu Kvilda, a nabízí českou restauraci, saunu, masáže a bezplatné Wi-Fi. Více informací zde

Cena od: 1 675 Kč

 


Přesměrování na booking.comU Černých

U Černých se nachází v srdci Šumavského národního parku, 30 metrů od nejbližší sjezdovky. Nabízí ubytování v pokojích s bezplatným Wi-Fi. Obklopuje jej zahrada s táborovým ohněm. Další informace zde

Cena od: ???


Penzion Pohoda KvildaPenzion Pohoda Kvilda 

Penzion Pohoda Kvilda se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém centru šumavského národního parku, 100 metrů od sjezdovek a 200 metrů od tenisového kurtu. Jeho součástí je letní terasa a úschovna lyží a kol. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 


Přesměrování na booking.comChata U Krále Šumavy s.r.o. **

Chata U Krále Šumavy s.r.o. je dostupná na lyžích a má restauraci à la carte, ve které se podávají snídaně. Stojí v Kvildě, nedaleko lyžařského vleku a běžkařských tratí. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Další informace zde

Cena od: ???

  


Apartmány U ŠpirkůApartmány U Špirků 

Apartmány U Špirků se nachází v obci Kvilda. Nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma a možností vlastního stravování, lyžárnu a soukromá parkovací stání přímo na místě. Na požádání jsou k dispozici i masáže. Více informací zde

Cena od: 2 432 Kč

 


U TichotůU Tichotů ***

Apartmány U Tichotů v obci Kvilda leží 300 metrů od místního lyžařského vleku a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, zahradu s grilem, stolní tenis a lyžárnu. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi a na místě je i bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: ???

 


Chata PovydříChata Povydří

Chata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od německého města Bodenmais. Nabízí saunu, lyžárnu, 2 venkovní bazény, z toho 1 sezónní, gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. K dispozici je i bezplatné soukromé parkoviště a v celém objektu lze zdarma využívat Wi-Fi. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 973 Kč

 


 

Pension Efekt No 2Pension Efekt No 2 ***

Pension Efekt No 2 se nachází v obci Srní, 13 km od lyžařského areálu Kašperské hory. Nabízí bezplatné veřejné Wi-Fi, parkování zdarma a plně vybavené společné kuchyně na každém patře. Více informací zde

Cena od: 2 015 Kč

 


Hotel SrníHotel Srní ****

Hotel Srní se nachází v obci Srní, 28 km od města Bodenmais, a nabízí dětské hřiště, lyžárnu, restauraci, bowlingovou dráhu i soukromé parkoviště.

Hotel Srní poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou i TV s plochou obrazovkou a ve všech jeho prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Okolí hotelu je oblíbeným cílem milovníků lyžování, přičemž lyžařské vybavení si lze stejně jako jízdní kola půjčovat přímo na místě. Více informací zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 621 Kč

 


Apartmán Srní 121

Apartmán Srní 121Součástí apartmánu je kuchyň s mikrovlnnou troubou a chladničkou, TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Více informací zde

Cena od: 3 567 Kč

 

 


Apartmány Vydrýsek

Apartmány VydrýsekApartmány Vydrýsek jsou situované v domě v Srní. Mají posezení, satelitní TV a lze v nich bezplatně využívat Wi-Fi. V každém je dále plně vybavená kuchyň s klasickou i mikrovlnnou troubou a koupelna se sprchou, bidetem a toaletními potřebami zdarma. Můžete si z nich užívat výhled do přilehlé zahrady a na hory. Více informací zde

Cena od: 2 163 Kč

 


Chata Kamínek

Chata KamínekChata Kamínek nabízí ubytování s domácími mazlíčky a zahradou v Srní, 28 km od Bodenmaisu. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. K dispozici je kuchyň se sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V ceně jsou ručníky a ložní prádlo. Více informací zde

Cena od: 10 403 Kč

 


 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy